Yamaha XT1200

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Yamaha XT1200

Post autor: szczepan »

No i stało się. Zostałem outsiderem na forum :ysz: zakupiłem kilka tygodni temu Yamahe XT1200ZE Super Tenere. Ale z forum nie znikam :ok: :ok: :ok:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Yamaha XT1200

Post autor: grad74 »

Ciekawy sprzęt. opowiadaj Panie wrażenia z użytkowania. Chętnie poczytam :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
szczepan
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 27.03.2012, 09:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Osielec

Re: Yamaha XT1200

Post autor: szczepan »

Narazie z braku czasu i pogody przejechałem nią jakieś 250 km. Ale już mi się podoba. Więcej napiszę pod koniec kwietnia jak wrócę z pierwszej dłużej wycieczki w dolnośląskie.
Awatar użytkownika
Siara00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 27.07.2020, 22:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Re: Yamaha XT1200

Post autor: Siara00 »

Ooo jest coś moim nowym nabytku, chociaż ślad ujeżdżam taki drugi miesiąc
‌Dobra alternatywa dla bmw r1200gs, choć niestety nigdy nim nie jeździłem. Jak tylko będę miał okazję, to z chęcią porównam. Ogólne wrażenie bardzo dobre, nie ma o czym mówić, inny świat. Masa może troszkę przeszkadzać, bo jest kloc, ale niech tylko ruszy... Hondę mam nadal i nie planuje się z nią narazie rozstawać
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Yamaha XT1200

Post autor: old1977 »

Grzesiu nie ma czegoś takiego jak alternatywa dla GS 🤪🤪 a tak na poważnie widziałem jest super myślę że jako turysta długodystansowy i poza miastowy kapitalne Moto przynajmniej ja sięgam nogami do matki ziemi natomiast jako środek codziennego użytku do dojeżdżania do pracy itp średnio duży piec szybko się nagrzewa i łupie gorącem ale mocno bym się zastanawiał pomiędzy CRF 1000 a dużą tenerą ale na razie śpię spokojnie bo obudowa są poza moim zasięgiem 😁
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Siara00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 27.07.2020, 22:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Yamaha XT1200

Post autor: Siara00 »

Szczególnie ze w tym modelu wentylator startuje prawie co światła w ruchu miejskim. Zupełnie odwrotnie jak w naszych trampkach. To tez irytuje. Ale ogólnie motocykl jest trochę inny od wszystkich i to mnie w nim urzekło. Trochę na pewno GS był inspiracja dla projektantów yamahy :) a co do Afryki to w porównaniu do wersji przedliftowej xt1200 która posiadam, to jeszcze trochę dudków trzeba by dołożyć żeby mieć Hondę, wręcz o conajmniej polowe więcej. Inna kasa
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: Yamaha XT1200

Post autor: chuck »

Szczególnie ze w tym modelu wentylator startuje prawie co światła w ruchu miejskim.
Troszkę mnie to martwiło na początku (ten typ tak ma) ale jeździłem już w ciepełku i nie było problemów
co do Afryki to w porównaniu do wersji przedliftowej xt1200 która posiadam, to jeszcze trochę dudków trzeba by dołożyć żeby mieć Hondę, wręcz o conajmniej polowe więcej. Inna kasa
dokładnie tak i jeszcze dodam że jednak Africa jest bardziej jednoosobowa niż Tenerka a ja akurat zazwyczaj z plecaczkiem jeżdzę

Mnie zaskoczyła poręczność i wyważenie tego motka mimo gabarytu i wagi (poprzednio Varadero)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Yamaha XT1200

Post autor: wojtekk »

Chuck- porównując z Varadero który lepiej wypada jeżeli chodzi o wyważenie ? Które Varadero miałeś ?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Siara00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 27.07.2020, 22:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Yamaha XT1200

Post autor: Siara00 »

wojtekk pisze:Chuck- porównując z Varadero który lepiej wypada jeżeli chodzi o wyważenie ? Które Varadero miałeś ?
Miałem romans z sd02 i wrzucanie na centralkę varadero to katastrofa. Yamaha dużo dużo lżej. Przyspieszenie Yamahy z dołu dużo mocniejszy cios. Zawieszenie i hamulce lepsze wygrywa bez dwóch zdań yamaha. Ochrona przed wiatrem na podobnym poziomie (dobrym, ale nie bardzo Obrazek)Tenere łatwiej się prowadzi. Kultura pracy silnika - Honda to Honda. Ceny varadero z końca produkcji zbliżają się do poziomu pierwszych xt1200, a Honda konstrukcyjnie to dziadek w porównaniu do tenere
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Yamaha XT1200

Post autor: wojtekk »

A jak w zakrętach różnica?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Yamaha XT1200

Post autor: old1977 »

Varadero 02 i tenere dwa różne silnikowo motocykle myślę że porównywanie V2 do r2 nie ma sensu bo to dwie różne konstrukcje,moim zdaniem V2 zawsze będzie lepszy do turystyki niż r2 natomiast r2 jest tańszy w produkcji i tylko dlatego teraz jest powszechnie stosowany no są jeszcze porządni producenci którzy robią to co dobre np Moto guzzi nie dało się wepchać w rygor księgowych ,nie zgodzę się z twierdzeniem że honda jest przestarzała technologicznie Honda miała tą zaletę że była zawsze krok z przodu to hondę gonili 😉,co by nie mówić Varadero dobry turystyk w momencie kiedy super tenere 750 i AT750 zakończyły karierę jedna z niewielu pociągnęła temat i powstało Varadero, Yamaha odpuściła temat i po xtz w sumie nic nawet przypominającego w wadze ciężkiej nie mieli, pytanie dlaczego Varadero się tak ceni bo jest dobre takie moje subiektywne odczucie no i ten dźwięk pięknie to hula
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: Yamaha XT1200

Post autor: chuck »

Chuck- porównując z Varadero który lepiej wypada jeżeli chodzi o wyważenie ? Które Varadero miałeś ?
Miałem Viaderko SD02 już na wtrysku i z szóstym biegiem ale jeszcze bez ABS
Tenerka jest lepiej wyważona i chyba 20 kg lżejsza mimo wału i tylko 2l mniejszy zbiornik.
Dobrze wspominam Hondę - wygodniejsza w trasy z plecaczkiem i kuframi i lepiej brzmiała
Yamahy silnik brzmi .... musiałem się oswoić i posłuchać innych bo myślałem że coś jest nie tak :niewiem:
Na plus po zmianie lepszy zawias (szuterki,dziury duuużo lepiej),lepszy tylny hamulec ,lepsza poręczność,kilka kucy i niutków więcej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości