zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

przebudzenie po zimie zarazy

:omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :yaho: :yaho: :yaho:
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: grad74 »

Fajny Rusek, też se kiedyś takiego kupie , ale koniecznie z koszem i 2 WD
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

kosz też jest,w tamtym sezonie latałem solo,moto odbudowałem calutkie,wszystko oprócz zbiornika malowane proszkowo,łożyska główka ramy zmienione na stożkowe nowe opony hamulce,łożyska,silnik zrobiony calutki szlif cylindrów,nowe tłoki wał po regeneracji zapłon sovek,zawory dorabiane u Paradowskich,wałek rozrządu robiony u Światka,nowe gaźniki chinole będą szły do wymiany,wszystkie łożyska nowe,podpora wału przerobiona na oring ,zregenerowany zawór odmy,nowe linki,cała instalacja,elektroniczny regulator zapłony,wszystkie światła na diodzie,zrobiona prądnica która chyba się właśnie zebała muszę sprawdzić,rusek to studnia bez dna a od handlarzy kupisz ruinę właśnie ja taki błąd zrobiłem,w sumie z 4 klocki kupisz moto do kompletnego remontu w który musisz wsadzić praktycznie drugie tyle
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: grad74 »

Brrr.. No to mnie Waść nastraszyłeś że hej... Ale Rusek do dalekie plany. Na razie mam co innego na myśli . Ale kontynuuj wątek, bo ciekawie się zaczyna , opisz co i jak dla potomnych i niedoświadczonych.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: ostry »

old1977 pisze:rusek to studnia bez dna
Niestety Kaśki jakością nie grzeszą, jak i większość rusków ale po tylu modyfikacjach to już można by w "trasę" ze 20 kilometrów zaryzykować :grin: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

co tu opowiadać,przechodzą kryzys wieku średniego postanowiłem zmierzyć się z rzeczą nie mierzalną czyli radziecką myślą techniczną a dokładnie z motoryzacją w wydaniu wujka stalina,nie wiele myśląc zacząłem kopać internet w poszukiwaniu tego cuda.Znalazłem wydawało mi się odpowiedni egzemparz,z rozmowy ze sprzedającym wynikało iż motocykl był używany na terenie ukrainy przez starszą panią w celu dojazdu do kołchozu celem ośmiogodzinnego dnia pracy w strefie udoju,więc motocykl rano jechał potem stał 8 godzin a potem wracał do domu załadowany mlekiem lub czymkolwiek co udało się załadować do wózka i tak od 1962 r do dnia zakupu przez poprzedniego właściciela,myślę więc nie wyeksploatowany w sam raz dla mnie,zamiast zasięgnąć opini u bardziej doświadczonych kolegów z odpowiednich for internetowych odpaliłem busa i w drogę.Po 500 km jestem na miejscu zadowolony czekam na sprzedawcę na stacji łorlen,w końcu jest jedziemy do niego po upragnioną sowiecką stal,po demona wojny,w głowie już się tli program objazdu po wszystkich zadupiach w maszynie z epoki.Jakie było moje wielkie rozczarowanie kiedy byliśmy już na miejscu.Jak rasowy autokomis kupka złomu koło kupki złomu kuźwaaaaa!!!!!! mówię do gościa panie to ja walę pińcest w jedną stronę a to nawet zapalić nie chce a rozmowa była inna.No i w końcu wybrałem najmniej zdekompletowany i w miarę prosty dobra pakuję wracam,myślę po drodze po ch......ja ja to brałem przecież zamiast jeździć to będę kiblował w warsztacie i rzeźbił.Nic złość mineła wróciła euforia myślę odpalę na sztukę polatam a w między czasie będę robił,oj jak jak minąłem się znacząco z rzeczywistością.Dobra jestem w domu ból głowę orze ale nic próbuję zapalić nalałem paliwka i kopię i kopię i kopię ..........kopię zaskoczył jebną chmura dymu w kolorach tęczy cała tablica mendelejewa,myślę jest dobrze odzywa się,może tylko pierścionki i będzie latał i znowu minąłem się z prawdą,zdjąłem głowicę,akurat to nic trudnego w dolniku,i moim oczom ukazał się widok tłoczka wielkiej czeluści otaczającego go cylindra a echo z dna cylindra wołało KOMPRESJO GDZIE JESTEŚ !!!!!!!!!!KUR......A !!!!!!okrzyk radosnego polaka tak mniej więcej zakończyłem dzień.Przespałem się z nabytą wiedzą iż kupiłem nie k750 na chodzie a raczej wspomnienie po K750,zwarłem poślady rozbieramy do zera i ogień,na pierwszy rzut poszła rama moto na klocki i co kuźwa przednie koło porusza się nie tylko lewo prawo ale też góra-dół lewo dół prawo dół luz na główce ramy kuźwa masakra i myśl ciekawe jak tam osadzenia bieżni,kamień spadł jak się okazało iż celem zmniejszenia wagi po prostu ktoś nie zamontował tam łożysk bo więc poprawiamy sztywność i wsadzamy łożyska stożkowe,reszta gratów do piaskowania i do malowania proszkowego,dobra rama pojechał bieremy sie za silnik,rozbieramy i co kur.....a znowu okrzyk radości w sumie do użytku nada się tylko blok silnika reszta to miękka masa która przypominała części silnikowe.A więc po koleji regeneracja wału 450,wałek rozrządu 320,łozyska 200,regeneracja odmy 150,szlif 200,zawory 30zł szt 120 razem,tłoki pierscienie 295,zapłon sovek 320,wirnik prądnicy i szczotki 170,regulator 40,uszczelki 45,podpora wału 80,drenaż portfela trwał dobra złożyłem wszystko do kupy banan na gębię odpalamy ku...a znowu okrzyk radości,nie pójdzie na tych gaźnikach dobra poszła krowa niech idzie ciele biere nowe gaźnik (chinole) montujemy odpalamy jest chodzi kuźwa orgazm!!!!!dobra rama przyjechał z malarni a ja 300 stówki lżejszy,ale nic juz tak blisko wrzucam motor w ramę skrzynia wał dyfer jest dobrze odpalamy pierwsze regulacje 1-dynka do przodu jedzie!!!!!!!!2 jedzie :yaho: 3 ku.......a okrzyk radości silnik kręci moto nie jedzie!!!!!!!!!cztery jedzie !!!!!!!! zanikła 3rójka a po co mi ona przecież ma inne biegi jeżdżę jak szalony po wichurze i jeb dyfer pokazał mi wał korbowy,patrzę a tam oliwy nie było i zmielił sie na amen!!!!!!dobra szukam dyfra skrzynię będę robił a przy okazji obręcze kół i opony bo te pamiętały chyba jeszcze przemarsz wojsk pod berlin a kształt ich nie był nawet zbliżony do koła,znalzełem ukraińca na olx który zaopatrywał pobliskie regiony w złom z ukrainy zapewniał wsi haraszo wsi bydjet rabotat ,dobra zamówiłe koła dyfer skrzynię dostałem gratis.Jest kurier zrywam kartony dostaję się do środka i co okrzyk radości !!!!!! dyfer trudno to było nazwać dyfrem,koła w kształcie elips opony kuxwa jakie opony kondony naciągnięte na elipsy nadawały się tylko na barykady podczas różowej co oni tam mieli jak obalali władzę a skrzynia w gratisie gitara przynajmniej tyle.Dobra ochłonąłem znalazłem polaka który też tym się zajmuje od niego kupiłem dyfer w miarę ok i nowe obręcze kół i szprychy założyłem i tak to mniej więcej wyglądało także panie panowie chłodna głowa!!!!!pomyśleć przemyśleć przespać się i dopiero podjąć decyzję
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

ostry pisze:
old1977 pisze:rusek to studnia bez dna
Niestety Kaśki jakością nie grzeszą, jak i większość rusków ale po tylu modyfikacjach to już można by w "trasę" ze 20 kilometrów zaryzykować :grin: .
w tamtym roku 1000km zrobiłem i dopiero ostatniego dnia we wrześniu się zebał ale to przez moje zaniedbanie
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: Sylwek »

ostry pisze:po tylu modyfikacjach to już można by w "trasę" ze 20 kilometrów zaryzykować :grin:
Jestem za :smile: .
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: tomekpe »

Przepiękny opis :) zazdroszczę motywacji!
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: Rysiek_81 »

Miło się zdziwiłem. .. piękny opis, ja przechodzę przez to samo... prawie, po wyremontowany wszystkiego skrzynia ze wstecznym (od dniepra) nie pasuje do krótkiej ramy od mojej Kaśki z 60 rocznika. .. mam starą skrzynie ale żal zakładać bo w dnieprowskiej nowe łożyska i uszczelniacze .... Ale po skróceniu wału napędowego i lekkiej przeróbce wahacza powinno hulać .

Na twoim filmiku widać jakieś przebicie koło rozdzielacza zapłonu (może to ta awaria prądnicy ponoć te na 6v się nie psują )
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: Sylwek »

Rysiek_81 pisze: po wyremontowany wszystkiego skrzynia ze wstecznym (od dniepra) nie pasuje do krótkiej ramy od mojej Kaśki z 60
Rysiek_81 pisze:Ale po skróceniu wału napędowego i lekkiej przeróbce wahacza powinno hulać .
Jaki masz wałek napędowy? Z jednym wielowypustem (od strony skrzyni) czy z dwoma? Nie zawsze trzeba skracać wałek, jest kilka rodzajów, różnią się długością.
Gdybyś jednak skracał, zatocz nowy rowek na zabezpieczenie (ale to zapewne wiesz :smile: ).
Wahacz lekko podetnij góra-dół i nie będzie haczyć. Tak na marginesie: wahacz łożyskowałeś na oryginalnych gumach czy na stożkach? Bo przy łożyskach stożkowych, mniej trzeba podbierać materii (na ori gumach bardziej kołysze na boki).
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

Rysiek_81 pisze:Miło się zdziwiłem. .. piękny opis, ja przechodzę przez to samo... prawie, po wyremontowany wszystkiego skrzynia ze wstecznym (od dniepra) nie pasuje do krótkiej ramy od mojej Kaśki z 60 rocznika. .. mam starą skrzynie ale żal zakładać bo w dnieprowskiej nowe łożyska i uszczelniacze .... Ale po skróceniu wału napędowego i lekkiej przeróbce wahacza powinno hulać .

Na twoim filmiku widać jakieś przebicie koło rozdzielacza zapłonu (może to ta awaria prądnicy ponoć te na 6v się nie psują )
dnirprowska z wstecznym nie za bardzo pasuje do krótkiej ramy.Ja dorabiałem wałki napędowe z półosi od LUBLINA nie do za jechania , prądnica 6v to dziadostwo masz krótką czy długą? ja myślę albo nad altkiem 12v z dniepra albo prądnicą z malucha 12v,to nie przebicie to elektroniczny zapłon SOVEK jest w nim dioda do ustawiania kąta i ona tak miga bo pokrywę zapłonu zdemontowałem coś mi tam nie pasowało i zapomniałem założyć
Sylwek pisze:
Rysiek_81 pisze: po wyremontowany wszystkiego skrzynia ze wstecznym (od dniepra) nie pasuje do krótkiej ramy od mojej Kaśki z 60
Rysiek_81 pisze:Ale po skróceniu wału napędowego i lekkiej przeróbce wahacza powinno hulać .
Tak na marginesie: wahacz łożyskowałeś na oryginalnych gumach czy na stożkach? Bo przy łożyskach stożkowych, mniej trzeba podbierać materii (na ori gumach bardziej kołysze na boki).
niestety zostawiłem na gumach choć je wymieniłem niby na twardsze ale kuźwa przy prędkościach 70-90 kołysze torbami trochę.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: Rysiek_81 »

Wałek będę dorabiał skracał ma wieloklin tylko od str skrzyni (obecnie jest właśnie jakaś samoróbka made in UA z półosi i ma strasznie długą flansze ), pewnie kupie nowy wałek flansze i element łączący most z wałkiem z krzyżakiem (u mnie jest zespawany z wałkiem) i oddam wałek do skrócenia.
Ja Kaśką do Mongolii się nie wybieram i po nocy jeździć nie zamierzam wiec sprawna proądnica 6v powinna starczyć.
A co do prędkości to 90 ruskiem z koszem to szaleństwo moim zdaniem.
Na razie pogoda się klaruje wiec trampka trzeba przewietrzyć.
Ostatnio zmieniony 10.03.2018, 18:59 przez Rysiek_81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

co do 6v zmienisz zdanie jak zaczniesz jeździć :wink: fakt ruskiem 90 z wózkiem to raczej już do extremalnych sportów mozna zaliczyć ja więcej solo latam i w granicach 70-80 max może inaczej w granicach rozsądku bo to co tam jest zamontowane jako hamulce można śmiało nazwać jako zwalniacze,spowalniacze hmm zespół późnego reagowania celem lekkiego zmniejszenia nabranej wcześniej prędkości o to może tak :lol: :tongue:
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
Rysiek_81
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 786
Rejestracja: 31.01.2016, 17:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wiocha za Piaseczusets

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: Rysiek_81 »

Twoja Kaśka różni się od mojej klamkami ja mam odwrotne, i zawieszenie przednie mam na wachaczu jak m72.
A co do jazdy to dla mnie najwieksza przyjemność jest z jazdy z koszem solo to wolę na trampku pośmigać.
Koła masz ruskie w sensie orginały centrowałeś? Moje były w słabym stanie kupiłem obręcze nowe pewnie chińskie (yamato) , szprychy i zaplatałem ale te chińskie nowe były tylko trochę bardziej proste od ruskich z 60 roku. .... :grin:
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: zemsta stalina przebudzenie !!!!!!!!!!!

Post autor: old1977 »

oryginalne klamki mam leżą teraz mam klamki współczesne założone czarne od dniepra jest dłuższa lżej mi się sprzęgłem operuje a i jakoś tak wyszło,obręcze kół współczesne pewnie chiny i szprychy również współczesne,oryginalne koła nie nadawały się praktycznie do niczego odpóściłem centrowanie mam chyba z 6 sztuk ruskich kół może później pokusze się o zrobienie z nich czegoś co przypomni choć trochę koło
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości