SHL GAZELA M17

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: Sylwek »

Kończymy Waść, tylko odpowiem:
magneto pisze:S-33
większa Osa;
magneto pisze: S-31
Syrena.

Czyli różnice zasadnicze....
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: makumba »

Dobry patent zawieszenia przedniego w tej niebieskiej SHL-ce wręcz do zaadaptowania na naprawę lag po dzwonie :lol:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: old1977 »

[quote="Sylwek"]Pociągnijmy chwilę jeszcze off, najwyżej założyciel wątku się obrazi, a moderator pogrozi.. :grin:

a na co mam się obrażać rozwijać temat zawsze można coś ciekawego się dowiedzieć
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: magneto »

Tak na odświeżenie wątku - trafiłem na filmiki gościa, który odbudowuje M17... Trochę ciekawostek, trochę... wiedzy "innej", jak choćby plany dorobienia kluczyka do blokady kiery na podstawie.... stacyjki :haha: W 4-tym odcinku ściąganie cylindra.... brrrr... (Można było poczekać, dokręcać "ściągacz" na krzyż... lub pokombinować z rozdzieleniem karterów, skoro już szpilki były wykręcone).
Dobra robota blacharska... ale o silnikach (tych), to chyba malutkie pojęcie (IMHO).
No, ale sami zobaczcie:



I następne odcinki...
Dobrej odbudowy !
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: bialy »

magneto pisze: 06.02.2021, 20:16 Dobra robota blacharska... ale o silnikach (tych), to chyba malutkie pojęcie (IMHO).
Ma mentora od tych silników. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=pBqXdsJKKag
A ogólnie chłopaki mają dużą wiedzę i super że się nią dzielą. Bardzo lubię oglądać ich filmy. Zacząłem od Polskiego Porsche, teraz odsubskrybowałem Mikiciuka a zostałem przy Abcarze. :thumbsup:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: Sylwek »

Magneto, w którym odcinku dobierają się do silnika?
Przejrzałem na szybko dwa. Co mnie, nieodmiennie męczy w takich produkcjach, to taniec operatora kamery. Czy są inne formuły filmów, w tematyce motoryzacyjnej, gdzie nagrywający potrafi się skupić dłużej niż 10-15 sekund?

Zastanawia mnie też fakt, dlaczego rozkręcacze nie ułatwili sobie zadania, przez poluzowanie wielu śrub silnika i osprzętu, mając toto jeszcze w ramie.
Szarpanie się z silnikiem na stole, nawet z udarem, to wątpliwa przyjemność.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SHL GAZELA M17

Post autor: magneto »

Sylwek pisze: 11.02.2021, 22:58 Magneto, w którym odcinku dobierają się do silnika? (...)
W tym, jakieś pierwsze 12-13 min.:



https://www.youtube.com/watch?v=0o1ZVz-ifS8
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości