DR650SE w wersji SUV :-)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: zimny »

To prawda, Transalp i Africa skupia niezwykłą społeczność. I trwałą, sami zobaczcie ile na FTA i FAT ludzi jeździ już od dawna czymś innym ale kontakty utrzymują trampkowo-afrykowe.

Ja z tą jazdą po lesie nigdy się nie przyznawałem ale też wiele razy bardziej miałem niż na moto ochotę jechać przez las na rowerze, w ciszy i spokoju. Szczególnie jak była to hałasująca WR450.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Hawk1985 »

No i Zimny sprzedał Freewinda a temat trochę upadł :P
No to ja wkleję swojego i małą modyfikacje wizualną którą mi chodziła po głowie, mnie się bardzo podoba to to jeszcze nie koniec

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fred dostał:
- Wysoki błotnik
- Gumowe osłony na lagi
- Nowe oponki TKC 70
- Kanapę od Mistrza Zeth Johnego z forum AT
- Wydech Dominator - jest pogrom nawet z hard dbkillerem :omg:
- Zmienione dysze w gaźnikach
- Stalowy oplot na przód
- Gniazdo zapalniczki

Wczoraj odebrałem go mechanika który ogarniał mi gaźniki (czyszczenie, dysze etc), luzy zaworowe, olej i uszczelniacze w lagach, oplot z przodu.
Podczas ruszania spod świateł przez przypadek bym poszedł na gumę i to przy mojej wadze 110+ :pob: naprawdę ten mod z tłumikiem przelotowym i dyszami w gaźnikach jest niezły.

W planach jest jeszcze oklejenie białych elementów myślę o biało-szaro-czarnym moro, biało-szaro-czarno-czerownym moro.
Bardzo ciekawa jest wariacja "MORNING WOOD CAMO" :grin:
Obrazek
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Marcinnn6 »

Wygląda fajnie. Podpowiedz co to za błotnik (jakiś link może), pokaże koledze który ma freda
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Hawk1985 »

Marcinnn6 pisze:Wygląda fajnie. Podpowiedz co to za błotnik (jakiś link może), pokaże koledze który ma freda
Błotnik kupiłem od kogoś używany i pomalowałem sprayem, niestety nie mam pojęcia co to za błotnik
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Marcinnn6 »

a koło masz seryjne czy 21" wstawiłeś?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Hawk1985 »

Marcinnn6 pisze:a koło masz seryjne czy 21" wstawiłeś?
Póki co 19", jakby co to przód z Biga pasuje p&p

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Hawk1985 »

Wczoraj zrobiłem przymiarki pod mocowanie kufrów bocznych, dla porównania górne zdjęcie na równo ramką stelaży, dolne aby góra kufrów była w linii z kanapą i płytą kufra centralnego
Obrazek

I to samo z założonym centralnym
Obrazek

Ustawie je chyba w linii z kanapą, choć przez to stelaże trochę wystają na boki
Obrazek
Obrazek

---

Zrobiłem sobie z ciekawości wizualizację jakby wyglądało to moro i wygląda dobrze :-) a z bliska nawet lepiej :-D
Obrazek
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DR650SE w wersji SUV :-)

Post autor: Hawk1985 »

No i dopadł mnie "Syndrom Zimnego" :grin: Zimny mam nadzieje że się nie obrazisz
Zrobiłem moto pod siebie, zrobiłem pełen serwis, i zastanawiam się czy nie sprzedać Freda :omg:

Po zmianie dysz motocykl i wydechu naprawdę ma pier*dolnięcie, niby tylko 50KM ale idzie jak dzik w pomidory.
Zmieniłem szybę na krótką, bo w poprzedniej wszystko zbierałem na kask, przy niższych prędkościach jest ok ale powyżej 100 już głośno - pora przetestować stopery.
Wiele razy to pisałem, ale moto jest bardzo lekkie świetnie się nim manewruje, do miasta genialne, autostrada to zdecydowanie nie jego żywioł.
Przy dłuższych przelotach asfaltem powyżej 80km/h zdecydowanie tęsknie za DLem, moto nadal ma moc etc ale brakuje tego komfortu.
Muszę go jeszcze zabrać na winkle bo tam podejrzewam też będzie fajnie

Co do offu, czy też w moim przypadku lekkiego offu.
Co tu dużo mówić jestem offroadową dziewicą :haha: pojeździłem dziś po szutrach okolicy, pierw asekuracyjnie na siedząco a potem postanowiłem wstać i zauważyłem ze na stojąco dużo lepiej.
1ka 2ka i odkręcenie manetki na polnych drogach (ubita ziemia, lekki piasek, szuter) no po prostu coś pięknego, cieszyłem się niczym dziecko z samochodziku. Boje się nieco większej ilości piachu asekuracyjnie nogami się podpieram bo motocykli tańczy, podejrzewam też że TKC 70 to nie opona na głęboki piach, ale przy płytszym piachu jest fajnie.
To uczucie odkręcenie manetki gdzie czuć uślizg a za nami tylko kurz - coś pięknego :yaho:

I teraz mam dylemat zostawić Freda i szukać mu przodu z Biga - a tyle co kupiłem nowe opony, nowe gumy na lagi i stalowy oplot :omg:
Czy jednak go sprzedać i poszukać taniego DLa.

Poszukam pierw ludzi z okolicy który pokażą mi jakieś fajne trasy, bo dziś jeździłem nawet polnymi ścieżkami rowerowymi.

2 fotki z dziś:
Obrazek
Obrazek
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości