Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

Ja właśnie przesiadam się na średniego DL-a tj. 650 z trampka 650. Więc jest tak, olej bierze każdy w zależności od prędkości przelotowej, ale najmniej chyba DL. Jaza poza twardym no cóż jeśli jeździsz tak jak piszesz to zarowno DL jak i 700 da radę, ale jak trochę mocniej lubisz poszaleć w offie to tylko TA650, ale ona też najwiecej bedzie palić pb. Do jazdy przelotowej DL lepszy, spokojnie można leciec te 140/150 km/h. Na TA 650 to już ciężkie doswiadczenie. DL-em da się tez coś tam pojeździć poza asfaltem i daje radę ale tak jak zimny napisal po prostu ten motocykl do tego nie prowokuje i jakoś nie zacheca, co nie znaczy, iż nie da rady. Typowych usterek nie ma żaden z tych modeli, a przynajmniej nie są to problemy na masową skalę. Jakbyś się decydował na TA 650 to mój za chwilę bedzie do sprzedania.
DL650A
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: zimny »

Ja w sumie podpisuje się pod tym co napisał Bosman, mamy bardzo podobne spojrzenie na te motocykle :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

Hehe to jesciekawe doświadczenie bo wczesniej mialem sporo obaw co do zmiany, ze to juz koniec z lekkim offem itd. Ale teraz po prostu siedzac na DL juz tak mnie nie ciagnie do lasu. Teraz dochodze do wniosku, ze zarowno TA jak i DL srednio nadaja sie do latania w offie to jednak sa ciezkie maszny.
DL650A
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: zimny »

O wątku pamiętam tylko czasu mało... coś tam już naskrobałem i niebawem zamieszczę.

A Bosman bardzo dobrze mówi - to nie tak że DLem w teren się nie da. Da się, ale ochoty się nie ma na to takiej jak na Trampku..

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

Dziś troszkę poprobowalem szuterkow, poczatek byl mocnym zdziwieniem aby nie powiedzieć szokiem po świeżej przesiadce z trampka...jedno wielkie tropienie węża, ale z kolejnymi minutami bylo coraz lepiej. Zapewne szok wynikał z różnic w ogumieniu na trampku jezdze na sirac a tutaj fabryczne trial wing. Pod koniec bylo juz calkiem ok, aczkolwiek to nie to samo co trampkiem, tak sztywnej mam wrazenie bolesnej dla DLa. :lol: Trampek w prowadzeniu jest taki bardziej....hmmm....galaretowaty co daje mu pewna przewage w offie. Na twardym za to bajka jak dla mnie do jazdy w pojedynke mocy jest w sam raz, nawet porownujac do CBF 600 ktory ma 78 KM nie czułem praktycznie żadnej roznicy jednak moment robi swoje.
DL650A
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Hawk1985 »

Co prawda Trampkiem nie zrobiłem dużo bo jakieś 5000km, a DLem dopiero ~120 ale pewnie wniosku mogę wysunąć.

Mocy mam wrażenie jakby było dużo więcej niż te 67KM, DL bardzo chętnie przyśpiesza :omg:
Jeśli chodzi o dźwięk pracy silnika jak i wydechu to Trampek był przyjemniejszy dla ucha, piec DL ma pewnie lepszy ale jakoś dźwięk Trampkowego był ładniejszy.
Skrzynia biegów w DLu wygrywa, króciutkie przełożenia jest bardziej precyzyjna niż Trampkowa.
Zawieszenie hmm jak jechałem bo wyboistej drodze (bardzo wyboistej) to mną telepało :/ ta "galaretowatość" jak to Bosman ładnie określił w takich warunkach była zdecydowanie plusem na bardzo dziurawych i kiepskich drogach.
Przejażdżka o ekspresowce, tutaj DL bije na głowę trampka! Nie czuć prędkości i dużo lepsza ochrona przed wiatrem. Pomimo że wczoraj strasznie wiało gdzie na postoju chciało mnie przewrócić zestaw standardowa szyba + średni deflektor w DLu sprawował się zdecydowanie lepiej niż wysoka szyba + wysoki deflektor w Trampku.
Co do wysokości motocykla i pozycji za "kółkiem" mam 183 cm wzrostu 98 kg wagi, w trampku nie Sięgałem pełną stopą do podłoża, w DLu sięgam i czuje że nogi są bardziej zgięte w kolanach. Mam wrażenie że w trampku kierownica była też wyżej, nie wiem czy nie dokupię podwyższenia kierownicy.
Standardowa kanapa w DLu wygodniejsza i szersza niż Trampkowa

To tak na razie wstępne subiektywne obserwacje, jeżdżę jeszcze bardzo zachowawczo bo i syfu na drodze po zimie zostało a i sam nie znam motocykla. Jak będzie cieplej wezmę Suzi na jakieś winkle :wub:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: KrzysieG »

Jak tak dalej pójdzie, to forum "Transalp" trzeba będzie przemianować na "Suzuki"
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: prochu »

Hej :grin: . A ja swoje trzy grosze, miałem "650" którą po przejechaniu 30 tys. km zamieniłem na małego sztormiaka. Potem kolejny sezon przelatany DL-em i powrót do Trampka tym razem "600" :lol: i tak mi dobrze, mimo że suzi bardzo polubiłem.
Jakbym miał znowu wybierać to postawiłbym na Hondę , tym razem "700".
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

I to jest właśnie piękne :-) bo każdy motor ma w sobie to coś!
DL650A
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Hawk1985 »

W sobotę miałem traskę 160km w dwie strony, w jedną jechałem wioskami jechało się bardzo przyjemnie choć bywały kiepskie odcinki drogi gdzie brakowało mi zawieszenia trampkowego.
Wracałem ekspesówką i jechało się cudownie :D przy 140 było bardzo komfortowo, przy jeździe powyżej 100 km/h po dobrej drodze jednak góruje nad trampkiem.

Dźwięk silnika może jakoś mniej już drażni ale podtrzymuje swoje zdanie że w trampku był dużo ładniejszy, trzeba będzie go uleczyć jakimś wydechem akcesoryjnym :grin: Taki Ixil ładnie gada https://www.youtube.com/watch?v=liUsBDe6tMk
Zastanawiałem się nad Huzarem owalnym ale w przypadku DLa może słabo wyglądać (w sensie zbyt cienka średnica rury - wg mnie tam się prosi większa średnica tłumika okrągłego/owalnego) https://www.youtube.com/watch?v=Z3C4KKIHOmI
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

Do przeżycia, trochę mi szkoda kasy na lepsze efekty dźwiękowe ;-)
DL650A
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: zimny »

Hawk1985 pisze:W sobotę miałem traskę 160km w dwie strony, w jedną jechałem wioskami jechało się bardzo przyjemnie choć bywały kiepskie odcinki drogi gdzie brakowało mi zawieszenia trampkowego.
Wracałem ekspesówką i jechało się cudownie :D przy 140 było bardzo komfortowo, przy jeździe powyżej 100 km/h po dobrej drodze jednak góruje nad trampkiem.

Dźwięk silnika może jakoś mniej już drażni ale podtrzymuje swoje zdanie że w trampku był dużo ładniejszy, trzeba będzie go uleczyć jakimś wydechem akcesoryjnym :grin: Taki Ixil ładnie gada https://www.youtube.com/watch?v=liUsBDe6tMk
Zastanawiałem się nad Huzarem owalnym ale w przypadku DLa może słabo wyglądać (w sensie zbyt cienka średnica rury - wg mnie tam się prosi większa średnica tłumika okrągłego/owalnego) https://www.youtube.com/watch?v=Z3C4KKIHOmI
Nie kombinuj bo w DLu musisz albo uciąć dolot przy tłumiku i robić jakąś rzeźbę albo wymienić komin razem z kolektorami (minimum 2k pln).

Jest sposób domowy, tani i dobry na lekkie podrasowanie dźwięku DLa (tego do 2011r.):



Zrobiłem tak w swoim i efekt był bardzo przyjemny ale nie drażniący. Do tego nadal masz parametry oryginalnego tłumika a co za tym idzie nie ma ingerencji w składy mieszanki itp. Pomyśl o tym :smile:

Jak coś to pytaj na PW. Dźwięk silnika DLa zawsze będzie inny niz TA bo kąt rozwarcia cylindrów inny i nieco inna charakterystyka.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: zimny »

No więc mogę niebawem dokończyć to porównanie - zahaczając o jeszcze nowszą perspektywę DeeLową :smile:

Moje (nieoczekiwanie) spełnione marzenie o praktycznie nowym motocyklu (klik powiększa fotkę):

Obrazek
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: KrzysieG »

Extra :ok: życzę przyjemności z użytkowania.
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Wojtec »

Ten sam dostawca co zwykle ?
Ładny,nawet bardzo ładny sztormiak.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: Bosman78 »

Wow, ale lala! W sumie tez zastanawiałem sie nad kolorem czarnym. Napisz cos wiecej bo jestem ciekaw porownaia ze starym DLem. Ja w sumie jestem zadowolony po nakreceniu 4 tys. km. Sa to rozne motocykle TA i DL.wiec ciężko je porownac, ale na asfalcie ten DL prowadzi sie jak bajka. Jesli ktoś sporadycznie zjezdza z asafltu i to najczęściej na szutry to z powodzeniem można brać. Poza szutrami kończy sie Fun...:-)
DL650A
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp i V-Strom. Porównanie subiektywne.

Post autor: zimny »

Dzięki Panowie, Wojtec - gdybym szukał to byłby od tego samego dostawcy co zawsze. Ale tym razem to bardziej motocykl mnie znalazł a nie ja jego :grin:

dla sympatyków modelu założyłem wątek, coś tam się podzielę spojrzeniem na starszego i nowszego sztormiaka:

viewtopic.php?f=191&t=23550

:smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość