Turystyk enduro dla dwojga...

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

Podsumowałem sobie wszyskie za i przeciw. W tej chwili zostawiam trampka,nie stać mnie na inne doinwestowane moto z wyposażeniem :) Będę się turlał tym co mam, dokupię/dorobię jakieś kuferki. Jak już dorosnę do zmiany a finanse pozwolą zainwestować w moto po zakupie,będę celował w F800GS ADV z dodatkowymi akcesoriami i wygodną kanapą.

Ważne:
- Post ten jest opinią i stanowiskiem autora tylko w dniu w którym został napisany! Zastrzegam sobie możliwość zmiany stanowiska w danej sprawie w każdej chwili :)
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: colles »

gajos007 pisze:Podsumowałem sobie wszyskie za i przeciw. W tej chwili zostawiam trampka,nie stać mnie na inne doinwestowane moto z wyposażeniem :) Będę się turlał tym co mam, dokupię/dorobię jakieś kuferki. Jak już dorosnę do zmiany a finanse pozwolą zainwestować w moto po zakupie,będę celował w F800GS ADV z dodatkowymi akcesoriami i wygodną kanapą.

Ważne:
- Post ten jest opinią i stanowiskiem autora tylko w dniu w którym został napisany! Zastrzegam sobie możliwość zmiany stanowiska w danej sprawie w każdej chwili :)
Jak przez rok nie zmienisz stanowiska lub zdania to może i ja dorosnę do decyzji a wtedy mój ADV będzie na sprzedaż :ok:
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: Bugi »

colles pisze:
Jak przez rok nie zmienisz stanowiska lub zdania to może i ja dorosnę do decyzji a wtedy mój ADV będzie na sprzedaż :ok:

Czyzby kolejna Africa? ;)
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: colles »

Bugi pisze:
colles pisze:
Jak przez rok nie zmienisz stanowiska lub zdania to może i ja dorosnę do decyzji a wtedy mój ADV będzie na sprzedaż :ok:

Czyzby kolejna Africa? ;)
ccfffaaaniak :) się pożyje się zobaczy ale to jedyna alternatywa :thumbsup:
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: Bugi »

Marcin, jak wiadomo Alternatywy 4 :grin:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

Niestety w weekend miałem nieprzyjemność obcować z f800. Nieprzyjemność polega na fakcie iż nie stać mnie w tym momencie na jego zakup, a apetyt zaostrzył się do maksimum. Ja go chcem :grin:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: zimny »

Ktoś mi kiedyś mądrze poradził....nie ufaj motocyklom z wydechem po lewej stronie :grin:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

U mnie sie urodziło w głowie "ale ja go chcę i go kupię i będę jeździł najwyżej sprzedam"
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: mirkoslawski »

Nie słuchaj Zimnego - ja ma wydech z lewej strony i już nie chcę inaczej :grin:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: zimny »

mirkoslawski pisze:Nie słuchaj Zimnego - ja ma wydech z lewej strony i już nie chcę inaczej :grin:
Twój to odrębna kategoria :grin: Bmw są fajne choć akurat do nie f800gs przemawia najmniej.

No ale każdy ma swoje preferencje :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: mirkoslawski »

zimny pisze:
mirkoslawski pisze:Nie słuchaj Zimnego - ja ma wydech z lewej strony i już nie chcę inaczej :grin:
Twój to odrębna kategoria :grin: Bmw są fajne choć akurat do nie f800gs przemawia najmniej.

No ale każdy ma swoje preferencje :thumbsup:
:smile:

No 800 też jakoś mnie nie porywa...

BTW najbardziej muszę przywyknąć do łańcucha po prawej :lol:
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

Mirek a jakiego biemdablju posiadasz...wiem że rozmawialiśmy o nim na zlocie ale i Ty i ja już za bardzo nie kontaktowaliśmy ;)
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: mirkoslawski »

gajos007 pisze:Mirek a jakiego biemdablju posiadasz...wiem że rozmawialiśmy o nim na zlocie ale i Ty i ja już za bardzo nie kontaktowaliśmy ;)
Posiadam lekko dłubniętego BMW g 650 xChallenga i jest to idealny motocykl ale dla singla :tongue: Nawet w dowodzie jest na jedną osobę :smile:

BTW no ja pamiętam, że gadaliśmy w niedziele rano/przedpołudniem :ysz: :lol: :pob: :drinking:
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

hehehe to znak że impreza była udana :ok: (uwierz że Ania szczerze Ci wspôłczuła oraz doskonale wiedziała co czułeś - jej też często film siè rwie /a jak już się urwie to ja zawsze dostaje opr za cały bół wszechświata ;)/ - można powiedzieć że konkretna solidarność się w niej włączyła

Wracając do tematu - to chyba nawet go oglądałem :)
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: mirkoslawski »

gajos007 pisze:hehehe to znak że impreza była udana :ok: (uwierz że Ania szczerze Ci wspôłczuła oraz doskonale wiedziała co czułeś - jej też często film siè rwie /a jak już się urwie to ja zawsze dostaje opr za cały bół wszechświata ;)/ - można powiedzieć że konkretna solidarność się w niej włączyła

Wracając do tematu - to chyba nawet go oglądałem :)
Bo Ania jest Ania :ok:

Pozdrów Ją proszę serdecznie!!! :smile:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: grad74 »

Gajos, a ja jak tak to wszystko przeczytałem (bo też miałem podobne dylematy co Ty) to brałem pod uwagę głównie najstarszego dużego GS-a 1100 (bo mi się podoba i już), a jak nie to ewentualnie 1150. Tłumaczyc zalet chyba nie muszę , wad te motki nie posiadają :tongue:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: HarryLey4x4 »

Ostatnio pojeździłem GS1200 2016 rok i powiem Wam ,że w moim odczuciu , jak ktoś chce się przesiąść na taki motocykl z Trampka czy Afryki tzn.,że chce zmienić zasadniczo charakter jazdy. Podziwiam tych co ładuję się tym w jakikolwiek teren, choć nie twierdzę ,że się nie da. Upewniło mnie tylko ,że jest to głównie szosowy motocykl. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie jestem pewien czy kiedyś nie ulegnie korekcie. Znowu zatęskniłem do nowej Afryki.
Aha . O dziwo na obniżonym siedzeniu GS1200 siedzi się dużo wygodniej niż na F800 w standardowej wysokości, zatem jak ktoś myśli ,że duży GS jest zarazem wysoki to radzę się przymierzyć. Natomiast jak usiadłem na lekko obniżonej Afryce , to siedziałem jak w domu czyli na Trampku.
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: jajamam »

hehehehe
Na Tukanie miałem okazje pojeździć i :drinking: z chłopakami od GSów i powiem Ci HarryLey4x4, że miałem ogromny problem dotrzymać tempa Norixowi i reszcie bandy na gs 800 i gs12 (nie tylko na OeSach ale na dojazdówkach)
Łap tutaj filmik Norixa-duży gs (z resztą polecam oglądnąć wszystkie jego przejazdy)
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: gajos007 »

Czapki z głów... popier..nicza aż miło popatrzeć :ok:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Turystyk enduro dla dwojga...

Post autor: HarryLey4x4 »

No jedzie. Swoją drogą ten przejazd przez trawę. to nie wiem jak pokonywał pierwszy zawodnik, bo kolejny to po śladach. A GS z linku sprytnie omija pułapki. Ciekaw jestem czy tak miał wyglądać przejazd, czy jednak było założenie ,że trzeba przejeżdżać przez kałuże. Jak dla mnie albo ma być błoto i powinni być sędziowie i taśmy, albo dziwię się tym zakopanym po osie ,że w ogóle się tam pakowali.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości