Yamaha Tenere 700

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.

Re: Yamaha Tenere 700

Postprzez kapsun » 03.09.2019, 17:54

wichur napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=QGqvHgzP9mQ

Ciekawy film
Awatar użytkownika
kapsun
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru

Obrazki: 0
Miejscowość: Poznań
Mój motocykl: XL650V

Postprzez janina » 04.09.2019, 08:35

Ja tam jestem zawiedziony nową T7. Niczego specjalnego nie zrobili oprócz wielkiej kampanii promocyjnej trwającej dwa lata. Oferują motocykl jakich wiele na rynku - poza wyglądem ten jest super - za dużo, za dużo, na dodatek golasa. Pytanie czy ten motocykl rzeczywiście jest o 30 k zł lepszy od trampka? Oczywiście jest nowoczesny tam gdzie trzeba - choć na kierunkach ledowych dziadują -, ma odrobinę lepsze zawieszenie, mocniejszy silnik. Pytanie co z tego? Za 30 k zł wolę pojeździć na tampku myślę, że więcej doświadczę niż da mi T7. :mouthshut: :crossy:
Awatar użytkownika
janina
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników

Miejscowość: Malbork

Postprzez tomekpe » 04.09.2019, 08:55

janina napisał(a):Ja tam jestem zawiedziony nową T7. Niczego specjalnego nie zrobili oprócz wielkiej kampanii promocyjnej trwającej dwa lata. Oferują motocykl jakich wiele na rynku - poza wyglądem ten jest super - za dużo, za dużo, na dodatek golasa. Pytanie czy ten motocykl rzeczywiście jest o 30 k zł lepszy od trampka? Oczywiście jest nowoczesny tam gdzie trzeba - choć na kierunkach ledowych dziadują -, ma odrobinę lepsze zawieszenie, mocniejszy silnik. Pytanie co z tego? Za 30 k zł wolę pojeździć na tampku myślę, że więcej doświadczę niż da mi T7. :mouthshut: :crossy:

Idąc tym tropem powinieneś porównać jeszcze Trampka z rowerem, rower znacznie tańszy, to bez sensu mieć motocykl :niewiem:

Kilkunastoletnia używka vs. cena nowego - to ciut nielogiczne. Nowy Trampek kosztował chyba coś ponad 30k. Sensownie moim zdaniem byłoby porównywać np. TA700 z Yamahą. I tu widać różnicę. Technologia idzie do przodu, jak ktoś ma budżet to ciekawa opcja i mimo wszystko tańsza od innych propozycji z tego segmentu.
Awatar użytkownika
tomekpe
swobodny rider
swobodny rider

Obrazki: 1
Miejscowość: Warszawa - Ursus

Postprzez janina » 04.09.2019, 13:14

Zgadzam się w naszym klimacie posiadanie motocykla ma umiarkowany sens. Pójdę tym tropem i porównam T7 z rowerem w podobnym budżecie. Zakładam, że osoba która kupuje taki rower jest świadoma z jakiego powodu to robi i jakie ma oczekiwania wobec sprzętu. Tu wracamy do sedna. Wydaj mi się, że znam swoje oczekiwania i T7 w takiej ofercie ich nie spełnia. Rower będzie zaawansowany technologicznie ale Yamahę to niestety ominęło. Wtrysk i ABS są wymagane inaczej z homologacji nici a światła led to żaden cymes. Z bieżącej oferty cena v-strom 650 jest uczciwie skalkulowana, Tracer 700 też miał przyzwoitą cenę. Pewnie wliczony mają podatek od nowości. :grin:

Porównanie z mojego punktu widzenia kilkunastoletniego motocykla do nowego ma wielki sens choć może jest nielogiczne. Posiadam go, nie muszę dopłacać. Tak samo ciężko samemu wytargać z błota motocykl który waży 215 jak 230 kg kiedy się wklei a dla tych małych różnic szkoda mi dopłacać. Dlatego napisałem, że jestem zawiedziony ofertą chociaż oczekiwałem premiery. Z chęcią polatam testowym T7 może zmienię zdanie. :niewiem:

Oczywiście nic mi do tego jak kto wydaje własne pieniądze. Możliwe, że dla kogoś oferta jest atrakcyjna?
Awatar użytkownika
janina
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników

Miejscowość: Malbork

Postprzez tomekpe » 04.09.2019, 13:39

janina napisał(a):Zgadzam się w naszym klimacie posiadanie motocykla ma umiarkowany sens. Pójdę tym tropem i porównam T7 z rowerem w podobnym budżecie. Zakładam, że osoba która kupuje taki rower jest świadoma z jakiego powodu to robi i jakie ma oczekiwania wobec sprzętu. Tu wracamy do sedna. Wydaj mi się, że znam swoje oczekiwania i T7 w takiej ofercie ich nie spełnia. Rower będzie zaawansowany technologicznie ale Yamahę to niestety ominęło. Wtrysk i ABS są wymagane inaczej z homologacji nici a światła led to żaden cymes. Z bieżącej oferty cena v-strom 650 jest uczciwie skalkulowana, Tracer 700 też miał przyzwoitą cenę. Pewnie wliczony mają podatek od nowości. :grin:

Porównanie z mojego punktu widzenia kilkunastoletniego motocykla do nowego ma wielki sens choć może jest nielogiczne. Posiadam go, nie muszę dopłacać. Tak samo ciężko samemu wytargać z błota motocykl który waży 215 jak 230 kg kiedy się wklei a dla tych małych różnic szkoda mi dopłacać. Dlatego napisałem, że jestem zawiedziony ofertą chociaż oczekiwałem premiery. Z chęcią polatam testowym T7 może zmienię zdanie. :niewiem:

Oczywiście nic mi do tego jak kto wydaje własne pieniądze. Możliwe, że dla kogoś oferta jest atrakcyjna?

Z tego co piszesz wynika pośrednio, że byłby atrakcyjny, gdyby jako nowy kosztował kwotę porównywalną do kilkunastoletniego Trampka. It's not gonna happen... :cool:

A żeby być fair - też nie biegnę zmieniać swojego Trampka na Yamahę. Wystarcza mi. Ale warto nakładać jakieś realistyczne oczekiwania na producentów. Wydaje mi się, że jednak rozsądnie wyważyli cenę / możliwości, nie produkując nieco bardziej fancy produktu za 60k. To oczywiście moje odczucie, w pełni subiektywne :)
Awatar użytkownika
tomekpe
swobodny rider
swobodny rider

Obrazki: 1
Miejscowość: Warszawa - Ursus

Postprzez Rysiek_81 » 06.11.2019, 06:29

Miałem przyjemność pojeździć w poniedziałek yamahą t7... Bardzo przyjemny motocykl na bliskie i dalekie wycieczki dużo lżejszy i zwinniejszy od afryki ... Taki trampek zudużym powerem szóstym biegiem i zajebistym zawiasem , czyli jest wszystko czego w trampku brakowało. Jedyna wada (z mojego punktu widzenia) to że jest raczej jednoosobowy.

Pozdrawiam Rysiek.

Awatar użytkownika
Rysiek_81
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem

Miejscowość: Józefosław
Mój motocykl: Africa Twin

Postprzez brodaty » 06.11.2019, 09:06

Znajomy się zastanawia nad zakupem T7, i ma dylemat, bo waha się nad nowym, choć raczej wziąłby takiego 3 -latka. Tylko że na trzy latka trzeba jeszcze poczekać :grin: i nie wiadomo czy po takim okresie nie będą już jakieś usterki? Choć co Japonia to Japonia i ten silnik jest sprawdzony.
Był TA,teraz jest XT i PeDek ;)
Awatar użytkownika
brodaty
naciągacz linek
naciągacz linek

Miejscowość: Lipno
Mój motocykl: mam inne moto...

Postprzez Rysiek_81 » 06.11.2019, 09:39

brodaty napisał(a):Znajomy się zastanawia nad zakupem T7, i ma dylemat, bo waha się nad nowym, choć raczej wziąłby takiego 3 -latka. Tylko że na trzy latka trzeba jeszcze poczekać :grin: i nie wiadomo czy po takim okresie nie będą już jakieś usterki? Choć co Japonia to Japonia i ten silnik jest sprawdzony.

Usterki to zawsze jakieś się znajda :grin: w nowym napewno też przecież kiedyś coś sie spieprzy ....
Ja gdybym nie woził pasażerki od czasu do czasu napewno przesiadł bym się z Crf1000 na t7

Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
Rysiek_81
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem

Postprzez Kijo » 06.11.2019, 18:30

Rysiek_81 napisał(a):Ja gdybym nie woził pasażerki od czasu do czasu napewno przesiadł bym się
Pozdrawiam Rysiek

Dokladnie tez o tym myslalem, ale zdecydowanie jest to moto dla 1 osoby. Nawet z akcesoryjna kanapa. Szkoda.
Honda Transalp XL700VA / Beta Alp 4.0
https://drive.google.com/file/d/1ra23uf ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku

Miejscowość: FG
Mój motocykl: XL700V

Postprzez davcio2 » 06.11.2019, 18:54

Kwestie kanapy to pewnie ogarnąłby jakiś „kanapowy magik” jak ZetJohny czy mx-wulkan ...
pytanie czy ta „jednoosobowość” to tylko kwestia kanapy czy ogólnej geometrii, osadzenia setów pasażera itp ( nie wiem, nie widziałem jej jeszcze na własne oczy).
... Bo życie trzeba przeżyć, a nie tylko przetrwać..
Awatar użytkownika
davcio2
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta

Miejscowość: Ustroń
Mój motocykl: XL700V

Postprzez Rysiek_81 » 06.11.2019, 23:01

davcio2 napisał(a):Kwestie kanapy to pewnie ogarnąłby jakiś „kanapowy magik” jak ZetJohny czy mx-wulkan ...
pytanie czy ta „jednoosobowość” to tylko kwestia kanapy czy ogólnej geometrii, osadzenia setów pasażera itp ( nie wiem, nie widziałem jej jeszcze na własne oczy).

Raczej kwestia ilości miejsca na kanapę ... wiec co byś tam nie zbudował to i tak będzie mało miejsca no chyba że ważysz 50 kilo a twój plecak 40 ... to się pewnie zmieścicie i będzie można komfortowo podróżować :haha:

Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
Rysiek_81
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem

Postprzez Kristobal » 29.11.2019, 17:05

Tak jakoś lubię być pośrodku niczego...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki

Miejscowość: WKZ/LRY
Mój motocykl: inne endurowate moto

Postprzez Sal » 14.12.2019, 16:52

Odwiedziłem dziś LibertyMotors na Łopuszańskiej.
Usiadłem sobie na Tenerę 700. Stanąłem na podnóżkach. Obszedłem dookoła. Znów usiadłem.
Wyższa od Trampka. Siedząc na standardowej kanapie obie stopy miałem prawie całe na ziemi. W Trampku nawet lekko uginają mi się kolana.
Lagi ma masywne, trampkowe wyglądają przy nich jak od simsona.
Malowanie, pewnie kwestia gustu, ale bardziej przypomina studencki prototyp niż motocykl z porządnej fabryki.
Musi być sporo lżejsza od trampka, bo ruch kierownicą - dosłownie jakby miała wspomaganie.
Poległa jednak w moich oczach z powodu sprzęgła. Patrząc z góry, silnik jest przesunięty na prawo. Z lewej nic nie wystaje, z prawej owszem. Dźwigienka wysprzęglika ma osłonę, która waliła mnie w prawy piszczel. Chyba, że siadłem na miejscu pasażera, wtedy było OK, tylko do kierownicy się zrobiło za daleko. Szkoda.
:egh:
Awatar użytkownika
Sal
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec

Postprzez Kristobal » 15.12.2019, 15:07

Dlatego mima co się podniecać gruszkami na wierzbie. Będzie towar w sklepie to się idzie i maca. A nie czeka świętego grala co ma 'stożkowe uchwyty kierownicy' i inne cud-przekładnie. Bywa że 20 lat temu sprzęt zrobiony nie ma bardzo następcy, bo koszt ewentualnej lepszości przewyższa wielokrotnie korzyści.
Tak jakoś lubię być pośrodku niczego...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki

Miejscowość: WKZ/LRY
Mój motocykl: inne endurowate moto

Postprzez Lukasz /adhd/ » 02.02.2020, 00:01

Sal napisał(a):Odwiedziłem dziś LibertyMotors na Łopuszańskiej.
Usiadłem sobie na Tenerę 700...
Poległa jednak w moich oczach z powodu sprzęgła. Patrząc z góry, silnik jest przesunięty na prawo. Z lewej nic nie wystaje, z prawej owszem. Dźwigienka wysprzęglika ma osłonę, która waliła mnie w prawy piszczel. Chyba, że siadłem na miejscu pasażera, wtedy było OK, tylko do kierownicy się zrobiło za daleko. Szkoda.
:egh:

Ja byłem w piątek, wczoraj i mi nie przeszkadzało, ale to pewnie w jeździe bardziej wychodzi - wiem, że pompa wody jest nie odsłonięta i polecają to akcesoryjnie rozwiązać - ponoć jedna osłoną, lepiej uformowaną.
Ja z testami muszę się wstrzymać do marca, bo chyba "testówki" się skończyły.

Pzdr. L.K.
P.S. Bylem w Yamaha POLand POSITION
:-) Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS... i chwilowo "pojazd użyczony"

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika

Obrazki: 84
Miejscowość: Warszawa
Mój motocykl: nie mam motocykla

Postprzez Lukasz /adhd/ » 27.04.2020, 02:36

Przejechałem się kawałeczek ....

Silnik wydaje się mało endurowaty, trzeba wysoko ciągnąc - dół ma słabszy.

Jak tylko przejadę się dłużej, coś napisze!

Ale "jedzie", tam gdzie się kierownice skieruje! Super!

Pzdr. L.K.
:-) Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS... i chwilowo "pojazd użyczony"

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika

Obrazki: 84
Miejscowość: Warszawa
Mój motocykl: nie mam motocykla

Poprzednia

Wróć do Outsiders

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość