Transalp kontra Varadero

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Młody
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2008, 15:31
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Młody »

jak dla mnie transalp i varadero to w ogóle porównania nie ma w komforcie podrózowania jak i bezpieczeństwie. Transalp to motocykl dobry do nauki albo jak ktoś jeździ sam, ewentualnie jakieś ekstremalne wypady. Viadro po szutrze idzie jak dzikie po lesie tak samo cza tylko okiełznać furę. Pomimo swojej masy daje rady - wiadomo nie jest to crossówka ale jak na swoje gabaryty to zdziwilibyście się co da się zrobić tym motocyklem. Transalp miał ramę z gumy i w zakręcie nie było zbyt ciekawie. Spalanie takie samo a nawet niższe w wiadeku przy ostrzejszej jeździe. Wygoda - kosmos. Transalp to spoko sprzęt pod warunkiem że ktoś unika autostrad i generalnie jeździ samemu. Ale lyterek musi być wtedy jest jazda. Pozdro 1000V

Kilka fotek ze zlotu ADV w Górach Sowich - była jazda.... Ps. ze zlotu w kletnie miałem super terenowe foty tylko aparat zostawiłem na cpnie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: bankier »

A ja jako, że jeżdżę sam to pasuje mi bardziej Transalp - nie zgodzę się , że jest dobry do nauki bo przesiadłem się na niego z Varadero. No ale każdy ma inny gust :-)
Przyszedł czas na Varadero
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Kisiel »

Mam w domu varadero 2004 rok (1000) i trampka 2000 rok i powiem tyle ze przy predkosci okolo 120km/h trampek jest stabilniejszy w zakrecie :omg: od viadra bo jak viadro na poprzecznej nierownosci wpadnie w rezonans to koniec a trampek leci jak po stole. Co do mocy varadero postawic na kolo na 1 czy nawet 2 biegu to nie jest problem a z trampkiem gorzej. Teren: varadero odpada, masa i nastawy zawieszenia pozwalają tylko na szuter, wytrawny kierowca moze pokusic sie o wiecej ale moim zdaniem i tak to jest duuuuzo bardziej meczące niz na trampku. Oslona przed wiatrem i wygoda: varadero bije na glowe trampka, w viadrze mam dodatkowo deflektor, predkosc na viadrze 140km/h to jak na trampku 80. Kanapa w viadrze jest jak najlepszy skorzany fotel, kanapa trampka przy tym to taboret :tongue: EDIT: co do stabilnosci viadra na zakretach, mam kapke mniej powietrza z tylu (kolo 1.8 bara) napompuje napisze czy cos sie zmienilo
Awatar użytkownika
zalmen3
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 16.06.2008, 12:41
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: zalmen3 »

Kisiel pisze:Mam w domu varadero 2004 rok (1000) i trampka 2000 rok i powiem tyle ze przy predkosci okolo 120km/h trampek jest stabilniejszy w zakrecie :omg: od viadra bo jak viadro na poprzecznej nierownosci wpadnie w rezonans to koniec a trampek leci jak po stole
.

No jak to przeczytalem to chcialem napisac:

Proponuje porzadny przeglad stanu zawieszenia, lozysk i kol, bo Viadro to jeden z najstabilniejszych motocykli na jakim dane bylo mi kiedykolwiek jezdzic i takie zachowanie smiem uwazac za anormalne!
Kisiel pisze: EDIT: co do stabilnosci viadra na zakretach, mam kapke mniej powietrza z tylu (kolo 1.8 bara) napompuje napisze czy cos sie zmienilo
Ale po przeczytaniu tego smiem twierdzic ze zmienisz zdanie. Viadro jest bardzo podatne na cisnienie w oponach, mialem z tym problem przez pierwsze 300 km wyprawy do Skandynawii, po podpompowaniu kol wszystko bylo w jaknajlepszym porzadku. Jezeli to jednak niewiele zmieni proponuje porzadnie sie zastanowic nad moja poprzednia sugestia :wink:
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Kisiel »

po sprawdzeniu tylnego kola bylo tam prawie 0.8 bara :omg: po dompowaniu varadero zaczelo jechac jak powinno wiec zwracam honor. ALe powyzej 150 w mocnym przechyle czuc jednak ze to turystyk anie scigant :tongue:
Awatar użytkownika
Młody
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2008, 15:31
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Młody »

kolego kisiel piszesz bzdury typu że transalp jest stabilniejszy bo masz kapcia z tyłu... heh... Dobrze że sam to sprostowałeś. Bo transalp do viadra w stabilności prowadzeniu itd raczej nie ma porównania.

Miałem transalpa więc nie są to wymyślone bajki z mojej strony. I nie wiem jak dla Ciebie ale wg mnie to idealny motocykl do nauki.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: gerard »

dla niektórych, określenie "świetny motocykl do nauki" działa tak, że po pewnym czasie szybko chcą się go pozbyć i przesąść na maszynę godną "osoby doświadczonej" bo przecież "nie wypada na takim transalpiku przecież jeździć" :thumbsdown: . Często jest tak że w pełni jeszcze nie wykorzystali zalet trampiego. :dupa: :dupa: Nie mówię, że wszyscy ale są tacy i pomijam tych dla których trampi rzeczywiście jest świadomym etapem wstępnym do czegoś większego. :thumbsup:

pozdr :whip:
Awatar użytkownika
zalmen3
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 16.06.2008, 12:41
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: zalmen3 »

A ja tam napisze po raz kolejny, ze jeszcze do trampka wroce :tongue: ZmienilemnaViaderko w wyniku kilku mniej lub bardziej wyjatkowych zbiegow okolicznosci, z zamiany jestem zadowolony, ale dla trampiego caly czas miejsce w garazu mam, wiec jaktylko bedzie pareluznych tysiaczkow to stanie znow w moim parku maszyn :mouthshut: Tez miedzy innymi dlatego, ze uwazam iz czlowiek calezycie sie uczy :thumbsup:

Pi.eS. Mlody nie unos sie tak bo Ci zylka peknie i bedzie szkoda takiego fajnego goscia :lol:
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: strzelec »

gerard pisze:dla niektórych, określenie "świetny motocykl do nauki" działa tak, że po pewnym czasie szybko chcą się go pozbyć i przesąść na maszynę godną "osoby doświadczonej" bo przecież "nie wypada na takim transalpiku przecież jeździć"
gerard nie panikuj Trampi jest najlepszy :punk:
dlaczego ci fani Varadero ciągle tu są :smoke:
bo jak już nie będą musieli wozić swoich Lal :haha: to powrócą do Trampeczków :haha:
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Bolek »

Młody pisze:kolego kisiel piszesz bzdury typu że transalp jest stabilniejszy bo masz kapcia z tyłu... heh... Dobrze że sam to sprostowałeś. Bo transalp do viadra w stabilności prowadzeniu itd raczej nie ma porównania.

Miałem transalpa więc nie są to wymyślone bajki z mojej strony. I nie wiem jak dla Ciebie ale wg mnie to idealny motocykl do nauki.
Panowie a co Wy w ogóle porównujecie :hammer: .Wybraliście sprzęty z różnych półek i staracie się udowodnić który lepszy.
Transalp nigdy nie dorówna Varadero i na jego tle zawsze wypadnie chujowo,to tak jakby porównywać hondę Civic z Lexusem :grin:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: strzelec »

Bolek pisze:to tak jakby porównywać hondę Civic z Lexusem
bo cała idea to pogadać i powk...ać koelgów mających odmienne zdanie :ok:
ale to właśnie sens dyskusji :impreza:
porównywać można zawsze i wszystko :smile6: :yaho:
jaro
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 13.07.2008, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: jaro »

Właśnie jestem po zmianie trampiego na varadero, już przy zakupie trampiego Bajrasz mowił" za jakiś czas będzie ci brakowało czegoś" i miał rację. Myślałem początkowo o Afri / ale nie jeżdżę po terenie/ więc bez sensu i dlatego padło na wiadro. Jeżdże sam w trasy, a przy długich prostych nie mialem sumienia katować trampusia. Ale sentyment zostanie, bo znim narodzilem się na nowo.
No i to forum jest zajebiste!!! :punk:
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Kisiel »

ilekroć jadę gdzieś Varadero to czuje się za*ebiście. To odejście, ta kanapa, ta osłona przed wiatrem (oczywiscie jak jade asflatem) i mysle sobie Transalp to takie nie wiadomo co i prawda taka ze jest do dupy :tongue: . Potem wsiadam na trampka i zatrzymuje się i przepraszam go za to że mogłem tak pomyśleć. Powiem szczerze, nie wiem dlaczego ale varadero nie ma tego CZEGOŚ co ma trampek i nie jestem w stanie określić czego. Transalp rządzi!! :punk:
Awatar użytkownika
Młody
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2008, 15:31
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Młody »

jest tak jak mówicie poniekąd. Bo transalp jest motocyklem do nauki idealnym (bo można się wywrócić i nie jest za mocny) ale nie jest powiedziane że tylko. Osobiście uważam że jest to bardzo dobry motocykl i do jazdy "po nauce" :) ale wg mnie transalp im starszy tym lepszy. Przed kupnem swojego (rocznik 2006) testowałem rocznik 89 i jeździło mi się rewelacyjnie. Tylko że wtedy były też inne czasy i przesiadając się z viadra 125 na taką 600 to był odlot :)

Różnie ludzie jeżdżą, ja np dużo autostradami więc dla mnie transalp był troche nieporozumieniem którym przy kupnie wiedziałem że za rok może dwa czeka mnie varadero (nie chciałem zaczynać od 1000cm) i dobrze...

Trampi jest zacny jeździ się fajnie no i fakt - fajni ludzie w klubie który założyłem x lat temu ;) trochę się to wszystko rozrosło.

Z oficjalnych źródeł wiem że narazie nieoficjalnie w 2010 ma być nowe Viadro 1200cm i podobno ma być zajebiste...

Do zobaczenia na zlocie tam dokończymy dyskusję :)


Ps. Mój transalpek powędrował do Radomia z przebiegiem ok 17 000km i ostatnio kontaktowałem się z jego właścicielem i ma ok 23-25 000km :) po 2-3 latach ? :D
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: darius »

Młody, co prawda nie to forum ale podziel sie info o nowym Varadero.

W sieci troche info można znalezc o 1200 + V4 ale dilerzy nic nie potwierdzaja, jak rowniez nie zaprzeczaja ;-)

Pozdrowienia,
D
Awatar użytkownika
Młody
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 82
Rejestracja: 04.07.2008, 15:31
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Młody »

darius ja tez jestem darius :) a info wiem tylko tyle że jest to nie potwierdzona informacja o której dowiedziałem się u dealera Hondy. Na pewno nie będzie w internecie żadnej informacji na ten temat ale ma być mocniejsza od GS-a. Dlatego narazie przestaje sie jarać GS ADV tylko zobaczymy co Honda pokaże.
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: Komar »

Może coś takiego? Jakaś fantazja skrzyżowanie XL700 z Viadrem Obrazek
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: kamikazemario »

Masakra, zwróćcie uwage na tylny zacisk :grin: i ten dopisek "GrandAlp" :ok: Ale myślę, że Honda wymyśli coś ładniejszego :wink:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Transalp kontra Varadero

Post autor: NaczelnyFilozof »

Komar pisze:Może coś takiego? Jakaś fantazja skrzyżowanie XL700 z Viadrem
Ale brzydal :grin: Wygląda jakby było wszytsko delikatne...
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość