Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: falco »

Pawel1980 pisze:Dlaczego na taptalku fotek nie widać... ?
Na zwykłym kompie też nie widać...
Pewnie... zimny już sprzedał... :wink:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: zimny »

Fotki wklejone linkami z picasa. Powinno trybić - u mnie na kompie i telefonie widać, na pracowym kompie nie widać - nie wiem czemu...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: mirkoslawski »

Coś się krzaczy (nie tylko tu, bo tutaj to raczej norma - na FAT od paru miesięcy też). Wczoraj zdjęcia widziałem i na mobile i na kompie - dzisiaj "zakaz wjazdu" :thumbsdown:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: zimny »

Spróbuję przerzucić wieczorem na jakiś inny serwer, z tymi zdjęciami google też coś pozmieniali jakiś czas temu.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: makumba »

Podrzućcie coś o Husqvarnie TE 610 wersja z rozrusznikiem i pompą oleju 2001r. Trochę było tutaj ale o wersji 610 ie czy to to samo. Ktoś coś... może ArturS ? Bardzo proszę :thanks:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: ArturS »

Z tego co kojarzę z tematu na FAT, to wiele różnic poza gaźnik vs wtrysk niema. Generalnie motocykl dla wytrwałych, trzeba trafić na w miarę zadbany egzemplarz, bo części na rynku wtórnym mało, trzeba albo sprowadzać przez serwis KTMa, albo szukać na włoskim ebayu. Są tam też różne niedoróbki, które trzeba eliminować zawczasu, zanim zupełnie wszystko się rozpadnie. Np. jest problem z łożyskowaniem kosza sprzęgłowego (tuleja ślizgowa). Problem błachy, ale zimą trzeba sprawdzić czy wszystko gra, albo po prostu wymienić i na jakiś czas jest spokój. Sprężyny zaworowe ponoć są mega mocne, co powoduje bardzo szybkie wyciąganie łańcucha rozrządu - co druga czy trzecia regulacja zaworów i wymiana - jest na szczęście lekarstwo w formie wzmocnionego łańcucha DID. Osobiście jeździłem tylko wersją wtryskową i bardzo mi przypadła do gustu. Dwóch znajomych wozi się takimi po świecie (Kirgistany, Mongolie i inne Islandie).
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: makumba »

Ja jeździłem niedawno wersją gaźnikową i moc może bardzo nie wyrywała albo trzeba wyżej kręcić ale jak by to powiedzieć tka trudna do zduszenia duża pojemność fajnie ciągnie od dołu a ja tak lubię :grin: Ergonomicznie oraz gabarytowo jet super prowadzi się lekko i w ogóle jej nie czułem - w porównaniu do DRZ. Nie wiem czy lżejsza chociaż tak się wydawało i na pewno o wiele niższa (wersja SM na kołach enduro). Ogólnie jakoś tam mnie urzekła do jazdy enduro spoko sprawa. No ale... gadałem z gościem z KTMa i mówił, że ogólnie z częściami nawet poprzez serwis KTM może być słabo a swoje bolączki ma :egh: Nie jest to w zakupie drogi motocykl ale na pewno ryzykowny przynajmniej tak mi się zdaje :sad:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: wilq.bb »

Panowie i Panewki - szukam sobie dalej motocykla rozważany jest XT (o którym w wątku Artur chyba wszystko napisał co potrzeba), trampiszon 600 no i temat mojego pytania - w okolicy wypłynęła XTZ750 - wg papierów waży to tyle co afra (czyli do zniesienia), ale kwestia - na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy może zapomnieć o nim - moto ma w przyszłym roku wyjechać na dłuższy wyjazd i nie chce się zdziwić w głębokiej czarnej :dupa: , że jakaś element padnie (typu moduł w xl600v). Oczywiście po zakupie nie ważne jaki sprzęt dostanie solidny przegląd, no ale w TA wiem na co patrzyć, a w dużej teresie? Drogie Bravo pomóżcie.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: wojtekk »

Wilq - dla mnie wszystko, co waży powyżej 220 kg to stanowczo nie jest terenowe. Wcale nie jest tak, że da się unieść jak afrę. Zdarzyło mi się leżeć pod xtz w takiej pozycji, że nie byłem w stanie się podnieść. Ba! Mirek opisuje glebę na 160 kg, że też nie dawał rady. Jeżeli planujesz teren - nie klocem. Lekkim motocyklem spokojnie pojedziesz daleką trasę, a terenie powalczysz.

XTZ. Słabością jest regler. Podmiana na nowy, przelutowanie na sztywno kostek załatwi sprawę. I wziąłbym zapasowy. Teoretycznie XTZ ma dłuższe interwały serwisowe. Zawory co 48 000. Ale... zupełnie bym się do tego nie przywiązywał. Trzeba robić często przy motocyklu sprzed 20-30 lat. Miniusem zaworów są płytki. Robienie w garażu w trasie (zależy, jak długi wyjazd planujesz) jest zatem praktycznie niemożliwe. Plusem i minusem zarazem jest olej. Tam jest sucha miska olejowa. Plus to chłodzenie i ochrona przy wywrotce. Minusem jest bardzo duża ilość oleju na zmianę. Jeżeli będziesz jeździł w trasie, gdzie jest łatwy dostęp do oleju (na moje oko 99% tras) to minus nie istnieje. Chłodzenie jest niebagatelną sprawą. Tam, gdzie hądom się włączały wiatraki ja miałem ciszę.

Minus to dostęp do psprzętu. Jest dobry macher , ale w Rumunii. Nie kosztuje majątku, ale jeżeli XTZ nie ma rumuńskich rur, to bym zmieniał. Albo podeślij fotli gmoli głównie to CI powiem, czy czeka Cię wymiana.

Jakieś mniejsze minusy to dostęp do tylnej pompy hamlucowej jest z dupy. Regulacji prawie nie ma. Ciężko się prostuje dźwignię hamulca po glebie.

Minusem są dwa filtry powietrza z debilnym dostępem.

Tutaj nieco opisu, co zrobiłem:
http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... tz#p308050

Szkoda, że nie wziąłeś Browarowej/mojej. Cukierek mechaniczny. Robiłem ją pod długi wyjazd, a Browar dopieścił piec. A poszła za rozsądne pieniądze. Jakby co - dzwoń.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: ArturS »

Wilq, przejedź się teresą. Mi do gustu nieprzypadła - chodzi o pozycję za kierownicą zarówno siedząco jak i stojąco. Do tego wspomniane interwały serwisowe powodują, że nie trudno wtopić w sztukę z podpartymi zaworami (znam 3 przypadki), nietrudno o sztukę z pękniętą ramą (na forum XTZ jest omówione jak zrobić wzmocnienie) i coś tam jeszcze z bolączek miała. Jak już kupić, to trzeba się wybrać z kimś mega obeznanym w tym modelu, albo kupić sprawdzoną sztukę, od znawcy tematu. Trampka, Afrę czy XTka zdecydowanie łatwiej kupić "w ciemno" bez większej wtopy.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: wilq.bb »

Jest blisko ta XTZ'a - pojadę się kulnąć póki ładna pogoda - czy mi pasuje pozycja się okaże - dla mnie najwygodniejsza pozycja na moto była na AT03, która niestety sprzedałem, potem TA600 na podniesionej o 20mm kierze i fotelu od Zeta.

Dzięki za opinie....zobaczę co wyjdzie po przymiarce.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: wojtekk »

Rama pęka tak samo w at. To mit.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: Leo »

Wilq masz pw ;)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: browar »

Kupując XTZ-ę pasowałoby zmierzyć ciśnienie sprężania i zajrzeć do zaworów(pytanie czy sprzedający pozwoli na taką rozbiórkę-wątpię).Te 48 tys km przy zaworach to dobry optymista wymyślił,wg mnie 20 tys to już dość.
Druga problematyczna rzecz to gaźniki-szybko zużywają się iglice i dysze iglicowe oraz iglice ssania(z plastiku :thumbsdown: ).
Efekt-czarna chmura z tyłu przy przygazówce i spalanie na poziomie 10 l/100 km.Iglice i rozpylacze jakieś 250 złotników,zestaw naprawczy iglic ssania koło stówy.
Waga...przy zatankowaniu na full (chyba 28 litrów tam wchodzi) robi się z tego niezły tankowiec,którego nie chciałbym podnosić,dokładając gmole,stelaże,centralkę itp. pewnie nazbiera się ze 250 kg.
Poza tym trzeba pamiętać,że te maszyny najlepsze lata mają w większości za sobą,przez co wzrasta ryzyko kupienia "miny",o czym sprzedający niekoniecznie musi mieć pojęcie.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: wilq.bb »

Dzięki wszystkim za rady... Po dłuższej rozmowie z Wojtkiem (kopalnia wiedzy o xtz) dochodzę do wniosku(po raz kolejny), że nie ma co szukać półśrodków, miodu tam gdzie słońce nie dochodzi etc- ma być trampiszon i basta - tzn do tego co mi potrzeba i na ile mnie budżet puszcza nic mądrzejszego się nie wymyśli.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: Next22 »

A wracając do xtz duża 750 nie przypadła mi do gustu ale mała xtz660 to bardzo fajny motocykl
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: browar »

:thumbsup: fajny singielek :smile:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: makumba »

Podrzucicie coś więcej, chodzi mi po głowie taka xt660 - i chyba w wersji R bo będzie niższa. Ogólnie mi się podoba ale cenę trzymają. Nie to, że na DRZ się nie da ale szukam czegoś co trochę lepiej sprawdzi się na asfalcie pod warunkiem, że poza nim też :wink:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: ArturS »

XT660R właśnie ceny nie trzymają. Jedynie wersja Z kosztuje, bo... kozacko wygląda. Ale my tu o XTZ660, czyli starszym gaźnikowcu ;)
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Motocykl szutrowo-terenowy 600-650?

Post autor: makumba »

Wersja "Z" faktycznie drogo stoi ale i za "R" trzeba dać niemal 10 tyś. :egh:
xl650v, drz 400
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości