Stary trampek czy nowszy Freewind

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Wszystko cacy z tą Aprilia, ale nikt nie wspomniał o spalaniu, a ja juz coś o tym czytałem i dlatego juz na starcie go zdyskwalifikowałem. Ponoć potrafi łyknąc 7l a 6 to norma. To samo czytałem o Kawasaki KLE, moto też mi sie podoba, ale to spalanie :omg:
Miałem wcześniej skutera Aprilię Atlantic 500 i na silik nie mogę złego słowa powiedzieć, spalanie do 4l.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: zimny »

Ja miałem Aprilię Atlantic 200, była rewelacyjna i wiesz co.... chodziło mi czasem po głowie wogóle zrezygnowanie z motocykla na rzecz maxiskutera typu własnie AA500, albo SilverWing 600 :omg: Takie skutery naprawdę można polubić. Był czas kiedy jeździłem głównie skuterkiem i nawet na ówczesną Afrykę nie chciało mi się wsiadać.

Co do spalania Pegaso to nie wiedziałem o tym choć wydaje mi się to dziwne.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: Nadol »

KrzysieG pisze:Wszystko cacy z tą Aprilia, ale nikt nie wspomniał o spalaniu, a ja juz coś o tym czytałem i dlatego juz na starcie go zdyskwalifikowałem. Ponoć potrafi łyknąc 7l a 6 to norma. To samo czytałem o Kawasaki KLE, moto też mi sie podoba, ale to spalanie :omg:
Miałem wcześniej skutera Aprilię Atlantic 500 i na silik nie mogę złego słowa powiedzieć, spalanie do 4l.
Piszesz o gaźnikowcach, poza tym to zawiła kwestia i zależy od wielu czynników: stylu jazdy, ustawień, wagi kierownika itd...
Mojej koleżanki pegaz na wtrysku pali ok 4.5-5l
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Nadol, to bardzo bobra wiadomość, a od kiedy szły apki na wtrysku?
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: Nadol »

KrzysieG pisze:Nadol, to bardzo bobra wiadomość, a od kiedy szły apki na wtrysku?
Z tego co wiem to od 2001 był wtrysk (oznaczenie I.E.). Wcześniej wersja gaźnikowa (Cube).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Tak, racja, ale po 2001r to ceny znacznie idą w górę i też trzeba wywalić 6-7tyś, a za 8 jest trampek z 1998-99r. Konkluzja nasuwa się jedna, wszystko co dobre ma swoją cenę.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: gwardia »

Może XTZ 660 po 95 roku w wersji "okularnik"? Uważam, że całkiem przyzwoity motocykl. Jak się poszuka to można w przyzwoitych pieniądzach kupić.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

O tenerce też myślę, to nie jest głupi pomysł. Kiedyś było tego mało, ale widzę że teraz jest wybór. Acha, zapomniałem dodać, że będę jeździł bez plecaczka.
Ale tu jest problem, bo tenera jest stosunkowo wysoka, a ja mierzę 173 :swieczki:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: grad74 »

A ja Ci podsunąłem propozycję BMW 650 GS właśnie ze względu na niskie spalanie. Aniś ma chyba Dakarkę i jak Ją kiedyś spytałem czemy lubi to moto powiedziała mi :3,7l/100km mówią same za siebie. A z kolei żona mojego golegi ma BMW CS650 (taki brzydal) 2001 na wtrysku i z tego co mówił to przy spokojnej jeździe około stówki spalanie oscylowało w granicach 3,5 l. A poza tym tych Beemek jest w diabły i są bliźniacze z Aprilkami ale mają inaczej rozwiązany silnik i są oszczędniejsze, nooo i dość ładne :) CZęści do nich jest w diabły. Moja się w pierwszej chwili już na taką GS-kę zdecydowała,nawet jeden z kolegów z FTA był dla mnie ją oglądać i po ogledzinach jak z nim gadałem powiedział mi że mu tą BeMką "namieszałem w głowie" bo gdyby wiedział jakie to zwrotne , poręczne i przyjemne do prowadzenia to mocno by się zastanawiał czt w ogóle rozważać zakup Trampka.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: Nadol »

Jak jeździłem Pegazem to normalnie jak na rowerze, fajne to i zwrotne.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: wilq.bb »

grad74 pisze:..... CZęści do nich jest w diabły. Moja się w pierwszej chwili już na taką GS-kę zdecydowała,nawet jeden z kolegów z FTA był dla mnie ją oglądać i po ogledzinach jak z nim gadałem powiedział mi że mu tą BeMką "namieszałem w głowie" bo gdyby wiedział jakie to zwrotne , poręczne i przyjemne do prowadzenia to mocno by się zastanawiał czt w ogóle rozważać zakup Trampka.
Z racji, że to na 99% o mnie chodzi to się wypowiem :tongue:
BMW - tak, Aprilka - nie.
Oglądałem dla grada74 BMW i faktycznie muszę przyznać, że w porównaniu do TA moto lżejsze i poręczniejsze - choć ma jeden gar, to całkiem kulturalnie pracuje.
Sąsiadka ma Aprilkię pegaso na gaźniku - pali to więcej, a jest tańsze i lżejsze od TA, ale pracuje mniej kulturalnie niż BMW.....żeby za łatwo nie było, to popatrz jeszcze za suzuki DR650SE (97 i młodsze) - fajny rower :grin: w teren z silnikiem :grin:

Gdybym stał przed takim dylematem jak Ty wybrałbym świadomie starszego trampka - kultura pracy V-ki i ogólna prostota, są :thumbsup:

Edyta (naszło mnie po chwili):
Jak chodzi o niedoceniany sprzęt to Kawasaki KLR650 - koniecznie w wersji A - ma owiewki i duży bak wprost z fabryki :thumbsup:
Jak poczytacie na advrider.com w usa określają to moto mianem gs-a dla ubogich :grin: - myślę, że w jednocylindrowej opcji budżetowej warto o tym pomyśleć....
Niemniej jednak ja zostałem przy V-ce
Ostatnio zmieniony 20.11.2014, 18:17 przez wilq.bb, łącznie zmieniany 1 raz.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
andrzejj
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 27.09.2014, 17:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Żywiec

Re: Stary trampek czy owszy Freewind

Post autor: andrzejj »

To może i ja się wypowiem...Niedawno też stałem przed takim wyborem(może miałem więcej gotówki) - oglądałem i jeździłem...i tak przez 3 miesiące.
Jeździłem DR, BMW 650gs, pegazem,tereską i na koniec trampkiem i powiem szczerze że żadnym z wymienionych motków nie jeździło mi się tak dobrze ja TA(kwestia obiektywna).
Wiadomo że ważne jest spalanie, części, itp, ale wg mnie najważniejsza jest frajda z jady - a tutaj musisz już sam popróbować.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Za BMW dakar, też trzeba dać 7000, a jak będę miał 7000 to raczej nie będę się zastanawiał co kupić.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: wilq.bb »

KrzysieG pisze:Za BMW dakar, też trzeba dać 7000, a jak będę miał 7000 to raczej nie będę się zastanawiał co kupić.
Ale BMW nie musi być dakar - bardziej mowa o takim (ogłoszenie przykładowe):http://olx.pl/oferta/bmw-gs-f650-wygodn ... ff967171d0, czyli bydle z bakiem jeszcze z przodu, a nie pod :dupa:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: falco »

Widzę, że strasznie się miotasz a to analogia, do... moich kilkumiesięcznych poszukiwań i przeskakiwania z kwiatka na kwiatek, więc pozwolę sobie na jeszcze jedną dygresję...
Podobnie jak Ty zaczynałem od niższego budżetu, a dokładnie 6 kawałków (na tyle było mnie stać i basta), też po cichu liczyłem, że kupię Trampka-igiełkę, ale szybko zrozumiałem, że to praktycznie niemożliwe. Na forum wciskano mi kilka egzemplarzy, ale choć jeszcze bez doświadczenia wiedziałem czego chcę i na spokojnie robiłem selekcję.

Przez te kilka miechów oglądałem KLE500, FW a dopiero na końcu... Trampka. Udało się dołożyć (i to zdecydowanie ponad mój budżet) i kupić T.Apacza, którego potem jak odszykowałem chciał ode mnie odkupić... poprzedni właściciel (też z forum). :lol:

Jeśli naprawdę nie ma szans na odłożenie kasy (co doskonale rozumiem), to będziesz miał ooogromne szczęście, jeśli znajdziesz Trampka w którego nie trzeba będzie doinwestować, czyli kółko się zamyka.
Wspomniałeś, że jesteś średniego wzrostu, więc ja na Twoim miejscu poprzymierzałbym się do kilku motocykli z Twojego budżetu i jeśli któryś by spasował, to szukał już danego najzdrowszego egzemplarza.

Kupowanie na wariata jakiegokolwiek motocykla, zwłaszcza w Polsce, to jak gra w rosyjską ruletkę i proszenie się o ogromne kłopoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Jeśli jak wspomniałeś ważne jest dla Ciebie, co inni powiedzą, pomyślą, to... masz chłopie jeszcze większy i to poważny problem. :cool:
Wrzuć na luz, masz kilka miesięcy na decyzję i poszukiwania, to idealny czas na zakupy, jedyny problem z ewentualnym własnym powrotem na 2 oo, bo wiem jak to kusi... :crossy:

Powodzenia!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: gwardia »

Widziałem na forum XTZ jest ciekawa XTZ660, 95 rok, okularnik za 4 tys. Korci mnie, ale na razie muszę spasować.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: Terrorr »

Freewinda nie kupuj. Do samego motorka nic nie mam, nawet byłem mile zaskoczony jego możliwościami, ale jednak trampek lepszy pod każdym względem :tongue: No i niezaprzeczalnie facet wygląda lepiej na TA niż na ferdku :cool:

Może zerknij jeszcze na dużego dominatora NX650 ? Cenowo raczej się załapiesz, fakt że nie za dużo ich na rynku i raczej w średnim stanie - kwestia wyszukania tego odpowiedniego :thumbsup:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

XTZ660 okularnik, też mi się podoba, ale.... Obrazek nóżki dyndają jak dziecku na za wysokim stołku :sad:
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Aprilka ładna, ale zobaczcie jakie to wysokie, ma wysoko środek ciężkości, a za wtrysk też trzeba dać ze 7koła.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: Nadol »

To może CB500 albo GS500 jak chcesz niski motocykl?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości