Stary trampek czy nowszy Freewind

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Po doświadczeniach z moim skuterem i wk......jącym podskakiwaniu na byle łatce asfaltowej, o garbach nie wspominając, postanowiłem, że nie kupię niczego, co ma skok zawieszenia przedniego mniejszy niż 17cm. i ogromne koło z przodu.
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: mishieck »

Marudzisz jak baba. :grin:

Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Ja piernicze !!!! prze gość. Marudze, marudze. Ile doradzających, tyle opinii. Przez zimę się poprzymierzam do: XTZ, i BMW. Beemek faktycznie jest sporo, z Yamaszką gorzej.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: bartekk »

KrzysieG pisze:Ja piernicze !!!! prze gość. Marudze, marudze. Ile doradzających, tyle opinii. Przez zimę się poprzymierzam do: XTZ, i BMW. Beemek faktycznie jest sporo, z Yamaszką gorzej.
oj pierniczysz... bierz XTka od zaczekaj - jest na forumowej giełdzie. Drobna dziewoja ogarnia tego sprzęta, więc Ty tym bardziej :tongue:
pali mniej od trampiszona, skacze szybciej i dalej....
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: mirekm71 »

Dokladnie mialem napisac. Bierz XTeka od kolezanki i lataj a jak Ci sie znudzi to zmienisz. Swietny motocykl.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Ale nie mogę tego tu znaleźć, jest jakiś ale nie okular.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5536
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: wojtekk »

Małe XTZ są również do trafienia. Wejdź na forum xtz, poszukaj.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: falco »

bartekk pisze:...bierz (...) zaczekaj. Drobna dziewoja ogarnia... sprzęta, pali mniej od trampiszona, skacze szybciej i dalej...
Ja bym nie czekał ANI CHWILI dłużej tylko BRAŁ!!!!!!!!!!! :haha: :wub: :whip:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: Neno »

falco pisze:
bartekk pisze:...bierz (...) zaczekaj. Drobna dziewoja ogarnia... sprzęta, pali mniej od trampiszona, skacze szybciej i dalej...
Ja bym nie czekał ANI CHWILI dłużej tylko BRAŁ!!!!!!!!!!! :haha: :wub: :whip:
Falco, nie wiem czy wiesz ale Zaczekaj ma już faceta ;)
Zboczuchu Ty :P
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: falco »

Ale, to słowa bartkka, ja tylko zadziałałem gumką-myszką, nawet nie przestawiając literek... :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Nie wiem, czy złe forum ( http://www.xtzclub.pl/search.php?searchid=940969) czy ja nie umiem szukać, ale na forum Yamaha xtz nie ma nikogo o ksywce "Zaczekaj"
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5536
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: wojtekk »

KrzysieG pisze:Nie wiem, czy złe forum ( http://www.xtzclub.pl/search.php?searchid=940969) czy ja nie umiem szukać, ale na forum Yamaha xtz nie ma nikogo o ksywce "Zaczekaj"
Zacczekaj t chyba na tym forum sprzedaje i to nie xtz :) xt
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: bartekk »

to jest mój wpis nr 1000. Myślałem że będzie ładniejszy, mądrzejszy ....jakiś bardziej uroczysty, że w końcu napiszę co pożytecznego...
Qrwa Krzysztof, ogarnij się ..... koleżanka zaczekaj sprzedaje tego sprzęta. Ale nie, Ty zmusiłeś mnie żebym w tysięcznym swoim poście podtrzymał tradycję i .... :tongue:
kup se skuter.... mam apkę atlantic 300ie. Zapie..la ponad złoty trzydzieści, pali mniej od trampiszona, nie lata w terenie, ma małe kółka i napier....la w kręgosłup na dziurach :boks:
I nie jest na sprzedaż.
btw falco, ależ trzeba mieć pokręconą wyobraźnię .... ale Twój tok rozumowania podoba mi się... :tongue:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: mirekm71 »

Za kazdym razem jak ogladam to ogloszenie to slinotoku dostaje. Jestem obecnie w posiadaniu kmx'a wartosci ok 5000 ale jakbym sie pozbyl to przygarnalbym tego xt'ka :tongue:
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: KrzysieG »

Bartekk, jak bedzie wyglądał twój 1000 wpis, to zależy wyłącznie od Ciebie. Nie miotaj się tak i przeczytaj jeszcze raz tytuł postu, motorek koleżanki Zaczekaj, skrajnie odbiega od moich potrzeb. W ciężki teren się nie wybieram. Ten post jakoś tak sam skręcił :pob:
Gratulacje 1000 postu i przykro mi, że akurat tu byleś zmuszony go napisać :bija:
Żeby nie zaśmiecać mam trzy typy i tego będę się trzymał: XL600, XTZ660, BMW F650. i mniej więcej w takiej kolejności. Najważniejsze, czego się tu dowiedziałem to to, że Freewinda mam nie kupować !!!! i tego będę się trzymał. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
delfin697
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 180
Rejestracja: 19.09.2011, 18:43
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: delfin697 »

Hej nie wiem dlaczego tak dyskredytujesz starsze modele . Ja mam 90rok ale z końca rocznika już na srebrnym silniku i tarczy z tyłu , kupowałem z przebiegiem 54tysie i wyglądał na autentyczny , orginalne tarcze , łańcuch i zębatki . Ja nabiłem do 110tysi przez 3 lata . Po kontroli ciśnienia , kamera przez świecę i oględziny cylindra . Fabryka :ok: pomimo przebiegu , wizualnie poobijany , technicznie perfekt . Pogadaj z Zaczekaj ona m staruszka i nim szaleje . Pamiętaj poza tym , że orginalna Japonia skończyła się w 95r. i nie jedna ma wyższą cenę niż nowsze . Jak by co to mój jest do wzięcia z kompletnym wyposażeniem za 9 koła niestety za dobre sprzęty się płaci . Zobacz jak stoją Afryki . Mało którym motkiem zrobisz 500 tysi a Trampusiem i Afrą masz szanse jak będziesz dobrze traktował . Pozdrawiam
WSK 125 kros , WSK 175 kros, M-75, Junak M-10,CB450N klasyk, transalp PD-6 BMW R 1100 GS " MILCZENIE JEST MOWĄ BOGÓW "
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: grad74 »

No toż właśnie to pisałem kilka linijek wcześniej. Kup pan ładny egzemplarz z 88-90r i będziesz pan zadowolony. Mojej Ady moto z 88r chodzi tak że ja z moim z 99r mogę tylko pozazdrościć tego charrrrakterku i brrrrrzmienia. A poza tym popatrz na jeszcze jedną ważną kwestię TAKIE MOTOCYKLE JUŻ NIE BĘDĄ TANIEĆ. kupisz takiego za 8-9 tysi, to za jakis czas jego cena spadnie, a takiego za 4-5 tysi a jeszcze w oryginalnym malowaniu już nie!. To są naprawdę świetne Young Timery na dwóch kółkach. ja osobiście gdybym opylił mojego jak stoi za 8,5 -9 tysi kupił bym od Ady jej staruszka w ciemno,bądź coś w takim rodzaju, a ponieważ miałem okazję pojeździć na kilku różnych TA to wydaje mi się że wiem co mówię. inny kolega zwany Antem też ma TA bodaj z 90 r z przebiegoem 98kkm!!!, że o Bartku nie wspomnę tzn o jego "staruszku" . Gwarantuję Ci że byś się nie powstydził takiego moto jeśli chodzi o mechanikę,(bo fakt , wizualnie troszkę "nietegez" Sorki Leszek - taka prawda, ale poporacujemy i nad tym :impreza: :zabawa: ). Właśnie dziś z ciekawości przeglądałem OLX i Allecośtam pod kątem starszych TA i jest kilka ciekawych propozycji, a podejrzewam że koledzy lokalesi zawsze pomogą. :ok: Ale oczywiście wybór nalezy do CB. :thumbsup:
A poza tym bardzo podoba mi się podejście Watkotfórcy. założył temat, dyskusja się rozwinęłą , nieraz dostał "zrypkę" za "nieprawidłoty tok myślenia całkowice niezgodny z jedynie słusznym tu podejściem" :wink: , a nie foszył się tylko potraktował to jako pouczenie i gra toczy się dalej :) (A ja i tak dalej obstawiam na BeŁemWu F650. Nie Dakar, bo właśnie usłuszałem kilka niepochlebnych opinii)


EDYTA: Ej KrzysieG, a widziałeś to: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 68&t=17480 ?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: Monia »

Wybieraj Trampka, nie będziesz żałować, tylko 600, bo 650 to już nie to samo.
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: haku »

grad74 co jest nie tak w dakarkach? Co prawda znam jedna, ale zlego slowa powiedziec nie moge... Jak biemwiu to lepiej F800...
Moniawszystko zalezy ile chce się wydać, skoro w temacie jest "stary" to domyslnie rozmawiamy wlasnie o 600.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Stary trampek czy nowszy Freewind

Post autor: grad74 »

haku, mi chodziło o to że gdzieś czytałem że Dakarki mają zbyt podniesione przednie zawieszeie tzn mają za dużo wysunięte rury lag ( bo ich długość jest taka sama jak w zwykłych 650-tkach) co niekorzystnie wpływa pono9ć na stabilność wzdłużną przedniego zawieszenia. poza tym półki czasem nie wytrzymują ostrzejszego traktowania Dakarek z tym podwyższonym zawieszeniem a co za tym idzie dłuższym ramieniem działania siły. Coś tam jeszcze byłe, ale teraz już nie pamiętam musiał bym znaleźć artykuł. Ale jak mówiłem wcześniej to przeczytana opinia. Z moich wcześniejszych postów jasno wynika że nie mam nic do "BĘWó" a wręcz przeciwnie :tongue: :wink:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość