Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: TAXL600V »

Ale czy ja mówię, że "bidoki" jeżdżą trampkami? Nie...

Po prostu gdyby każdego było stać na motocykl, taki jaki chce, to wielu jeździłoby na czymś innym.
Wiesz dlaczego nie jeżdżę nowym trampkiem? Bo mnie na niego nie stać... i co :lol: ?

Więc trzeba obiektywnie przyznać, że nie każdego jest stać na dane moto i ten konkretny ktoś, kto jeździ na czymś "droższym" nie od razu musi być be... Trochę się najeździłem, ale żadnej "wrogości" czy czego tam ze strony GSowców nie spotkałem. Tak, podoba mi się GS, nie stać mnie na niego, ale i tak bym go nie kupił, bo stwierdziłem, że "to nie to". Bardzo chętnie natomiast kupiłbym nową Super Tenere, ale tak... nie mam na nią kasy.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Leo »

OK, przepraszam.
Masz rację - nadinterpretowałam to co napisałeś.
Po prostu najpierw Idaho pisze jak to mądrzy ludzie docenili GS'y, później Ty o kasie..... i niedokładnie widać się wczytałam w to co napisałeś.

Chodzi mi najzwyczajniej w świecie o to, że jest moda i odnoszę wrażenie, że ludzie zaraz po zrobieniu prawka kupują GS'y, bo wtedy to będą kozakami.
Mam trochę znajomych motocyklowych poza klubem Trampkowym i część jest na prawdę super, druga część jest super poza jednym aspektem.... Nie widzą, że nowe moto i super markowe ciuchy nie powodują, że oni będą super jeździć. Że trzeba pracować nad sobą, szkolić się...... Nie! Oni mają super sprzęt, on zrobi za nich wszystko.... a później płacz, bo noga czy ręka połamana.... i oby tylko.
I to samo jest z GS'ami. Sporo ludzi wychodzi z założenia, że to takie super moto, że będą Panami Świata.... A Ono aż takich mocy nie ma. Niestety - bo gdyby miało to wszyscy byśmy tym jeździli i nikt by nie ginął na drogach.GS może byś równie dobrym moto jak Tenera, Explorer czy cokolwiek innego. Kwestia kto na nim siedzi.... I dlatego wkurza mnie maxymalnie "kult" GS'a.
O i to tyle ode mnie - Sfrustrowanej motocyklistki, która nawet Trampka jeszcze długo nie będzie ogarniać na tyle na ile by chciała :smile6:
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

Kuźwa, Leo...
Ty to chyba na prawdę masz jakieś kompleksy, bo kolejny raz kiedy piszę coś na żarty, Ty to bierzesz na serio...
Falkoszczak słusznie zauważył, że wesoło się zrobiło, ale na to jakoś uwagi nie zwróciłaś... Poza tym przytyk, że interesuje Cię moje zdanie, a nie Pata... cóż... lekko niesmaczne :cool:

Fakty: w momencie przerzucenia baku pod siodło, o wiele niżej środek ciężkości, co bezpośrednio wpływa na prowadzenie się maszyny, zajebiaszcze spalanie - w 650 3l na 100km, bdb moment, fajna moc. Uważam, że doskonałe, jak na pierwsze moto DLA MNIE.

Nie obchodzi mnie na czym jeżdżą inni i nie będę namawiać do zmiany. To jest MOJE zdanie, ale wqrza mnie taka postawa, jak Twoja. Jeździłaś na GS'ie, że tak go krytykujesz? A może jak byś spróbowała, to by Ci się spodobało i nagle z ze snobów i pasqdów GS'iarze staliby się cudowni i fantastyczni. Uważam, że nie o moto Ci tu chodzi, ale to już nie moja bajka.
Jedna prośba, bo to już druga taka sytuacja - daruj sobie wycieczki osobiste. Jak chcesz się wyładować, polataj, ale nie pisz takich głupot. Dziękuję.
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2926
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: zimny »

Shit, ale burdel zrobiłem :omg: Dziewczyny wyluzujcie...

Nie twierdzę że ludzie jeżdżący na motocyklach X czy Y są ....... Mój kumpel którzy jeździ na 1150 (która sam zresztą często objeżdżam) powiedział mi kiedyś dlaczego np. lubi trampkarzy. Bo to jego zdaniem w większości ludzie którzy nie mają worka pieniędzy a jeżdżą daleko i zwiedzają świat czerpiąc z tego czystą przyjemność. On sam nie ma worka kasy i osobiście serwisuje swoje moto, robi sobie stelaże i takie tam. I jeździ np. do Czeczenii. Coś w tym jest moim zdaniem - sam uważam podobnie. I może dlatego taka serdeczność w tym naszym gronie panuje - bo nikt tu nikogo nie wyśmieje że ma kufry inne niż Touratech :wink:

Sam jeździłem Afryką a zmieniłem ją na tańszego Trampka nie z powodów finansowych. U mnie był to świadomy wybór, u bardzo wielu jest to motocykl przejściowy, tak bywa. Choć zapewnić mogę że gdyby stać mnie byłoby na nowego GSa to kupiłbym TA700 i pojechał na kilkumiesięczną wyprawę za resztę kasy :grin:

Wojtku, masz rację nie można generalizować. Ale jestem mocno przekonany o tym że typ motocykla na jakim jeździmy jest powiązana nieco z charakterem człowieka.

Leo, nie ma kultu GS'a. Kultowa jest tylko Afryka :grin: (żarcik, tenerowcy nie bierzcie tego do siebie :cool: )

Duży GS to dobry, mocny i wygodny motocykl, ale też ciężki i niezbyt poręczny, no i brzydki jak noc. Moje przemyślenia tyczą się TYLKO dużego gejesa. Mniejsze beemki to zupełnie inna bajka. Sam bym taką 650 swojej żonce kupił bo widziałem wielokrotnie Dakarka Ś.P. Ashanti i wydawał mi się doskonały dla kobiety.

A i obiecałem dlaczego ten temat zacząłem. Już wyjaśniam:
Bo miałem ochotę.

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

GS 1200 jest pasqdny :) za duży, za ciężki, nawet na pobocze nie bardzo się sensownie zjeżdża, ale tu trzeba by było zapytać Małyszka :) w dodatku ma "cycki" :)
800-tka, jeszcze nie wyleczyła się z chorób wieku niemowlęcego :) trochę niedociągnięć ma, natomiast 650 to na prawdę super moto :) i będę się tego trzymać :)
Że Afra jest qltowa... obawiam się, że niepodważalne :thumbsup:

p.s. to moje zdanie, nie Pata, choć pewnie w tym wypadku zgodziłby się ze mną :tongue:
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Jaro-Ino »

A Tenera wygrała Dakar 7 razy i z tego powodu wkurza mnie to, że mi piasek porysował zawory w fabryce, bo teraz musze remontować głowice. I w ogóle dziewczyny mogą mi dać buziaka, faceci przybić piątke, a zamiast maltretować klawiatury to idźcie sobie pojeździć albo rozebrać pół silnika na rozładowanie emocji. A te dziewczyny, które nie mają swoich sprzętów zapraszam na przejażdżki do mnie :D

A Ty Zimny i tak masz w ryj :grin:
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Tomko »

Jaro-Ino pisze: A te dziewczyny, które nie mają swoich sprzętów zapraszam na przejażdżki do mnie :D

Jaro ale jak złożysz ST i w końcu dojdzie do tych przejażdżek, to one będą jeszcze młodymi dziewczynami czy raczej już paniami w średnim wieku?? :grin:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: skarp »

hmmmmmm, a może by tak wyjechać w te Bieszczady ...... :palm:
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Leo »

skarp pisze:hmmmmmm, a może by tak wyjechać w te Bieszczady ...... :palm:
Amen :D
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: herni74 »

Lepiej se polatajcie po krzokach bo się sezon kończy , a nie paplacie to samo :lol: :lol:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2926
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: zimny »

Tak się kończy oddanie moto na kilka dni do serwisu :smile:

Dziś odbieram sprzęt więc będzie spokój :grin:

Ale jesienią wrócimy do tematu :tongue:

Pozdr
zimny
Ostatnio zmieniony 22.08.2012, 08:07 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Tomko »

herni74 pisze:Lepiej se polatajcie po krzokach bo się sezon kończy , a nie paplacie to samo :lol: :lol:

Popieram!! :thumbsup:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: wilczek »

Wiem dlaczego dziewczynom nie podobają się beemki :wink: - bo MAJĄ cycki :haha:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1431
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: herni74 »

Doszliśmy kiedyś z kolegą do takiego wniosku : mały fiutek = duże moto :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

Wilczku... ja akurat mam czym oddychać, więc to nie jest argument ;) Poza tym tylko 1200 ma cycki :P Do 650 i 800 nic nie mam :cool:
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: wilczek »

Idaho pisze:Wilczku... ja akurat mam czym oddychać, więc to nie jest argument ;) Poza tym tylko 1200 ma cycki :P Do 650 i 800 nic nie mam :cool:
Właśnie- :wink: nie lubisz 1200 bo ma... :lol: przestań się przechwalać, nie dotknę, to nie uwierzę :tongue: :lol:
herni74 pisze:Doszliśmy kiedyś z kolegą do takiego wniosku : mały fiutek = duże moto :lol: :lol:
też prawda, dzięki Panowie :wink: teraz już wiem, dlaczego mam duże moto :haha:
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Idaho »

Wilczek niewierny :tongue: na zlocie możesz popatrzeć :tongue:
już nie śmiecę, przepraszam :grin:
Let's play a game of fuck off. You go first.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: falco »

Obrazek

Obrazek
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Rolo »

Idaho pisze:... ja akurat mam czym oddychać...
Ej poka, poka

P.S. Wcześnie w tym roku zima przyszła....
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Przesiadka z Afryki na Trampka... serio :-)

Post autor: Wolo »

Zimny, jeśli życzysz sobie porządki w tym temacie, daj znać.

Znaczy po tym, jak Idaho pokaże...

Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości