Yamaha Tenere 700

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.

Re: Yamaha Tenere 700

Postprzez kapsun » 03.09.2019, 17:54

wichur napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=QGqvHgzP9mQ

Ciekawy film
Awatar użytkownika
kapsun
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru

Obrazki: 0
Miejscowość: Poznań
Mój motocykl: XL650V

Postprzez janina » 04.09.2019, 08:35

Ja tam jestem zawiedziony nową T7. Niczego specjalnego nie zrobili oprócz wielkiej kampanii promocyjnej trwającej dwa lata. Oferują motocykl jakich wiele na rynku - poza wyglądem ten jest super - za dużo, za dużo, na dodatek golasa. Pytanie czy ten motocykl rzeczywiście jest o 30 k zł lepszy od trampka? Oczywiście jest nowoczesny tam gdzie trzeba - choć na kierunkach ledowych dziadują -, ma odrobinę lepsze zawieszenie, mocniejszy silnik. Pytanie co z tego? Za 30 k zł wolę pojeździć na tampku myślę, że więcej doświadczę niż da mi T7. :mouthshut: :crossy:
Awatar użytkownika
janina
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników

Miejscowość: Malbork

Postprzez tomekpe » 04.09.2019, 08:55

janina napisał(a):Ja tam jestem zawiedziony nową T7. Niczego specjalnego nie zrobili oprócz wielkiej kampanii promocyjnej trwającej dwa lata. Oferują motocykl jakich wiele na rynku - poza wyglądem ten jest super - za dużo, za dużo, na dodatek golasa. Pytanie czy ten motocykl rzeczywiście jest o 30 k zł lepszy od trampka? Oczywiście jest nowoczesny tam gdzie trzeba - choć na kierunkach ledowych dziadują -, ma odrobinę lepsze zawieszenie, mocniejszy silnik. Pytanie co z tego? Za 30 k zł wolę pojeździć na tampku myślę, że więcej doświadczę niż da mi T7. :mouthshut: :crossy:

Idąc tym tropem powinieneś porównać jeszcze Trampka z rowerem, rower znacznie tańszy, to bez sensu mieć motocykl :niewiem:

Kilkunastoletnia używka vs. cena nowego - to ciut nielogiczne. Nowy Trampek kosztował chyba coś ponad 30k. Sensownie moim zdaniem byłoby porównywać np. TA700 z Yamahą. I tu widać różnicę. Technologia idzie do przodu, jak ktoś ma budżet to ciekawa opcja i mimo wszystko tańsza od innych propozycji z tego segmentu.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik

Obrazki: 1
Miejscowość: Warszawa - Ursus

Postprzez janina » 04.09.2019, 13:14

Zgadzam się w naszym klimacie posiadanie motocykla ma umiarkowany sens. Pójdę tym tropem i porównam T7 z rowerem w podobnym budżecie. Zakładam, że osoba która kupuje taki rower jest świadoma z jakiego powodu to robi i jakie ma oczekiwania wobec sprzętu. Tu wracamy do sedna. Wydaj mi się, że znam swoje oczekiwania i T7 w takiej ofercie ich nie spełnia. Rower będzie zaawansowany technologicznie ale Yamahę to niestety ominęło. Wtrysk i ABS są wymagane inaczej z homologacji nici a światła led to żaden cymes. Z bieżącej oferty cena v-strom 650 jest uczciwie skalkulowana, Tracer 700 też miał przyzwoitą cenę. Pewnie wliczony mają podatek od nowości. :grin:

Porównanie z mojego punktu widzenia kilkunastoletniego motocykla do nowego ma wielki sens choć może jest nielogiczne. Posiadam go, nie muszę dopłacać. Tak samo ciężko samemu wytargać z błota motocykl który waży 215 jak 230 kg kiedy się wklei a dla tych małych różnic szkoda mi dopłacać. Dlatego napisałem, że jestem zawiedziony ofertą chociaż oczekiwałem premiery. Z chęcią polatam testowym T7 może zmienię zdanie. :niewiem:

Oczywiście nic mi do tego jak kto wydaje własne pieniądze. Możliwe, że dla kogoś oferta jest atrakcyjna?
Awatar użytkownika
janina
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników

Miejscowość: Malbork

Postprzez tomekpe » 04.09.2019, 13:39

janina napisał(a):Zgadzam się w naszym klimacie posiadanie motocykla ma umiarkowany sens. Pójdę tym tropem i porównam T7 z rowerem w podobnym budżecie. Zakładam, że osoba która kupuje taki rower jest świadoma z jakiego powodu to robi i jakie ma oczekiwania wobec sprzętu. Tu wracamy do sedna. Wydaj mi się, że znam swoje oczekiwania i T7 w takiej ofercie ich nie spełnia. Rower będzie zaawansowany technologicznie ale Yamahę to niestety ominęło. Wtrysk i ABS są wymagane inaczej z homologacji nici a światła led to żaden cymes. Z bieżącej oferty cena v-strom 650 jest uczciwie skalkulowana, Tracer 700 też miał przyzwoitą cenę. Pewnie wliczony mają podatek od nowości. :grin:

Porównanie z mojego punktu widzenia kilkunastoletniego motocykla do nowego ma wielki sens choć może jest nielogiczne. Posiadam go, nie muszę dopłacać. Tak samo ciężko samemu wytargać z błota motocykl który waży 215 jak 230 kg kiedy się wklei a dla tych małych różnic szkoda mi dopłacać. Dlatego napisałem, że jestem zawiedziony ofertą chociaż oczekiwałem premiery. Z chęcią polatam testowym T7 może zmienię zdanie. :niewiem:

Oczywiście nic mi do tego jak kto wydaje własne pieniądze. Możliwe, że dla kogoś oferta jest atrakcyjna?

Z tego co piszesz wynika pośrednio, że byłby atrakcyjny, gdyby jako nowy kosztował kwotę porównywalną do kilkunastoletniego Trampka. It's not gonna happen... :cool:

A żeby być fair - też nie biegnę zmieniać swojego Trampka na Yamahę. Wystarcza mi. Ale warto nakładać jakieś realistyczne oczekiwania na producentów. Wydaje mi się, że jednak rozsądnie wyważyli cenę / możliwości, nie produkując nieco bardziej fancy produktu za 60k. To oczywiście moje odczucie, w pełni subiektywne :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik

Obrazki: 1
Miejscowość: Warszawa - Ursus

Poprzednia

Wróć do Outsiders

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości