NOWA AFRICA TWIN

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Eee tam.przy takiej pojemności to bez problemu nawer jeżdżąc cbf 600 ( rzedowa 4) bylo znosnie zreszta przy tej prędkości to nawet nie bylo słychać silnika...bo akurat ten model cechowal.sie mega wysoka kultura pracy
DL650A
Banan 20
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 07.12.2016, 18:58
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Banan 20 »

A jednak Gs 850 ,oni to mają wyczucie rynku
https://www.scigacz.pl/BMW,F850GS,nowy, ... 31662.html Wydaję mi się strasznie podobny do nowej At i do tego coś około 223 kg
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Banan 20 pisze:A jednak Gs 850 ,oni to mają wyczucie rynku
https://www.scigacz.pl/BMW,F850GS,nowy, ... 31662.html Wydaję mi się strasznie podobny do nowej At i do tego coś około 223 kg
Bardzo ładny
DL650A
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: HarryLey4x4 »

Nie zamieniłbym afry NAT na to niemieckie...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: grad74 »

Cholercia, fajne to nowe niemieckie "śmigło". Tylko co oni mają kurka z tym "gupim" światłem przednim? Mają niewidomego projektanta, czy jak? :niewiem:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: ostry »

Zastanawia mnie to: "Zbiornik paliwa umieszczony z tyłu był charakterystycznym elementem F800GS, a tym razem 15-litrowy bak powrócił na tradycyjne miejsce nad silnikiem. Dzięki temu uzyskano obniżenie środka ciężkości(...)" Może nie byłem najlepszy z fizyki ale czy ktoś wyjaśni jakim cudem środek ciężkości miał się obniżyć...? :ysz:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Adam_M »

Na logikę, bak nad silnikiem jest wyżej niż pod kanapą, więc chyba środek ciężkości się podniósł.
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kiddo »

ostry pisze:Zastanawia mnie to: "Zbiornik paliwa umieszczony z tyłu był charakterystycznym elementem F800GS, a tym razem 15-litrowy bak powrócił na tradycyjne miejsce nad silnikiem. Dzięki temu uzyskano obniżenie środka ciężkości(...)" Może nie byłem najlepszy z fizyki ale czy ktoś wyjaśni jakim cudem środek ciężkości miał się obniżyć? :ysz:
To takie reklamowe pier...O F800 pisali :"Zbiornik paliwa umieszczony pod siedzeniem, co doskonale wpływa na środek ciężkości, z łatwo dostępnym wlewem." Tu np : http://www.mototarget.pl/news,nowe_bmw_ ... ,6703.html

Fajnie, że coś się dzieje na rynku ale: cena jak za nową AT a póki co BMW nie słynie z niezawodności. Frau Doodek napisała kiedyś na blogu, że jej F800"Gustaw" jest tak miły, że psuje się zawsze koło domu. Moja 21 letnia Kiddo nigdy się nie psuje a kupiłem ją z 64k i w ciągu 4 lat nabiłem następne tyle albo i więcej. F850 pusta waży 230 więc zalany plus płyny, plus olej to jakieś 250. To taka terenówka jak AT czy duży GS. Akurat na szutrowy podjazd do hotelu. Na początku byłem zakochany w nowej AT ( zresztą F800/850 też mi się podobają, przynajmniej wizualnie) ale teraz kiedy już mnie na nią stać to jakoś mniej. Za duża, za ciężka.
Jeżeli chodzi o mnie ( a wiem, że jestem raczej osamotniony z taką opinią na tym forum ) nie widzę póki co alternatywy dla mojego 27-letniego Trampka :-) Może nowa Tenerka...No ale ja jeżdżę zawsze sam. Z plecaczkiem plus do tego odpowiednio więcej klamotów to już inna historia.Tak czy owak poczekałbym na opinie użytkowników bo te wszystkie ohy i ahy reklamowe można zapomnieć.
Awatar użytkownika
Fihu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 330
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Fihu »

Opinie już są, aż wrze ... :szab: jednak nie jestem upoważniony do rozpowszechniana tych informacji :lol:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kiddo »

Fihu pisze:Opinie już są, aż wrze ... :szab: jednak nie jestem upoważniony do rozpowszechniana tych informacji :lol:
No nie wiem...Pokazali ją na targach w Listopadzie to ile tych opinii może być ? Poczekamy do końca sezonu to się zobaczy. Tak nawiasem to własnie przeczytałem w Tourenfahrer spory artykuł na temat nowych reflektorów. Hi-Tech, ledy itd. Oczywiście same zachwyty. I tylko na końcu jedno zdanie: całość jest tak skomplikowana, że w razie awarii należy wymienić całość. Ja jeżdżę głównie po Francji więc to nie jest jakiś wielki problem ale wy odwiedzacie jakieś dzikie kraje jak Albania, Rumunia czy inna Rosja. W Trampku przekręcę kierownicę i wkręcę nową żarówkę którą wszędzie można kupić... Zawsze przychodzi mi w takich wypadkach na myśl klasyka : "Wymyślili te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli!" :smile:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

A widzieliście "zegary" nowej AT? Toż to po prostu tablet jest :-) za pare lat słowo zegary w motocyklu bedzie niezrozumiałe tak jak dzis dzieci nie rozumieją co to znaczy przekręcić do kogoś :-D
DL650A
Awatar użytkownika
Kiddo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 30.01.2015, 17:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stuttgart/ Gdańsk
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kiddo »

Jak już wspomniałem w marcowym wydaniu Tourenfahrer, jest spory artykuł na temat świateł w nowym F850. Właśnie kupiłem wydanie kwietniowe i najwyrazniej nie byłem jedyny, który miał wątpliwości...W odpowiedzi na list do redakcji podali konkrety. Wymienić należy cały reflektor, koszt : 800 Euro plus drobne. Trzeba jednak wspomnieć, że według BMW ledy są długowieczne i światła się nie psują. Jak znam życie i prawo Murphy'ego to zapewne tak długo jak trwa gwarancja :smile:
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Gandalf »

Hej. Bylem w zeszlym tygodniu w Hondzie w Poznaniu po czesci to Trampka. Przy okazji przysiadlem sie do Afryczki z 2018r. Poprosilem o zalozenie najnizszej akcesoryjnej kanapy i wiecie co... Przy moich 169cm bylo elegancko. Uczucie lekkosci, inzynierom z Hondy udalo sie swietnie ukryc wage. Jak dla mnie wydawala sie tak samo lekka albo i nawet lzejsza od PD06. Zakochalem sie. Uczucie lekkosci moto. I powtarzam. 169cm. Kupili mnie. Czekam na telefon w sprawie umowienia sie na jazdy probne. Spodziewam sie nadzwyczaj przyjemnych doznan.
Pozdrawiam
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: kapsun »

W motoponit?

Ja się przymierzałem do crf 250
Awatar użytkownika
Gandalf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 21.05.2017, 21:08
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Dziki Zachód/ FSW

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Gandalf »

kapsun pisze:W motoponit?

Ja się przymierzałem do crf 250

Nie, Honda Karlik :thumbsup:
MTB kradnie mój czas skuteczniej niźli motocykl
Banan 20
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 07.12.2016, 18:58
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Banan 20 »

Powiem wam że jestem strasznie rozczarowany nową At gdy na usiadłem na wystawie , od razu zapaliła się czerwona lamka w głowie że jest trochę za wysoka i jakaś taka nie poręczna ale to tylko pierwsze wrażenie po przymierzeniu się do niej na dwie minuty więc ostateczne sądy będę wydawał po jeździe próbnej .Czułem że najdogodniejsza pozycja dla mnie była na nowym V stormie , jakiś ten motorek taki poprawny jest , dodam że chodzi o nową wersję Xt 650 . :smile:
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: michau »

Banan 20 pisze:Powiem wam że jestem strasznie rozczarowany nową At gdy na usiadłem na wystawie , od razu zapaliła się czerwona lamka w głowie że jest trochę za wysoka i jakaś taka nie poręczna ale to tylko pierwsze wrażenie po przymierzeniu się do niej na dwie minuty więc ostateczne sądy będę wydawał po jeździe próbnej .Czułem że najdogodniejsza pozycja dla mnie była na nowym V stormie , jakiś ten motorek taki poprawny jest , dodam że chodzi o nową wersję Xt 650 . :smile:
Rozumiem, że rozczarowany jesteś jej wysokością a nie samym motocyklem, bo tylko o tym napisałeś.
Moto zawsze możesz obniżyć.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Vstrom 650 i AT to zgoła inne motocykle trudno je porównać bo jest kilka elementów zadadniczo różnych
DL650A
Banan 20
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 07.12.2016, 18:58
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Banan 20 »

Tak wiem że można obniżyć kanapę ale nie jest to problem poręczności np w terenie ? Bo wiadomo im wyżej siedzimy tym gorzej się przechylać ,V -Strom jest trochę niższy więc lepiej się składa w zakręty niż transalp .
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: HarryLey4x4 »

pisząc o AT 2018 piszecie o nowej ATAS , czy o modelu nowej AT - nie sport adventure?

Osobiście przesiadając się z trampka 650 na AT 2016 czułem się jak w domu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości