NOWA AFRICA TWIN

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: wilq.bb »

Ciekawe czy czytał to ktoś przed wrzuceniem do netu :thumbsdown: Może i pierwsi dali ogłoszenie, ale jakbym miał wyłożyć 56kpln to raczej kogoś kompetentnego bym szukał.

Dzięki nim dowiedziałem się, że Polska będzie wyjątkowym krajem bo te "afryki" będą chłodzone powietrzem :grin:
Przez takie pierdoły można pięknie schrzanić ciężką marketingową robotę, którą honda od kliku lat uskutecznia.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Ppffffs.cena 57tys. Pln.... Powodzenia życzę to ja jednak pozostane przy TA :lol:
DL650A
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kristobal »

Dobrze nie będzie szybko i tanio.
Tanio nie będzie dobrze i szybko.
Szybko nie będzie dobrze i tanio. :smile:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Na rynku brak ciekawych ofert średnio-ciezkiego motocykla turystycznego enduro w cenie dostępnej dla mas. Wystarczyło do XL 700V dać ciut mocnieszy silnik, zwiekszyc przeswit cena ok 30 tys. Pln i byla by wyrwa w rynku. Nowa afra bardzo piekna i ciekawa tyle tylko ze dac 56 tys. Za golasa do latania po blocie to troche przy dużo...
DL650A
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Nadol »

Bosman, są 800-tki Trumpha i BMW. Ja czekam na propozycję Yamahy na bazie silnika z MT-07 (nie chodzi mi o Tracer'a).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: falco »

wilq.bb pisze: Dzięki nim dowiedziałem się, że Polska będzie wyjątkowym krajem bo te "afryki" będą chłodzone powietrzem :grin:
Z ciekawości spytam, gdzie to wyczytałeś, bo ja 3-krotnie przeglądając ogłoszenie za każdym razem widziałem "... chłodzony cieczą". :cool:

P.S. Ja tam nie wiem, co Wy "pięknego" w Afrykach widzicie...? Wiadomo, że siostra musi być ładniejsza od brata, ale żeby tak się (w ciemno) zakochać...? :tongue:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Barry »

Falco ona jest prześliczna! Jak dla mnie nie ma piękniejszej maszyny w tej klasie :wub: albo i w ogóle w żadnej klasie :wub: :wub:
A 56tys kosztuje z automatem.
Wersja z "normalną" skrzynią 52 900zł ;)
Za 2-3 lata kto wie może się dorobię na używkę ;)
Hmm... a może kredyt...
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

To za dwa lata uzywka bedzie kosztowala z 45-8 tys. Mimo wwsystko to qpa kasy to ja juz raczej poszedł bym w nowego vstroma, wiem ze to troche inna klasa ale za ok 30 tys. Mozna miec nowke salon. Jakbym mial luzne 50 tys. To tez vym nie kupil jowej AT tylko uzywane cbf1000 na trase i mala Teenerke na offki
DL650A
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Barry »

Myślę, że 2-3 letnia będzie się kształtowała bardziej w granicach 35tys fakt, że to nadal sporo, ale za tak uniwersalny i dopracowany moto (trzymajmy kciuki żeby te przechwałki potwierdziły się) to i nie dziwota :ok:
to i tak taniej niż sławno-niesławny Gie es :grin: czyli wychodzi na to że AT oferuje więcej za mniej ;)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: wilq.bb »

falco pisze:
wilq.bb pisze: Dzięki nim dowiedziałem się, że Polska będzie wyjątkowym krajem bo te "afryki" będą chłodzone powietrzem :grin:
Z ciekawości spytam, gdzie to wyczytałeś, bo ja 3-krotnie przeglądając ogłoszenie za każdym razem widziałem "... chłodzony cieczą". :cool:

P.S. Ja tam nie wiem, co Wy "pięknego" w Afrykach widzicie...? Wiadomo, że siostra musi być ładniejsza od brata, ale żeby tak się (w ciemno) zakochać...? :tongue:
Już poprawili, widać, że FAT i TCP czytają , ale nie wszędzie im się udało zmazać plamę :lol:



http://radoslaw-marciniak.pl/public/pho ... ad0272.jpg

Nie wkleję obrazku, bo mnie limit wysokości nie puszcza.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kristobal »

Bosman78 pisze:Na rynku brak ciekawych ofert średnio-ciezkiego motocykla turystycznego enduro w cenie dostępnej dla mas. ..
Chcieć lekko i tanio- trza brać singla w używce. XR650L kupisz za dychę http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... 0%2003.htm dodasz stelaże, grzanetki, jakąś tam szybę plus bak Acerbisa 22L i masz zasięg 500km i 170kg bardzo dzielne terenowo i niezawodne, acz słabe na autobanie. Chcesz v-ke w postaci trampka 220kg- masz wygodę na czarnym i mordęgę w błocie. Cuś za cuś.
Ja się dziwię, że nie robią klasy 500-600 w twinie. Chętnie zobaczyłbym małego turystyka (coś jak GP450) w stylu: chassis potaniony z CRF 450 plus silnik CB500X...
AJP szykuje PR7 co ma mieć 155kg na singlu XT660, choć ktoś pisał że testują aktualnie jakiegoś Rotaxa 500. http://www.ajpaustralia.com.au/
Można też 660r przerobić na teren jak Neno.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: MADRAFi »

i caly post poszedl w pizdu, ech to forum.


http://advrider.com/index.php?threads/c ... t-27125290

CRF500L zrobione z CRF250L z silnikiem z CBR500R


Honda moglaby pojsc tym tropem i zrobic cos takiego fabrycznie :D
ewentualnie ucywilnic CRF450
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kristobal »

O TO TO TOO !! Dzienx, fundnąłeś mi smaczną lekturkę :thanks: Oba silniki robione w tym samym czasie, drugi 2x tyle a waga raptem 9kg więcej - dys is łot ajm tokin ebałt ! Czyż on nie brzmi jak mały Trampiszonek? :smile: Jedynie wyjściowa waga 250ki jest za duża, baza z 450ki ekonomik werszyn powinna być lepsza. Jak widać do odważnych świat należy. Ja majtnąłem starą CB500 więcej niż na trampku i uważam ten silnik za jeden z najlepszych w ogóle, lepszy niż trampkowy na pewno choćby ze względu na obsługę. I sobie go wyobrażałem w ramie enduraka...Widzę nie jestem odosobniony w moich fantazjach... :pob:
A teraz Madrafi, przeproś za offtopa :grin:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: MADRAFi »

Jakiefo Off topa, ja uwazam ze Nowa Africa Twin powinn abyc wlasnie CRF500L
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Kristobal »

Nadstaw dzioba to ci naleję :drinking: :impreza: :ok:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
bosi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 04.04.2012, 00:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: bosi »

MADRAFi pisze:Jakiefo Off topa, ja uwazam ze Nowa Africa Twin powinn abyc wlasnie CRF500L
Może nowy trampuś taki będzie... marzenia.
'89 TA, '86 1VJ, '86 XT350, '06 XT660R (są), '93 TT250R, '96 DR650SE (były)
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: teo »

Może nowy trampuś taki będzie... marzenia.[/quote]

i kosztował będzie tyle co NC 750 to dopiero marzenie
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Nadol »

Nowe plotki.
Podobno będą dwie nowe afryczki. I teraz spekulacje - albo odmiana litrowca albo... mniejsza pojemność?
Ze sprawdzonego źródła wiem, że ma się pokazać AT o mniejszej mocy więc coś jest na rzeczy.

http://www.motogen.pl/Honda-szykuje-jes ... 24237.html
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Bosman78 »

Noo jakby byla to jakas 800setka to.moja swinka skarbonka moze powoli zacząć się bac gdy w nagle zobaczy cien mlotka na sciani :lol:
DL650A
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: ryben »

póki co Africa Twin ... tylko z nazwy... ale kolejne odsłony Golfów i Mitsubishi Lancerów też mają wspólną tylko nazwę. Duże Wiadro miało zastąpić hmm Afrykę a potem coś nieśmiało Crosstourer z silnikiem wyjętym ze ścigacza. chwilę się podjarałem po obejrzeniu materiałów i filmów propagandowych z urzędu przekazanych mi jako byłego właściciela ostatniej odsłony Transalpa - przez Pana Hondę. tak samo jak po dużej tzw. nowej Tenerce. pożyjom uwidziom :resp: za wcześnie na krytykę ale cena dość hmm dyskusyjna jak na realia wszystkich pożądających w PL zobowiązuje do bycia wzorowym. moim zdaniem nic nie powtórzy sukcesu i legendy (zasłużonej lub wykreowanej) Hondy Afryki Twin. Kiedyś była w pełni dostępna w naszych salonach sprzedaży w cenach dobrych samochodów niedostępnych dla ludu pracującego , ja wówczas będąc młodym gówniarzem wmawiając dilerowi że mam bogatego tatę lizałem lakier i przymierzałem się nieśmiało marząc że kiedyś się wydarzy ; i tak po wielu latach legenda pozostała i się zestarzała ale czar po drodze prysł. nigdy potem patrząc na własny - nie uwierzyłem w te cudownie małe przebiegi pełnolatków. ale cóż jakaś część mnie dalej by chciała :witch:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość