Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motocykla

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: bogdan85 »

https://drive.google.com/file/d/14EN7hP ... sp=drivesd
Wydech przygotowany do spawania złącza ,oryginalne malowanie bardzo cienkie, nie ma co sie dziwić ze gnije.
https://drive.google.com/file/d/14Bw2mb ... p=drivesdk
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: bogdan85 »

makumba pisze:Odnośnie odgłosów miałem z goła innym przypadek, poczytaj tutaj:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 02&t=15221
U mnie to całkiem inny dźwięk ,bardziej metaliczny dochodzi jak by z pompy wody .Coś czytałem na forum o luzie na wałku pompy.
Druga sprawa to takie metaliczne pukania przy ruszaniu .
A sprawdzałeś u siebie napinacze łańcucha rozrządu ile są wysunięte przy tym przebiegu?

Panowie jeszcze jedno wie ktoś gdzie można kupić naklejki do Transalpa 650 , oprócz serwisu :wink:
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: makumba »

bogdan85 pisze:
makumba pisze:Odnośnie odgłosów miałem z goła innym przypadek, poczytaj tutaj:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 02&t=15221
U mnie to całkiem inny dźwięk ,bardziej metaliczny dochodzi jak by z pompy wody...
Właśnie u mnie okazało się, że to dźwięk z pompy wody, przeczytaj do końca albo końcówkę.
xl650v, drz 400
ksieciuniu1
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 65
Rejestracja: 24.08.2015, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mińsk Maz. /Hrubieszów

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: ksieciuniu1 »

bogdan85 pisze:
makumba pisze:Odnośnie odgłosów miałem z goła innym przypadek, poczytaj tutaj:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 02&t=15221
U mnie to całkiem inny dźwięk ,bardziej metaliczny dochodzi jak by z pompy wody .Coś czytałem na forum o luzie na wałku pompy.
Druga sprawa to takie metaliczne pukania przy ruszaniu .
A sprawdzałeś u siebie napinacze łańcucha rozrządu ile są wysunięte przy tym przebiegu?

Panowie jeszcze jedno wie ktoś gdzie można kupić naklejki do Transalpa 650 , oprócz serwisu :wink:
Naklejki zobacz na grafnet.eu

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: bogdan85 »

Ok dzięki sprawdzę pompę ,ale się nazbierało u mnie do wiosny może ogarnę :smile:

Wydech dostał nowe przyłącze i czeka na malowanie :wink:
Zobaczcie fotkę wahacza według mnie nie wygląda na spracowany,malowanie oryginalne.

https://drive.google.com/folderview?id= ... b2-ryTCJVz
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: wilq.bb »

Panowie bo trochę zjechaliście z łańcuchów rozrządu - co autor na to, żebym mu temat przeniósł do działu: Mój motocykl i tam dalej Bogdanowego trampka rozbierzecie na atomy?
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: bogdan85 »

Faktyczne temat dosyć mocno się rozjechał ,powinien być raczej jakie zużycie przy jakim przebiegu :smile:
Rób szanowny moderatorze co uważasz za stosowne :smile:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: Sylwek »

wilq.bb pisze:co autor na to, żebym mu temat przeniósł do działu: Mój motocykl ..
Wilqu, przenoś, bo:
wilq.bb pisze:...tam dalej Bogdanowego trampka rozbierzecie na atomy?
Tak, tak, rozbierzemy, tylko kto to później poskłada :lol: :lol: .
Ostatnio zmieniony 03.12.2020, 15:59 przez Sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Napinacze łańcuchów rozrządu.

Post autor: bogdan85 »

Właśnie nie wiem kto to poskłada :roll:
Może zrobić fotorelacja jak rozebrać transalpa i poskładać . :wink:
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: bogdan85 »

Dziś niedzielnym popołudniem najpierw postanowiłem zabezpieczyć drzwi wejściowe do mojego garażyku ,przed chłodem i mrozem zapewniając sobie możliwość spędzenia długich zimowych popołudni z moim trampkiem :lol:
Później przyszło mi do głowy żeby odkręcić gmole i wydech w celu sprawdzenia uszczelek pod kolektorami. Okazało się że były tam przedmuchy ,może dla tego motorek strzelał przy schodzeniu z obrotów :wink:
Okazało się że zawór wydechowy na przednim cylindrze jest bardziej okopcony ,czarny niż na tylnym :egh:
Mam już w koło odsłonięty silnik i aż mnie korci żeby zedrzeć t połuszczoną farbę i pomalować silnik od nowa :smile:
Obrazek z Dysku Google

Wszelkie komentarze mile widziane. :smile:
Ostatnio zmieniony 06.12.2020, 12:59 przez bogdan85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Piter!!! »

Ktoś składał wydech na starych uszczelkach. Zobacz ile masz wykręcone piloty na gaźnikach, zapisz, ustaw wg fabryki. Chyba trzy obroty.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: bogdan85 »

2,5 i ok 2.8 obrotu było fabrycznie.Na wydechu nie.było śladu odkręcania.Moto nierówno pracował na wolnych i pali na ssaniu z gazem .Jak ustawie obroty na ciepłym na 1300 to zimny po odpuszczeniu ssania ma 1000 i potrafi zgasnąć.
Krućce na gaźnikach twarde prawie jak plastik.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Sylwek »

bogdan85 pisze:Jak ustawie obroty na ciepłym na 1300 to zimny po odpuszczeniu ssania ma 1000 i potrafi zgasnąć.
To nie tragedia, to gaźnikowiec i nie nowy. Króćce, jeśli twarde na kamień, zmień. Przy montażu warto leciutko posmarować miejsce łączenia gaźnik- króciec i gaźnik- airbox np. olejem do cwajtaktów. Odpalanie na ssaniu z gazem, może świadczyć o wygniecionych zaworkach iglicowych, nieco zbyt wysokim poziomie paliwa, zbyt bogatym składzie mieszanki wolnych, etc.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: bogdan85 »

Dzięki za wskazówki jak będe składał gaźniki napewno do nich wróce.Zaworki iglicowe to te od ssania?
Zająłem się czyszczeniem silnika i przygotowaniem do malowania ,jest co robić wieczorkami :wink:
Obrazek z Dysku Google
Obrazek z Dysku Google
Ostatnio zmieniony 05.12.2020, 22:05 przez bogdan85, łącznie zmieniany 4 razy.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Sylwek »

bogdan85 pisze:Zaworki iglicowe to te od ssania?
Od pływaków.

Niemniej, możesz dokonać inspekcji tłoczków od ssania. Zapoleruj ew. przytarcia, również w korpusach gaźników. Sprawdź, czy nie ma rdzy na sprężynkach i linkach, czy wszystkie elementy pracują swobodnie. Obejrzyj gwinty plastikowych nakrętek od ssania, usuń ew. farfocle czy inne dziadostwo, które skutecznie utrudniają poprawne ich wkręcenie.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Piter!!! »

Nie chcę Cię namawiać, ale jak nie wyciągniesz silnika do malowania, to później będziesz się tylko denerwował, że kiepsko wyszło. Czym chcesz malować?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Artek »

Potem to już leci...
Zawias przód, hamulce, główka ramy, elektryka koło licznika, klamki, linki gazu i ssania, przełączniki (wszak się psują od killswicza i kierunków i długich świateł), odma, filtry (ssania także),świece, elektryka modułu, reglera i stycznika rozrusznika, kiwaczka, oś wahacza, napęd i tylny hamulec...

I tak wychodzisz w marcu z garażu i robisz rundkę na Afryce kolegi i rzucasz mięsem...na co mnie to było :niewiem: :lol:
Dominator.
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: bogdan85 »

Sylwek pisze:
bogdan85 pisze:Zaworki iglicowe to te od ssania?
Od pływaków.

Niemniej, możesz dokonać inspekcji tłoczków od ssania. Zapoleruj ew. przytarcia, również w korpusach gaźników. Sprawdź, czy nie ma rdzy na sprężynkach i linkach, czy wszystkie elementy pracują swobodnie. Obejrzyj gwinty plastikowych nakrętek od ssania, usuń ew. farfocle czy inne dziadostwo, które skutecznie utrudniają poprawne ich wkręcenie.

Widzę że wiedza kolegi na temat gaźników jest obszerna ,dzięki za podpowiedzi cieszę się że dzielicie się zdobytymi doświadczeniami ,na pewno skorzystam jak będę składał gaźniki i wrócę ,do tematu.,
bogdan85
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 06.09.2020, 09:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: bogdan85 »

Piter!!! pisze:Nie chcę Cię namawiać, ale jak nie wyciągniesz silnika do malowania, to później będziesz się tylko denerwował, że kiepsko wyszło. Czym chcesz malować?
Raczej zostanie w ramie .Na początku kupiłem sprey do silników TK ,zrobiłem próbkę efekt marny prawie jak srebrol do tłumików :smile:
Będzie malowane półmatowym akrylem .
Artek pisze:Potem to już leci...
Zawias przód, hamulce, główka ramy, elektryka koło licznika, klamki, linki gazu i ssania, przełączniki (wszak się psują od killswicza i kierunków i długich świateł), odma, filtry (ssania także),świece, elektryka modułu, reglera i stycznika rozrusznika, kiwaczka, oś wahacza, napęd i tylny hamulec...

I tak wychodzisz w marcu z garażu i robisz rundkę na Afryce kolegi i rzucasz mięsem...na co mnie to było :niewiem: :lol:
Nie wsiadam na Afryke :wink:
Miałem 14 lat przerwy w jezdzie motocyklem kiedyś jeździłem Jawą ,MZ, Simson. Tak naprawdę nie wiem czego chcę jeździłem przed zakupem Hornetem ,dla mnie lipa .Padło na transalpa. :tongue:

No i wreszcie udało mi się wkleić na forum zmniejszone zdjęcia :tongue: Dzięki pomocy wilq.bb
Zamierzam zrobić porządek w tym wątku powklejam zdjęcia itp ,może komuś się przyda :smile:
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Transalp Bogdana85 czyli analiza i synetez atomowa motoc

Post autor: Solidworks »

Pozwolę sobie na małą sugestię bo nie zauważyłem czy ktoś napisał. Postaraj się zdejmować plastiki w całości razem z czachą to wtedy nie będzie ryzyka uszkodzenia plastików bądź ich mniejszego spasowania. :smile:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość