Strona 1 z 1

Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 15:28
przez brodaty
Od początku grudnia jestem posiadaczem Trampka 600 z 1998r. Zakupiony od forumowicza :smile: Niestety kilka dni po zakupie miałem wypadek na XT600 i zrobili ze mnie cyborga (blaszki,haki,śruby :grin: ). Od tygodnia zaczynam funkcjonować i zacząłem wietrzyć mojego trampka i się zaczęło - nie wiem może trampki tak mają. Jak go rozgrzeje (po kilkunastu km) zaczyna sobie czasami strzelać w wydechy, nie jest to notorycznie, ale podczas puszczania gazu np na 4 biegu - łoi w tłumiki. Kolejną bolączką jest skrzynia biegów, często nie wchodzą mi biegi tzn. przy zmianie z 2 na3, z 3 na 4 itd. mam luz (wiadomo dioda neutralna nie świeci) ja odkręcam manete a on wyje. Przy zbijaniu jest tak samo, nie wiem może ja za słabo te biegi wbijam??? Koledzy czy wy również macie problem ze stopką centralną? Ile ja się muszę namęczyć aby postawić moto na centralkę. Znajomi mają inne cięższe maszyny i po d tym względem przeklinają mojego tramka. Czy trampki tak mają?

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 15:43
przez Artek
Zdrowia!!! Przede wszystkim. :wink: :smile:
Czasem trampek lubi sobie fuknąć, strzelić w wydech. Nie powinna to być kakofonia!
Biegi zmienia się "po męsku". Po ok 8-10 tyś. odczuwam gorzej wchodzące biegi w swoim moto.
Kolega tak ma w swojej 600-ce, że trampka we dwóch wrzucamy. Ewidentna wina stopki centralnej ( no chyba, że masz małego-niskiego trampa). Pomaga przeróbka centralki lub zakup od darkojaka.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 16:24
przez brodaty
Dzięki :wink:
No to mnie trochę uspokoiło. A co do centralnej to pewnie w Łąkominie zobaczę jak inni mają przerobione i będę próbował też cos z tym zrobić.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 16:37
przez mierzej
Stopka centralna powinna mieć taki odstający "wąs, naciskasz na niego stopą i w tym samym czasie ciągniesz motocykl do siebie, dobre skoordynowanie tych czynności i stawiasz osiołka bez problemu :)

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 17:04
przez Pedro65
Stawianie na stopce centralnej jest bardzo proste :cool: https://www.youtube.com/watch?v=QD3wc3uoA90

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 18:39
przez mariusz1970
Pedro65 napisał(a):Stawianie na stopce centralnej jest bardzo proste :cool: https://www.youtube.com/watch?v=QD3wc3uoA90

Też brałem nauki z tego filmiku :swieczki: . Powiem tak, jak sobie techniki nie opracujesz sam, to filmik nic Ci nie da. Fajnie i prosto to wygląda...jak wszystko na filmach :smile: poćwicz. Nauka stawiania na stopce centr. zajęła mi 10min :ok:

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 19:35
przez kapsun
Kumpel mi raz pokazał jak to zrobić, 10% siły, 90% technika, kobieta nawet ogarnie moto przy wadze 230kg

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 19:50
przez Pawel
Z tym stawianiem moto na centralkę to rożnie bywa, w zależności od wykonania samej centralki. W moim TA650 nie ma żadnego problemu żeby postawić moto, staję na "wajchę" w centralce i moto już stoi. W innym TA do którego mam dostęp można sobie stawać, skakać i się zes*ać, a moto nie chce wskoczyć. Oprócz stawania na "wajchę" trzeba użyć całej swojej siły w rękach, aby postawić moto. Naprawdę trzeba się przyłożyć i nie każdy by to zrobił.

Jak widać, centralka centralce nie równa i tutaj może być problem.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 19:57
przez mariusz1970
Pawel napisał(a):Z tym stawianiem moto na centralkę to rożnie bywa, w zależności od wykonania samej centralki. W moim TA650 nie ma żadnego problemu żeby postawić moto, staję na "wajchę" w centralce i moto już stoi. W innym TA do którego mam dostęp można sobie stawać, skakać i się zes*ać, a moto nie chce wskoczyć. Oprócz stawania na "wajchę" trzeba użyć całej swojej siły w rękach, aby postawić moto. Naprawdę trzeba się przyłożyć i nie każdy by to zrobił.

Jak widać, centralka centralce nie równa i tutaj może być problem.

3/4 forumowiczów ma darkojaka. :ok: :ok:

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 20:06
przez Pawel
Możliwe, ale w opisywanych przeze mnie przypadkach obydwa moto nie mają zamontowanej centralki Darkojaka. Różni producenci stąd i różnice w stawianiu moto.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 20:42
przez tadzik
Ja mam Darkojaka w 600-tce i powiem Wam, że wcale nie jest łatwo. Jak pamiętam swojego kloca Bandita to jego jedną ręką za tył wrzucałem na centralkę. Coś jednak jest z tym odpowiednim kształtem centralki. Te stare trampki telewizorki mają takie łukowate stopki i to jest chyba tajemnica sukcesu.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 20:53
przez krzysiek_honda
Hej ,jeśli chodzi o skrzynię biegów to Pan Honda robi je najlepiej.Jeździłem wieloma markami motocykli.Hondy mają perfekcyjne skrzynie i każdy wyjadacz to potwierdzi.Biegi w moim XL 650 V wchodzą jak w masło,może masz już Trampka z obróconym raz licznikiem,albo łańcuch za mocno napięty,ale te objawy z biegami nie są normalne w Hondzie.Pozdrawiam :)

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 20:55
przez Marcinnn6
ja w sumie mogę potwierdzić wersję tadzika , też mam Darkojaka i wcale nie jest tak bardzo lekko - a potrafię to robić i ważę prawie 100kg więc ta masa też jakaś jest co naciska na centralkę .
Co do walenia w tłumik to teraz mam Huzara z wyjętymi db killerami i pięknie przy schodzeniu z obrotów strzela - uwielbiam ten dźwięk. Ale, skrzynia u mnie raczej chodzi spoko tzn lekko i nie mam problemów z biegami. Czaaasem nie wejdzie mi dobrze, ale to bardziej wina butów do których się jeszcze nie do końca przyzwyczaiłem.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 29.03.2018, 22:40
przez tomekpe
gaźniki do sprawdzenia, biegi nie powinny tak wchodzić, stopka wymaga poprawy techniki lub, w ostateczności, zmiany na lepsza. Koniec :)

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 30.03.2018, 06:55
przez brodaty
Z biegami to faktycznie może wbijam je za delikatnie. Zwrócę na to uwagę przy jeździe. Zauważyłem także że łańcuch jest trochę luźny-podciągnę go i zobaczymy. A co do stopki, to u mnie jest naprawdę masakra, nie tylko ja ale kilka osób nie mogło go postawić na stopkę ,wiem że to także kwestia techniki ale to chyba nie jest normalne że trzeba użyć aż tyle siły. Czy w Łąkominie będzie ktoś ze stopką Darkojaka, chętnie zobaczę i sprawdzę czy jest różnica. Chociaż jak aż tyle osób wymieniło ją to coś w tym musi być.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 30.03.2018, 07:16
przez grad74
Wystarczy, że w nowszym typie centralki do tego wąsa do stawiania dospawasz przedłużenie o okolo 10 cm i problem znika. A w tych starszych typach centralek z łukowato wygietym dolem nic nie trzeba poprawiać. Ich kształt jete tak genialny, że moto po lekkim naciśnięciu samo na nią wskakuje. Mówię tu oczywiscie o stawianiu moto na twardym stabilnym podłożu. Na miekkim choćbyś się zes..ł nie postawisz, albo i tak sie potem obali. Ale technika jest konieczna, to faktycznie 90% sukcesu. Choć wiele osób twierdzi, że to siła razy ramię rowna sie technika :lol:.

Re: Pierwsze wrażenia i bolączki...

PostWysłany: 30.03.2018, 12:00
przez johnny
Warto też wspomnieć że łatwość podnoszenia moto na centralce zależy tez od tego jak wysoko jest zawieszony. Wystarczy podkręcić na sprężynie i całe moto idzie w górę.Tyle że w górę idzie również kanapa a na tym nie wszystkim zależy.