Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: MotoMarcin »

Powitać

Niektórzy kojarzą jeszcze pewnie niebieskiego trampka za sterami którego zasiadał (teraz już) jeden z moderatorów tego forum czyli wilq.bb. Otóż niektórzy też również wiedzą iż stałem się posiadaczem tego sprzętu.
W zasadzie poza dodaniem gps nad zegary nic w niej nie zmieniałem oczywiście poza regulatorem, 2 modułami, napędem, wahaczem (bo trochę mu się pękło) i olejem. Oponiarsko też testowałem i jednak dla mnie najlepszy jest zestaw afrykański czyli tkc z przodu z tyłu mitas 09. i w takim stanie zjeździłem trochę 25 k km. Hanka za moimi sterami była na Litwie, Łotwie, przejechała jeden z oesów zeszłorocznego Tukana, i okrążyła Polskę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na ostatniej wyprawie - czyli dookoła Polski troszkę mi nie poszło i trampek doznał pewnych obrażeń, niegroźnych aczkolwiek postanowiłem że może by coś zmodzić tym bardziej że licznik wskazał chwilę potem "nowy początek" :P

Obrazek

cdn...
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: MotoMarcin »

Sam nie wiedziałem co chcę zmienić, ale jako że nie byłem jednak fanem czachy typu "telewizor" postanowiłem na zmianę przodu. Zainspirowany trampkiem niejakiego Krynka (obecnie właścicielem jest Tasak69 ) postanowiłem zrobić wersję transalp rally. Kupiłem czachę plastbike i .... po kilku lub kilkunastu próbach dopasowania, kilku piwach, wyprawie do Tasaka69 w sumie w celu zakupu jego TA rally, doszedłem do wniosku że jednak za Młody ze mnie modziarz (i modelarz) żeby sam takie rzeczy ogarnął. W drodze powrotnej od Tasaka padł pomysł na przeszczep czachy Pd10 oraz ( co akurat było wczesniej planowane) zawias afrykański.

Zabrałem się za zbiórkę rzeczy a więc tak :
- Wahacz z rd04 udało się wyrwać od Artka z forum (możliwe że zapłata była spożywana na ITT aczkolwiek nie mam co do tego informacji :P ogólnie jeszcze raz dzięki wielkie :thumbsup: )
- Kość, kiwaczkę, przewód hamulocowy ,zacisk i łańcuch x-ring udało się dorwać z alledrogo w rozsądnej cenie
- Tulejkę (dystans) koła tylniego udało się wytoczyć z nierdzewki więc jest funkiel nóweczka
- przód a więc obie lagi + półki udało się wyrwać od wiqa :D
- czacha również z allego w średnim stanie do klejenia i malowania + lampa i wypełnienie zegarów
- stelaż czachy jedyny jaki znalazłem na aukcjach gdziekolwiek kupiłem mega pogięty ale udało się w miarę naprostować

Do tego zostały ogarnięte sprawy elektryczne a więc podłączenie prawie wszystkiego przez przekaźnik tj - voltomierz, gniazdo 12v, zasilanie larka ( lark zrobiony na 'krótko" bez pinów) i nowe halogeny ledowe. Do tego trampek dostał 2 nowe moduły ( no jeden prawie nowy) i nowy olej :)

Generalnie znajdą się tacy którym się nie spodoba i ok, jednak dla mnie jest to jakiś powód do radochy temu że udało się to wykonać samemu, aczkolwiek z pomocą kilku osób za co bardzo dziękuję. Poniżej kilka fot z budowy i z tego jak się teraz ta prezentuje :)

PS. Aha jak by ktoś był ciekaw dlaczego "42" to odsyłam do książki "Autostopem przez galaktykę"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Więcej zdjęć tutaj :https://goo.gl/photos/A8K2JzYAi8EpPj4b7
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: Artek »

Wahacz nie został wyrwany a wymieniony na wspaniały trunek :drinking: , który wraz ze szwagrem spożyłem przy wigilijnym stole. :thanks:
Pochwal no się jak się to, ta Hanka prowadzi po wymianie zawiasów.
Brak tu tylko afrykańskiej osłony pod silnik ( to tylko moja sugestia).
Dominator.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: grad74 »

To fajny Trampek i o dobrej forumowej przeszłości. Warto go szanować :thumbsup:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: MotoMarcin »

Artek pisze:Wahacz nie został wyrwany a wymieniony na wspaniały trunek :drinking: , który wraz ze szwagrem spożyłem przy wigilijnym stole. :thanks:
Pochwal no się jak się to, ta Hanka prowadzi po wymianie zawiasów.
Brak tu tylko afrykańskiej osłony pod silnik ( to tylko moja sugestia).
To się cieszę :D
Co do prowadzenia asfalt - wyraźna poprawa wg mnie - muszę dmuchnąć jeszcze trochę powietrza w amory i potestować. Lekki off przód fajnie wybiera, tył robi się trochę za miękki. Ogólnie jestem zadowolony z wymiany, tym bardziej że moto poszło trochę w górę, o co mi chodziło :P
Zastanawiałem się nad afrykańską płytą, aczkolwiek na chwilę obecną z uwagi na fundusze zostawiam trampkową, ale może kiedyś kto wie :P
grad74 pisze:To fajny Trampek i o dobrej forumowej przeszłości. Warto go szanować :thumbsup:
Staram się jednak wosku nie nakładam - staram się użytkować moto zgodnie z przeznaczeniem :P
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: MotoMarcin »

Od dziś Hanka cieszy się z afrykańskiej płyty, choć w sumie nie wiem czy lepsza od oryginału ? :niewiem:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08.04.2019, 20:33 przez MotoMarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Honda Transalp 600v "Hanka" vel "42"

Post autor: grad74 »

Foty nie robią :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Transalp 600v

Post autor: wilq.bb »

Gradziu chyba u Ciebie - na kompie i komórce u mnie działają ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Honda Transalp 600v

Post autor: Solidworks »

wilq.bb pisze:Gradziu chyba u Ciebie [FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD] na kompie i komórce u mnie działają ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Zakładam, że poprawił bo nie działały. Teraz jest ok.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości