Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Witajcie,

jak to w życiu bywa - w okolicach sylwestra 2015/2016 kupiłem Trampka. Poniekąd w wyniku tego wątku:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 91&t=19819

Wiem, wiem...ciężkim jestem przypadkiem.

Miało być XT600, wyszedł znowu Trampek, tym razem pełnoletni, rok 1995 z dowodu, modelowo chyba 94. Pacjenta przywiózł mi TomekV4 z Belgii. Nalot wynikający z licznika to 45 tys km, czy realny - nie wiem, ale wiele wskazuje na to że tak. Wiem tylko że piec trampka pracuje najlepiej ze wszystkich 600-tek jakie dotychczas miałem/słyszałem i to mnie przekonywało. Sprzęt od lat chyba prawie nie jeżdżony lub niewiele - zapyziały był, na szczęście tylko zewnętrznie. Druga rzecz że to japoński trampek, mam wrażenie że jakoś tak lepiej spasowany i wykonany - ale może to tylko efekt placebo, nie wiem, nieistotne.

Świeżo po dostawie od Tomka:

Obrazek
Obrazek

Generalnie wizualnie plastiki w pięknym stanie, ileś nalotów rdzy na ramie, 20-to letni syf w wielu miejscach do czyszczenia. Hurra - będzie co robić! :smile:

Kolektory - Belgia to prawie jak wyspy - generalnie klimat robi swoje.

Obrazek
Obrazek

Pod kanapą było ze 2mm syfu (tu już po czyszczeniu), nie wiem kiedy ktoś tam zaglądał...tłumik w stanie niewiele lepszym od kolektorów :smile:

Obrazek

Przykład - prawa strona po czyszczeniu, lewa strona przed czyszczeniem:

Obrazek

CDN.
Ostatnio zmieniony 14.02.2016, 21:36 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Czas zatem zabrać się za robotę - wiele miejsc na ramie miało rdzawe naloty które zostały wyczyszczone i pomalowane. Nie zdecydowałem się na piaskowanie ramy bo moim zdaniem nie ma sensu, za mało tego było aby wybebeszać całą ramę.

Kosmetyki i zaprawek nie dokumentowałem. Natomiast równolegle rozebrałem cały tył - zadaniem była całkowita rozbiórka wahacza i kiwaczki, przegląd i smarowanie wszystkich łożysk, weryfikacja stanu. Co się okazało - kiwaczka w bardzo dobrym stanie (w sensie łożysk), nasmarowana nadal tylko że smar baaardzo stary. Zatem płukanie, czyszczenie, wkurzenie nad wypadającymi igiełkami i mozolne składanie :wink: Podobnie z łożyskami wahacza, stan bez zarzutu. Poprzedni trampek z nalotem 95kkm nadal miał zdrowe łożyskowanie tych elementów ale już nie wyglądało to aż tak dobrze - stąd wnioskuję że przebieg tego PD06 może być realny??? Zresztą jakie to ma znaczenie...

Wszystko się udało :thumbsup:

Obrazek

Zwróćcie uwagę na amor tylny, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia po wymontowaniu. Tłumi dobrze, ale wyglądał strasznie - farby na sprężynie nie stwierdzono i ogólnie duuużo czyszczenia.

Postanowiłem go odświeżyć, zdaje się że wyszło nieźle:

Obrazek

Piaskowanie, malowanie, picowanie:

Obrazek

Huzar od Zbyszka, tłumik w którym pokładam spore nadzieje akustyczne :grin:

Obrazek

...........i efekt końcowy:

Obrazek

Oczojebny różowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Wątek ten ma mi służyć głównie jako dokumentacja prac nad motocyklem i serwisu zatem...

Styczeń 2016. przebieg 45kkm:

- nowy napęd 15/48 dedykowany do 650tki (łańcuch DID VX, zębatki Sunstar, zabezpieczenie Thorgala),
- nowe opony Heidenau K60 Scout,
- centralka Darkojak,
- niska szyba oryginał zamiast wysokiej MRA,
- nowe klocki Brembo przód / tył,
- nowy olej 5100 10W40, filtry, płyn chłodniczy, hamulcowy,
- serwis zacisków,
- pełen serwis zawieszenia przód - wymiana oleju w lachach Motul 10W,
- kontrola i smarowanie - wahacz, kiwaczka, główka ramy, linki,
- sprawdzenie i regulacja zaworów, sprawdzenie napinaczy rozrządu (4,5mm),
- gaźniki, regulacja, synchro,
- przegląd i konserwacja całej elektryki,
- ileś innych drobnych kosmetycznych spraw...

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Pingwin »

Zimny ,Ty jestes "dobry zajobek" :resp:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: grad74 »

Będziesz zapodawał jakieś gmole? A co do tłumika, hmmm, chyba jednak jestem konserwatystą w tej kwestii i podoba mi się dubeltówka. Ale cały wygląda i tak ładnie, wrzuć jak pracuje wydech :grin: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Co do gmoli to pewnie tak - z jednej strony nie chciałbym dokładać masy, z drugiej wydaje się to koniecznością bo plastików szkoda. Wybiorę albo Henrego albo Givi.

Co do wydechu - założeniem była redukcja masy i to wyszło. Dźwięk jest zacny, mimo dwóch db killerow całkiem donośny. Mam wrażenie że trampek jest nieco zamulony - ale to raczej kwestia regulacji składu lub "efekt fazera". Zawsze miałem tak że ile bym nie mieszał z tłumikami w trampkach to najlepsze osiągi były na seryjnym. Ale teraz skupiając się na jeździe poza czarnym nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia.

Mój seryjny uległ uszkodzeniu przy rozlaczaniu z kolektorami. Więc pojeżdżę z huzarem, zobaczę jak mi się to będzie sprawdzało...do serii zawsze można wrócić. A wizualnie to ja też wolę dubeltówkę :thumbsup:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: gerard »

bardzo ładny, Tomek chyb zawsze sprowadza odpowiednie sztuki. Gratulacje. Niech zostanie na zawsze hehehe
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Marcin 78 »

zwyczajnie HONDA
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: falco »

I tym oto sposobem mamy nowy kolor:
- zimny róż,
albo imię:
- zimna Róża.
Tak czy siak róża Róży się należy... :rose:

Co do czyszczenia (np. pod kanapą), jest nieźle, ale w razie czego służę "podstawami techniki", rzecz jasna T.Apacz jako model. :lol:
Co do serwisu, to ooogromny szacunek :resp: ,mało kto w ogóle takie rzeczy robi, zwłaszcza przed... sprzedażą. :haha: :rolf:

Się spotkamy, pogadamy, pomacamy, pośmiejemy. :cool:
Udanego sezonu! :crossy:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Karolek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 16.12.2015, 18:40
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Karolek1 »

Kawał dobrej roboty wykonałeś, bardzo ładny trampiszon, mam w tym samym malowaniu. Tylko że jeszcze przede mną sprawdzenie zaworów i łańcuszków oraz przegląd wahacza. Myślę że się gdzieś spotkamy na trasie, często zaglądam do Łaskarzewa, a to zdaję się twoje okolice.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: grad74 »

falco pisze: Co do serwisu, to ooogromny szacunek :resp: ,mało kto w ogóle takie rzeczy robi, zwłaszcza przed... sprzedażą. :haha: :rolf:
Ojjj..., się bojam Falco, że za te słowa Zimny "przegryzie Ci tętnicę w trzech miejscach" żeby nie można było odratowac :lol: :wink:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Barry
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 14.04.2015, 18:50
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Barry »

Piękna sztuka. Szacun za ogarnięcie i doprowadzenie do świeżości :thumbsup:
Jakbyś za rok sprzedawał to rezerwuję bo będę szukał takiego jako pary do mojej TDM=ki :grin:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Cambriel »

zimny pisze:...wiele miejsc na ramie miało rdzawe naloty które zostały wyczyszczone i pomalowane...
Po wyczyszczeniu rdzawych nalotów, stosowałeś podkład i następnie farbę?
Napisz jakich środków użyłeś (podkład, farba, może odrdzewiacz). :egh:
Czytam uważnie i "patrzę Ci na ręce". :grin:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

grad74 pisze:
falco pisze: Co do serwisu, to ooogromny szacunek :resp: ,mało kto w ogóle takie rzeczy robi, zwłaszcza przed... sprzedażą. :haha: :rolf:
Ojjj..., się bojam Falco, że za te słowa Zimny "przegryzie Ci tętnicę w trzech miejscach" żeby nie można było odratowac :lol: :wink:
Spoooko, my się z falco lubimy :grin:

Karolek1 pisze:Kawał dobrej roboty wykonałeś, bardzo ładny trampiszon, mam w tym samym malowaniu. Tylko że jeszcze przede mną sprawdzenie zaworów i łańcuszków oraz przegląd wahacza. Myślę że się gdzieś spotkamy na trasie, często zaglądam do Łaskarzewa, a to zdaję się twoje okolice.
Dzięki, nie robiłem wszystkiego sam bo nie mam czasu/umiejętności/narzędzi, zatem tematy silnikowe i gaźnikowe robił kumpel mechanik.
łaskarzew po sąsiedzku - zapraszam, szuterków trochę w okolicy jest!

Cambriel - czyściłem papierem lub dremelem, zastosowałem podkład akryl Motip (szary) i srebrną farbę Motip. Z racji że to rzadki sprej, to psikałem na kartkę trochę jednej trochę drugiej - tak aby się zmieszały i wyszedł idealny odcień taki jak na ramie. Do odtłuszczania stosuję zmywacz do tarcz hamulcowych Forch (wogóle do wielu rzeczy go stosuję, jest rewelacyjny). Malowałem pędzelkiem po około minucie (farba lekko podsychała na kartce i nie spływała), bo nie było tego dużo i generalnie w przykrytych miejscach więc chodziło mi o aspekt zabezpieczenia ramy a nie aż tak o stronę wizualną. Bo tak najlepiej to wiadomo - piaskowanie i proszek, z tym że dużo za mało miałem tych nalotów żeby się pakować w wyjmowanie silnika.

Barry - ja właśnie trampka do pary dla Fazera kupiłem. Po części też dla ojca bo chciałby wrócić do jeżdżenia na motocyklach po iluś tam latach.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Krzych BBI »

Bardzo ładny Trampuś, podoba mi się :ok: :thumbsup: Mój też jest w trakcie serwisu... jak na razie walczę sam :szab: :hammer:
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Marcin-BB »

Kierownicę sobie Marcin zmień na jakiegoś Renthala. Wyższą i prostą- a nie te oklapnięte ośle uszy. jak chcesz śmigać po jakimś terenie to się na pewno przyda.
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: harins »

Ładny sprzęt :smile: Jak kupowałem to był w tej kolorystyce do kupienia, ale kiepsko utrzymany więc zanabyłem 650-tkę.I też mi się podoba :smile:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Marcin-BB pisze:Kierownicę sobie Marcin zmień na jakiegoś Renthala. Wyższą i prostą- a nie te oklapnięte ośle uszy. jak chcesz śmigać po jakimś terenie to się na pewno przyda.
Dokładnie tak, z modyfikacji to jest w sumie główna jaką planuję. Tylko nie bardzo wiem jaką dobrać - miałem kiedyś wysoką kierę Wirtz dedykowaną do quada i była dobra, może w tą stronę pójdę.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: Marcin-BB »

Zrób tak jak ja: Wykręć "starą" kierę i jedź z nią do sklepu. Ja kupiłem u Olka aluminiowego Renthala za jakieś 180 zł. Jest niewiele wyższy od oryginału, ale ciut szersza i prosta- nie tak jak w ori, że końce opadają do ziemi. Mam do tego jeszcze podwyższenie 25 mm i jest super!
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Trampek Zimnego - kolejny... :-)

Post autor: zimny »

Marcin-BB pisze:Zrób tak jak ja: Wykręć "starą" kierę i jedź z nią do sklepu. Ja kupiłem u Olka aluminiowego Renthala za jakieś 180 zł. Jest niewiele wyższy od oryginału, ale ciut szersza i prosta- nie tak jak w ori, że końce opadają do ziemi. Mam do tego jeszcze podwyższenie 25 mm i jest super!
I pewnie tak właśnie zrobię. Kiera jest do zmiany bo na stojąco aktualnie jest marnie.. ale ogólnie na Trampku marnie nie jest. Powiedziałbym że jest naprawdę fajnie :thumbsup: PD06 górą nad nowszymi :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość