Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
kristofer
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 25.06.2010, 21:41
Lokalizacja: skierniewice

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: kristofer »

Gerard Ty nie ale Ja tak :haha: :zabawa: :grin:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: gerard »

ja wiem że potrafisz :lol: , pamietam twojego CX 650. Nie pamiętam od czego był przód ale lampa była częściowo od BMW :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Pilot
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 332
Rejestracja: 10.02.2013, 17:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Raszyn

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Pilot »

Sawmen, a jaki masz pomysł na odnowienie kół (obręczy i szprych)? Moje aż tak pordzewiałe nie są, ale i tak chciałbym je sobie odnowić.

Pełen szacun za to co robisz ze swoim moto :thumbsup:
Old pilots never die, they just go on to a ... new plane.

Jawa 50 Mustang > ...... > Honda Transalp XL600V
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Powiem ci że nie mam pojęcia, szprychy mam niektore całe pordzewiałe, i to mocno, a nie jakiś drobny nalot... Puki co mam zamiar oczyścic, odrdzewic i pomalować pedzelkiem srebrolem hmm co z tego wyjdzie nie mam pojecia, ale też innych wiżji nie mam, a może koledzy coś doradzą??
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Da_ »

Pilot pisze:Sawmen, a jaki masz pomysł na odnowienie kół (obręczy i szprych)? Moje aż tak pordzewiałe nie są, ale i tak chciałbym je sobie odnowić.
Moje były pokryte, nazwijmy to, trudami podróży - zawsze były brudne i matowe (ale nie zardzewiałe). Umyłem je ręcznie płynem na kamień w łazience, a potem wypolerowałem pastą tempo. Nie do poznania :)
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Trol »

Szprychy lubią oblepiać się startymi klockami chamulcowymi , niestety trudno to usunąć .
Pasta tempo , wąska długa szmatka, owinąć jeden raz wokół szprychy i ogień , taki jest eż mój sposób na szprychy :smile:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Pilot
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 332
Rejestracja: 10.02.2013, 17:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Raszyn

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Pilot »

Ok, wielkie dzięki za te rady jednak zastanawiam się, czy nie rozebrać całych kół (wykręcić szprychy) i oddać do chromowania :grin:
Old pilots never die, they just go on to a ... new plane.

Jawa 50 Mustang > ...... > Honda Transalp XL600V
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Właśnie, u mnie rdza a u was nalot i brud na szprychach. jedna różnica a jakie problemy. Mam Farbe do felg Boll na pedzel, wiec spróbuje wiertarka i szczotka, odrdzewiacz i właśne ta farba, u mnie w ciężarowce wytrzymała 2 lata, i jeżdżona cały rok, śnieg, deszcz itp, jakby tu wytrzymała jeden sezon w ładnym wydaniu to bym był iście zadowolony. Kolor srebrny matowy wiec powinno wyglądać przyzwoicie. Lub wersja profesjonalna - rozpleść koło i szprychy do chromowania lub cynkowania oddać.
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Sylwek »

Chrom na szprychach lekko je usztywnia.W dawniejszych czasach w kołach samochodów sportowych były one malowane lub cynkowane,czasem kadmowane.
Chromowanie jest drogie,chyba że pojadą do galwanizerni bez przygotowania,tylko wytrawione,jak pod ocynk.Ten drugi,zwłaszcza lekko matowy,nie uwidacznia tak ew. wżerów.Poza tym,fabrycznie szprychy są raczej cynkowane,więc w razie jakiejś niedoróbki w galwanizerni,nowe pokrycie nie będzie się gryźć
z poprzednim :grin: .
Warto rozpleść koła i zrobić to konkretnie.Przy okazji można poddać inspekcji obręcze (zwłaszcza anodowane) m.in. w gniazdach nypli -wybicia,pęknięcia,przeżarcia krawędzi otworów;wyprostować je,etc.
pablo_rze
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 21.10.2013, 00:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: pablo_rze »

Mój trampek też jest rozebrany. Chociaż ja silnika z ramy nie wyjmuje :)
Też mam czarny nalot na szprychach i chciałem go potraktować pastą ale stwierdziłem, że lepiej nie ruszać bo zacznie rdzewieć.

PS
powodzenia w działaniach :grin:
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Witam Panowie i Panie po niedługiej przerwie spowodowanej prawdziwą zimą, (minus 8 w garażu miałem...)nawałem pracy zawodowej, ale co najgorsze czekałem na śruby żeby wróciły z ocynkowania, oraz silnik ktory zawiozłem do malowania musiałem czekać do tamtej soboty.

Dzisiaj przyszły śrubki, powiem że jest lepiej niż oczekiwałem, tam gdzie metal byl nieruszony przez korozje i była gładka powierzchnia bez wżerów to ten ocynk świeci sie jak CHROM!! Nawet sprężynki i te malutki spinki od węży świecą się jak psu jajka :ok: Za wszystko z przesyłka zapłaciłem 59zł, gościu miał lekki poślizg, zamiast 2 tygodni jak było napisane na Tablica.pl przedłużyło sie do 3.5 tygodnia, dobrze że mega pilne to nie było, bo bym sie lekko wkurzył. Robota naprawdę wykonana starannie. Z całą pewnością moge gościa polecić. Tutaj efekty jego pracy.

Jeśli dobrze pójdzie to w sobotę wkładam silnik do ramy :grin:
Obrazek
Obrazek
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
pablo_rze
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 21.10.2013, 00:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: pablo_rze »

No to dobra cena. Warta efektu. :)
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Trol »

Masz teraz te drobiazgi dobrze zabezpieczone przed korozją a i wyglądzik poprawiony .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Cóż tu dużo gadać - zaczeło sie składanie do kupy :) Powoli wieczorami po pracy przy piwku dokręcam coraz to nowe elementy, w sumie moge już jeździć na jednym kole :zabawa:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: zimny »

Piękna sprawa - zainspirowany twoimi działaniami wypiaskowałem cały układ wydechowy i pomalowałem, do tego lagi piaskowałem i lakierowałem, kierownica i stopka boczna :smile: Niby niewiele a wizualnie dużo zmienia :cool:

Ale...będziesz miał Kolego jeden problem - jak nic znawcy kiedyś przy kupnie Twojego motorka będą Ci insynuowali że masz czarny silnik czyli z końcówki lat 80-tych a i rama cała malowana to musi jakaś lipa być :grin:

Pozdrawiam i czekamy na dalsze etapy prac!

zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: bartekk »

zimny pisze:Piękna sprawa - zainspirowany twoimi działaniami wypiaskowałem cały układ wydechowy i pomalowałem,
..ysszzzz, a ja dzisiaj dzielnie walczyłem wiertarką ze szczotką drucianą. Wszystkie wżery z korozją wyczyszczone. Komin i kolektory pomalowane. Kusi mnie żeby mojemu TA też zrobić "pimp maj rajt". Tylko z czasem mega kiepsko.
Działaj, działaj sawmen.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
pablo_rze
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 21.10.2013, 00:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: pablo_rze »

zimny pisze: Ale...będziesz miał Kolego jeden problem - jak nic znawcy kiedyś przy kupnie Twojego motorka będą Ci insynuowali że masz czarny silnik czyli z końcówki lat 80-tych a i rama cała malowana to musi jakaś lipa być
Z silnikiem może racja, ktoś może być podejrzliwy ale jak przyjedzie zobaczyć i cena nie będzie szalona to pewnie nie będzie się zastanawiać ani chwili. Na pewno sprzedałby go za więcej teraz niż przed rozbiórką. :tongue:
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Fizolof »

pablo_rze pisze:
zimny pisze: Ale...będziesz miał Kolego jeden problem - jak nic znawcy kiedyś przy kupnie Twojego motorka będą Ci insynuowali że masz czarny silnik czyli z końcówki lat 80-tych a i rama cała malowana to musi jakaś lipa być
Z silnikiem może racja, ktoś może być podejrzliwy ale jak przyjedzie zobaczyć i cena nie będzie szalona to pewnie nie będzie się zastanawiać ani chwili. Na pewno sprzedałby go za więcej teraz niż przed rozbiórką. :tongue:
Grunt to trzymać tą cała fotodokumentację. Można też ten wątek pokazać nabywcy w przyszłości.
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Mój brachol sie śmieje że ja wiecej zdjęć Trampka robie niż moi rodzice na wakacjach, fotek jest ponad 250, każdy element, najmniejsza pierdołka:) i ciągle przybywa:)

Co do koloru silnika to wiem że na jakiś zlotach i spotkaniach znajdą sie ''znafcy'' ze przekładke silnika zrobiłem ale raczej przeszkadzać mi to nie bedzie, co do dokumentacji zdjęciowej to bardzo ważne, kupowałem Audi A6 to tez mi koleś pokazał fotki gdzie była uderzona, i że nie bylo to dachowanie połączone z zarypaniem w cieżarówke, tylko była to lekka parkingowa stłuczka :lol:

Panowie pochwalcie sie czym malowaliście tłumiki?? Pytanie do zimnego i bartkka, i fotki dajcie jakieś jak wam wyszło
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: zimny »

sawmen pisze:Panowie pochwalcie sie czym malowaliście tłumiki?? Pytanie do zimnego i bartkka, i fotki dajcie jakieś jak wam wyszło
Farba w sprayu do kominków - bodajże to 800 stopni, jakaś taka za 25 zł więc nic specjalnego. Motip jedna puszka a druga deco coś tam. trzeba napewno 2 ppuszki kupić i dwie warstwy położyć. Warto zaraz po malowaniu podgrzewać ostrożnie suszarką lub opalarką żeby nie zrobiły się zacieki (malowałem przy 0 stopni). Osłony też malowane tą samą farbą. Wszystko malowane 2-3 razy.

Jestem zadowolony, jak na pierwsze malowanie i jeszcze w niesprzyjających warunkach to wyszło nawet dobrze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kiera piaskowana i malowana 3 razy półmat + 5 razy bezbarwny.

Obrazek

Lagi piaskowałem i położyłem 4 warstwy srebrnego i 5 bezbarwnego:

Obrazek
Obrazek

I całość ogólnie wstępnie poskładałem:

Obrazek

Już więcej nie wrzucam, wszak to nie temat o moim trampku :grin:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość