Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Next22 »

PANY ale to się robi proszkowo :lol: a pieca żadna szpachla nie przeżyje
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Sylwek »

@ Wojtek:super robota! A ile będzie kosztowała galwanizacja tych kilku kg?[/quote]

Cynkowanie nie pochłonie majątku,raczej pracownicy mają delirkę,gdy dostają tyle biżuterii do nawlekania na drut.I jeśli firma
policzy uczciwie ich pracę to zapłacisz nieco więcej.Jeśli machną ręką,to za te przysłowiowe "dwa kilo'' będzie niewiele.
Także piaskowanie pojedynczo poszczególnych elementów drobnicy jest frustrujące,niektórzy radzą sobie np. betoniarką :smile: .

Z mojej strony pewne spostrzeżenie-warto wyselekcjonować elementy,które nie pełnią funkcji ozdobnych,a wymagana na nich jest
trwała powłoka i cynkować to ogniowo,a nie galwanicznie.Ogniowe pokrycie nie jest takie ładne,ale wytrzymuje duuużo dłużej.
Z kolei ocynk galwaniczny na gładkiej (przygotowanej) powierzchni coraz częściej wyglądem zbliżony jest do chromu,ale tu dużo zależy
od umiejętności galwanizera.
kylo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 31.12.2013, 10:23
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: kylo »

Next22 pisze:PANY ale to się robi proszkowo :lol: a pieca żadna szpachla nie przeżyje
Kolega pracuje w firmie, która między innymi zajmuje się lakierowaniem proszkowo, też byłem zaskoczony jak mi powiedział, że mają specjalne szpachle pod proszek.

Robota przy Trampku ELEGANCKA!!!
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: ostry »

Sumienna robota :thumbsup: . Doczekaliśmy czasów gdy Trampka restauruje się jak zabytek albo co najmniej weterana szos (w tym wypadku również bezdroży ;) ) . Z tym cynkowaniem to się zgadza, jeśli powierzchnia przed galwanizacją jest gładka (po piaskowaniu jeśli materiał jest miękki to nie będzie gładka ale tramkpowe śruby utwardzane więc ich piach nie zeżre ), to cynk błyszczy się niemalże jak chrom, przynajmniej przez jakiś czas :grin: . Powodzenia i cierpliwości.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: bartekk »

A z ciekawości? Jak zabezpieczyłeś tabliczkę znamionową? Jak to teraz wygląda?
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: MADRAFi »

Oczai wyobrazni juz widze tego trampusia, lsniacego jak z fabryki. bedzie bol zeby nim wjechac gdziekolwiek, ale wygladac bedzie zacnie :)

Falco, kiedy ty swojego tak odpicujesz ? :D
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Next22 »

bartekk pisze:A z ciekawości? Jak zabezpieczyłeś tabliczkę znamionową? Jak to teraz wygląda?
Demontujesz i chowasz do kieszeni a na koniec roboty na dwa nowe nity i wianek :smile:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Zacznę od pytania o szpachlowanie - firma w której malowałem i piaskowali mi ramę zajmuje sie głównie ogrodzeniami i konstrukcjami stalowymi, nie jest to typowy zakład pod kątem motoryzacji, więc nie było mowy o jakimś szpachlowaniu, ale doszedłem też do wniosku że większość tych wżerów po rdzy albo jest pod ramą, albo styka się z innym elementem więc za dużo tego nie będzie widać, pójdźcie do swojego Trampka i zobaczcie ile tej ramy widać? Mało panowie, mało, to nie chopper:P .

Drugie, silnik maluje mi lakiernik samochodowy, farba pod pistolet, zażyczyłem sobie kolor ciemno szary żeby się trochę odróżniał od ramy, bo inaczej się w wszystko zleje w kupie i nie będzie widać gdzie silnik, a gdzie rama. Malowane bazą z utwardzaczem, tak mi poradził, bo akrylowa może zżółknąć od wysokiej temperatury.

Co do tabliczki znamionowej - wziąłem dremla, mały kamień, zeszlifowałem nity, tabliczka na półeczkę, będzie po robocie to 2 nity i tabliczka na swoim miejscu, nie bawiłem się w żadne zasłanianie czy inne pomysły. Numery na ramie po malowaniu są doskonale widoczne, głęboko nabijane.

Galwanizacja - parę postów wcześniej napisałem i dałem linka do gościa co to robi - cynkowanie i piaskowanie 20zł za 1kg drobnicy takiej jak moja. Nie myślałem o ogniowym bo za dużo pierdzielenia z wieszaniem, chromu też na to bym nie położył bo trampek to nie czopek:)

Co do trampka lśniącego jak z fabryki, no nie przesadzajmy aż tak, owszem już poszło ponad 4 litry benzyny na umycie większości cześci, najwięcej na silnik, zapaćkany od łańcucha, pokrywka, puszka filtra powietrza, osłona łańcucha, zaciski, wahacz itp itd. Stare i nieruszone zostają wszystkie plastiki, marzy mi się zmiana koloru na HRC, malowanie stylem z Afryki, ale to dopiero po sezonie....
Ale sie rozpisałem, nie wiem czy komuś bedzie się chciało to czytać :) Pozdro!
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: zimny »

Szacun kolego że Ci się chce :smile:
Też wziąłem się za lekki "tuning" wizualny mojego TA :smile: Ale to tylko ułamek tego co Ty robisz.

Fajny wątek, takie tematy są pożyteczne.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Wolo »

Czytamy czytamy, wątki jak ten należą do moich ulubionych. Działaj i rób dużo zdjęć :thumbsup:
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Póki co na razie nic od weekendu nie zrobiłem.... Niestety roboty od groma w pracy, dopiero co zjechałem do domu.

Co do robienia zdjęć, każda najmniejsza pierdołka jest przeze mnie fotografowana, dla potomnych, dla siebie jak cos zapomnę zlożyć, powiem ze ostatnio sie przydało jak regulowałem zawory, ściągałem całe pokrywy i silnik już był luzem, ja do przykładania a tu jedna ma wylot na odme, a druga nie, mysle jakieś oznaczenia R lub L a tam nic, dopiero aparat, przegląd fotek i sie dowiedziałem ze odma jest na tylnym cylindrze :P I fotki robie przede wszystkim dla WAS koledzy i koleżanki!!!

Powiem wam ze jestem takim motoryzacyjnym porypańcem :) Jeśli coś zauważe co jest źle czy to w aucie prywatnym, czy motorze, czy służbowej ciężarówce muszę to naprawić, zregenerować, wymienić czy pomalować, inaczej jak tylko dosiądę danej maszyny to od razu ta pierdołka mi sie przypomina i cały czas o niej myśle. Czy to przepalona żarówka, urwana sruba czy pordzewiała rama Trampka nie dala by mi żyć podczas jazdy:)
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Kristobal »

Też lubię pooglądać co tam w środku piszczy. Na dużą ilość zdjęć to najwygodniej zrób se folder w google drive i go udostępnij. Daj linka i tyle, zdjęć nie musisz tu wklejać, przerabiać, tam będą w max rozdziałce do ściągnięcia przez każdego. Będziemy lustrować pixel po pixelu :smile:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Ja ci dam pixel po pixelu, specjalnie wklejam w miniaturkach żebyście nie mogli sie dopatrzeć jak gdzieś fuszerkę odpierdzielę:P

Musze na google plus wszystko wrzucić któregoś wieczora i posegregować kategoriami.
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: falco »

MADRAFi pisze: Falco, kiedy ty swojego tak odpicujesz ? :D
Niedoczekanie (moje)... :(
Robota wykonywana tak jak lubię, cholernie drobiazgowo, pracochłonnie, bez odwalania fuszerek - gratuluję! :resp: zazdroszczę (efektu, nie pracy) :lol: i 3mam kciuki za szybki finisz. Brawo, brawo, brawo!!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Z takich rzeczy co mnie blokuja w pracach w składaniu wszystkiego do kupy jest malowanie silnika, i z tego co sie dowiedziałem bedzie dopiero na następna sobotę niestety...

Śrubki z galwanizacji beda na początku tygodnia, wiec jezeli wszystko pójdzie tak jak ma być to w następna sobote silnik wstawiam do ramy. Najbardziej sie boje elektryki, nigdy tego nie lubiłem, w złożeniu nie bedzie problemu, bo fotki są i wszystkie wtyczki pasują tylko w jedno miejsce, ale najgorzej jak gdzieś kabelek bedzie pekniety czy przerwany i weź szukaj w całej wiązce...

Co do drobiazgów, najbardziej szpecą właśnie maleńki drobiazagi, co z tego że rama bedzie proszkowo pomalowana, co z tego ze silnik będzie błyszczał, na nic sie nie zda pięknie wypolerowane felgi jak gdzieś beda zardzewiałe śrubki czy z pod silnika będzie kapał olej...

Na sobote plan czyszczenia gaźników ultradźwiękami :)
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

I wreszcie weekend, coś w końcu przy trampku zrobione bo w tygodniu to nawet ledwo garaż otworzyłem.

Zabrałem sie za czyszczenie gaźników, jako ze u dwóch mechaników gaźniki wejść do myjki ultradźwiękowej nie chciały bo myjka za mała kupiłem carbu cleaner i zabrałem sie za robotę. Najbardziej sie bałem ze je rozkręcę i ukaże sie mym oczom zakamieniałe i zaszlamione wnętrze, ale bylo inaczej, w komorach pływaka czyściutko, zero syfu, a tam gdzie membrany sa leki zółty nalot, jakby osad ale nie wiem od czego. Z wierzchu benzyna i szczotka do zębów, resztę clenerem i wyszło powiem wedle mnie bardzo ładnie. Membrany całe, nie przerwane, na jednej leciutkie na 2-3mm spękanie, ale tylko z jednej strony więc chyba nie będzie problemu.
Znajomy mechanik mi powiedział ze 15 czy 20 lat temu nie bylo myjek ultradźwiękowych i ludzie też sobie radzili i motocykle śmigały aż furczało więc myślę ze u mnie będzie podobnie:)

Zobaczcie też cała galerie z dokładnymi zdjeciami, dodałem prawie 60 nowych zdjęć z postępów prac.

https://plus.google.com/u/0/11119844927 ... 993/photos

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Trol »

Jak sie patrzę na zdjęcia przed lakierowaniem to mam wrażenie, że na wyspach nawet nierdzewka rdzewieje .
Masakra , każda podkładka , śrubka , sprężynka :ohmy:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: Wolo »

sawmen, tylko membran nie mocz w tym carb cleanerze, bo się rozlezą i nie będą pasować w gniazda.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: sawmen »

Membrany od razu wyjęte i położone do pojemniczka osobno, sam korpus gaźnika i komory pływakowe myłem clenerem, wiem ze guma takich mocnych w działaniu preparatow nie lubi. Ale dobrze ze przypomniałeś bo nie wszyscy wiedzą, najgorzej miałem z przyciśnięciem membran pokrywkami zeby sie gdzieś guma nie podwinęła, w sumie nie mam 100procent pewności czy leży tak jak ma byc, bo za cholerę nie idzie sprawdzić czy dobrze jest...
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pimp maj rajt czyli Trampek rozebrany do gołego:)

Post autor: gerard »

Trol pisze:Jak sie patrzę na zdjęcia przed lakierowaniem to mam wrażenie, że na wyspach nawet nierdzewka rdzewieje .
Masakra , każda podkładka , śrubka , sprężynka :ohmy:
Ktoś wyjątkowo nie dbał o sprzęta (wizualnie). Fakt wszystko a zwłaszcza aluminium koroduje. WIdzę to nawet na rowerze. Mój TA 14 lat w UK i tak nie wygląda. Zwróciłem uwagę że bikerzy często po deszczowej jeździe jadą na myjnię. Też tak czynię ze swoim TA. Poza tym zazwyczaj widuje maszyny które tak nie wyglądają ( pomijam dopieszczone zabytki) chyba że ktoś codziennie dojeżdża do pracy i nie ma po prostu czasu da picowanie sprzęta. Wtedy sprzęty wyglądają często źle. Ale nikt się tym nie przejmuje.

A wracając do wątku, lubie taką robotę , ale jak bym przyniósł te kilogramy śrubek i części w worku to bym tego w życiu nie poskładał. szacunek.:thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość