Afri Mirkoslawska

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Ja też chcę mieć pierwszego "motobloga" i książkę serwisową a zrobiłem (i planuję) niemało :grin:
no więc od początku:
Mój motocykl Africa Twin RD07 (94'), kolor (kupiłem czarny ze zlotymi naklejkami i zmienionym bakiem) - więc plastiki były po malowaniu.
Wyposażenie z jakim kupiłem:
- centralna stopka
- przewody w oplocie
- kratka na reflektor
- przerobiona kanapa
- licznik motogodzin + dodatkowy, elektroniczny obrotomierz
- gmole GIVI
- stelaże i kufry boczne alu Merta System
- pojedyncze gniazdo zapalniczki
- akcesoryjna kierownica Renthal

Dołożyłem:
- jest olejarka Scottoiler
- podwójne gniazdo zapalniczki
- halogeny
- hanbary Polisport + alu rdzeń wlasnej konstrukcji i produkcji :smile:
- woltomierz elektroniczny w opakowaniu własnej konstrukcji i produkcji
- "puszka na mleko z rur kanalizacyjnych" :lol: pod prawy stelaż (własna produkcja)
- podwyższenie kierownicy 35mm
- mocowanie na picie na gmolu :lol:


Została poprawiona cała elektryka, wymieniony obrotomierz na nowy (orginalny Honda), wymienione zaworki iglicowe, pełna regulacja i synchro gaźników, zawory sprawdzone, wymienione świece na DENSO, wymieniony aku na JT, olej wymieniony na syntetyczny Liquy Moly + filtr, filtr powietrza nowy. Zakupiłem też prawy boczek bo stary był klejony mocno i poszarpany generalnie :smile:

Wygląda tak na dzień 30.01.2013

Obrazek

To co czeka Afri w zimę 2013:
- zmiana amora z tyłu na amor od KTM LC4 2005 rok (sprężyna nowa Ohlins 95N/mm, 250mm/57mm)
- zmiana malowania na takie (plastiki, felgi, osłona silnika - jak się uda :wacko: )
Obrazek
- zmiana błotnika przód na taki
Obrazek

C.D.N.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

c.d.

Podniosłem błotnik - okazało się, że nie mam stabilizatora lag...ale już zamówiony :smile: jak podniosłem blotnik, trzeba jakoś chłodnice osłonić przed kamykami - osłony od Hiszpana już "lecą" a rozglądam się za osłoną ramy ażeby i ona nie cierpiała :smile: ida dalej (zaczęło się od blotnika :grin: ) - orginalne gumy na lagach mają otworki przez które przy podwyższonym błotniku będzie leciał syf i malaria na uszczelniacze - więc zakupiłem "skarpety Monster" (na lagi oczywiście) - już "lecą" :smile:
Lekka zmiana z amortyzatorem na tył - będzie WP od KTM LC4 2005 + sprężyna Wilbers o twardości 88 N/mm, długości 250 mm i średnicy 59 mm. Dorabia się też nowa kość (kiwaczka z regulacją) i będę jednym z pierwszych testerów nowego patentu, kiedy to kiwaczka będzie zamiast łożysk miała tuleje z brązu i kalamitkę :wink:
Musze też "kosę" wydłużyć, pomalować i poszerzyć podstawę, coby stabilniej na miękkim było :smile:

A na to wszystko potrzebuję czasu - może w ten łykend wreszcie będę mógł :swieczki: zacząć kończyć docieranie baku i przygotowanie czachy i tylnych plastików pod malowanie :grin:
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Leo »

Mirkosławski.... muszę przyznać, że strasznie mi się podoba takie malowanie jak chcesz zrobić!!!!!!!! Czekam na efekty :D
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: kamilltee »

szykuje się niezła zmota - a ja lubię zmoty / wydumki :)
śledzę temat !

ps.
jest taki fajny temat na TAT: wydumka
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Awatar użytkownika
Grek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 18.04.2010, 01:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Grek »

Fajny pomysł z tym stabilizatorem lag,ciekawe czy udało by się znaleźć taki do TA bo mogłoby to sporo poprawic stabilność zawieszenia...a malowanie ....spoko ,ładne
Ural (jest)...Honda XL 600 RM...Yamaha xj 600.....Honda Transalp PD06
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Grek pisze:Fajny pomysł z tym stabilizatorem lag,ciekawe czy udało by się znaleźć taki do TA bo mogłoby to sporo poprawic stabilność zawieszenia...a malowanie ....spoko ,ładne
Greg - ten stabilizator każdy TA czy AT ma w standardzie (powinien mieć :wink: ) - to jest ta "niewinna" blaszka pod błotnikiem :smile:
Awatar użytkownika
Grek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 18.04.2010, 01:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Grek »

mirkoslawski pisze:
Grek pisze:Fajny pomysł z tym stabilizatorem lag,ciekawe czy udało by się znaleźć taki do TA bo mogłoby to sporo poprawic stabilność zawieszenia...a malowanie ....spoko ,ładne
Greg - ten stabilizator każdy TA czy AT ma w standardzie (powinien mieć :wink: ) - to jest ta "niewinna" blaszka pod błotnikiem :smile:

W sumie nie pomyślalem :hammer: ale taka blaszka to w sumie cienizna bardziej chodziło mi po głowie cos jak było chyba w starych CB-kach,dakie dosc mocarne,skrecane na śrubach :smile:
Ural (jest)...Honda XL 600 RM...Yamaha xj 600.....Honda Transalp PD06
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: piotreklodz »

A jesteście pewni że ten "stabilizator" jest aż tak bardzo potrzebny? :wink:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1341
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Thorgal77 »

Blaszka musi być, dzięki tej blaszce lagi są względem siebie równo i stabilnie ( sztywne). Blaszka stabilizuje położenie, w zakrętach jest to bardzo ważne
UPS-y tego nie potrzebują - mają inną budowę lag i założenie było takie by miały większą sztywność i mniejszą masę resorowalną.
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: piotreklodz »

Tyle że tą blaszkę to można w palcach pogiąć na upartego... :tongue:
Czemu więc inne motocykle enduro nie mające upsów tylko tradycyjne lagi nie mają takiego stabilizatora ?
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Wolo »

Może mają grubsze lagi, może mają grubsze ośki... zawiecha TA/ AT i tak nie grzeszy sztywnością, więc zdejmowanie tego usztywnienia to moim zdaniem proszenie się o kłopoty.
A wracając do tematu... ;)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Wolo pisze:Może mają grubsze lagi, może mają grubsze ośki... zawiecha TA/ AT i tak nie grzeszy sztywnością, więc zdejmowanie tego usztywnienia to moim zdaniem proszenie się o kłopoty.
A wracając do tematu... ;)
:ok: :wink:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Dzisiaj w moto wylądował amorek WP z nowiutką sprężyną Wilbersa - zabawy trochę było ale wszystko pięknie siedzi :grin: musiałem dorobić przedłużenie mocowania pompy, bo jak się okazało, pompa hamulca od CBR nie pasuje - ma za krótką dźwignię (cięgno). Zabawy było przy ustalaniu kąta właściwego prowadzenia cięgna ale udało się i to zrobić :ok: zapowietrzony tylny hamulec - jak będę miał czas to odpowietrzę (próbowałem pompować jakieś 30 minut ale nawet centymetr płyn do tłoczków nie poszedł - kupię strzykawkę i przetestuję metodę pompowania płynu przez odpowietrznik :smile: Założyłem też nowiutkie podnóżki enduro od Hondy XR250 - pasują idealnie :thumbsup:

Teraz moto na centralce obydwa koła ma na ziemi :omg: ale jak siądę - jest ok. Nie wiem jak się lata bo afri jeszcze nie gotowa ale mam nadzieję, że pięknie :grin: Założyłem na orginalną kiwaczkę i chyba nie będę zmieniał kości :egh: bo jest ok. Trzeba kosę przedłużyć o jakieś 3 centymetry, dokończyć matowienie i przygotowania pod malowanie...i będzie MIODZIO :grin: a później malowanie oczywiście :lol:

Czas pracy - 6 godzin :smile:
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: przeszczep »

jak będziesz pompował płyn przez odpowietrznik, to radzę zacisnąć wężyk trytytytką ;) Bo lubi czasem wystrzelić i oblać wszystko dookoła ;)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

przeszczep pisze:jak będziesz pompował płyn przez odpowietrznik, to radzę zacisnąć wężyk trytytytką ;) Bo lubi czasem wystrzelić i oblać wszystko dookoła ;)
thanks :thumbsup:

Odświeżam: Afri ma nowe skarpety na lagach, nowiutkie, hiszpańskie (od Hiszpana :grin: ) osłony chłodnic wody. Dałem stopkę do przedłużenia i poszerzenia - odbieram w sobotę. Dotarłem bak i czachę, boczki też - jeszcze tylko dotrę osłonę pod silnik, wszystko później przetrę drobniejszym papiurkiem i poczekam na ocieplenie - a wtedy malowanko i latanko :ok:

Zdjęć nie wstawiam bo nie robiłem...ale wstawię "po" ażeby się pochwalić i zebrać... :lanie: lub :resp: :lol: Nie wiem, czy będzie mi się chciało w tym roku felgi malować...ale obaczymy - czas tu odgrywa dużą rolę a do wiosny mało czasu zostało...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Adampio »

mirkoslawski pisze:wszystko później przetrę drobniejszym papiurkiem i poczekam na ocieplenie - a wtedy malowanko
Sam malujesz? Bo ja okolo maja tez bedę miał do malowania wszystkie plastiki ale nie mam w zakresie plastików żadnego doświadczenia.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Sam maluje - a doświadczenie...no cóż - ja wychodzę z takiego założenia - moje plastiki więc i jeśli nawet pięć razy mam poprawiać - nic się nie dzieje :wink: sprzęt mam a lakier to koszt (u mnie) 100 zł na całe moto kontra min. 1000 pln u lakiernika :grin:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Adampio »

mirkoslawski pisze:lakier to koszt (u mnie) 100 zł na całe moto
Jaki lakier stosujesz? Samochodowy dwuskładnikowy?
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Adampio pisze:
mirkoslawski pisze:lakier to koszt (u mnie) 100 zł na całe moto
Jaki lakier stosujesz? Samochodowy dwuskładnikowy?
dokładnie - zakupiłem w mieszalni lakierów taki jak chciałem i w takiej ilości, jak chciałem :smile: marki lakierów niestety nie pamiętam :egh:
Toma2
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 522
Rejestracja: 12.10.2012, 16:59
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Łazy k/Magdalenki

Re: Afri Mirkoslawska

Post autor: Toma2 »

mirkoslawski pisze: ale obaczymy - czas tu odgrywa dużą rolę a do wiosny mało czasu zostało...
Chyba kalendarzowej, psia mać :lol:

Pomalowana? Fotki prosimy!
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość