Porządek na forum " Sprzedam"

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

Wolo pisze:(...)Obecnie zmieniłem zdanie i uważam, że najzwyczajniej w świecie powinniśmy się szanować, (...)
Pełne poparcie, za a nawet przeciw, nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne, a białe jest białe. Gdybym ja zarabiał dzięki forum to zapłaciłbym składkę właśnie dlatego.
Nie zamierzam jednak być hipokrytą - jeśli składka zostanie wymuszona na handlujących nijak będzie się to miało do szacunku dla kogokolwiek.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

W tej dyskusji chyba jednak brakuje meritum... Żeby rozwiązać jakiś problem, należałoby go najpierw zdefiniować ;)
Temat brzmi: Porządek na forum sprzedam.
Innymi słowy, sugerowane jest, że w dziale giełda jest burdel.
Proszę teraz o wyjaśnienie, w jaki sposób opłata za sprzedawanie na forum miałaby pomóc w porządku na nim?
Bo jak dla mnie to że będzie mniej ogłoszeń, nie wpłynie nijak na porządek, burdel pozostanie burdelem, dopóki użytkownicy nie będą się stosować do regulaminu i wystawiać ogłoszeń zgodnie z zasadami.
Żeby użyszkodnicy zaczęli wystawiać ogłoszenia zgodnie z zasadami potrzebują bata, a nie opłaty.
Za źle wystawione ogłoszenie - ostrzeżenie.
Za nie poprawienie ogłoszenia po upomnieniu, usunięcie ogłoszenia.
Za kolejne przewinienie Uciszenie na na przykłąd miesiąc.
Za dalsze niesteosowanie się do regulaminu - ban.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: falco »

przeszczep pisze:W tej dyskusji chyba jednak brakuje meritum... ...

Żeby użyszkodnicy zaczęli wystawiać ogłoszenia zgodnie z zasadami potrzebują bata, a nie opłaty.
Za źle wystawione ogłoszenie - ostrzeżenie.
Za nie poprawienie ogłoszenia po upomnieniu, usunięcie ogłoszenia.
Za kolejne przewinienie Uciszenie na na przykłąd miesiąc.
Za dalsze niesteosowanie się do regulaminu - ban.
Jak w pysk strzelił pięknie wypunktowałeś to o co mi chodziło, choć jak Sam widzę pisałem o tym mniej konkretnie. Podpisuję się wszystkimi kończynami!!
falco pisze: Dochodzimy do sedna, mówimy o tym samym, ale na mówieniu się kończy, z tą drobną różnicą, że ja (czy inni) jako Forumowicze możemy tylko sugerować, zgłaszać, ale Sami nie mamy narzędzi, by to wprowadzić w czyn.

Drobne ogłoszenia Forumowiczów - do recenzji Forumowiczów, jeśli ktoś stale przegina i Jego ogłoszenia są stale zgłaszane do moderacji, to Admini powinni zareagować, choćby tymczasowym banem. Po wcześniejszych ostrzeżeniach.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Cambriel »

Zaistniała potrzeba usystematyzowania.
Temat Porządek na forum " Sprzedam" od pewnego czasu zawiera w sobie dwa wątki, tj. :
1. Porządek na forum sprzedam,
2. Opłacanie składek klubowych przez sprzedających.

Ad. 1 Propozycja przeszczepa jest klarowna i jak zrozumiałem wcześniejsze wypowiedzi moderatora
Wolo pisze:Że my nie damy rady?
bezproblemowo wcielona w życie.

Ad. 2 Tu sprawa moim zdaniem jest prosta
przeszczep pisze:Płacenie na klubowicza mi akurat odpowiada
handlujący na forum powinien wykazać się minimum przyzwoitości i opłacać składkę klubową (przypominam, że w 2012 roku określa się ona kwotą 20,00 PLN = ok. 2 paczki papierosów = ok. 5 - 6 browarów = ok. 1 paczka prezerwatyw).
Dobrze napisał
Wolo pisze:nie musi ponosić kosztów związanych z wystawieniem oraz prowizji od sprzedaży.
w takim razie dlaczego jest takim Scrooge-em i nie płaci. Właśnie o tym "gardłujemy".
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: haku »

Przeczytałem cały wątek.... przejrzałem "Giełde" i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że zieloni którzy coś tam piszą są mi znani z nicków, natomiast reszta to jakoś tak nie bardzo. Wniosek: niektórzy używają forum jako portalu aukcyjnego, bo jak mam część to TA, to wiadomo że najszybciej ją sprzedam na forum TA.
Dlatego myślę że faktycznie dobrym pomysłem było by rozszerzenie ograniczenia z brązowych na czarnych, a więc pełny dostęp mieli by tylko zieloni, bo sorry.. ale 20 zł na rok to tyle co się płaci za gyrosa z browarkiem :)
Jednak jakoś mądrze skonstruowana ankieta była by najlepsza w celu sprawdzenia zdania ogółu w tym temacie.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2909
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: zimny »

Od dawna proponowałem rozwiązanie pt. płacisz składkę - możesz sprzedawać. Dokładnie tak jak na forum AT.
Dodatkowo - rozwiązanie proponowane przez przeszczepa odnośnie ostrzeżeń i banów też jest OK.

W tym momencie z giełdy forumowej zrobiło się mini-allegro i jest coraz większe ryzyko wtopy. Z autopsji.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

zimny pisze:W tym momencie z giełdy forumowej zrobiło się mini-allegro i jest coraz większe ryzyko wtopy. Z autopsji.
To nie kupuj od czarnych, sytuacja sama się wyreguluje.

Właściwie to zmieniłem zdanie prezentowane w moich poprzednich postach. Przemyślałem temat i okazuje się, że nie ma szczególnej korzyści dla forumowiczów z ogólnodostępnego działu Giełda. Za to zdecydowanie mają ją sprzedający. Właściwie portal aukcyjny jest nawet wygodniejszy jeśli się czegoś szuka albo dużo sprzedaje. I tak wszyscy kupujący tam trafiają, nie kupuje się w ciemno bo jest na forum.
To jest forum konkretnego klubu i w tym świetle jest uzasadnione aby klubowicze mieli z tego jakąś korzyść (chodzi o zasadę, nie o zysk finansowy bo nie mamy tylu sprzedających ani wysokiej składki).
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Remi »

napisalbym co sadze o tym ale dostane bana za niestosowne slownictwo...
wybaczcie brak polskich znakow (telefon)
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Reindeer »

Remi pisze:napisalbym co sadze o tym ale dostane bana za niestosowne slownictwo...
wybaczcie brak polskich znakow (telefon)
To w miejsce niestosownych słów wstaw gwiazdki czy coś w tym stylu :)
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: gwardia »

A ja od czasu podziału działu sprzedam na: części itd. przestałem zaglądać do działu giełda, za dużo wątków do czytania. Jakoś mi te podział nie pasuje.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Wolo »

Remi pisze:napisalbym co sadze o tym ale dostane bana za niestosowne slownictwo...
wybaczcie brak polskich znakow (telefon)
Remi, pisz śmiało, jeszcze nikogo tu nie zbanowano za słownik :) Zatem śmiało
gwardia pisze:A ja od czasu podziału działu sprzedam na: części itd. przestałem zaglądać do działu giełda, za dużo wątków do czytania. Jakoś mi te podział nie pasuje.
Gwardia, po niemalże dwóch latach obecności na forum wypadałoby nauczyć się je obsługiwać. :tongue: Pokażę Ci przy osuszaniu garażu.
Wątków jest tyle samo, co poprzednio, są jedynie uporządkowane.

Uwaga Da jest całkiem ciekawa... :) Ogólnie dział Giełda to sprawa rozwojowa.


Pozdro
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Reindeer »

Troszkę off topic, ale nie chcę tworzyć nowego wątku. Myślę, że przydałoby się zebrać w jednym miejscu oferty rabatów, tanich części itp. W tej chwili tylko po podpisach, lub postach w różnych działach wiadomo kto i gdzie ma wtyki, a tak byłoby od razu wiadomo do kogo uderzać o tańszy napęd, filtry, oleje czy ciuchy. (I akurat w tym wypadku nie upierałbym się przy faworyzowaniu zielonych)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: maju »

Reindeer pisze:...przydałoby się zebrać w jednym miejscu oferty rabatów, tanich części itp.
Dział "Lokalne oferty" istnieje od dawna.
Tylko od zainteresowanych zależy czy się tam zareklamują i przedstawią swoją ofertę.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Rolo »

Drzewiej bywało, że jak ktoś coś sprzedawał to często używał przy tym magicznej formuły: "oczywiście dla klubowiczów (lub forumowiczów) zniżka ...% (tudzież przesyłka gratis, lub coś w tym stylu)" chwalebny zwyczaj jest już chyba na wymarciu i wcale się nie dziwie bo słyszałem od jednego sprzedającego że potem każdy kto dzwonił był "z forum".
Może by wprowadzić odgórny nakaz rabatu dla tylko i wyłącznie Zielonych (żeby łatwo było zweryfikować)? Nie wiem np. minimum 5%. Wydaje mi się że i zielonych by wtedy przybyło.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: martes »

A były w ogóle jakieś poważne przekręty, afery albo regularne oszustwa związane z zakupami u czarnych, że nad takim ograniczeniem się zastanawiacie? Zauważyłem w zasadzie tylko jedną czarną osobę, która nazwijmy to "profesjonalnie" handluje w dziale sprzedam, więc trudno mówić, że jest to powszechne zjawisko albo że osoby bez opłaconej składki robią tutaj jakieś straszne kokosy na koszt administracji forum.

Forum "sprzedam" działa przecież na zasadzie - "mam część do TA, nie potrzebuję, to oddam po kosztach, może akurat komuś potrzebna", a nie że "jestem cwaniakiem i masowo na was zarabiam, bo biznes na forum jest lepszy i tańszy niż Allegro". Im więcej ogłoszeń, tym lepiej. Kto nie kupił "konta premium" do tej pory, ten na pewno nie zrobi tego, żeby zamieścić jedno czy dwa ogłoszenia w ciągu roku, więc jedyne co się zmieni, to liczba ogłoszeń drobnych. Będzie ich mniej, więc ze szkodą dla wszystkich, bo jakaś ciekawa część będzie komuś zalegać w garażu zamiast w czyimś TA.

Co do wiarygodności - jeśli ktoś założył konto tydzień wcześniej, ma 5 postów i wszystkie w dziale sprzedam, to intencje są jasne. Przecież koszt "paczki prezerwatyw", jak to wyżej określono, nie spowoduje, że ktoś stanie się nagle uczciwy ani w żaden sposób nie zapewni ochrony interesów kupującego w razie ewentualnych problemów. 20zł dla handlarza to niewielka cena za stanie się wiarygodnym sprzedawcą. Jeśli checie ograniczeń w dziale sprzedam, to na podstawie stażu i liczby postów na forum, a nie forsy. Kupić zaufanie jest handlarzowi łatwo i wygodnie - napisać 100 sensownych postów na temat TA i zaplanować sprzedaż jakiejś części z 2-miesięcznym wyprzedzeniem - dużo trudniej.
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

Długo rozważałem swoje zdanie w tym temacie, do tej pory zasadniczo zgodne ze zdaniem kolegi martesa (post powyżej). Jednak rozmawiałem o tym z różnymi osobami i dojrzałem do zmiany nastawienia. Tu właściwie nie chodzi o uczciwość w sensie dopełniania warunków umowy sprzedaży tylko o uczciwość wobec klubowiczów. O dostępie do drobnych ogłoszeń też myślałem. Właściwie wychodzi na to, że i tak w razie potrzeby pierwsze nie jest forum tylko portal aukcyjny. Ogólnopolski zasięg, koszt wystawienia nie jest duży, dodatkowo jest pewne wymuszenie uczciwości każdej ze stron.

Pisanie na forum (przypomnę, że klubowym choć ogólnodostępnym) ogłoszeń to nic innego jak korzystanie z naszej gościnności. Nie chodzi o rozliczanie złotówek, procentu od zysku czy czego tam jeszcze. Posłużę się mało chwalebnym i pewnie podpadającym pod ustawę o wychowaniu w trzeźwości, ale bardzo wyrazistym (i polskim :D) przykładem. Jak ktoś komuś robi dobrze cały rok to chyba można :kolejka: postawić? Moim zdaniem wręcz wypada. I tyle, żadnej dodatkowej ideologii.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: martes »

No nie wiem. Łatwiej mi wejść w giełdę na forum motocykla, który posiadam i zobaczyć czy pojawiło się coś nowego, czego szukam, niż przeszukiwać codziennie Allegro pod kątem kilkunastu różnych haseł. Do jakiejś pierdółki, to nawet by mi się nie chciało odpalać Allegro, robić aukcji, opisu, wypełniać tych wszystkich formularzy, itd. Miałem tak na forum mojego poprzedniego moto - sprzedałem czujnik światła stop za 10zł + 5zł wysyłka, gdzie na Allegro chodził po 20zł + 10zł wysyłka. Opłacało się obu stronom. Ale gdybym dla tych 10zł miał skorzystać z Allegro i płacić 2zł prowizji albo kupować zielony abonament na forum, to prędzej ten czujnik umarłby w zapomnieniu na dnie któregoś kartonu ze "szpejem". I to jest mój przykład z życia wzięty, dlaczego więcej ogłoszeń = lepiej dla działu Giełda (i zielonych też :P).
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: mirekm71 »

Atrakcyjnosc gieldy zalezy od ilosci ofert. Chca sobie zieloni handlowac sami to prosze bardzo zamknac sobie dzial i bawic sie sami. Cytatem z filmu " Gotowi pomyslec, ze My tu jestesmy dla Nich" :-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
Feel_ip
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 11.08.2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Feel_ip »

Neno pisze:Każdy klubowicz ... spokojnie może sobie coś raz na miesiąc/rok wystawić.


:thumbsup:
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: bartekk »

martes pisze:No nie wiem. Łatwiej mi wejść w giełdę na forum motocykla, który posiadam i zobaczyć czy pojawiło się coś nowego, czego szukam, niż przeszukiwać codziennie Allegro pod kątem kilkunastu różnych haseł. Do jakiejś pierdółki, to nawet by mi się nie chciało odpalać Allegro, robić aukcji, opisu, wypełniać tych wszystkich formularzy, itd. Miałem tak na forum mojego poprzedniego moto - sprzedałem czujnik światła stop za 10zł + 5zł wysyłka, gdzie na Allegro chodził po 20zł + 10zł wysyłka. Opłacało się obu stronom. Ale gdybym dla tych 10zł miał skorzystać z Allegro i płacić 2zł prowizji albo kupować zielony abonament na forum, to prędzej ten czujnik umarłby w zapomnieniu na dnie któregoś kartonu ze "szpejem". I to jest mój przykład z życia wzięty, dlaczego więcej ogłoszeń = lepiej dla działu Giełda (i zielonych też :P).
Sorki martes, zakłuł mnie Twój wpis, a właściwie jego fragment, który wyróżniłem. Twoja sprawa że nie płacisz składki, oczywiście. Ja nie miałem jeszcze TA, ale uważałem że składkę należy zapłacić, niezależnie od tego czy handluję czy nie. Nawet jeżeli admini za tę kasę raz na ruski rok pójdą na mineralną z saturatora ( ktoś jeszcze pamięta co to było?), czy na obiad do Hiltona. Po prostu należy się i tyle! Za serwery, oprogramowanie i Ich czas i zdrowie! Ostry napisał że bycie adminem, modem wymaga to poświęcenia praktycznie każdego dnia czasu, który należy się rodzinie. Tyle OT.
A w temacie: Są zasady określone przez adminów, któe określają sposób, treść formułowania ogłoszeń - należy się stosować. Czy czarny, czy zielony.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość