Porządek na forum " Sprzedam"

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Wolo »

W ogóle trzeba by chyba założyć temat traktujący w powyższym, aby przedyskutować to w szerszym gronie.

Ale po kolei:
Tego chyba nikt nie kwestionuje, byle... zachować umiar a ogłoszenie dawać zgodnie z regułami, czego przynajmniej sam staram się trzymać jak i większość, ale nie wszyscy (niestety)... Jeśli nie widzisz problemu w "stylu", ilości i natrętności konkretnych ogłoszeń, to ja naprawdę nie wiem jak mam(y) to jaśniej opisać.
Jak zdefiniować "umiar", ile to jest ogłoszeń dziennie/ miesięcznie?

Trzymanie się reguł- pełna zgoda, akurat ja najbardziej dbam o porządek w tym dziale, dlatego wszystkie oferty harrego trafiają do jego "straganiku". Dzisiejsze oferty- patrz obrazek :wink: były odpowiedziami na zapotrzebowanie w poszczególnych tematach w dziale "kupię" więc nie widzę tu nic niezgodnego z regułami.
Wolo, ale chyba nie piszesz tego do mnie, bo jak Sam doskonale wiesz mam z Tobą (i innymi Adminami) bardzo dobre kontakty bez żadnych osobistych wycieczek, więc po co piszesz takie rzeczy...? To, że nie podoba mi się podejście (jako "władzy" - Adminów), to zupełnie co innego, nie ma w tym nic osobistego a jedynie zwrócenie uwagi, że "coś" źle działa. Bardzo mnie zasmuciłeś Swoją błędną konkluzją... :niewiem:
Nieporozumienie słowne już wyjaśnione Obrazek
To, chyba też nie do mnie, przypomnij Sobie, ile razy osobiście zgłaszałem podobne problemy dotyczące ogłoszeń innych (także bardzo znanych) przez "moderację". Do czego Sam namawiasz, - czyli zgłaszać do Adminów tematy, które w rażący sposób łamią porządek. W tych zgłoszeniach też nie ma osobistych wycieczek a jedynie zwrócenie uwagi na burdel, który w ten sposób powstaje. Jak widać przeszkadza, to wielu osobom, ale nieliczni mówią o tym wprost.
Jasne, że nie do Ciebie personalnie, pisałem do wszystkich wypowiadających się w temacie. Zapewniam Was, że bajzel wkurza mnie to tak jak i Was, a może nawet troszkę więcej, bo muszę brać to sprzątać, dopominać się o uzupełnienie zdjęć itp. Z drugiej strony nie ma co się wkurzać, tylko poprawiać :)
Ale generalnie muszę stwierdzić, że na tle innych for mamy bardzo porządnych forowiczów, którzy się starają i z szacunku do innych użytkowników zakładają tematy jak należy. Tym niemniej- kilku leniuszków psuje obraz całości.
Dochodzimy do sedna, mówimy o tym samym, ale na mówieniu się kończy, z tą drobną różnicą, że ja (czy inni) jako Forumowicze możemy tylko sugerować, zgłaszać, ale Sami nie mamy narzędzi, by to wprowadzić w czyn.
Zgadza się zgadza, jednak nikt z nas nie może podejmować indywidualnie takich decyzji...
jeśli ktoś stale przegina i Jego ogłoszenia są stale zgłaszane do moderacji, to Admini powinni zareagować, choćby tymczasowym banem. Po wcześniejszych ostrzeżeniach.
wspomniany harry już wcześniej dostał jedno i drugie :)
hehehe... tez pudło, nie mogę kogos nie lubić, skoro Go nawet na oczy nie widziałem
Ależ... jeśli wchodzą w grę emocje, logika schodzi na plan dalszy. Ja sam nie trawiłem co poniektórych nigdy nie spotykając ich na żywo... i pewnie vice versa :lol:


Uff, się rozpisałem.

Tym niemniej zapraszam wszystkich do rzeczowej dyskusji, wiadomo, że im większe poparcie dla pewnych rozwiązań, tym łatwiej o ich realizację.


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Reindeer »

Wolo pisze: Aktualnie mamy taką sytuację na forum, że każdy może sprzedawać co mu się tylko podoba.
Akurat powyższy post może być usunięty, jako że zapytanie dotyczy odstąpienia opony, nie sprzedaży natomiast mowa o braku reakcji czy pobłażliwości wynika chyba z osobistych antypatii. Równie dobrze możemy słać gromy w stronę np Tomka, Franza, Bartasa, Darkojaka bo czymże różni się handel harrego od ich handlu?
Pozdrawiam
Jeśli już o to chodzi to gromami rzucał Cambriel a ja się podpisuję pod tym wszystkimi kończynami.
Cambriel pisze: A tak naprawdę przestańmy "lizać bułkę przez bibułkę". Ja tym razem będę tym złym i napiszę:
"Wzywam "króla kufrów" i innych notorycznie handlujących na forum TCP do opłacenia składki członkowskiej."
Zapłaćcie i nie urągajcie naszej inteligencji. Może chociaż tutaj, na forum, będzie normalnie, bez "ślizgania". :egh:

PS Przykładem "...dobrych praktyk..." są np. henry, Thorgal77, ostry. :smile:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Jaro-Ino »

Czyli co? Ankieta i głosowanie czy stali handlowcy mają płacić składke? Forum Afryki poszło dalej. Na sprzedaż wystawić coś mogą tylko "zieloni", a stali handlarze, producenci muszą dodatkowo uiścić opłate za dostanie się do działu PiD, gdzie mają swoje "straganiki". Uważam to za dobre rozwiązanie, które mogłoby być wprowadzone u nas.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: gwardia »

Może wprowadzić podział na sprzedaż rzeczy z rachunkiem (podatkiem) i bez?
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

W ten sposób jedyne co zostanie osiągnięte to wpływy pieniężne dla klubu. Mam jednak wrażenie, że tu bardziej chodzi o zasady niż o kasę. Wymuszaniem opłat nie nauczy się nikogo manier, jedynie nieznacznie podniesie koszty prowadzenia "działalności". Naprodukuje za to zielonych "klubowiczów". Zresztą, z ogłoszeń korzystają tak sprzedający jak i kupujący. Utrudnianie sprzedaży utrudnia kupowanie. Sprzedający ma być przede wszystkim uczciwy co do towaru i klienta oraz respektować zasady działu. Tak się teraz dzieje.

Problem zaśmiecania wyszukiwarki aktywnych tematów można rozwiązać poprzez wyłączenie z niej działu giełdowego. Kto ma ochotę codziennie oglądać bazar może sobie zrobić zakładkę w przeglądarce i odświeżać.

Tak na marginesie. Ja się nie znam, ale czy wprowadzenie płatnych pozwoleń na handel nie niesie ze sobą jakichś implikacji prawnych? Jakby nie patrzeć dochodzi do czerpania zysku z czyjegoś handlu. Dobrowolna składka to jedno, ale taki podatek to co innego.

P.S. Gwardia mnie wyprzedził z tym ostatnim :)
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

Zlikwidujmy forum i zmieńmy się w FAT :D
A co... :P
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Jaro-Ino »

A handel forumowy nie jest czerpaniem zysku kosztem ludzi płacących składke i tym samym utrzymujących serwer?
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Neno »

Jaro-Ino pisze:Czyli co? Ankieta i głosowanie czy stali handlowcy mają płacić składke? Forum Afryki poszło dalej. Na sprzedaż wystawić coś mogą tylko "zieloni", a stali handlarze, producenci muszą dodatkowo uiścić opłate za dostanie się do działu PiD, gdzie mają swoje "straganiki". Uważam to za dobre rozwiązanie, które mogłoby być wprowadzone u nas.
Też jestem ZA. Skoro TAM się sprawdza to dlaczego u nas miało by się nie udać ?
Niektórzy z handlujących tam (płacą) są również u nas i handlują nie płacąc.
Z czegoś trzeba żyć - rozumiem, ale ...
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

A offtopowanie nie jest "czerpaniem zysku kosztem ludzi płacących składkę"? Taki żart, żeby nie było nieporozumień :)

Mam inne pytanie. Czy argument finansowy w ogóle należy tu rozważać? Jakiegoś strasznego obciążenia serwerowego aktualny handel nie generuje. Co więcej, dużo większym kosztem są ludzie niepłacący składki i używający szukajki aby coś znaleźć. To jak, wprowadzamy SMSa z karnetem na 10 wyszukiwań? ;)
Dla mnie posty handlowe są jak każde inne. W większości wypadków nie korzystam, ale prędzej czy później coś kupię. Jak rozumiem taki akt kupna powoduje wyrównanie rachunku pomiędzy płacącym składkę a niepłacącym sprzedawcą?

Mamy dział handlowy głównie z rzeczami około-motorowymi, prywatny bazar pod nasze zapotrzebowanie. To jest zyskiem samo w sobie, choć naturalnie musi tam panować porządek z czym się nie spieram. Dopóki ktoś nie otworzy hurtowni uważam, że nie ma potrzeby psuć czegoś co dobrze działa.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: miroslaw123 »

Człowiek napisał w odpowiednich tematach(no nie zawsze...), ci co potrzebują może od niego coś kupią i będą zadowoleni, a niezadowoleni są Ci co nie skorzystają a muszą przeglądnąć kilkadziesiąt tematów... wszystkim się nie dogodzi, tak już jest :smile:
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

Da_ pisze:A offtopowanie nie jest "czerpaniem zysku kosztem ludzi płacących składkę"? Taki żart, żeby nie było nieporozumień :)

Mam inne pytanie. Czy argument finansowy w ogóle należy tu rozważać? Jakiegoś strasznego obciążenia serwerowego aktualny handel nie generuje. Co więcej, dużo większym kosztem są ludzie niepłacący składki i używający szukajki aby coś znaleźć. To jak, wprowadzamy SMSa z karnetem na 10 wyszukiwań? ;)
Dla mnie posty handlowe są jak każde inne. W większości wypadków nie korzystam, ale prędzej czy później coś kupię. Jak rozumiem taki akt kupna powoduje wyrównanie rachunku pomiędzy płacącym składkę a niepłacącym sprzedawcą?

Mamy dział handlowy głównie z rzeczami około-motorowymi, prywatny bazar pod nasze zapotrzebowanie. To jest zyskiem samo w sobie, choć naturalnie musi tam panować porządek z czym się nie spieram. Dopóki ktoś nie otworzy hurtowni uważam, że nie ma potrzeby psuć czegoś co dobrze działa.
Dokładnie - cały czas nie rozumiem co zyskujemy wprowadzając opłaty za prowadzenie sprzedaży na forum???
Bo jak dla mnie tylko tracimy... Mniejsza ilość ofert, mniejsza konkurencja, mniejszy wybór.
Nie mówię juz o formalnościach jakie ewentualnie musiałby bestia (bestiowa) ogarnąć. Bo przecież za opłatę trzeba wystawić rachunek, inaczej prędzej czy później znajdzie się jakiś życzliwy, który opłaty uiścić nie chciał. (chyba że to nie problem), ale nadal nie widzę korzyści z ograniczania ofert na forum.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Jaro-Ino »

Bo tu chodzi o zasady: nie chodzi o to, że ktoś pisząc w HP obciąża serwer. Chodzi o to, że ktoś ma korzyści z prowadzenia działalności handlowej na forum. Kto płaci za dzierżawe sklepu? Klient czy sprzedawca?
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Da_ »

Zasady, na które się powołujesz implikują dużo więcej niż tylko licencje na sprzedawanie. Ile niepłacący użytkownicy oszczędzają kasy na serwis tylko dlatego, że na forum są porady albo mogą kogoś spytać? A co z wystawiającymi swoje maszyny na sprzedaż? Możemy tak w nieskończoność.
Forum jest darmowe i właśnie temu służy: publicznemu prezentowaniu treści, bez licencji i dodatkowych obwarowań. By żyło się lepiej ;)
Jak zaczniesz przy tym majstrować to, cóż, przestanie być darmowe. Będzie jakoś ograniczone w imię zasad, które właściwie niczemu nie służą tylko są... Dla zasady. Wykazaliśmy do tej pory, że nie ma żadnej technicznej przeszkody aby działać jak działamy. Poza tym, czy proponowane zmiany nie uderzą przypadkiem w misję forum?
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

Jak do tej pory nie słyszałem od adminów, że brakuje pieniędzy na prowadzenie serwera.
Oczywiście, że sprzedawcy czerpią korzyści z prowadzenia działalności, tak samo jak użytkownicy czerpią korzyści często z powodu niższych cen, bądź preferencyjnych wysyłek itp.
Forum jest otwarte dla wszystkich i naprawdę nie widzę powodu do "zamykania się".
Ostatnio mnie wyśmiano jak zacytowałem "w imię zasad, KUURWA" :P

A dzierżawę za sklep płaci zwykle klient :P
Awatar użytkownika
stasic
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 274
Rejestracja: 31.03.2012, 21:45
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kolbuszowa

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: stasic »

Też zabiorę głos w sprawie, jestem przeciwny opłatą w dziale giełda (tracą na tym wszyscy), sprzedasz tylko dla zielonych to też nie trafiony pomysł, bo po co na siłę (sztucznie) zwiększać liczbę klubowiczów, tym bardziej że nie będą się udzielać publicznie i na zlotach, a chodzi im tylko o sprzedaż. Wydaję mi się, że bat w postaci ostrzejszego traktowania przez adminów powinien wystarczyć, usuwanie źle skonstruowanych postów lub nie spełniających kryteria, które można lekko zaostrzyć i ustalić ;) Potrzebny jest porządek, jasne zasady i egzekucja :cool:
...viva la pasion del enduro... XL650V RD11
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

Dokładnie tak - jeśli modowie nie dają rady, to należy mianować kogoś chętnego nowego do ogarniania konkretnie działu giełda, żeby trzymał "za mordę" handlowców i hajda :D
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Wolo »

Że my nie damy rady? :grin:

Kochani, co poniektórzy nie do końca zrozumieli istotę dyskusji. Nikt nie mówi o wprowadzaniu opłat za handel (a przynajmniej ja nie).

Przeszczep, też kiedyś byłem takiego zdania, że nie powinno być ograniczeń, bo to uderza w kupujących, że to że tamto... prawda jest taka, że nikt nie sprzedaje tu nic w kosmicznie okazyjnych cenach, a że taniej niż na Allegro- to oczywiste, skoro nie musi ponosić kosztów związanych z wystawieniem oraz prowizji od sprzedaży.

Jak wspomniałem- kiedyś też uważałem tak, jak Ty. Obecnie zmieniłem zdanie i uważam, że najzwyczajniej w świecie powinniśmy się szanować, bo forum to nie tablica ogłoszeń w Kauflandzie, gdzie wszyscy przypinają karteluszki z nabazgranym "spszedam snopowionzanke tonio 664269852" a wszyscy klienci będą wręcz wniebowzięci, bo to jedyna snopowiązałka w mieście. I wątpię, by forowicze stracili jakieś nieprawdopodobne okazje z powodu braku takowych ogłoszeń.

Moim zdaniem osoby handlujące na forum POWINNY być zobligowane do uiszczania składki klubowicza. To wszystko- zatem nie rozmawiamy o dodatkowych obostrzeniach, VAT-ach, skarbówkach itp. Mnie chodzi wyłącznie o zwykłą przyzwoitość, bo sorry filantropów to pośród handlujących chyba niewielu i nikt za frajer nie sprzedaje swoich produktów/ usług, podczas gdy w przypadku każdego innego medium (gazeta, Allegro, ebay, FAT) chcąc handlować bez gadania uiszczają opłaty.

I mam tu na myśli osoby handlujące, nie zwykłych forowiczów, którzy od czasu do czasu robią sprzątanie garażu.

Zajrzyjcie na FAT- tak wygląda szanujące się forum- zero reklam, zero spamu, zero "przypadkowych ludzi", kto chce zarabiać na forowiczach, musi dać coś w zamian dla forum... :)

Tyle ode mnie.


Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Neno »

Wolo pisze: Zajrzyjcie na FAT- tak wygląda szanujące się forum- zero reklam, zero spamu, zero "przypadkowych ludzi", kto chce zarabiać na forowiczach, musi dać coś w zamian dla forum... :)
Mi się tam podoba to, że nawet użytkownicy sami pilnują porządku. Średnio reakcja trwa tam poniżej kwadransa jak coś ktoś zrobi nie tak jak należy :)
Nie wiem , mam wrażenie , że tam ofert sprzedaży/kupna jest o wiele mniej i jakoś to Forum da się czytać. Nie , żeby naszego się nie dało ale trochę przejrzyściej, czyściej.
Dobra, nie biję już piany.
PAS.
Będzie jak będzie.
A teraz ... idę coś sprzedać ;)
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: przeszczep »

Płacenie na klubowicza mi akurat odpowiada, ale wnoszenie dodatkowej opłaty ponad to, już nie za bardzo ;)
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Porządek na forum " Sprzedam"

Post autor: Cambriel »

Na dzień dzisiejszy jestem za tym co mam w podpisie na czarno - czerwono. :smile:

PS Dla zainteresowanych, chyba wszyscy wiedzą czym jest huba dla drzewa.
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość