Czarna lista sprzedawców

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Czarna lista sprzedawców

Post autor: Reindeer »

Po ostatnich postach na temat Hiszpana11 i Mirmiła, proponuję stworzenie wspólnego wątku z ostrzeżeniami przed nieuczciwymi forumowiczami, chcącymi się wzbogacić kosztem innych. Najlepiej żeby był przyklejony na stałe gdzieś w dziale Giełda. O tym czy wiązałyby się z tym inne akcje (np.ban dla takiego sprzedawcy) musiałyby zadecydować Szanowne Władze.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: modern25 »

to już ma być lista tworzona ? czy to jest temat do dyskusji o tworzeniu takiej listy?
Moim zdaniem warto wiedzeć kto jest OK ze sprzedawców a kto nie jest OK ale nie jest to chyba dobry pomysł stworzyć taką listę . Ktos kto "jest, żyje " na tym forum to wie o takich nieuczciwych zagrywkach.
Piętnowanie tak personalnie ludzi , wskazywanie palcem " TO TEN !! " chyba nie jest OK bo nie długo powstanie lista tych co nie używają znaków interpunkcyjnych czy piszących po pijaku ( to ja ) idt...
ps.
Zobaczcie temat sprawa falco . jak się rozwinął i po co ? co to dało i komu ? falco poczuł się niefajnie pewnie a reszta ostrzyła kły i co wyszło z tego NIC a smród i niesmak pozostał :DD
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Reindeer »

modern25 pisze:to już ma być lista tworzona ? czy to jest temat do dyskusji o tworzeniu takiej listy?
Moim zdaniem warto wiedzeć kto jest OK ze sprzedawców a kto nie jest OK ale nie jest to chyba dobry pomysł stworzyć taką listę . Ktos kto "jest, żyje " na tym forum to wie o takich nieuczciwych zagrywkach.
Piętnowanie tak personalnie ludzi , wskazywanie palcem " TO TEN !! " chyba nie jest OK bo nie długo powstanie lista tych co nie używają znaków interpunkcyjnych czy piszących po pijaku ( to ja ) idt...
ps.
Zobaczcie temat sprawa falco . jak się rozwinął i po co ? co to dało i komu ? falco poczuł się niefajnie pewnie a reszta ostrzyła kły i co wyszło z tego NIC a smród i niesmak pozostał :DD
Nie ja zostałem tutaj oszukany, więc nie do mnie należy tworzenie wspomnianej listy. Myślałem o tym, żeby to sami pokrzywdzeni, za przyzwoleniem administracji, w jednym wątku wpisywali swoje negatywne doświadczenia z forumowymi sprzedawcami. Piszesz "ktos kto "jest, żyje " na tym forum to wie o takich nieuczciwych zagrywkach.". Niby tak, ale dodatkowe ostrzeżenie w widocznym miejscu nie zaszkodzi.

Nie zgadzam się za to z drugą częścią Twojej wypowiedzi:
Piętnowanie tak personalnie ludzi , wskazywanie palcem " TO TEN !! " chyba nie jest OK
No bo niby czemu oszukany ma się wstydzić powiedzenia na głos kto go oszukał? Cytując Kazika "Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: evoluzione »

Taka lista miałaby sens.
Ale tak sobie dumam, że może żeby uniknąć rzucania pochopnych/bezpodstawnych opinii o "kimś" niech tylko ktoś z "kierownictwa" forum ma możliwość dodawania wpisów na tą czarną listę po głębszym poznaniu sprawy i uzyskaniu pewności, że dany sprzedawca jest nieuczciwy? Bo inaczej może się z tej listy zrobić niepotrzebny bałagan z zylionem wpisów w których ciężko będzie znalezć konkrety.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: modern25 »

Reindeer pisze: Nie zgadzam się za to z drugą częścią Twojej wypowiedzi:
Piętnowanie tak personalnie ludzi , wskazywanie palcem " TO TEN !! " chyba nie jest OK
No bo niby czemu oszukany ma się wstydzić powiedzenia na głos kto go oszukał? Cytując Kazika "Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".
A co w wypadku kiedy przykładowy sprzedawca nawali ( nie pod siebie ) ale chce naprawić szkody lecz nie ma możliwości tego zrobić natychmiast a nerwowy kupujący obsmaruje go publicznie na forum ? znowu zostaje tylko smród .
Tak tylko mówię, nie kłócę się że nie może powstać taka lista ale ja takich list wykluczonych nie lubię . a jak powstanie ta lista to sam się do niej dopisze , na pewno coś na siebie znajdę :)
evoluzione pisze: o "kimś" niech tylko ktoś z "kierownictwa" forum ma możliwość dodawania wpisów na tą czarną listę po głębszym poznaniu sprawy i uzyskaniu pewności, że dany sprzedawca jest nieuczciwy
Kierownikiem nie jestem ale chce być w komisji ds. wykluczonych :lanie:
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Reindeer »

modern25 pisze:
Reindeer pisze: Nie zgadzam się za to z drugą częścią Twojej wypowiedzi:
Piętnowanie tak personalnie ludzi , wskazywanie palcem " TO TEN !! " chyba nie jest OK
No bo niby czemu oszukany ma się wstydzić powiedzenia na głos kto go oszukał? Cytując Kazika "Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi".
A co w wypadku kiedy przykładowy sprzedawca nawali ( nie pod siebie ) ale chce naprawić szkody lecz nie ma możliwości tego zrobić natychmiast a nerwowy kupujący obsmaruje go publicznie na forum ? znowu zostaje tylko smród .
Tak tylko mówię, nie kłócę się że nie może powstać taka lista ale ja takich list wykluczonych nie lubię . a jak powstanie ta lista to sam się do niej dopisze , na pewno coś na siebie znajdę :)
evoluzione pisze: o "kimś" niech tylko ktoś z "kierownictwa" forum ma możliwość dodawania wpisów na tą czarną listę po głębszym poznaniu sprawy i uzyskaniu pewności, że dany sprzedawca jest nieuczciwy
Kierownikiem nie jestem ale chce być w komisji ds. wykluczonych :lanie:
A kto mówi o wykluczeniu? Przecież w każdej chwili sprzedawca będzie miał prawo się obronić.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: pałeł »

Po zbanowaniu niby jak? Sam watek ma sens w pierwszym poscie informacja a dalej dyskuska pierwszego niech aktaulizuje mod czy załozyciel
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: modern25 »

no nie wiem . może macie racje ale ja i tak nie lubie takiego czegoś .
Znam jedną taką sytuacje ze wskazaniem winnego .

Sprawa sie wyjaśniła w dwa dni a 3 miesiące jeszcze gadali o tym i rozniosło sie na 2 inne fora internetowe a tam juz nikt nie zadał sobie trudu w napisaniu ,że sprawa jest jak najbardziej załatwoina a pomyłka była osoby trzeciej ( w warsztacie a nie sprzedającego ) .
( ani kupujący ani sprzedający nie wiedział o sytuacji i opisaniu problemu na forum przez " KOLEGĘ kupującego " dopiero po kilku miesiącach sprawa wyszła na jaw jak jeden z drugim się zgadali i skojarzyli fakty. Wszystko się skończyło OK ale po co to wsszystko było ?
ps1 . na tamtych 2 forach już jest taka lista i tam zawodnik ciągle jest wpisany ale z biegiem czasu przykryli jego temat innymi "drakami "
ps.
Troche tak enigmatycznie napisałem bo to się działo między innymi z ludzmi z tego forum a celewo nie chce nikogo wskazywać . No siebie już wskazałem :D
Więc dalej twierdze ze nie jest taka lista potrzebna .
Dobra ja już kończe się udzielać , powiedzałem co chciałem i ide . pozdrawiam :)
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Artek »

Modern25 gdybyś znał mój przypadek to nie broniłbyś hiszpan11. Przelałem kasę na jego konto w zeszłe wakacje!!!! Jeżeli ktoś nawet nie ma możliwości wywiązania się z umowy z takich czy innych powodów to sprawę przedstawia jasno a nie obiecuje i nie dotrzymuje słowa. Nadal ten człowiek handluje i oszukuje Naszą społeczność-patrz przykład mirkoslawski.
Ostatnio zmieniony 05.07.2014, 12:03 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: miroslaw123 »

To czemu nie napisałeś w temacie hiszpana11? Po co nam kolejny temat wystarczy odpisywac w odpowiednich postach a nie zakładać tysiące podobnych postów które po kilku tygodniach popadają w zapomnienie, dodatkowo mieszanie "administracji" w takie listy, gdy nie są stroną jest błędne.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: pałeł »

miroslaw123 pisze: mieszanie "administracji" w takie listy, gdy nie są stroną jest błędne.
Otuz to
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: mirekm71 »

A dlaczego nie. Dlaczego ktos, kto oszukuje nie mialby zostac usuniety z forum? Jesli lubisz towarzystwo oszustow i zlodzieji to idz do... na Wiejska a forum powinno byc miejscem ludzi uczciwych. Kto nie ma nic na sumieniu nie bedzie zlodziejstwa kryl i tolerowal.
Kazdy sam odpowiada za swoja reputacje.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: modern25 »

Artek pisze:Modern11gdybyś znał mój przypadek to nie broniłbyś hiszpan11. Przelałem kasę na jego konto w zeszłe wakacje!!!! Jeżeli ktoś nawet nie ma możliwości wywiązania się z umowy z takich czy innych powodów to sprawę przedstawia jasno a nie obiecuje i nie dotrzymuje słowa. Nadal ten człowiek handluje i oszukuje Naszą społeczność-patrz przykład mirkoslawski.
drogi kilego znam bo czytałem co pisałeś i współczuje a i jak Kuba tobie pisał " to się nadaje na policję "
ps. modern25 a 11 to jest Hiszpan11 :) .
Artek nie czepiam się ale żeby z tego :shock2: nie powstało modHisz 69 :sex: :haha:
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: miroslaw123 »

mirekm71 pisze:A dlaczego nie. Dlaczego ktos, kto oszukuje nie mialby zostac usuniety z forum? Jesli lubisz towarzystwo oszustow i zlodzieji to idz do... na Wiejska a forum powinno byc miejscem ludzi uczciwych. Kto nie ma nic na sumieniu nie bedzie zlodziejstwa kryl i tolerowal.
Kazdy sam odpowiada za swoja reputacje.
Bo z forum możesz być usunięty za załamanie regulaminu a tam nie ma zapisów o handlu, bo to nie jest aledrogo i nie zajmujemy się handlem. Jak opiszesz w temacie swoje "przygody" to każdy zainteresowany przeczyta i podejmie decyzję czy ma ochotę się z taką osobą zadawać i handlować. Jak ktoś jest leń i zamiast czytać forum czeka by mu podano wszelkie informacje na tacy (vide tematy o zakupie TA) to ma problem. Panowie, wytłumaczcie mi czemu czekacie rok by coś powiedzieć i ostrzec innych?
Ja nie zamierzam bronić oszustów, ale zachowajmy zdrowy rozsadek - jeden człowiek, jeden towar, jeden temat, jasne i czytelne.
Ps. Jak widać po innych tematach zbiorowych one naprawdę się nie sprawdzają (promocje, sklepy, trasy, serwisy).
Ps.2 Mam nadzieję, że jest tego typu "sprzedawców" jest tylko 2 :thumbsdown:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Reindeer »

miroslaw123 pisze:
mirekm71 pisze:A dlaczego nie. Dlaczego ktos, kto oszukuje nie mialby zostac usuniety z forum? Jesli lubisz towarzystwo oszustow i zlodzieji to idz do... na Wiejska a forum powinno byc miejscem ludzi uczciwych. Kto nie ma nic na sumieniu nie bedzie zlodziejstwa kryl i tolerowal.
Kazdy sam odpowiada za swoja reputacje.
Bo z forum możesz być usunięty za załamanie regulaminu a tam nie ma zapisów o handlu, bo to nie jest aledrogo i nie zajmujemy się handlem. Jak opiszesz w temacie swoje "przygody" to każdy zainteresowany przeczyta i podejmie decyzję czy ma ochotę się z taką osobą zadawać i handlować. Jak ktoś jest leń i zamiast czytać forum czeka by mu podano wszelkie informacje na tacy (vide tematy o zakupie TA) to ma problem. Panowie, wytłumaczcie mi czemu czekacie rok by coś powiedzieć i ostrzec innych?
Ja nie zamierzam bronić oszustów, ale zachowajmy zdrowy rozsadek - jeden człowiek, jeden towar, jeden temat, jasne i czytelne.
Ps. Jak widać po innych tematach zbiorowych one naprawdę się nie sprawdzają (promocje, sklepy, trasy, serwisy).
Ps.2 Mam nadzieję, że jest tego typu "sprzedawców" jest tylko 2 :thumbsdown:

maju pisze:Kasowanie użytkowników

Użytkownicy na forum są kasowani z następujących powodów:
2. Drastyczne łamanie ogólnych zasad dobrego zachowania, spam itp,
Jeśli oszukiwanie innych użytkowników nie jest drastycznym łamaniem zasad dobrego zachowania, to nie wiem co nim w takim razie jest?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: falco »

modern25 pisze: Zobaczcie temat sprawa falco . jak się rozwinął i po co ? co to dało i komu ? falco poczuł się niefajnie pewnie a reszta ostrzyła kły i co wyszło z tego NIC a smród i niesmak pozostał :DD
Wywołany... odpowiem krótko: ze smrodem muszą się niestety zmierzyć bezjajeczni szczekacze, bo Ci, którzy są poważni i mieli ze mną jakieś "ale", wszystko wyjaśniali bezpośrednio lub przez PW, czy telefon. A reszta...? Reszta, to właśnie ten smrodek z którego swoją drogą był niezły ubaw. :lol: Nie rozwijajmy więcej ot, bo ormo czuwa. :wink:

Co do meritum, że sytuacja robi się syfna, ale jeszcze jest czas na reakcję (bez której wszyscy ucierpią, choć może jeszcze tego nie wiedzą) zgadzam się z Reindeerem*, zresztą rozmawialiśmy o tym już wcześniej, bezpośrednio (poza ogólnym). Czy coś się zmieni, czy pojawią się kolejne tematy w stylu:
- nabity w laptopa,
- pomroczność jasna,
- znikające kufry,
(a wszystko to rośnie od zeszłego roku!?) czas pokaże. Osobiście, choć jak mówiłem i to podkreślam kupuję coraz częściej poza forum (niestety!!) mam nadzieję, że podobne tematy znikną i więcej się nie pojawią!!!!!!!!!!!!!


* Niektórzy pewnie zachodzą w głowę, jak to możliwe, że zielony i czarny mogą mieć wspólne zdanie a tu skucha, nie tylko mogą, ale w pełni się zgadzają i nie jest to przypadek odosobniony. :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: Reindeer »

Wnioskując z ilości i treści wpisów znaczna większość forumowiczów nie jest zainteresowana jakimikolwiek represjami względem nieuczciwych sprzedawców działających na tym forum. Nikt z "władz" się tu nie wypowiedział, więc obstawiam podobne podejście (choć ktoś wykazujący się złą wolą, mógłby to nazwać milczącym przyzwoleniem). Ja już też nie będę wychodził przed szereg. Zatem bawcie się dalej i oszukujcie nawzajem. Nikt wam tu tego przecież nie zabroni.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: ostry »

Reindeer pisze:Wnioskując z ilości i treści wpisów znaczna większość forumowiczów nie jest zainteresowana jakimikolwiek represjami względem nieuczciwych sprzedawców działających na tym forum. Nikt z "władz" się tu nie wypowiedział, więc obstawiam podobne podejście (choć ktoś wykazujący się złą wolą, mógłby to nazwać milczącym przyzwoleniem). Ja już też nie będę wychodził przed szereg. Zatem bawcie się dalej i oszukujcie nawzajem. Nikt wam tu tego przecież nie zabroni.
Temat jest "ruszony" w administracji ale teraz jest okres wyjazdów i w praktyce ciężko jest cokolwiek ustalić, bo ciągle któregoś nie ma. Dodatkowo jest dość śliski ponieważ tak na prawdę punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i o ile w co najmniej jednym , tudzież 2 przypadkach sprawa wydaje się jasna (podkreślam , wydaje się), to nie można pozwolić sobie na wrzucanie wszystkich do jednego wora tak jakby to sobie pewnie niektórzy wyobrażali.
Nie widzę żeby użytkownicy którzy zrobili jakiś smród za sobą udzielali się lub handlowali, zatem trudno tu mówić o przyzwoleniu na dalsze działanie.
Cierpliwości, to po pierwsze. A po drugie więcej ostrożności. To że ktoś jest "z forum" nie znaczy że można mu bezgranicznie ufać, bo to przypominało by działanie "na wnuczka". Jest nas kilka tysięcy, a z gęby kojarzymy się w dziesiątkach lub setkach. Administracja nie może odpowiadać za to że jeden użytkownik został oszukany przez drugiego, przecież nie brała udziału w transakcji, zatem nie może być stroną. Jest wiele sposobów cywilno-prawnych na załatwienie nieudanych zakupów. Na forum można opisać swe niezadowolenie z takiego czy innego faktu ale na litość nie każcie administracji bawić się w sąd.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: maju »

Czy warto by było wskazywać osoby które coś "przeskrobały"?
Oczywiście, że tak.
Ale kto niby miały decydować o tym kto ma rację? I jakim prawem?

Najczęściej jest słowo przeciwko słowu i dlaczego admin czy mod forum miałby decydować kto ma rację?
Jak słusznie zauważono nie możemy być sędziami.

Po to jest forum aby ludzi mogli wygłaszać swoje poglądy, opisywać sytuacje. Każdy z czytających sam zinterpretuję dane po swojemu.
Dbajcie więc o to aby informacje o potencjalnych "przekrętach" znalazły się w odpowiednim temacie (tym który dotyczy danej usługi/towaru) bo wówczas inni mają możliwość doczytania co się dzieje.

Nie za bardzo widzę mocniejsze rozwiązanie które będzie neutralne i jednocześnie pozwoli uniknąć oskarżeniu o pomówienie itp.
Może jakieś konkretne propozycje?
Można wówczas dyskutować o konkretnych plusach i minusach.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Czarna lista sprzedawców

Post autor: henry »

Nie znam szczegółów waszych nie trafionych kontaktów z niektórymi sprzedawcami, (nie mam czasu na studiowanie wszystkich tematów) więc w tym temacie nie będę zabierał głosu. Mogę powiedzieć tylko, jak to wygląda z mojej strony, tzn. ze strony sprzedającego. Podstawowa zasada polega na tym, że nigdy, pod żadnym pozorem, nie przyjmuję zaliczek. Nie chodzi bynajmniej o to, że mógłbym zebrać kasę i wyjechać w nieznane, ale o to, że mamy troszkę niebezpieczne hobby, a poza tym, nie znamy dnia ani godziny i nie chciałbym zostawić komuś problemu. Ustalamy termin realizacji i kiedy towar jest gotowy, załatwiamy transakcję.
Z drugiej strony, zdarza się, że klienci chcą mieć towar, ale mogą zapłacić w terminie póżniejszym, lub w ratach i mogę powiedzieć, że do tej pory nigdy się nie zawiodłem, zawsze wszystko było ok. zgodnie z umową.
Może ja mam szczęście, że mam takich klientów ? :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość