Transalp Polska na fb

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

:thumbsdown: No to nieelegancko... założyłeś oficjalne konto Transalp Klub Polska kompletnie bez porozumienia z kimkolwiek z forum, nie wspominając o administracji, szczególnie o maju , który ogarnia oficjalną stronę klubu i pracuje nad tym aby wyglądała i prezentowała się jak najlepiej. Wykorzystanie logo domyślam się że również bez zgody... no staryyy...
Z czystej przyzwoitości nie powinno to tak wyglądać. Co z tego że napiszesz iż nie jest to oficjalne konto TCP skoro ktokolwiek tam wejdzie, czy to z PL czy z innego kraju i zobaczy jak uboga jest to forma w porównaniu z prawdziwym forum, zupełnie nieodzwierciedlająca tego czym tak naprawdę jesteśmy i co tutaj tworzymy.
Osobiście, jako członek klubu, aktywny forumowicz, czuję się jakby ktoś mnie wyr..ał , podszył się pode mnie i założył mi bez mojej wiedzy konto "tam" , kradniesz mi tożsamość, bo ja utożsamiam się z forum i z klubem Transalpa tutaj oraz w przestrzeni realnej, ale nie na FB.
Wierzę że pójdziesz po rozum do głowy i mimo 100 użytkowników którzy odnaleźli konto, bo jak twierdzisz "chcą tam być" usuniesz je czym prędzej. Nie tak to powinno wyglądać...
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Cambriel »

Wolo pisze: ... znany jest również z tego, że ci, którzy jego użytkownikami nie są, z niezrozumiałych powodów obnoszą się z tym i manifestują swoją alternatywność przy każdej nadarzającej się okazji.
Peace :D
EDIT: teraz, jak już wiesz o co kaman, to możesz się wypowiedzieć za lub przeciw ;)
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

Domel pisze: Przed kilkoma dniami przekroczyliśmy 100 użytkowników więc mimo braku jakiejkolwiek reklamy widać chcecie tam być.
I to tyle z mojej strony.

Pozdrawiam

Ja nie chcę (bez urazy Domel) :cool: i zgadzam się z Ostrym - to nieprzyzwoite podbierać markę TCP - choćby z najlepszą intencją, bez konsultacji z jej właścicielami :thumbsdown:
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Domel »

Wybaczcie Wszyscy ale nie rozumiem w czym problem.
Grupę założyłem w swoim profilu nie po to aby coś podkradać, komuś coś podbierać itp. Założyłem bo nie było a chciałem (czułem taką wewnętrzną potrzebę) w takim uczestniczyć. Dziwi mnie tez fakt, że dopiero teraz ktoś mówi mi, że tak nie wolno gdzie przecież mam tą podgrupę od 19 grudnia 2011 roku ! i nikt z dołączających się od tego czasu nigdy nie zwrócił mi uwagi, że coś jest nie halo. Może temat zamieszania jest inny i chodzi o to aby powstała oficjalna grupa na FB a nie jakiegoś tam wesołego Bolka z jakiejś wioski? Jak pisałem wcześniej, założyłem to aby łatwiej komunikować się w "naszym rejonie" i tylko po to. Baner zaprojektowałem sam, owszem korzystając ze znaku firmowego ale tylko po to żeby zainteresowani wiedzieli, że dobrze trafili. Co więcej owszem może faktycznie powinienem zapytać czy mogę ów znak wykorzystać i za to przepraszam :lanie: . Nie pomyślałem że może być restricted gdzie sam noszę go na co dzień na kurtce. Natomiast na pewno nie planuję w najbliższym czasie usuwać kawałka swojego profilu tylko dla tego, że nie stanowi on integralnej części forum. Nie stanowi i nigdy nie stanowił, a ktoś z za granicy szukając info na temat naszego klubu wpisując w google raczej trafi tu niż na mój imienny profil.Co więcej, grupa nie jest forum dyskusyjnym. Aby zakończyć temat (mam nadzieję, że się uda) jeśli tak bardzo większości to przeszkadza to mogę zmienić nazwę grupy na pochodną i znak firmowy usunąć ale jak pisałem wyżej sama podgrupa pozostanie zgodnie z jej przeznaczeniem.
Ostatnio zmieniony 05.02.2013, 22:59 przez Domel, łącznie zmieniany 1 raz.
Transalp - Impossible is nothing...
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Domel »

ostry pisze:: założyłeś oficjalne konto Transalp Klub Polska kompletnie bez porozumienia z kimkolwiek z forum,ędzej. Nie tak to
Podkreślam, nie jest to oficjalne konto. Oficjalne konto "stoi samo" a nie wchodzi się na nie przez jakiegoś użytkownika.
Tak przynajmniej ja to rozumiem, maniakiem FB nie jestem i nie, nie mam go w telefonie ani w żadnym urządzeniu mobilnym :pob:
Transalp - Impossible is nothing...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

Domel - wypowiem się w takim razie tylko za siebie:
- o Twoim profilu na FB dowiedziałem się z tego wątku - a więc (nie)dawno?
- zamieszania nie robię - wyrażam swoje zdanie, które zresztą dobitnie pokazałem w pierwszym wpisie w tym temacie
- co do marki TCP - co innego nosić logo ZAKUPIONE na forum lub EKSPONOWAĆ je na zewnątrz a co innego tworząc, bądź co bądź, podobną (w jakimś sensie konkurencyjną lub bliźniaczą) formę działalności społecznej...nie wiem czy jasno to mówię - mnie osobiście "bycie" na FB nie jest po drodze ale to tylko jednostkowe zdanie forumowicza :wink: (choć z racji pracy musiałem swój profil na FB założyć a bywam tam...raz w półroczu albo jak mnie kto zaczepi :grin: ). Na FB nie mam ani jednego swojego zdjęcia a boję się, że jak się "zespolimy" z FB i tam będzie mój profil na FTA - to już będą i moje wpisy i zdjęcia - a tego NIE CHCĘ :egh:

Zdrowia :smile:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Cambriel »

Kolego Domel nie wiem jak działa FB, ale szacunek za cywilną odwagę i przyznanie, że to Ty popełniłeś ten czyn (zauważ, że nie piszę - oceniam, dobry czy zły).
Domel pisze:Może temat zamieszania jest inny i chodzi o to aby powstała oficjalna grupa na FB a nie jakiegoś tam wesołego Bolka z jakiejś wioski?
Myślę, że źle oceniasz sytuację.
Zobacz ile wypowiedzi w przedmiocie "TCP na FB" jest na nie, a ile na tak.
Nikt nie traktuje tutaj, że jesteś Wesoły Bolek z jakieś wioski, wręcz przeciwnie.
Sprawa dotyczy TCP i znaku - logo, jak zwał tak zwał.
To jest nasze dobro wspólne, ponad trzech tysięcy osób, które przyjmują, że reprezentuje nas na zewnątrz GTW.
Ty potraktowałeś nasze wspólne dobro jako niczyje i je zawłaszczyłeś jak w czasach PRL-u, zgodnie z zasadą "...nasze czyli niczyje..."
Kolega Ostry, tylko delikatnie Ci to uświadomił.
Bez obrazy. :smile:
Ostatnio zmieniony 05.02.2013, 23:10 przez Cambriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Domel »

Panowie oficerowie :) jeśli rozchodzi się o samo LOGO klubu to nie widzę żadnego problemu abym je usuną jeśli czujecie się oszabrowani w jakikolwiek sposób. Sam jestem klubowiczem od kilku lat i nie miałem na zamyśle jak już zresztą pisałem zawłaszczać a wręcz przeciwnie, przecież to jest dla Was a nie dla kogoś innego. Ostry, jeśli mam usunąć znak firmowy gdyż nie miałem prawa go użyć do takiego celu, proszę o klarowną informację od Ciebie jako osoby, która zwróciła mi na to uwagę jako pierwsza i jako kontrolera na forum. Chce aby to była jasna informacja aby nikt mi więcej niczego nie zarzucił. Nie obrażam się tez na nikogo a co najwyżej dziwie się, że dopiero po takim czasie dowiaduję się, że jest kłopot.
Mirkoslawski, myślę, że nie masz się co obawiać o swoje personalia, gdyż jeśli sam do grupy nie wrzucisz swoich informacji, zdjęć czy przemyśleń to raczej ciężko aby się tam znalazły :)
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: falco »

Ja to widzę tak...
Czasy są takie, że ludzie mają straszne parcie na obnażanie się w sieci, tworzenie grup niemal wokół każdej rzeczy. Zbieraniu "znajomych" na pęczki (większości nawet nie znając), jakby ich ilość poprawiała jakość (samopoczucia), sam nie wiem co... :niewiem:

Nie ma problemu każdy robi co chce, byle nie wykorzystywać do tego nieswoich pomysłów.

Skoro u Domela (nie znam się na fb, więc nie wiem jak "to" miejsce nazwać) zebrało się tyle osób, znaczy się, że mają taką potrzebę.
Proszę bardzo, przecież nikt nikomu nie będzie zabraniać w "spotykaniu" czy wspólnym umawianiu na wyjazdy, czy cokolwiek innego...

Ale jest jedno ale...

Niech to będzie prywatna grupa znajomych, których coś tam łączy, nie wnikam czy to wspólny motocykl, czy wspólny znajomy, czy wspólne "konto", byle bez... żadnych informacji, logo, itp., które jednoznacznie kojarzą się z forum TA.

Domel - żeby było jasne, nic do Ciebie nie mam i nie oceniam, wyrażam własne zdanie w dyskusji i tyle.

P.S. Ciekawe co by się stało z setkami tysięcy ludzi, którzy są normalnie uzależnienie od fb gdyby tak jak się szybko pojawił, tak samo zniknął... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

Czy zgoda na wykorzystanie logo TCP jest wymagana w formie aktu notarialnego czy wystarczy zwykła umowa cywilno prawna? i z kim taka umowa, aha a czy właściciel logo TCP ma zgodę na używanie nazwy Transalp od firmy Honda Motor Co. czy nie? Bo może trzeba do nich jednak o taką zgodę wystąpić? A i czy umieszczając zdjęcia na FB mogę napisać że to były zdjęcia ze zlotu TCP czy też taka zgodę potrzebuję żeby móc użyć nazwy klubu? A czy na Gadu Gadu/Naszej Klasie/Linked inn/ Google/ można pisać o klubie czy zakaz dotyczy tylko tego strasznego zła jakim jest Facebuk czy nie bo nie chciał bym kogoś urazić a co z lokalnymi spotkaniami w knajpce, czy trzeba każdorazowo występować o zgodę na nazywanie ich spotkaniami klubowiczów czy nie?
Lada moment będzie można jeździć zima puszcza a ci se znaleźli problem, może o Smoleńsku jeszcze pogadajmy?

I Falco proszę nie oceniaj wszystkich przez swój pryzmat bo jeden lubi mieć konto na FB (na którym nikt nie zmusza cię żeby mieć znajomych) i używać go jako narzędzia do zdobywania informacji a inny lubi napierdzielać parę tysięcy postów na forach ale ocenianie który z nich ma większe parcie na szkło jest trochę nie fajne.

PS Afrykańce też mają grupę na FB ze 6 razy bardziej aktywną i tam o dziwo jeszcze nikt nie poczuł się "okradziony"
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

Domel, rzecz jest taka...
Jeżeli chodzi o to że dopiero teraz temat wyszedł na jaw i dyskutujemy, mimo iż założyłeś konto w grudniu 2011 to dla mnie jest jasne - takie widocznie tutaj mamy zainteresowanie rzeczonym portalem :grin: . W całej słuszności swego działania i chęci zrobienia dobrze zapomniałeś, (tak jak pisałem wyżej) poddać je dyskusji tutaj na forum (zrobił to nowy użytkownik slawa1987i slawa mu za to bo możemy dzięki temu temat obgadać). I nie chodzi o to że ktoś jest właścicielem i będzie się po sądach włóczył za użycie logo ale o to że forum jest naszym dobrem wspólnym i to my wszyscy powinniśmy podejmować wspólnie decyzje czy idziemy na FB czy nie idziemy. Faktem jest że zawsze ostateczną decyzję podejmują admini ale nie przypominam sobie aby kiedykolwiek zrobili coś na przekór lub na złość, bo zawsze kierują się (moderatorzy również) dobrem wspólnym, mimo iż zawsze znajdą się osoby pokrzywdzone, zawiedzione lub rozczarowane naszym działaniem.
Na chwilę obecną poruszyłem temat w dziale niewidocznym dla ogółu, Wolo już wypowiedział się, czekamy na maju i B3stię, w przeciwieństwie do nas nie wchodzą codziennie na forum.

Co do logo TCP, to nie powinno go tam być i lepiej będzie póki co go usunąć jeśli ma występować w takim charakterze w jakim występuje teraz.
Póki co możecie wykorzystać wątek do dyskusji czy warto aby zaistnieć na FB czy nie. Moje zdanie znacie - nie warto.

Rolo , nie podniecaj się tak. Jeśli chodzi o logo, to ktoś je stworzył i ktoś do niego ma prawa. Obawiam się nawet że nie jest to TCP.
Nie wiem czy czarnuchy maja konto jedno czy 10 , mało mnie to interesuje, bo jestem tutaj nie tam, rozmawiamy o nas, nie o innych i nie potrzebuję się wzorować na kimkolwiek żeby mieć własne zdanie. Nie wiem nawet czy to jest oficjalne konto , czy też ktoś założył , a klub którego konto dotyczyło dowiedział się o tym po roku.
każdy ma prawo się wypowiedzieć, byle logicznie, sensownie i nie w stylu że jak ktoś jest to i my musimy.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
slawa1987
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 26.01.2013, 09:29
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: slawa1987 »

Ja też się wypowiem.
Fb nigdy nie pobije forum, bo to na forum mamy masę danych i ciekawych informacji. Na forum jest ład i porządek co na fb jest raczej mało realne.
Wiec z założenie fb służy do czego innego i forum też ma inne zadanie. Porównywanie tego to tak jak porównywać motocykl z ciężarówką.
Raczej bez sensu.
Nikt normalny mając konto na fb raczej o forum nie zapomni.
A ja osobiście fb mam dla lepszej komunikacji z znajomymi.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: bartekk »

falco pisze:...P.S. Ciekawe co by się stało z setkami tysięcy ludzi, którzy są normalnie uzależnienie od fb gdyby tak jak się szybko pojawił, tak samo zniknął... :cool:
Pewnie to samo w sytuacji gdyby wyłączyli telefony komórkowe.
ostry pisze:...
Co do logo TCP, to nie powinno go tam być i lepiej będzie póki co go usunąć jeśli ma występować w takim charakterze w jakim występuje teraz.
Póki co możecie wykorzystać wątek do dyskusji czy warto aby zaistnieć na FB czy nie. Moje zdanie znacie - nie warto.
....
Rolo pisze:Czy zgoda na wykorzystanie logo TCP jest wymagana w formie aktu notarialnego czy wystarczy zwykła umowa cywilno prawna? i z kim taka umowa,
...
Organizując koszulki ze spotkania FBuDS II napisałem do Adminów prośbę o możliwość wykorzystania logo na koszulce. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - może nie zauważyli, może stwierdzili że nie warto odpowiadać, zawracać sobie głowę. Spytałem ( PW) też Ralv-a ( autora logo ), który wyraził mi na to zgodę, odpisując "...po to zostało stworzone..."
Co do obecności TCP na FB (facebook-u). Nie mam konta na tym portalu, i nie chcę. Jeżeli TCP znajdzie się na FB "oficjalnie", no to będzie. Nie nie skasuję z tego powodu konta w TCP, na nikogo się nie obrażę, nikogo nie zwymyślam.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: falco »

Rolo pisze: I Falco proszę nie oceniaj wszystkich przez swój pryzmat...
Rolo nie da się nie zauważyć, że nie od dziś drażnią Cię moje wpisy, czemu? Nie wiem, ale to Twój "problem", masz coś do mnie, to mów wprost (bezpośrednio). Mam jednak prośbę, abyś (właśnie przez Swój pryzmat) nie wysnuwał bardzo błędnych wniosków i... czytał ze zrozumieniem.

Poniżej moje cytaty:
falco pisze: Domel - żeby było jasne, nic do Ciebie nie mam i nie oceniam, wyrażam własne zdanie w dyskusji i tyle.
i
falco pisze: Skoro u Domela (nie znam się na fb, więc nie wiem jak "to" miejsce nazwać) zebrało się tyle osób, znaczy się, że mają taką potrzebę.
Proszę bardzo, przecież nikt nikomu nie będzie zabraniać w "spotykaniu" czy wspólnym umawianiu na wyjazdy, czy cokolwiek innego...
Nie będę się odnosił do Twojego pustego, choć wymyślnego słowotoku, bo to nie ma sensu, każdy myśli po Swojemu (żebyś dobrze zrozumiał - mam na myśli Twoje pozytywne myślenie). :cool:

Ja wyraziłem Swoje (odmienne) zdanie i podkreśliłem, że skoro są ludzie, którzy chcą w ten sposób istnieć - nie ma problemu. Napisałem też wyraźnie, że mi to się nie podoba bez informacji, że "teraz już ich nie lubię", wręcz przeciwnie, co również napisałem. Wystarczyło się wczytać, tylko tyle i aż tyle.

Też czekam na koniec zimy. :crossy:
P.S. W ciemno podpisuję się pod jak zwykle zresztą bardzo rozsądnymi i spokojnymi słowami Ostrego. :thumbsup:

Dla mnie EOT.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: tomekpe »

Dla małego wyjaśnienia. Mam konto na (ocenzurowano) :)

Sprawdziłem - wpisuję w wyszukiwarkę Facebooka "Transalp Klub Polska", i widzę stronę z naszym klubowym logo i zdjęciem Trampka. Tak chyba rzeczywiście nie powinno być. Klub to klub, a za chwilę grup będzie kilka, bo każdy założy swoją.

Z drugiej strony, Facebook JEST wygodniejszym narzędziem do umówienia się na na szybki wyjazd następnego dnia, czy pitolenia o głupotach. Takie działy na naszym forum przeradzają się w tasiemce, w których niewiele potem można znaleźć. Po prostu to nieco inne medium, ma inne możliwości, niektórzy lubią tam siedzieć, dla innych jest wygodniej niż na "staromodnym" forum... To nic złego.

Osobiście nie mam alergii na "F", ale zgadzam się, że prywatna inicjatywa firmowana klubowym logo nie wygląda fajnie. Bo to nie jest wcale strona TCP, tylko jednego z naszych kolegów.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: airwolf »

Pozwolę sobie wyjaśnić jedną rzecz.

TO NIE JEST FANPAGE!!!!!!!!!

to jest Grupa czyli grupa miłośników

jeśli założymy grupę miłośników marki honda to ludzie lubiący tą markę maja prawo do niej dołączyć bez zgody pana hondy, tak samo jak maja prawo użyć logo hondy w tej grupie / nie mylić z profilem

Jeżeli natomiast chciałbym założyć oficjalny fanpage marki honda to musiałbym już mieć zgodę właściciela marki / dystrybutora

Osobiście nie mam nic przeciwko tej Grupie (to nie fanpage), logo wg mnie może być gdyż jest to grupa miłośników naszego klubu/forum tak samo jak nazwa

Zauważyłem iż niektórzy myślą że to jest konkurencja dla naszego forum, to nie prawda. To tylko inna forma komunikacji miedzy użytkownikami naszego forum, to może zabronimy jeszcze komunikować się poprzez komórki czy np gg bo jedyna i słuszna forma komunikacji to jest forum?
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

ostry napisał(a):forum jest naszym dobrem wspólnym i to my wszyscy powinniśmy podejmować wspólnie decyzje czy idziemy na FB czy nie idziemy
Ostr na pewno zdajesz sobie sprawe że jeśli by wszystkie decyzje dotyczące forum musiały być obgadywane na forum to prawdopodobnie niczym innym byśmy sie nie zajmowali bo nie ma takiego tematu byś nie poruszył i żeby nie znalazł się ktoś kto będzie przeciw. Dzięki bogu na forum nie ma demokracji i dzięki bogu jest ktoś kto za ogół podejmuje decyzje bo inaczej guzik by działało. Trochę mi do twojej wypowiedzi nie pasuje fakt, że niedawno wszedłem na główną stronę http://www.transalpclub.pl/ i się dowiedziałem, że jesteśmy teraz również forum "Honda Adventure" i mamy nawet adresy dla NC700, Crosturera i Crosrunera. ,żeby nie było uważam że to bardzo dobre posunięcie i moje pełne poparcie, ale jakoś nie zauważyłem ani informacji ani tym bardziej dyskusji na forum a zapewniam cię że temat jest kontrowersyjny i pewnie wywołał by niezłą burzę bo jak rozumiem domeny zostały wykupione za środki składkowiczów.
ostry napisał(a):Co do logo TCP, to nie powinno go tam być i lepiej będzie póki co go usunąć jeśli ma występować w takim charakterze w jakim występuje teraz.
Ale że, w jakim charakterze występuje? Z tego co pisałeś to nawet tam nie byłeś to na jakiej podstawie to oceniasz? I co to znaczy, że nie warto zaistnieć? Że nie warto żebym miał ułatwiony kontakt z ludźmi, z którzy identyfikują sie z TCP i zbierają sie do kupy pod logiem tegoż? Idąc tym tokiem rozumowania można stwierdzić że nie warto robić zloty albo nie warto do siebie dzwonić lub wysyłać maile
ostry napisał(a):Jeśli chodzi o logo, to ktoś je stworzył i ktoś do niego ma prawa
to tak samo jak wszystkie zdjęcia/grafiki/ filmiki/ logo Hondy itd. wstawiane na forum, czy naprawdę chcecie tu dyskutować o prawach autorskich w Internecie? Jak to bardzo ładnie napisał autor logo "po to zostało stworzone", ja to rozumiem, że po to żeby ludzie mieli się z czym identyfikować i skupiać sie pod jakimś znakiem, na boga czemu chcecie odbierać prawo do tego ludziom mającym konta na FB?

P.S. Jeśli chodzi o konto FATu to napisałem tylko informacyjnie nie jako argument, ze ktoś jest lepszy czy gorszy od nas i ze my też musimy, jeśli taki był tego odbiór to nie było to moim zamiarem i przepraszam.
falco napisał(a):Rolo nie da się nie zauważyć, że nie od dziś drażnią Cię moje wpisy

A to się czegoś nowego dowiedziałem...? Jak masz ochotę mnie oświecić to na PW proszę. Jak już to mnie drażni, że w każdym twoim wpisie użytkownicy FB (do których sie zaliczam) są podsumowywani jako jakieś pokemony które zajmują się kolekcjonowaniem znajomych i "maja parcie na obnażanie się w sieci" i do tego wpisu się odnosiłem. Na tej samej zasadzie mnie drażni jak ktoś wszystkich motocyklistów wrzuca do wora jako "dawcy" czy wszystkich kibiców jako kiboli.

Jeszcze raz pragnę przypomnieć, że to nie jest "Konto" tylko "Grupa". Tak obrazowo: jeśli ktoś by założył "Konto”, jako Jan Kowalski (a będąc Andrzejem Nowakiem) to ten Jan ma wszelkie prawo żądać usunięcia tego konta. A jeśli Andrzej założy grupę, w której zbierają się "znajomi Jana Kowalskiego" to Jankowi wara od tego. Grupa TCP jest grupą ludzi którzy są tutaj a chcą mięć jeszcze kontakt za pomocą innych narzędzi i z całym szacunkiem ale sposób w jaki ja się komunikuje z ludźmi poznanymi tutaj guzik obchodzi Adminów, Modów i innych klubowiczów i jeśli ktoś próbuje mi odebrać prawo kontaktowania się z tymi ludźmi pod znakiem TCP to sorki ale jakoś tego nie jestem w stanie zrozumieć. Jesli chcecie to możemy rozpocząć dyskusje na temat założenia konta TCP (jakiś wielkich plusów wielkich nie widzę ale minusów nie widze żadnych).
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: wilczek »

Z powodów wielu, nie mam i nie chcę mieć konta na fejsfuku, naszejszkapie czy innych tosterach.

Jestem przeciwny zakładaniu konta Klubu w takich miejscach.

Gdybym chciał tam istnieć, założyłbym własne konto. Nie chcę być tam wciągniętym "przy okazji" przez inne osoby, wbrew mojej woli.

Czytałem, że w kraju dużym i lepiej rozwiniętym, podjęto ustawę o możliwości zmiany nazwiska, tożsamości, z powodu właśnie braku innej możliwości uwolnienia się od "bytu" ( ale zlepek :lol: ) w sieci, z powodu właśnie fejsfuka. Dostreżono, że są nie tylko korzyści ale i olbrzymie wady, problemy z istnienia w takich portalach- szczególnie, że nie można z nich wyjść bez śladu. Musi być to problem dużej grupy Ludzi, którzy wpadli w sidła globalnego uzewnętrznienia swej postaci, dla których w określonych sytuacjach życia , fb stał się pułapką bez wyjścia i uniemożliwia rozwój np.zawodowy. Przy tym sposobie funkcjonowania fb, nie da się "zniknąc" z sieci. Co więcej, w us , wb odnotowuje się spadek zainteresowania tego typu portalami- społeczność dostrzegła po początkowym zachwycie- drugi aspekt, o wiele gorszy w skutkach.

Jeśli Klub, Forum Klubu ma zaistnieć na tego typu portalach, proszę adminów o możliwość definitywnego wykasowania mojego profilu ze stron klubowych, przed wejściem na parkiet fejsfuka itp.

Nic mi do tego, czym posługują się klubowicze do komunikacji między sobą. Ja fb do tego celu nie potrzebuję, ale rozumiem, że inni- inaczej nie potrafią/chcą/mogą.
Rolo, nie wierzę, że inteligentna Osoba, jaką niewątpliwie jesteś, nie widzi wielkich i małych minusów fb.Chcesz tam być- OK. Twój wybór, tak jak moim jest mój. ( w kontekście Klubu, Forum na fb)

PS. Ton wypowiedzi może dla wielu stanowczy, ale obarczony jestem złymi doświadczeniami osobistymi i oprócz zalet widzę wady fb.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Wolo »

Jakkolwiek byś nie argumentował Rolo, uważam to po prostu za świństwo wobec założycieli forum.

Sam dobrze wiesz, że nie chodzi o jakąś prawną szarpaninę czy blokowanie Waszej komunikacji. Po prostu moim zdaniem to nieprzemyślane, nonszalanckie i bezczelne posunięcie.
Na forum moderatorskim nazwałem to daleko bardziej dosadnie.

Domel- hucpa i tyle. :thumbsdown:

Proszę, może wstrzymajcie się na razie od komentarzy, bo zaraz dojdzie do osobistych wycieczek. Poczekajmy, aż wypowiedzą się maju i Bestia.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

Wilku ja rozumiem, że ktos nie chce mieć z róznych powodów konta na FB i tu jestem w stanie zobaczyc minusy (ale tylko jeśli idzie to w parze z brakiem rozsądku) ale to naprawde nie ma nic wspólnego z tym, że TCP mógłby sie tam pojawić w żaden sposób Ciebie jako pojedyńczego klubowicza to nie dotknie, bo jak? Odziaływanie na ciebie było by takie samo jak to że adres forum możesz znaleźć w googlu.
Ja nie wiem, jak to jest że wokół tego fejsbuka narosło tyle legend a to przecież tylko narzędzie jest a to jak jest uzywane zależy tylko i wyłącznie od jego użytkowników.
Wolo zgadzam się, że może mozna było to inaczej załatwić (wtedy tą świetną dyskusje mielibysmy wcześniej) ale żeby to nazywać świństwem, bezczelnością tudzież bardziej dosadnie to troche IMO przegięcie. tym bardziej że Domel się poniżej juz pokajał:
Domel pisze:może faktycznie powinienem zapytać czy mogę ów znak wykorzystać i za to przepraszam
więc może nie warto dolewać oliwy
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość