Transalp Polska na fb

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

@Tomekpe
znowuż posłużę się analogią: Macie spotkania Trampkowe w 200 w Wa-wie, przychodzi taki frędzel Rolo i mówi: kto wam dał prawo spotykania się jako klubowicze i na drzwiach wisi naklejka klubowa i przychodzicie w koszulkach klubowych i wogóle wszyscy uwazają te spotkania jako spotkania Warszawskiego TCP, a przecież ten nie płaci składki już 2 lata, a ten jeżdzi BMW :whip: a ten to nic nie pisze na forum a ten przychodzi z psem :wink: tamten pod krawatem i o zgrozo na spotkaniach tychże pije się czasem alkohol i przeklina, 200 nie są lokalem zamknietym i ktoś z zewnątrz przyjdzie i sobie wyrobi opinie o nas wszystkich. Nie no wiecie ja do was nic nie mam ale czuje się okradziony bo czy pytaliście o zgode na takie spotkania? Bardzo was proszę żebyście zaczeli te spotkania nazywać nieformalnymi spotkaniami nieformalnych przyjaciól bardzo luźno zwiazanych z TCP ale mimo wszytko i tak jestem przeciwny waszym spotkaniom .
To tak oczywiście wyolbrzymione ale daje mniej wiecej obraz jak ja się czuję i przy okazji tłumaczy może po części (choć nie usprawiedliwia) tych których nerwy poniosły. Jak dla mnie nie ma za wielkiej róznicy pomiędzy takim spotkanie a grupą na FB, jedyna różnica to real <=> virtual.

Edit przekleiłem na osobną wiadomość, żeby chronolgia była.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

No no, widzę że się ładnie niektórzy napędzają na FB.
Nie przebrnąłem przez wszystkie komentarze, bo razi w oczy że niektórzy nie mają pojęcia o co chodzi i tylko podbijają atmosferę jak to bywa w takich miejscach, wprowadzając ludzi w błąd i nastawiając agresywnie, dzieląc jednocześnie na lepszych i gorszych. O wyzwiskach nawet nie dyskutuję, bo ci którzy je piszą na żywo słowa by nie przepowiedzieli i to klawiatura dodaje im odwagi.
Polecam posłuchać piosenkę zespołu Coma : "Los Cebula i Krokodyle Łzy" tam jest jedno takie fajne zdanie o komentarzach...
Nie wiem czy konto które założył Domel stanie się oficjalnym TCP (bo teraz nie jest , a w komentarzach "tam" pojawia się już takie określenie) ale już widzę drastyczne zaniżanie poziomu w porównaniu do tego jaki jest na forum TCP. Jak to się ludzie potrafią zmieniać i przybierać różne oblicza..

Poza tym w dalszym ciągu podajecie bezsensowne przykłady i porównania.

Nic to , ja dalej spokojnie czekam aż się niektórzy zachłysną jadem (szczególnie na FB), emocje im opadną i wtedy będzie można merytorycznie porozmawiać co robimy.
Wiem że Domel chciał dobrze i w dalszym ciągu jego postawa jest ok, mimo krytyki jaką zebrał choćby ode mnie ale niektórzy to dają ostro po bandzie.

Przepraszam za wstawienie cytatu ale myślę że warto by nam się tu autor objawił , niejaki pan Maciek Zawadzki.
cyt." heloł, nie wierzę. komu to się tak odwaga z odważnikiem pomyliła? (...)
właśnie czytam te bzdury na forum. i jedyna konkluzja do jakiej do chodzę to: OKRADZIONYM WSPÓŁCZUJĘ BRAKU ... MÓZGU (...)
Dominik, nie przejmuj się frędzlami, tak trzymaj - najlepsze, że nawet nie mogą się na mnie obrazić bo przecież ich tu nie ma i tego ne czytają
(...)" koniec cytatu.
Człowieku, nawet gdybyś napisał to tutaj, dumnie wypinając klatę, to też by się nikt nie obraził.

Fajnie że większość próbuje dojść do meritum i łagodzi sytuację ale niektórzy... ehhh
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: pawner1 »

Może na facbooku, (nieoficjalny odłam fanów transalpa) pod patronatem TCP?

Nie rozumiem w czym problem, na facbooku raczej są pierdoły, na forum konkrety, i to i to jest dobre.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Herflik »

Moi mili
napiszę po raz drugi i ostatni w tym temacie:
1/ pisząc "frędzle" nawet nie przypuszczałem, że mogę kogoś tym określeniem obrazić - jeśli tak jest jedynie mogę przeprosić - PRZEPRASZAM
2/ pisząc że "czującym się okradzionymi" brakuje mózgu - dokładnie to myślałem i teraz po przemyśleniu nadal tak uważam - ale oczywiście PRZEPRASZAM
3/ szkoda nafty na takie rozmowy, więc pozwólcie, żę się odmelduję i nie będę tu tłukł więcej postów - obiecuję to Wam i sobie

pozdrawiam
Maciek Zawadzki
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

ostry pisze:No no, widzę że się ładnie niektórzy napędzają na FB.
Nie przebrnąłem przez wszystkie komentarze, bo razi w oczy że niektórzy nie mają pojęcia o co chodzi i tylko podbijają atmosferę jak to bywa w takich miejscach, wprowadzając ludzi w błąd i nastawiając agresywnie, dzieląc jednocześnie na lepszych i gorszych. O wyzwiskach nawet nie dyskutuję, bo ci którzy je piszą na żywo słowa by nie przepowiedzieli i to klawiatura dodaje im odwagi.
Polecam posłuchać piosenkę zespołu Coma : "Los Cebula i Krokodyle Łzy" tam jest jedno takie fajne zdanie o komentarzach...
Nie wiem czy konto które założył Domel stanie się oficjalnym TCP (bo teraz nie jest , a w komentarzach "tam" pojawia się już takie określenie) ale już widzę drastyczne zaniżanie poziomu w porównaniu do tego jaki jest na forum TCP. Jak to się ludzie potrafią zmieniać i przybierać różne oblicza..

Poza tym w dalszym ciągu podajecie bezsensowne przykłady i porównania.

Nic to , ja dalej spokojnie czekam aż się niektórzy zachłysną jadem (szczególnie na FB), emocje im opadną i wtedy będzie można merytorycznie porozmawiać co robimy.
Wiem że Domel chciał dobrze i w dalszym ciągu jego postawa jest ok, mimo krytyki jaką zebrał choćby ode mnie ale niektórzy to dają ostro po bandzie.

Przepraszam za wstawienie cytatu ale myślę że warto by nam się tu autor objawił , niejaki pan Maciek Zawadzki.
cyt." heloł, nie wierzę. komu to się tak odwaga z odważnikiem pomyliła? (...)
właśnie czytam te bzdury na forum. i jedyna konkluzja do jakiej do chodzę to: OKRADZIONYM WSPÓŁCZUJĘ BRAKU ... MÓZGU (...)
Dominik, nie przejmuj się frędzlami, tak trzymaj - najlepsze, że nawet nie mogą się na mnie obrazić bo przecież ich tu nie ma i tego ne czytają (...)" koniec cytatu.
Człowieku, nawet gdybyś napisał to tutaj, dumnie wypinając klatę, to też by się nikt nie obraził.

Fajnie że większość próbuje dojść do meritum i łagodzi sytuację ale niektórzy... ehhh
No cóż - ja dziękuję Ci Ostry za cytaty - sam tam byłem ale jakoś mi umknęło imię ale strona 3 post 9 (jak dobrze liczę) od góry wszystko mówi - tylko jakiś ten wpis u nas na TCP taki wygrzeczniony...a szkoda bo przynajmniej byłby pretekst do dalszej dyskusji :cool: a tak jest tylko...niesmak i współczucie dla autora... Ja już swoje wiem, kto mnie "bezmózgim frędzlem" uczynił i definitywnie EOT bo chyba czas na albo zamknięcie tematu albo posprzątanie i wyciągnięcie wniosków (choć jako posiadacz wolnej przestrzeni w czaszce mogę mieć z tym ostatnim problem bo do sprzątania w wątku to już w ogóle się nie nadam :lol: ). Wolny kraj (to modne powiedzenie i super wymówka dla niektórych) więc i tak każdy zrobi co zechce (np. na FB) więc i tak nic na siłę się nie da. Może rzeczywiście trzeba zamknąć ten temat? To co zostało powiedziane - jasno (dla mnie) stawia sprawę a "przekonanego nie ma co przekonywać" :wink:

EDIT
A - news z ostaniej chwili - Cytuję "2/ pisząc że "czującym się okradzionymi" brakuje mózgu - dokładnie to myślałem i teraz po przemyśleniu nadal tak uważam - ale oczywiście PRZEPRASZAM "
Proszę o przełożenie - czyli nadal jestem bezmózgiem... Tylko w takim razie po co słowo "przepraszam"? :omg: :haha:

I jak następnym razem nazwę Was chu...e bądź inne ci...y to wcale nie chciałem Was obrazić :lol:
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: przeszczep »

A też się wypowiem, a co :D
Logo, znak TCP - ogólnie służy do rozpoznawania się na ulicy, w szkole, pracy, na wyjazdach i wszędzie tam, gdzie mamy okazję się spotykać widzieć, daje nam możliwość identyfikacji itp.
Jak na moje oko, każdy z nas jest po części jego właścicielem, bo każdy z nas łożył cegiełkę do stworzenia tego czym jest to forum.
NIe widzę powodu, dlaczego, czy to admini, czy mniejszość/większość z tego forum, miałaby nagle rezygnować z przywileju jakim jest rozpoznawalność "naszych"
Bo chyba do tego służy to logo...???

Oklejamy sobie samochody, motocykle, skutery, hulajnogi, ciężarówki, laptopy, drzwi klubów, mieszkań i nagle komuś przeszkadza, że "okleiło" się "drzwi" grupy na portalu społecznościowym...
Wytłumaczcie mi to bo nie kumam kompletnie - po to chyba jest logo.
Nikt z działalności grupy na fb profitów nie ciągnie, nikt nie szkaluje imienia klubu TCP itp. Logo wykorezystane na fb służy do identyfikacji naszych na FB.
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Domel »

na spokojnie i już bez emocji:

Proszę osoby, które rozprawiają nad tym co teraz z naszą grupa na fb zrobić o poinformowanie mnie (najlepiej tu aby było oficjalnie) jaką decyzję podjęliście kiedy ta zostanie już ustalona.

Widzę dwa sensowne rozwiązania:

1) Usuwam znak TCP z naszego banera i nieco modeluję samą nazwę grupy na fb aby nie była łączona z forum. Sama grupa pozostaje bo WY ją przecież tworzycie.

2) Zostawiamy tak jak jest, grupa pozostaje otwarta i kto ma ochotę to zapraszam a kto nie to mu przeszkadzać nie powinno.

Myślę, że to powinno załatwić sprawę i zakończyć dyskusję.

Dziękuje
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: bathory »

przeszczep pisze:A też się wypowiem, a co :D
Logo, znak TCP - ogólnie służy do rozpoznawania się na ulicy, w szkole, pracy, na wyjazdach i wszędzie tam, gdzie mamy okazję się spotykać widzieć, daje nam możliwość identyfikacji itp.
Jak na moje oko, każdy z nas jest po części jego właścicielem, bo każdy z nas łożył cegiełkę do stworzenia tego czym jest to forum.
NIe widzę powodu, dlaczego, czy to admini, czy mniejszość/większość z tego forum, miałaby nagle rezygnować z przywileju jakim jest rozpoznawalność "naszych"
Bo chyba do tego służy to logo...???

Oklejamy sobie samochody, motocykle, skutery, hulajnogi, ciężarówki, laptopy, drzwi klubów, mieszkań i nagle komuś przeszkadza, że "okleiło" się "drzwi" grupy na portalu społecznościowym...
Wytłumaczcie mi to bo nie kumam kompletnie - po to chyba jest logo.
Nikt z działalności grupy na fb profitów nie ciągnie, nikt nie szkaluje imienia klubu TCP itp. Logo wykorezystane na fb służy do identyfikacji naszych na FB.
100% poparcia. Bezsensownie rozdmuchana zadyma.
Awatar użytkownika
Kijo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 10.03.2011, 18:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: FG

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Kijo »

przeszczep pisze:A też się wypowiem, a co :D
Logo, znak TCP - ogólnie służy do rozpoznawania się na ulicy, w szkole, pracy, na wyjazdach i wszędzie tam, gdzie mamy okazję się spotykać widzieć, daje nam możliwość identyfikacji itp.
Jak na moje oko, każdy z nas jest po części jego właścicielem, bo każdy z nas łożył cegiełkę do stworzenia tego czym jest to forum.
NIe widzę powodu, dlaczego, czy to admini, czy mniejszość/większość z tego forum, miałaby nagle rezygnować z przywileju jakim jest rozpoznawalność "naszych"
Bo chyba do tego służy to logo...???

Oklejamy sobie samochody, motocykle, skutery, hulajnogi, ciężarówki, laptopy, drzwi klubów, mieszkań i nagle komuś przeszkadza, że "okleiło" się "drzwi" grupy na portalu społecznościowym...
Wytłumaczcie mi to bo nie kumam kompletnie - po to chyba jest logo.
Nikt z działalności grupy na fb profitów nie ciągnie, nikt nie szkaluje imienia klubu TCP itp. Logo wykorezystane na fb służy do identyfikacji naszych na FB.

Zajebiście to ująłeś :thumbsup:
Domel pisze: Zostawiamy tak jak jest, grupa pozostaje otwarta i kto ma ochotę to zapraszam a kto nie to mu przeszkadzać nie powinno.
Dokładnie tak, każdy chyba wie czego chce.
Honda CL 350 / Beta Alp 4.0
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

To co jest, czy też było "wycinkiem prywatnego konta" w tym momencie urasta do rangi oficjalnego konta TCP na FB ,sądząc po niektórych wpisach tam. O to chodzi i to jest meritum sprawy. Logo tym bardziej utwierdza ludzi że tak jest, nie mylić z naklejkami bo widzę że macie z tym problem. Dla Was użytkowników FB jest łatwiej się tam komunikować i domyślam się że jest wiele innych plusów ale nie to jest meritum sprawy i chyba co jakiś czas muszę to powtarzać bo mało komu się chce przeczytać 3 poprzednie strony wysnuwając teorie po przeczytaniu kilku poprzednich wpisów.
Nikt nie każe zamykać tamtego konta,bo niby z jakiej racji? Przecież to Wy je tworzycie. Kwestią do ustalenia jest to w jakim charakterze będzie ono występować, bo ani przed założeniem , ani przez ponad rok jego funkcjonowania nikt nie zgłosił do obgadania tego tematu na forum. Sęk w tym że nie każdy miał świadomość o istnieniu takiego konta, subkonta czy jak to sobie nazywacie na FB, widzę że niektórzy już to zrozumieli i są już konkretne propozycje. Ale ciągle są osoby które wyłapują z kontekstu lub z czarnej dupy oskarżenia i epitety. Istnieją ludzie którzy zajmują się prowadzeniem strony głównej TAC i forum. Nie sądzicie że nie w porządku jest takie zachowanie aby bez porozumienia z nimi tworzyć coś równolegle mimo iż to , ups wyszło niechcący?
Nie sztuką jest założyć takie konto, tym bardziej że masa ludzi jeździ na Trampkach lub też przewinęła się przez forum albo ciągle nim żyje ale nie może być tak że każdy kto chce założy profil Transalp Klub Polska i każdy z nich będzie żył swoim życiem. Nikt tego nie ogarnie, zrobi się śmietnik i ludzie pogłupieją bo nie będzie wiadomo co jest czym. Czy nie można zrobić innej nazwy, choćby takiej jakie już padały w propozycjach?
Nie wiem gdzie jest maju, ciągle więc nie ruszamy z tematem od strony administracyjnej. Wszystko co tutaj piszę jest zatem ciągle tylko moim skromnym zdaniem jako forowicza, klubowicza i człowieka któremu zależy aby poziom forum i stosunki na nim panujące były najwyższej jakości, pewnie z tego też powodu bardziej niż dla osób, którym łatwo przychodzą szczere czy też nieszczere oskarżenia rozwiązanie tej sytuacji jest dla mnie ważne.

Widzę że Domel bardzo poważnie i odpowiedzialnie podszedł do tematu za co jestem wdzięczny, bo rozumie o co tak na prawdę chodzi.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: przeszczep »

Ostry, tylko że największym problemem jest to, że burzycie o coś czego nie rozumiecie...
To nie jest żadna strona TCP, to nie jest konkurencja lub działaność równoległa, bądź poboczna - to jest kanał kontaktowy. To tak jakbyś założył czat dla kilku gości z twojej okolicy o nazwie TCP. Otwarty chat, na który każdy może wejść jeżeli go to interesuje i pogadać z ludźmi o konkretnych zainteresowaniach.
Nie wiem czy czytałeś mój post, ale chodzi o to, że umieszczenie logo TCP w tamtej grupie, ma za zadanie identyfikować daną ekipę - tak jak naklejka TCP na motocyklu...
Nie dziwię się że jest tyle sprzeciwów, bo jak na moje oko sprzeciw wychodzi głównie ze strony osób, które chyba nie do końca wiedzą o co chodzi...
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

Na pewno masz sporo racji przeszczep, choćby w tym że FB jest mi obcy (założyłem tam kiedyś konto by pomóc w pewnej akcji charytatywnej) ale zwróć uwagę że nawet jeśli to jest tylko kanał kontaktowy to nie tak jak piszesz dla kliku gości, bo dopóki tak było to i tematu nie było, kanał działał sobie i kto chciał to z niego korzystał ale kanał się rozrasta i nie jest to już kilka osób a podejrzewam że po tych dyskusjach to już ponad 100 :grin: . Nie ma zasięgu lokalnego , tylko ogólnokrajowy, czy raczej bezgraniczny bo chyba to się z FB najbardziej kojarzy. Miałem żal do Domela że założył to bez wiedzy osób, które z Fb nie korzystają, bo to tak jakby zrobić coś za ich plecami. Właśnie to postarajcie się zrozumieć. Jako że forum TCP jest m.in. moją częścią,może inaczej - forum jest częścią mnie, o ! to wyznaję zasadę "nihil novi" :dupa: . Podejrzewam że mogę to powiedzieć w imieniu osób które nie korzystają FB i z racji żenującego w pewnym momencie poziomu dyskusji i symptomów agresji przestali śledzić ten wątek. Nie jestem bez winy, bo podszedłem do sprawy dość emocjonalnie ale to tylko potwierdzenie tego co napisałem 3 linijki wyżej.
Dobrze że próbujecie wytłumaczyć na czym to polega bo dzięki temu zbliżamy się do konsensusu. Nie wiem jak się sprawa skończy, podejrzewam że jak zwykle , czyli wspólnie coś się ustalimy. Oby i w kanale tak to działało :smile: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: przeszczep »

To że ma to zasięg co raz większy jest tylko in plus ;) Co nie zmienia nic w kwestii czym jest ta grupa i jaką rolę pełni tam logotyp TCP - czyli znaku rozpoznawczego pewnej grupy ludzi o pewnych zainteresowaniach - tak jak naklejka.
Co do informowania ogółu o samej grupie - podejrzewam, że na początku było kilku chłopaków, którym łatwiej było pogadać na bieżąco na FB niż na forum, czy mailowo, potem się to rozrosło trochę bardziej i tyle. W takich sytuacjach nigdy nie wiadomo w jakim momencie i czy w ogóle informować społeczność o bardzo "małej" i "prywatnej" inicjatywie... Dla wyjaśnienia piszę co mam na myśli pisząc małej i prywatnej - chodzi o to, że powstało to na użytek małej grupy i na początku prywatnej, potem dołączali się kolejni zainteresowani (głównie z tego forum przecież) i tyle.
Dziwią mnie też głosy niektórych tutaj, którzy piszą, że większość w tym wątku jest przeciwna - to ja się przekornie spytam (wkładając kij w mrowisko trochę - tak dla jaj) ile osób jest przeciw i gdzie ta większość przeciw? Jak się policzy osoby wypowiadające się w wątku i policzy liczbę osób na fb, która jest w tej grupie, to liczby chyba powiedzą, że jedna większość myśli, że to rozwiązanie jest dobre...
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: wilczek »

Przeszczep, zarzut czynisz, ze protestują ci, co nie rozumieją fb i grupy "małej" prywatnej , która komunikuje sie miedzy sobą korzystając z logo TA. No to przewin na początek i przeczytaj tytuł TEGO tematu. I odpowiedz, przeciw czemu protestuje swoim postem. PS. Jak mały / wielki TyChuj żyje, spisz czy zarywasz nocki? :wink:
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: jagger »

Dyskusja całkiem zabawna.
Dla rozładowania emocji, tzw. goła baba

Obrazek
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: ostry »

Przeciwników FB na pewno jest wielu, a przeciwników samego profilu TCP na FB pewnie też nie mało. Na dzień dzisiejszy sam jestem przeciwnikiem takowego.
Bo na tę chwilę po Twoim tłumaczeniu rozumiem że co innego profil a co innego "kanał kontaktowy" o którym pisałeś.
Aby powstał profil, ktoś musiałby go ogarniać, pilnować, moderować, aktualizować w domyśle tak jak jest to tutaj.
Nie traktuję tego co zrobił Domel jako konkurencję, bo przewijały się takie oskarżenia, każdy jest tam gdzie mu wygodniej i nikt nikogo na siłę nie trzyma tu czy tam.
Co zaś do logo, to wykorzystanie go wiąże się z tym co opisałem w poprzednim wpisie. Niewątpliwie jest to znak rozpoznawczy, nie da się ukryć. Ale dopóki nie jest to oficjalny kanał to nie powinno walić po oczach jak tylko się wchodzi. Co innego gdyby było gdzieś w rogu lub jako dodatek do logo głównego, też by wskazywało na utożsamianie się z TCP ale nie było by głównym. Może dla niektórych to szczegół i macie inne zdanie, ok . Zasugerowałem Domelowi, zrobi co uważa. Przewijały się hasła porównujące do MC . Uważam że TCP jest ponad to co proponuje MC, a temat znam od strony największego polskiego klubu. Barwy to inna bajka, ktoś kto porównuje logo TCP do barw MC nie ma pojęcia o czym mówi, bo jest to nieporównywalne i działa na innych przestrzeniach. To gwoli wyjaśnienia tylko.
Trzymajmy się tematu... lub o tej porze... lepiej gołej baby
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: airwolf »

zadam pytanie skoro założyłem kanał irc'owy o znamiennej nazwie #TCP to czy mam pytać na forum czy mogę? specjalnie użyłem nazwy tcp aby osoby korzystające z irc'a mogły mnie znaleźć

dokładnie to samo jest na fb własnie to jest chyba jednak meritum problemu ze ktoś bez pytania WŁADZY użył nazwy i logo i zaczęło z tego korzystać więcej osób, tylko tak do końca czym jest władza bez nas użytkowników, to forum jest dla NAS a nie dla WŁADZY

Ostry. Chodzi o to iz budowa fb przewiduje jedno konkretne miejsce na logo grupy i właśnie w ten sposób ja zaczynam się czuć gorszy tylko dlatego ze korzystam z fb mimo iż nie lubię tego portalu (ale przy zdrowym podejściu czytaniu jakie informacje cha od nas wyciągnąć korzystanie z niego jest możliwe). Na forum rysuje się obraz ze fb to kibel i NASZE logo może być wszędzie tylko nie tam, własnie musi być na fb bo tą grupę tworzą nie ludzie z poza forum tylko własnie forumowicze, Gdyby powstał taki kanał na fb założony prze nieforumowicza i jego członkami nie byliby forumowicze to pierwszy stałbym z kamieniem wycelowanym w nich, ale w tej sytuacji muszę stanąć w obronie dotychczasowego kształtu tej grupy
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Agni3szka
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.06.2008, 09:29
Lokalizacja: Leszno

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Agni3szka »

No cóż kochani dzień dobiegł końca , wszyscy powiedzieli to co chcieli.........każdy już wie kto jakie stanowisko ma w tej sprawie.
Moja prośba ludziska -więcej luzu ,niby TCP to jedna wielka rodzina a tak naprawdę durne dyskusje doprowadzają do rozpadu tej jedności...
Jak juz kiedys napisałam.....2006 roku odbył się pierwszy zlot TCP było tylko 19 motocykli z miesiąca na miesiąc przybywało nas po trochu, na forum nie było podziału na adminów, administratorów, klubowiczów bylismy wszyscy równi, było naprawde miło ,przyjemnie czytało sie posty, zabierało głos w dyskusjach, pisalismy o tym co kochamy czyli o MOTOCYKLACH , podróżach, spotkaniach......w tej chwili niby tez o tym samym piszemy ale więcej jest niedomówień, zgrzytów, nakazów, zakazów , posty ciągną sie w nieskończoność bo ktoś miał jakieś ALE, drugiemu to się nie podoba, trzeciego ktos obraził, czwarty kazał sie wypisać z forum ..............MASAKRA czy tego chcemy?????

Życze wszystkim miłej nocy i mam nadzieję na lepsze jutro........Dobranoc
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: przeszczep »

ostry pisze:Przeciwników FB na pewno jest wielu, a przeciwników samego profilu TCP na FB pewnie też nie mało. Na dzień dzisiejszy sam jestem przeciwnikiem takowego.
Bo na tę chwilę po Twoim tłumaczeniu rozumiem że co innego profil a co innego "kanał kontaktowy" o którym pisałeś.
Aby powstał profil, ktoś musiałby go ogarniać, pilnować, moderować, aktualizować w domyśle tak jak jest to tutaj.
Nie traktuję tego co zrobił Domel jako konkurencję, bo przewijały się takie oskarżenia, każdy jest tam gdzie mu wygodniej i nikt nikogo na siłę nie trzyma tu czy tam.
Co zaś do logo, to wykorzystanie go wiąże się z tym co opisałem w poprzednim wpisie. Niewątpliwie jest to znak rozpoznawczy, nie da się ukryć. Ale dopóki nie jest to oficjalny kanał to nie powinno walić po oczach jak tylko się wchodzi. Co innego gdyby było gdzieś w rogu lub jako dodatek do logo głównego, też by wskazywało na utożsamianie się z TCP ale nie było by głównym. Może dla niektórych to szczegół i macie inne zdanie, ok . Zasugerowałem Domelowi, zrobi co uważa. Przewijały się hasła porównujące do MC . Uważam że TCP jest ponad to co proponuje MC, a temat znam od strony największego polskiego klubu. Barwy to inna bajka, ktoś kto porównuje logo TCP do barw MC nie ma pojęcia o czym mówi, bo jest to nieporównywalne i działa na innych przestrzeniach. To gwoli wyjaśnienia tylko.
Trzymajmy się tematu... lub o tej porze... lepiej gołej baby
Ostry - i właśnie tak jest na fb :) Spodobała mi się analogia Rolo, to ją trochę pociągnę ;)
Wyobraź sobie, że FB to knajpa, w tej knajpie przewija się tysiące ludzi. W tej knajpie jest sobie stolik, przy którym zawsze siadają ludzie z TCP. Właściciel knajpy w regulaminie ma, że stali goście mogą se ciepnąć nad stolikiem logo, żeby nowi z TCP, którzy przychodzą na spotkanie, wiedzieli w razie czego gdzie siadać lub z kim się umawiali ;)
I tak jak w klnajpie, tak i na fb każdy może podejść i posłuchać o czym się gada, nie każdy się przysiądzie, bo nie każdego to interesuje ;)
I tak to działa również na fb :)
Czyli tak jak mówiłeś - logo tcp na fejsie jest właśnie gdzieś w rogu/kącie całego FB :)
wilczek pisze:Przeszczep, zarzut czynisz, ze protestują ci, co nie rozumieją fb i grupy "małej" prywatnej , która komunikuje sie miedzy sobą korzystając z logo TA. No to przewin na początek i przeczytaj tytuł TEGO tematu. I odpowiedz, przeciw czemu protestuje swoim postem. PS. Jak mały / wielki TyChuj żyje, spisz czy zarywasz nocki? :wink:
Ty wilczku protestujesz przeciw ogólnej idei fejsbuka :D Bo uważasz że to zło wcielone itp ;) W związku z tym, nie chcesz również żeby boski i światły klub transalpa, miał cokolwiek wspólnego z tak plugawą instytucją jaką jest FB :P :D
A Tytus na szczęście daje spać w nocy, więc luzik :D
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Neno »

przeszczep pisze: Ostry - i właśnie tak jest na fb :) Spodobała mi się analogia Rolo, to ją trochę pociągnę ;)
Wyobraź sobie, że FB to knajpa, w tej knajpie przewija się tysiące ludzi. W tej knajpie jest sobie stolik, przy którym zawsze siadają ludzie z TCP. Właściciel knajpy w regulaminie ma, że stali goście mogą se ciepnąć nad stolikiem logo, żeby nowi z TCP, którzy przychodzą na spotkanie, wiedzieli w razie czego gdzie siadać lub z kim się umawiali ;)
I tak jak w klnajpie, tak i na fb każdy może podejść i posłuchać o czym się gada, nie każdy się przysiądzie, bo nie każdego to interesuje ;)
I tak to działa również na fb :)
Przeszczep dobrze prawi!
Ja wg powyższego wzoru czekam aż otworzą cały PUB TCP, bo przy tym stoliku ciasno się robi :D
Wg mnie nie będzie to konkurencja a ciekawy dodatek do Forum.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość