Transalp Polska na fb

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Skippy »

Ja też nie mam konta, jednak totalnie zwisa mi ten fakt, dzięki czemu mogę poprzeć Rola - bo dobrze pisze. Dzięki za wyjaśnienie co to grupa, a co to fanpage ;)
I pytanie, bo się tu niektórzy obawiają, a ja nie mam pojęcia jak to działa - jaki wpływ na mnie ma to, że istnieje grupa/fanpage TCP na FB? Może powinienem się burzyć i sprzeciwiać, tylko o czymś nie wiem? Jakoś można mnie tam wciągnąć? Będzie konto na FB i przymus jakiś, żeby być klubowiczem to trzeba się będzie tam wpisać prawdziwym imieniem i nazwiskiem?
Awatar użytkownika
jagger
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 02.03.2012, 10:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: jagger »

łomatko, niech już wiosna przyjdzie.

Jakie świństwo? Jakieś profity ktoś z tego czerpie? Napinacie się jakby co najmniej Domel kogoś okradł.
Zwykła grupa na FB, ani nikt tam nic nie sprzedaje ot ludzie z forum którzy siedzą na fb powrzucają jakieś wpisy. Fb fajny jest - howgh!

Ja też się przyznam zatem do wykroczenia poważnego - przykleiłem logo na motocyklu nie pytając nikogo o zgodę! Na wszelki wypadek odkleję.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: miroslaw123 »

Nie mam fejsa i nie dziwie się że "władza" nie chce mieć kolejnego, hmmm, profilu,działu, grupy, czy jak to się tam nazywa... do utrzymania, no chyba że się zdecydują :smile:
Minie kilka lat i "f" przeminie jak "nk" a my pozostaniemy :pob:
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: airwolf »

miroslaw123 pisze:Nie mam fejsa i nie dziwie się że "władza" nie chce mieć kolejnego, hmmm, profilu,działu, grupy, czy jak to się tam nazywa... do utrzymania, no chyba że się zdecydują :smile:
Minie kilka lat i "f" przeminie jak "nk" a my pozostaniemy :pob:
ale wlanie to nie jest tak ze ktoś musi tym administrować to tak jak nie muśmy tworzyć własnej sieci komórkowej aby móc rozmawiać z klubowiczami tak samo i tam to co powstało na fb można porównać np do książki telefonicznej w komórce i dodanie tam grupy TCP gdzie wrzucisz sobie znajomych z forum (ja tak mam)

jeśli zechce to mogę wysłać sms'a lub mms'a do wszystkich z tej grupy ale mogę tez do wybranych, to samo jest na fb, a to ze użyte jest logo i nazwa to chyba nie powinno dziwić bo niby jak się taka grupa powinna nazywać i jakie logo mieć skoro są to użytkownicy tego a nie innego forum
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

Skippy pisze:jaki wpływ na mnie ma to, że istnieje grupa/fanpage TCP na FB?
ŻADEN!!! ewentualnie twoja ambicja mogła zostac urażona, że nie zapytano się Ciebie czy możemy się tam zebrać do kupy.
Skippy pisze:Jakoś można mnie tam wciągnąć? Będzie konto na FB i przymus jakiś, żeby być klubowiczem to trzeba się będzie tam wpisać prawdziwym imieniem i nazwiskiem?
Ależ oczywiście, że tak! Przymus i obowiązek! a jak się ktoś nie zgodzi być na Facebuku to zabieramy legitymacje i barwy Transalp MC. Domel własnie razem ze Światowym Związkiem Masonów i Medrcami Syjonu pracuje nad rozwiązniem umozliwiającym wyciaganie przy okazji numerów kart kredytowych wraz z Pinami, historią przebytych chorób i orientacja sexualną :grin:
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Cambriel »

Czytając stwierdzam, że trzeba płynąć z prądem. :egh:
Szukam chętnego, który udostępni swoje moto (super stan wizualny - może być TA, AT, ST, najlepiej GS 1200A)
celem zrobienia foto mojej skromnej osoby na tymże motocyklu.
Zdjęcie będzie w przyszłości umieszczone na znanych i "lubianych" portalach FB i NK. :grin:
A może ktoś zna dobrego i niedrogiego, który przeprowadzi facelifting mojej maski.
A jak, po bandzie. :lol:

PS. Wilczek, będę kończył z Tobą nawet trzy garnki. :thumbsup:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: miroslaw123 »

airwolf pisze: można porównać np do książki telefonicznej w komórce i dodanie tam grupy TCP gdzie wrzucisz sobie znajomych z forum
OK, rozumiem ale czy tu nie chodzi o stworzenie osoby nazywającej się FTA?
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Wolo »

jagger pisze:łomatko, niech już wiosna przyjdzie.

Jakie świństwo? Jakieś profity ktoś z tego czerpie? Napinacie się jakby co najmniej Domel kogoś okradł.
Zwykła grupa na FB, ani nikt tam nic nie sprzedaje ot ludzie z forum którzy siedzą na fb powrzucają jakieś wpisy. Fb fajny jest - howgh!

Ja też się przyznam zatem do wykroczenia poważnego - przykleiłem logo na motocyklu nie pytając nikogo o zgodę! Na wszelki wypadek odkleję.
Chłopy drogie chłopy drogie... wypaczacie trochę sens dyskusji. Czy naprawdę nie dostrzegacie, że nie ma znaczenia, czy stałoby się to na facebooku, naszej klasie, gronie czy innym tweeterze. Nie portal gra tu rolę, nie neguję tego, że ta grupa Wam się przydaje.
Również nie chodzi tu o jakieś okradanie, czy zabieranie czegoś. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ale tak się po prostu nie robi.
Spoko, mogę być konserwą, sztywniakiem, wymyślajcie kolejne epitety (np na ch ;) ), mój pogląd na tą sprawę nie ulegnie zmianie.

Dla mnie przegięciem jest to, co zrobił Domel, dla Was moja ocena sytuacji- cóż, pewnie nikt nikogo nie przekona.

Tym niemniej musicie się zgodzić, że warto było zapytać właścicieli forum przed założeniem tej grupy, warto było zapytać ludzi, którzy od lat poświęcają swój czas, wkładają wysiłek w utrzymanie i funkcjonowanie organizmu, jakim jest TCP. Jeśli oni nie mają nic przeciwko, ja także. Ba, sam dołączę, aby propagować klub wśród znajomych :)

Powtarzam- nie sprowadzajcie dyskusji na temat tego, czy ktoś lubi czy nie przepada za portalami społecznościowymi, bo nie to jest tu istotne.

Nie rozchodzi mi się o fakt istnienia takiego profilu, a o sposób załatwienia tej sprawy- to wszystko :thumbsup: Jaśniej już nie potrafię napisać.

Ps. Zajrzałem na wpisy w tej grupie... cóż, mało pochlebnie wypowiadacie się o przeciwnikach tej inicjatywy- OK, biorę na klatę, nie każdy musi za sobą przepadać, ale proszę, z całym szacunkiem, nie pier***cie o jakichś prawach autorskich, patentach, bo żenująco się robi.
Szkoda też, że wypowiadacie się tam o innych klubowiczach niezbyt elegancko, ale może to tak jest, że poza forum nie trzeba udawać ;)

Pozdro,

Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Herflik »

słyszałem, że fb jeździ czarną wołgą.
Czy Was pogięło? żeby o takie rzeczy się szarpać?
sam jestem na fb i jestem w tej strasznej grupie również i nie uważam, aby mi się działa krzywda. nie wiem, jaką krzywdę może zrobić ta grupa osobom, które na fb nawet nie istnieją?

OKRADZIONYM Z CZEGOKOLWIEK GORĄCO WSPÓŁCZUJĘ .......... i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
Awatar użytkownika
Idaho
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 17.12.2010, 00:05
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Idaho »

Ja bardzo, bardzo przepraszam, ale na logo zlotowe wkleiłam adres strony klubowej... I czcionki transalpowej użyłam...
I nikogo nie zapytałam, czy mi wolno...

Panowie... a może idźcie Wy wszyscy pojeździć, bo chyba siedzenie na :dupa: źle na Was wpływa...
Let's play a game of fuck off. You go first.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

Wolo chłopie drogi poza epitetem "Chłopi" (i to na "ch"!) to zadnego innego nie widziałem,

Dwa
ostry pisze: ...czuję się jakby ktoś mnie wyr..ał , podszył się pode mnie i założył mi bez mojej wiedzy konto "tam" , kradniesz mi tożsamość....
Wolo pisze:Również nie chodzi tu o jakieś okradanie, czy zabieranie czegoś.
kutwa nawet wewnątrz modowo macie problem z okresleniem wspólnego stanowiska poza ty że Domel to Ch...łop i że bezczelnosc i świństwo
ostry pisze:Jeśli chodzi o logo, to ktoś je stworzył i ktoś do niego ma prawa....
....Wykorzystanie logo domyślam się że również bez zgody... no staryyy
Wolo pisze:nie pier***cie o jakichś prawach autorskich, patentach, bo żenująco się robi.
ehmmmm...ten tego.... :ysz: Ostry zaczął


No niezbyt elegancko, fakt, też mi przykro, z tym że nie żadni "wy" bo po pierwsze to nie ja a po drugie to nie ma żadnego (że się powtórze) "My" i "Wy" a wy to tam gdzie stało ZOMO
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Wolo »

Chrum chrum- tutaj wypowiadam się bardziej jako user, niż jako mod, więc wiesz- każdym targają nieco inne emocje ;)
Ja do klubu dołączyłem, nie zakładałem go, zatem decyzja nie należy do mnie, tym niemniej uważam, że włożyłem w to forum tyle pracy, że mogę wyrazić swoje zdanie.

@ "patenty i prawa autorskie"- miałem na myśli błyskotliwe wpisy na fb.

@ Idaho- nie mam za bardzo możliwości jeżdżenia w tygodniu (szybko się ściemnia, praca itp.), ale w niedzielę machnąłem 100 km w terenie. A Wy jak tam, latacie po okolicach? :crossy:

Uwaga ogólna, nie skierowana do konkretnej osoby- zauważyłem podobną sytuację, jak przy dyskusji o "nadmiarze Neno"- przedstawiciele jednego stanowiska dyskredytują przedstawicieli drugiego określając ich jako "mądrale, bijący pianę, pozbawieni mózgów, ci, którym bije na dekiel..." proszę... chyba nie na tym ma polegać merytoryczna dyskusja?
Warto się tak zapędzać? Możemy się nie zgadzać (wieczna zgoda byłaby nawet nudna), ale szanujmy adwersarzy.
Skupmy się na poruszanej kwestii, nie na osobach i wzajemnym obrażaniu bez względu na stanowisko, jakie zajmujemy wobec danego problemu. Pomyślmy-czy nie głupio tak będzie podawać sobie potem rękę na zlocie, uprzednio obraziwszy kogoś na forum?

Pozdro,

Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: airwolf »

miroslaw123 pisze:
airwolf pisze: można porównać np do książki telefonicznej w komórce i dodanie tam grupy TCP gdzie wrzucisz sobie znajomych z forum
OK, rozumiem ale czy tu nie chodzi o stworzenie osoby nazywającej się FTA?
No właśnie nie. to jest tylko grupa, tak samo jak możesz np założyć grupę fanów dr house czy miłośników picia piwa widelcem, To nie jest jakiś fanpage tak jak firmy gdzie pracuje gdzie zdobywa się like i inne głupoty to jest tylko grupa do której każdy może się zapisać ale nie musi i jeśli ktoś coś napisze w tej grupie to inni uczestnicy grupy to zobaczą

Niema to nic wspólnego z zakładaniem jakiegoś oddzielnego konta i administrowaniem tym.

Proponuje porównać sobie jakiś oficjalny fanpage np gopro czy choćby firmy gdzie pracuje i zobaczenie czym to się rożni od grupy
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

hmm...aż się zalogowałem na FB i wlazłem na "fejsbukowy TCP" - i patrząc na wpisy (co niektóre), z których można się dowiedzieć, że niektórzy (rozumiem, że przeciwnicy - czyli m.in. ja) nie mają mózgu i że są "frędzlami" utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że nie chcę TCP na FB . Jeśli ktoś chciałby jeszcze jakieś epitety wypisać - proponuję na PW albo tutaj albo na zlocie - chętnie podyskutuje twarzą w twarz :wink:

Zgadzam się jednak z twierdzeniem "zimo - spierdalaj" bo jeśli to potrwa jeszcze ze dwa miesiące - stworzy się podział...i przez co? PYTAM SIĘ - przez FACEBOOKA???!!!Ludzie - zastanówcie się i odróżniajcie dyskusję od obrażania ludzi, często kolegów (oby nie "byłych") i nie srajmy na własną wycieraczkę!

A teraz bez OT - zgodnie z tematem i moją obawą o prywatność w momencie, kiedy będę chciał odejść...z TCP mogę i nikt mi z TCP spamu ani gorszych rzeczy nie wyśle a na FB...

Kiedyś kumpel stworzył wirtualny byt, nazwał się Stasiek Banan (fikcja) i ze swojego kompa zarejestrował się na FB (pierwszy raz). Po dwóch dniach dostał na maila propozycję kontaktu do swojej AUTENTYCZNEJ rodziny, z reala! I nikt mi nie powie, że ma kontrole nad tym co FB sobie pobiera od nas :wink: to mój główny argument za "nie"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: tomekpe »

Airwolf, nie każdy musi chcieć wyznawać się na zasadach panujących na Facebooku. Fanpage, grupa, jak zwał tak zwał, jest to nieoficjalne. I niech ma nawet milion fanów, ale to nie jest strona/grupa klubowa.

Jak napisałem powyżej - wchodzę na Facebook, wpisuję w wyszukiwarkę Transalp Klub Polska - wyskakuje mi strona. Klikam, wchodzę, a to wcale nie jest nasz Transalp Klub. To nie strona klubowa, mimo że nazywa się tak samo. "Ktoś" sobie zrobił prywatną grupę, a że dziwnym trafem jest bardzo podobna (bo logo i nazwa?).. to naprawdę nie moja/nasza sprawa?

Dla mnie Transalpklub to my wszyscy. A nie jeden z nas, lub nawet wybrana grupa. Szczególnie, gdy sporo osób na forum z różnych powodów nie lubi i nie chce Facebooka. Nie jest to powód do specjalnej krucjaty, bo można przecież zmienić nazwę, można dorzucić słowa typu "Nieformalna grupa sympatyków". Zresztą jak zrozumiałem kolega Domel chce tak zrobić, bo i po co się kłócić. Intencje były dobre.

Byłaby to drobna sprawa, ale nagle znalazła się cała grupa obrońców wolności...Czyjej? :) Chyba rzeczywiście jest zima :drinking:

Z drugiej strony, gdyby nie nasze małe kłótnie, to byłoby nudno :pob: :boks:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

Acha - i jeszcze do autora "frędzlów"

Uwaga - znak zastrzeżony :lol:

Obrazek
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: Rolo »

mirkoslawski pisze: A teraz bez OT - zgodnie z tematem i moją obawą o prywatność w momencie, kiedy będę chciał odejść...z TCP mogę i nikt mi z TCP spamu ani gorszych rzeczy nie wyśle a na FB...

Kiedyś kumpel stworzył wirtualny byt, nazwał się Stasiek Banan (fikcja) i ze swojego kompa zarejestrował się na FB (pierwszy raz). Po dwóch dniach dostał na maila propozycję kontaktu do swojej AUTENTYCZNEJ rodziny, z reala! I nikt mi nie powie, że ma kontrole nad tym co FB sobie pobiera od nas :wink: to mój główny argument za "nie"
to niestety tez OT ale gwarantuje, ci ze jak usuniesz konto i cofniesz zgodę na przetważanie to nie dostaniesz żadnego maila a jeśli dostaniesz możesz spokojnie iść z tym do do Inspektoratu Danych Osobowych a nie bój się fesjbuk nie taki gupi, żeby ryzykować bo i tak są pod lupą.
Twój kumpel podał rzeczywisty e-mail a jego autentyczna rodzina dała zgode FB na przeszukanie swojej skrzynki adresowej pod kontem osób obecnych na FB i po tym został zidentyfikowany, to nie żadne czary. W zasadzie takimymi samymi danymi dysponują admini tego forum i innych stron w których kiedykolwiek podawałeś swój e-mail.
Ostatnio zmieniony 06.02.2013, 16:41 przez Rolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: mirkoslawski »

Rolo pisze:
mirkoslawski pisze: A teraz bez OT - zgodnie z tematem i moją obawą o prywatność w momencie, kiedy będę chciał odejść...z TCP mogę i nikt mi z TCP spamu ani gorszych rzeczy nie wyśle a na FB...

Kiedyś kumpel stworzył wirtualny byt, nazwał się Stasiek Banan (fikcja) i ze swojego kompa zarejestrował się na FB (pierwszy raz). Po dwóch dniach dostał na maila propozycję kontaktu do swojej AUTENTYCZNEJ rodziny, z reala! I nikt mi nie powie, że ma kontrole nad tym co FB sobie pobiera od nas :wink: to mój główny argument za "nie"
to niestety tez OT ale gwarantuje, ci ze jak usuniesz konto i cofniesz zgodę na przetważanie to nie dostaniesz żadnego maila a jeśli dostaniesz możesz spokojnie iść z tym do do Inspektoratu Danych Osobowych a nie buj się fesjbuk nie taki gupi, żeby ryzykować bo i tak sa pod lupą.
Twój kumpel podał rzeczywisty e-mail a jego autentyczna rodzina dała zgode FB na przeszukanie swojej skrzynik pod kontem osób obecnych na FB i po tym został zidentyfikowany, to nie żadne czary. W zasadzie takimymi samymi danymi dysponują admini tego forum i innych stron w których kiedykolwiek podawałeś swój e-mail
Rolo - nie do końca. Mój kumpel podał maila stworzonego na potrzeby FB a dostał kontakt do swojej autentycznej Mamy, która w życiu nie uruchomiła komputera a co dopiero logować się na FB (czy rejestrować). I nie wierzę w czary - wierzę w filtry, Spy'ie itp. technologiczne "zaklęcia" :grin: i jak to jest, że mi nigdy nic z TCP nie przyszło niepotrzebnie a z FB co chwila :ysz: Ale ok - masz racje - to też OT więc już kończę i robię Log Off z tego wątku :cool:

Zdrowia
Ostatnio zmieniony 06.02.2013, 16:39 przez mirkoslawski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: airwolf »

tomekpe pisze:Airwolf, nie każdy musi chcieć wyznawać się na zasadach panujących na Facebooku. Fanpage, grupa, jak zwał tak zwał, jest to nieoficjalne. I niech ma nawet milion fanów, ale to nie jest strona/grupa klubowa.

Jak napisałem powyżej - wchodzę na Facebook, wpisuję w wyszukiwarkę Transalp Klub Polska - wyskakuje mi strona. Klikam, wchodzę, a to wcale nie jest nasz Transalp Klub. To nie strona klubowa, mimo że nazywa się tak samo. "Ktoś" sobie zrobił prywatną grupę, a że dziwnym trafem jest bardzo podobna (bo logo i nazwa?).. to naprawdę nie moja/nasza sprawa?
No właśnie nie "Ktoś" tylko jeden z Nas i tak to traktuje. A jak np bysmy sobie zorganizowali loklany zlot Transalp Club Polska to też niemożemy użyć tej nazwy? bo jesli ta to wiele już takich było i byly nakleki i koszulki z logo klubu
tomekpe pisze: Dla mnie Transalpklub to my wszyscy. A nie jeden z nas, lub nawet wybrana grupa. Szczególnie, gdy sporo osób na forum z różnych powodów nie lubi i nie chce Facebooka. Nie jest to powód do specjalnej krucjaty, bo można przecież zmienić nazwę, można dorzucić słowa typu "Nieformalna grupa sympatyków". Zresztą jak zrozumiałem kolega Domel chce tak zrobić, bo i po co się kłócić. Intencje były dobre.

Byłaby to drobna sprawa, ale nagle znalazła się cała grupa obrońców wolności...Czyjej? :) Chyba rzeczywiście jest zima :drinking:

Z drugiej strony, gdyby nie nasze małe kłótnie, to byłoby nudno :pob: :boks:
A nie sądzisz że ta grupa powstała i funkcjonuje dlatego, ze jest na nią zapotrzebowanie?
A nasz Klub jest formalny? tez nie

Zawsze myślałem ze TCP to nie jest własność kilku osób tylko to właśnie my użytkownicy tworzymy tą społeczność. Wielu z nas nie jeździ już na TA a wielu nigdy na nim nie jeździło. Ja również przesiadłem się na AT ale składkę płace bo podoba mi się tutaj na NASZYM forum i chce dalej być częścią tej społeczności. A jeśli fb umożliwia mi szybko komunikacje z innymi znajomymi z forum po prostu jako platforma komunikacyjna to czemu to zmieniać?

Owszem można zmienić nazwę wymyślić nowe logo ale wlasnie chyba nie o to chodzi bo członkami tej grupy na fb są ludzie z tego forum a nie miłośnicy ogórków szklarniowych.

Powinniśmy jednak wrócić do meritum problemu czyli do wykorzystania logo i nazwy a nie czy grupa ma być czy nie, jako jeden z zielonych wspierających forum i forumowiczów jestem za pozwoleniem używania loga i nazwy w tej grupie na fb.

PS. Nigdy bym nie przypuszczał że zwykła grupa na fb może wzbudzić takie emocje u niektórych przeciwników tego portalu
PS2. Co do epitetów na fb to proszę nie uogólniać że tam tak wszyscy piszą gdyż na forum było więcej obraźliwych epitetów (w stosunku do użytkowników fb) w tym temacie niż w całej grupie na fb
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Transalp Polska na fb

Post autor: tomekpe »

1. Temat wątku to obecność "Transalp Polska na fb". Nie logo czy inne tematy.

2. Nazywanie w różny sposób ludzi nadużywających Facebooka (bo takie były opinie na forum), a nazwanie mnie jako przeciwnika istnienia takiej grupy "frędzlem" ma nieco inną wagę.

Moim zdaniem to naszą małą społeczność obok Trampka łączy właśnie to forum, ale chyba nie mogę mieć swojego zdania, skoro niektórzy mają inne.. :)

Podsumowując: grupa na FB specjalnie mnie nie boli, ale wolałbym (to preferencja, nie zakaz/nakaz), by taka strona nie była sygnowana logo i nazwą klubu, skoro jest 1/nieoficjalna, 2/ z naszym forum nie ma dużego związku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości