Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Wklejanie zdjęc do postów

Post autor: Trol »

Po sprawie bo wystarczy potem odnieść się do tego zdjęcia z galerii i po sprawie .
Nie to co na tym głupim ryjbuku - pstryk i już Obrazek (ale nie o tym tutaj, więc ja już cicho)
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Wklejanie zdjęć do postów

Post autor: Pingwin »

Dzęki wielkie za wszystkie podpowiedzi :smile: Wypróbowałem dodawanie z galerii i życie stało się prostsze :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Wstawianie zdjęć...

Post autor: zimny »

Panie i Panowie,

albo jestem debilem albo już nie wiem...od 1,5 godziny próbuję wstawić zdjęcia do relacji. Pieprzyłem się z ich przycinaniem, wstawiłem do galerii - próbuję zrobić odnośniki typu IMG i nic. Wywala mi że nie można było określić wymiarów obrazka. To ja się pytam...po jaką cholerę taka galeria?? Co to warte??

Przez Photobucket - obrazki przycięte a jak wstawiam to wywala że za duże.

Jestem bliski rezygnacji z pisania bo straciłem z 1,5h na walkę z tym badziewiem. Zawsze starałem się mieć zrozumienie dla tego że forum nie jest nowoczesne ale sorry, teraz mi się ulewa.

Pomożecie jakoś??

Pozdrawiam
zimny
Ostatnio zmieniony 18.05.2014, 08:52 przez zimny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: Reindeer »

Informację o braku możliwości określenia wymiarów obrazka wyrzuciło mi dzisiaj, po tym jak między wstawiłem błędny link. Co do samych zdjęć, to o ile pamiętam nie powinny w najszerszym miejscu przekraczać 750 pixeli. A wrzuca się je przez [img]<adresobrazka>[/img].
Awatar użytkownika
kamilzak
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 485
Rejestracja: 30.08.2010, 20:20
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: kamilzak »

Ja to robie tak
http://zmniejszacz.pl/
na fora
800x600
i wykonaj potem wyskakuje link .wklejasz w post i powinno działać
powodzenia
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: MADRAFi »

Nie no przeciez forum jest cudowne i wszystko dziala. Tylko my uzytkownicy sie nie znamy i psujemy Adminowi zycie.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: luk2asz »

Obrazek

Nie bardzo kumam o co chodzi. Pierwsze zdjęcie z Picasy i to nie moje wrzucone i nie ma problemu. Może robisz coś źle ale nie bardzo wiem co. Wyślij mi przykładowe zdjęcie. Nie ma się co denerwować :smile:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: Artek »

Wklejenie Tego zdjęcia zajęło mi kilkanaście sekund.
781
Dodaj obrazek do swojej galerii. Możesz na raz wrzucić 10 zdjęć. System sam przytnie zdjęcia. Później pod każdym zdjęciem masz numer BBCcode. Pisząc post dodajesz go przez zakładkę album i tam wpisujesz numer BBCode. Jak za trudno to jutro wkleję film na youtube.
Dominator.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: wilczek »

Widzisz MADRAFI, jesteśmy sprawni inaczej :lol: podobnie jak zimny i parę Osób jeszcze. Przecież wszystkim wszystko działa. Tylko nam coś się nie podoba, bo wywrotowe siły reprezentujemy , w zmowie działając aby przejąć władzę :haha:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: Adampio »

zimny pisze:Przez Photobucket - obrazki przycięte a jak wstawiam to wywala że za duże.
Tu może być pies pogrzebany. Moze ten Photocuś inaczej niż forum potrzebuje modyfikuje JPG-a. No i nie trzeba fotek przycinac tylko zmniejszac ich wymiary w pikselach. W zaleznosci od kadru zmniejsza sie albo jeden albo drugi wymiar (liczbe pikseli). Potem wrzuca do galerii i galeria sama podaje kod do wstawienia. Jak wstawiles te nascie fotek co już masz?
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: zimny »

Dzięki za szybką reakcję i pomoc. Trochę ochłonąłem (wyparowały też % :grin: ) i powalczę dalej. Kiedyś wstawiałem małe obrazki przez hosting typu zapodaj.net.
Teraz chciałem zrobić takie ładne duże zdjęcia jak niektórzy wstawiają w relacjach - niestety okazało się że jestem sprytny inaczej. Lub niedoedukowany i stąd te nerwy.

UPDATE - już widzę że np zmniejszanie w photobucket działa jakoś koślawo. Mój błąd.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: Reindeer »

zimny pisze:Dzięki za szybką reakcję i pomoc. Trochę ochłonąłem (wyparowały też % :grin: ) i powalczę dalej. Kiedyś wstawiałem małe obrazki przez hosting typu zapodaj.net.
Teraz chciałem zrobić takie ładne duże zdjęcia jak niektórzy wstawiają w relacjach - niestety okazało się że jestem sprytny inaczej. Lub niedoedukowany i stąd te nerwy.

UPDATE - już widzę że np zmniejszanie w photobucket działa jakoś koślawo. Mój błąd.

Pozdrawiam
zimny
Najlepiej zmniejszyć na swoim dysku i pomniejszone wgrać na odpowiednią stronę. Do błyskawicznego masowego pomniejszania zdjęć idealny jest Easy Thumbnails - http://www.dobreprogramy.pl/Easy-Thumbn ... 12169.html
Jedyne o czym trzeba pamiętać to o ustawieniu 100% jakości i odpowiedniego folderu do którego ma zgrać pomniejszone zdjęcia.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: zimny »

Reindeer - ten program jest genialny! :wink: Dzięki :thanks:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: Reindeer »

zimny pisze:Reindeer - ten program jest genialny! :wink: Dzięki :thanks:
Cieszę się, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że teraz już tworzenie relacji pójdzie bezproblemowo :)
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: Kristobal »

Od wielu lat używam fajnych programów Faststone http://www.faststone.org/. Capturem nieraz szybko kadruję i zmniejszam wagę foty robiąc skrinszota. Przeglądarka Viewer (genialna, jeszcze żeby miała takie izi edycje jak Picassa)- z lewej jest wygodne menu i szybka zmiana zdjęcia na podane pixele plus ctrl+S i gotowe. Do wielosztuk stosuję Resizer, trochę zaplątany, ale idzie załapać.
Mimo, że wiem jak to i tak pamiętam spore problemy ze zrobieniem obszernej fotorelacji tak tu jak na adv. Nie miałem cierpliwości więcej wrzucać jak 10 zdjęć, bo mimo zmniejszenia i tak nie byłem rozumiany przez www co do ich wielkości. Musiałem osobno 800ki wrzucać do dropa. Jestem ciekaw jak to robi się te foto-tasiemce bez zalania krwią. :mouthshut:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: zimny »

Dzięki poradom kolegów a w szczególności programikowi od Reindeera osiągam pierwsze sukcesy :wink:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=16049

Zmniejszyłem sobie cały katalog zdjęć (super - wcześniej robiłem to ręcznie, pojedynczo... :swieczki: ) i wstawiłem na picasa, skopiowałem link do każdego i wstawiłem przez [img]. Sukces :smile:

Wczoraj się zapętliłem i nerwy mnie złapały :sad:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: Kristobal »

Dlatego jestem zdania że się wrzuca kilka na zachętę/oprawę a resztę to linka galerii wklej i ręce otrzep. :cool:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: haku »

zimny... przed napisaniem przetestowałem galerie, bo od jakiegoś czasu całe obrabianie zdjęć robi się automatycznie... i wszystko działa.
Nie mam pomysłu dlaczego u ciebie coś idzie nie tak.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: zimny »

Wychodzi na to że chyba źle przycinałem zdjęcia a co do galerii - tam mi się udało wrzucić ale stamtąd linkować do nich już nie. Pewnie coś źle robiłem bo ciągle wywalało że nie można rozpoznać rozmiaru obrazka. Ale to już nieważne - wstawiam na picasa przycięte zdjęcia i działa. I to jest najważniejsze :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: haku »

Właśnie chodzi o to, że teraz nie trzeba nic przycinać w galerii, wszystko robi się automatycznie. Po porostu wybierasz zdjęcie i dajesz prześlij, nie ważna jest wielkość i rozmiar.
Po wklejeniu zdjęcia masz coś takiego:
BBCode obrazka: [album]XXX[/album]

nr XXX jest nr twojego zdjęcia w galerii na forum. Jeśli w poście wpiszesz:
[album]XXX[/album] wyświetli się miniaturka zdjęcia w poście
jak użyjesz przycisku album-max i podasz w nim nr zdjęcia pojawi jako normalne, czyli:
[album-max]XXX[/album-max]

Przetestuj, bo mi też raz się pojawił komunikat o rozmiarach, ale to przy użyciu przycisku Img, a jego używamy tylko do linkowania zdjęć z innych galerii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości