Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:
Tomku. Pełna zgoda, że się pewnie da. Ja na innym forum robię tak:

1. Otwieram w poście, który piszę "dodaj załącznik" (taki jest i u nas).
2. Zaznaczam wszystkie zdjęcia z dysku jakie chcę załączyć (u nas tylko jedno).
3. Naciskam wyślij i ta-daaam. Zdjęcie jest na forum.

Czy u nas tak może być? Bo dzięki temu nie mam kroków:
1. Eksport zdjęć na picassę (podobnie jak zmuszanie ludzie by mieli FB).
2. Nic nie muszę przeglądać po jednym zdjęciu, cokolwike udostępniać.
3. Nic nie musze zmiejszać, pobierać linków
4. Nie muszę mieć zakichanego guziczka img
Wojtku, nie "pewnie się da", tylko na pewno. Napisałem jak to robię, aby osoby chcące teraz załączyć zdjęcie mogły to zrobić, zanim wyjaśni się sprawa galerii w forum. Konto picasa nie wymaga specjalnych kroków w celu założenia, wystarczy mieć e-maila w Google. A poza tym, aby mieć zdjęcia w Internecie, i tak musisz je najpierw przesłać (z dysku komputera do sieci) oraz dodać do postu (czyli wybrać i dołączyć, np. z galerii).

Osobiście nie planuję używać galerii w forum, nawet gdyby została poprawiona. To może wygodne dla laika rozwiązanie, ale wolę mieć zdjęcia w pewniejszym miejscu niż dysk serwera forum (wtedy mogę je umieszczać w wielu miejscach naraz, poprzez linki), oraz szkoda mi zabierać transfer i miejsce na serwerze forum. Zdjęcia swoje ważą.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: maju »

Jak wklejać i gdzie już napisałem.
viewtopic.php?p=252904#p252904
Z tego co widzę to mylone są pojęcia "załącznika", zdjęcia w forumowej galerii oraz zdjęcia umieszczonego gdziekolwiek w sieci i tylko podlinkowanego jako JPG.
Jak widać część użytkowników twierdzi, że coś nie działa a inni pokazują że jednak działa.
Tak więc jak jest? Bo są tylko dwie możliwości: albo działa wszystkim albo "system" uskutecznia teorię spiskową dla wybranych osób...
Sami wybierzcie w którą wersję wierzycie.

Jeszcze raz w skrócie:
1.
załącznik -> polecany do małych pojedynczych grafik, duże ograniczenia- zgodne z profilem zastosowania grafik.
2.
forumowa galeria -> tutaj wklejamy zdjęcia dowolnej jakości, system sam je przytnie. W dowolnym miejscu swojego posta wklejamy tylko kod (nr) zdjęcia.
Tutaj są limity wielkości (szerokości) ale to nie interesuje wklejającego bo skaluje się samo.
3.
- zdjęcia zewnętrzne -> (z zewnętrznych serwisów) podajemy tylko jego adres i ujmujemy go w klamry

Kod: Zaznacz cały

[img][/img]
Tutaj również zdjęcie ma limit szerokości (1200pix).


Jeśli są jakieś ograniczenia to np. po to aby cała strona forum się nie rozjeżdżała przez jedno zdjęcie.
Były przypadki kiedy wklejał ktoś foto o szerokości ok 3000pix i wszyscy potem musieli przesuwać forum prawo/lewo bo się rozjechało.
Skoro użytkownicy sami nie potrafią się pilnować to aż się proszą o ograniczenia.
Jeśli dla kogoś wielkość zdjęć wplecionych w posty forum o szerokości 1025pix to za mało to sorry - na większe są inne miejsca.
Forum to forum a nie galeria zdjęć.
Galeria zresztą też istnieje, ale jak ktoś nie chce z niej korzystać to już jego sprawa.
Jedna w ramach forum i druga niezależna od forum, ale o niej potem - jak jej opiekun potwierdzi gotowość do publicznego użycia.


------------------
Banów i ostrzeżeń nie dawałem i nie daję. Jeszcze.
Ale każdy ma swoją cierpliwość i pewnego dnia może nie wytrzymać słuchania personalnych szyderstw.
W końcu pisane tutaj wypowiedzi świadczą o ich autorze a nie adresacie, więc w sumie to nie ja się kompromituję.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ja i moje moto

Post autor: wojtekk »

maju pisze:
2. do forumowej galerii,


2. - forumowa galeria.
gallery/index.php
Zakładasz swoją galerię i do niej wklejasz zdjęcie. Może być do albumu głównego lub podalbumu.
Samo wklejenie nie powinno sprawić problemu.
Gdy już masz zdjęcie w swoim albumie możesz je wkleić również do postu.
Każde zdjęcie w galerii ma swój numer - jest on podany np pod zdjęciem w okienku z opisem BBCode obrazka , a cały wpis w tym okienku to kod który wystarczy wkleić do posta.
Czyli w swoim poście wklejasz kod:

Kod: Zaznacz cały

[album]304[/album]
lub

Kod: Zaznacz cały

[album-max]304[/album-max]
i zostanie w nim wyświetlone zdjęcie z galerii.
Wykorzystany numer to oczywiście przykład.
Różnica pomiędzy tymi kodami to wyświetlenie: miniatury lub dużego zdjęcia.

Z poziomu pisania posta są widoczne guziki "album" i "album-max" które pomagają w dodaniu zdjęcia.
Wyznaczy zaznaczyć nr zdjęcia wpisany ręcznie w poście i kliknąć jeden z guzików - zobaczysz kod w postaci którą podałem wcześniej.

Umieszczanie zdjęć w forumowej galerii jest lepsze niż jako załącznik.
Będzie większe i są mniejsze ograniczenia jego wielkości/jakości.
Tutaj działa funkcja automatycznego zmniejszania zdjęcia więc nie musisz się już martwić jak go wcześniej obrobić.
Nie działa to tak, jakbym sobie marzył.

Obecnie kroki jakie muszę zrobić:
0. Zakładam galerię
Kroki konieczne:
1. Wchodzę na link:
gallery/index.php

2. Klikam na swój profil i tam przechodzę.

3. Zakładam sobie katalog, nazywając, klikając itd. dobra - mam.

4. Postanawiam wysłać 3 obrazki jakie mam z wyjazdu wokół warszawy. By to zrobić mam kroki:

5. trzy razy wchodzę na kolejne okienko wskazując jakie zdjęcie chcę wgrać (czyli nie da się wkleić kilku na raz zaznaczając kilka zdjęć w oknie).

6. Mam wgrane. Super. Teraz już z górki.

7. Przechodzę klikając w pierwsze zdjęcie i kopiuję bbc.
858

8. przechodzę do wątku jaki napisałem o wyjeździe:
viewtopic.php?f=85&t=6220&start=1140#p271165

9. Klikam edytuj post.

10. Wchodzę do niego.

11. Wklejam 858. Cholera - nie działa. Ma być album max. Więc używam guziczka max i mwykasuwuję z poprzedniego bbc album bo za dużo słów album mam. ok już wiem, że sam numer ważny. A więc kopiując bbc nie kopiować wszystkiego.

12. naciskam wyślij i mam! Mam wklejone jedno zdjęcie. Super! Mam jeszcze dwa! Więc

13. Przechodzę do galerii

14. Wybieram zdjęcie jakie chcę wkleić

15. Kopiuję bbc
857

16. przechodzę do wątku

17. Edytuj

18. album max etc i wklejam. mam! Ufff. Trzecie zdjęcie mi zostało.

19. Idę do wątku o galeriach.

20. Trzecie zdjęcie klikam

21. Kopiuję BBc
856

22. Wracam do wątku o wyjeździe

23. Edytuj

24 album max - wklejam bbc. I mam! Trzy zdjęcia!


****

Czy może być:

1. Edytuję swój wątek
2. Klikam załącznik jak w emailu
3. Zaznaczam zdjęcia jakie chcę wgrać (wszystkie za jednym razem)
4. Naciskam wyślij. I mam zdjęć tyle ile chcę?

I najważniejsze. Nie uczę się guziczków max. album bbc. Nie edukujemy się jak to zrobić, bo chya każdy wie jak się wkleja załączniki do emiala?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Litości...Galeria na pewno nie jest szczytem ergonomii, ale do opisu, jak jej używasz mogłeś jeszcze dodać włączanie i wyłączanie komputera pomiędzy kolejnymi zdjęciami. Tę pracę, której oczekujesz (zmiany i dołączenie pliku bezpośrednio w poście), ktoś musi wykonać. Byłoby miło. Ale czy to taki wielki problem? Przez te kilka lat na forum obrazki wklejałem raptem kilka razy poza pisaniem relacji.

Sprawdziłem sam, i jest jak pisze Maju. Wgrałem dwa obrazki do galerii, potem wystarczy zapamiętać dwa numery, podać je w poście i oznaczyć przez [album] lub [maxalbum]. Nie trzeba tego dzielić na kilkanaście kroków. Znacznie gorzej, że forum dość powoli przyjmuje te obrazki (ub mam taki internet).
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: zaczekaj »

tomekpe pisze:
miroslaw123 pisze:forumowa galeria jest dla zielonych, ale jest picassa z której nie da się przykleić zdjęć bo są zwykle za duże... co prawda ja sobie i tak zmniejszam na picassie i wtedy wchodzą ale jak chcę przekleić np. plakat z innego forum to pokazuje mi znany komunikat i pozostaje link :egh:
W Picassie masz możliwość pobrania linka do samego obrazka, albo do przyciętej kopii (link jest zaraz obok).

Ja wybieram 800 px, a dla pionowych fotek 600 px i wszystko śmiga :thumbsup:

Dla zainteresowanych zrobiłem zrzut ekranu:

Obrazek

Krok po kroku.

1. Robię album w Google Picasa, przesyłam fotki jakie są potrzebne. Konto jest dostępne bez zbędnych ceregieli i mam je od kilku lat bez problemów typu konieczność płatności czy sprzątania.
1a. Album powinien być ustawiony jako publiczny lub "każda osoba posiadająca link", chodzi o dostępność zdjęć bez logowania.
2. Przeglądam album w trybie jedno zdjęcie na ekranie.
3. Dla danego zdjęcia wybieram to co na zrzucie ekranu i pobieram link do pomniejszonego zdjęcia.
4. Na forum pisząc posta używam przycisku "Img" i wklejam w środek to co podała Google Picasa (bez dodatkowych zmian).
5. Ta-daam. Zdjęcie jest na forum.
Ja chyba ślepa jestem albo co. Nie widzę w ogóle takiej opcji nigdzie. Zdjęcia mam na plus.google.com. Mam jedno zdjęcie na ekranie, po prawej stronie szczegóły zdjęcia, dodaj komentarz, udostępnij itp. Nie ma nic o zmniejszaniu foty, ani o umieszczaniu obrazu na stronie
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: ant6 »

zaczekaj pisze:
tomekpe pisze:
miroslaw123 pisze:forumowa galeria jest dla zielonych, ale jest picassa z której nie da się przykleić zdjęć bo są zwykle za duże... co prawda ja sobie i tak zmniejszam na picassie i wtedy wchodzą ale jak chcę przekleić np. plakat z innego forum to pokazuje mi znany komunikat i pozostaje link :egh:
W Picassie masz możliwość pobrania linka do samego obrazka, albo do przyciętej kopii (link jest zaraz obok).

Ja wybieram 800 px, a dla pionowych fotek 600 px i wszystko śmiga :thumbsup:

Dla zainteresowanych zrobiłem zrzut ekranu:

Obrazek

Krok po kroku.

1. Robię album w Google Picasa, przesyłam fotki jakie są potrzebne. Konto jest dostępne bez zbędnych ceregieli i mam je od kilku lat bez problemów typu konieczność płatności czy sprzątania.
1a. Album powinien być ustawiony jako publiczny lub "każda osoba posiadająca link", chodzi o dostępność zdjęć bez logowania.
2. Przeglądam album w trybie jedno zdjęcie na ekranie.
3. Dla danego zdjęcia wybieram to co na zrzucie ekranu i pobieram link do pomniejszonego zdjęcia.
4. Na forum pisząc posta używam przycisku "Img" i wklejam w środek to co podała Google Picasa (bez dodatkowych zmian).
5. Ta-daam. Zdjęcie jest na forum.
Ja chyba ślepa jestem albo co. Nie widzę w ogóle takiej opcji nigdzie. Zdjęcia mam na plus.google.com. Mam jedno zdjęcie na ekranie, po prawej stronie szczegóły zdjęcia, dodaj komentarz, udostępnij itp. Nie ma nic o zmniejszaniu foty, ani o umieszczaniu obrazu na stronie
bo musisz mieć pikasse, a to co na plus.google.com to chyba nie to samo :egh:
a picassa to chyba mieć zainstalowanego na kompie żeby to zrobić jw ..chyba :ysz:
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

ant6 pisze:
bo musisz mieć pikasse, a to co na plus.google.com to chyba nie to samo :egh:
a picassa to chyba mieć zainstalowanego na kompie żeby to zrobić jw ..chyba :ysz:

Tak, Google Plus wymaga zakładania profilu itp, i to co innego niż Picasa. Picasa jest wyłącznie do obrazków i można ją mieć do konta na Gmailu (dawno zakładałem, ale chyba jest tam konto od razu z pocztowym powiązane).

Ant6 jakbyś uważniej przeczytał mojego posta, to wiedziałbyś, że nie potrzeba programu na komputerze. NIE JEST POTRZEBNY i proszę nie komplikuj ponad miarę :). Dodałem informacje bezpośredni w mojej instrukcji.
Pracuję wyłącznie przez przeglądarkę, bez instalacji u siebie. Nie potrzeba nic poza plikiem ze zdjęciem.


Zrzut ekranu zrobiłem z przeglądarki internetowej. Wszystko, co opisałem zrobiłem w trakcie pisania posta, żeby się upewnić. Wystarczy zdjęcie, przeglądarka internetowa i dostep do Picasa. Jeśli coś jest niejasne, chętnie pomogę. To nie jest idealny sposób, ale działa i dla większej ilości zdjęć jest w miarę OK.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: zaczekaj »

Miałam picasę, po założeniu konta w google plus, moja picasa zginęła- od tamtej pory jest tylko plus.google.com
Teraz nie idzie się na picasę dostać. Wywala mi taki komunikat
500 INTERNAL_SERVER_ERROR

Nie można przetworzyć prośby.
A jak już jakoś wejdę na picasę, to i tak kieruje mnie plus.google
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: ant6 »

tomekpe pisze:
ant6 pisze: Ant6 jakbyś uważniej przeczytał mojego posta, to wiedziałbyś, że nie potrzeba programu na komputerze. NIE JEST POTRZEBNY i proszę nie komplikuj ponad miarę :). Dodałem informacje bezpośredni w mojej instrukcji.
Pracuję wyłącznie przez przeglądarkę, bez instalacji u siebie. Nie potrzeba nic poza plikiem ze zdjęciem.


Zrzut ekranu zrobiłem z przeglądarki internetowej. Wszystko, co opisałem zrobiłem w trakcie pisania posta, żeby się upewnić. Wystarczy zdjęcie, przeglądarka internetowa i dostep do Picasa. Jeśli coś jest niejasne, chętnie pomogę. To nie jest idealny sposób, ale działa i dla większej ilości zdjęć jest w miarę OK.
no właśnie trochę to dziwnie u mnie wygląda bo jak klikam na ikonkę picassa to nie mam go online tylko informację żeby go ściągnąć na kompa :omg: . Nie wiem o co kaman. Mam to samo co zaczekaj.
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Reindeer »

zaczekaj pisze:Miałam picasę, po założeniu konta w google plus, moja picasa zginęła- od tamtej pory jest tylko plus.google.com
Teraz nie idzie się na picasę dostać. Wywala mi taki komunikat
500 INTERNAL_SERVER_ERROR

Nie można przetworzyć prośby.
A jak już jakoś wejdę na picasę, to i tak kieruje mnie plus.google
Mam to samo. A przy okazji wyrazy uznania, że Wam się jeszcze chce, zamiast wzorem części forumowiczów pójść na łatwiznę i robić pseudorelacje na zasadzie jednego zdania i linka do dwustu nieopisanych zdjęć w Picassie czy innym gugielplusie.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Nie umiem Wam odpowiedzieć, bo ... nie mam Google Plus. Celowo nie zakładałem, nigdy nie było mi potrzebne. Możliwe że zastepuje Picasę, tego nie wiem i trzeba by zapytać google'a. Szkoda!

W takim wypadku trzeba sobie radzić inaczej, być może na innym serwerze do obrazków? Takich usług jest mnóstwo. Dla potrzeb forum potrzebne jest miejsce, które udostępnia linki do obrazów. Jak sprawdzić? Ano pobrać link i wkleić do paska adresu w przeglądarce. Jeśli pokaże się sam obrazek (żadnych dodatkowych napisów itp), to można to śmiało wklejać na forum w tagu [img].

EDIT: nieco informacji (po angielsku) dla posiadaczy Google Plus vs. Picasa:
http://picasageeks.com/2012/05/what-hap ... eb-albums/
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wojtekk »

tomekpe pisze:ale do opisu, jak jej używasz mogłeś jeszcze dodać włączanie i wyłączanie komputera pomiędzy kolejnymi zdjęciami..
Tomku -słowo honoru. Taki proces przeszedłem. Nie jestem lotny z komputerów, forów itp.
tomekpe pisze: Tę pracę, której oczekujesz (zmiany i dołączenie pliku bezpośrednio w poście), ktoś musi wykonać. Byłoby miło.
Na innym forum "robi się samo". O tp pytam, cyz u nas to możliwe. Kropka.
tomekpe pisze: Ale czy to taki wielki problem?
Nie. Ale ja nadal nie mam odpowiedzi, czy problemem jest zrobić łatwiej. Tylko o to pytam / proszę.
tomekpe pisze: Przez te kilka lat na forum obrazki wklejałem raptem kilka razy poza pisaniem relacji.
A widzisz. Ja w tym roku mam pakiet chyba zarąbistych fotek. I chciałem je pokazać - pochwalić Polskę. I po wklejaniu ich … szlag mnie trafił.
tomekpe pisze:Wgrałem dwa obrazki do galerii, potem wystarczy zapamiętać dwa numery, podać je w poście i oznaczyć
Tomku. Ja nie wiem jak mam inaczej zapytać. CZY MOŻNA ŁATWIEJ? Miałem po 15 zdjęć na jeden post I ZERSAĆ SIĘ MOŻNA JE WKLEJAJĄC. NIE DWA - PIĘTNAŚCIE. uuaaaaaaaaaaaaaa!

Idę walnąć browara. Nie zabieram głosu więcej.
Ostatnio zmieniony 08.08.2014, 21:50 przez wojtekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: zimny »

Ten tego...może coś dodam. Jakiś czas temu przeżyłem podobną frustrację ale nie pamiętam już albo Artek albo Misiek opisali mi patent przez który się naumiałem wklejać foty całkiem bezboleśnie :wink:

Podchodzę do tego forum jak do trampka, jest wiele innych szybszych, nowocześniejszych itp. Ale tak go lubię że godzę się z jego niedoskonałościami :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

wojtekk pisze:
Tomku. Ja nie wiem jak mam inaczej zapytać. CZY MOŻNA ŁATWIEJ? Miałem po 15 zdjęć na jeden post I ZERSAĆ SIĘ MOŻNA JE WKLEJAJĄC. NIE DWA - PIĘTNAŚCIE. uuaaaaaaaaaaaaaa!

Idę walnąć browara. Nie zabieram głosu więcej.
Wojtek,

Masz dobre intencje. Ale wymyśliłeś sobie jeden sposób w jaki powinno się dodawać fotki i chyba nie chcesz spróbować nic innego. Jasne, bo robisz tak na innym forum i fajnie byłoby móc tak dodać zdjęcia na tym. Teraz się tak niestety nie da - zamiast sobie utrudniać życie, skorzystaj z czyjejś rady jak zrobić to wygodniej (i niekoniecznie z mojej).

Jeśli Twoim celem jest dodanie fotek, to poszukaj sposobu, są porady na forum, jak widzisz kilka osób poza mną chciało i sposób znalazło. Zapewniam, że nie jest to tak straszne. Ty się uparłeś, że musisz to zrobić w jeden konkretny sposób, na poziomie postu.. no trudno, trochę tego nie rozumiem. Co mogę zaproponować - przywiozę laptopa do 2oo. Pasuje ? :)
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Skippy »

Zaintrygował mnie ten temat. "Niemożliwe, żeby tak źle to działało!" - pomyślałem i postanowiłem wrzucić małą fotorelację.

1. Przygotowanie zdjęć na komputerze
Zawsze ustawiam wielkość zdjęć do medium na jakim będą oglądane. Zdjęcie po prostu lepiej wygląda, gdy ja je przeskaluję i wyostrzę niż jak robi to maszyna. Dlatego na monitorze/tv przygotowyję zdjęcia 2MPix, do internetu trochę mniejsze. Gdy mamy więcej zdjęć do zmniejszenia bardzo (naprawdę bardzo) pomocny jest program SNS-Resizer.

Okno konfiguracyjne:
Obrazek

Później wystarczy zaznaczyć zdjęcia, albo katalog, kliknąć prawym i z menu "Wyślij do" wybrać odpowiedni szablon.
Obrazek
Ja np. lubię jak mi zdjęcia wrzuca do osobnego katalogu:
Obrazek

Program działa naprawdę fajnie i dość inteligentnie wyostrza zdjęcia po zmniejszeniu. Zdjęcia pomniejszone z np. 12 MPix do 1,5-2 zwykle tracą na ostrości i trzeba je poprawiać. SNS Resizer radzi sobie z tym całkiem nieźle.

2. Wrzucenie w internet
Wybrałem najprostszy sposób - mam własny hosting (można mieć np. 5 GB za 40 zł/rok). Zdjęcia wrzuciłem do katalogu foto. Podczas przygotowywania ich nadałem łatwe nazwy - rumunia1.jpg, rumunia2.jpg itd.

3. Umieszczenie na forum
wpisuję raz:
[ img ]http://mojadomena.pl/foto/rumunia1.jpg][ /img ]
potem kopuję i zmieniam końcówkę:
[ img ]http://mojadomena.pl/foto/rumunia2.jpg][ /img ]
[ img ]http://mojadomena.pl/foto/rumunia3.jpg][ /img ]
[ img ]http://mojadomena.pl/foto/rumunia4.jpg][ /img ]
[ img ]http://mojadomena.pl/foto/rumunia5.jpg][ /img ]
Proste i szybkie.

Nie doczytałem jakie są rozmiary zdjęć i dopiero za trzecim razem udało mi się wyświetlić zdjęcia :)

Gdybym nie miał własnego serwera i nie używał SNS-Resizera - faktycznie, prędzej bym się pociął niż wrzucił tu fotorelację :)
Mam konto na flickr - można tam wyświetlić zdjęcie w różnych formatach i skopiować link. Jest tu jednak za dużo klikania jak dla mnie. O ile dwa zdjęcia nie stanowią problemu, dwadzieścia już tak. A jeśli na dwóch forach mam wrzucić różne rozmiary to już jestem całkiem zdemotywowany.


Rozumiem, że ludzie szybko przyzwyczajają się do luksusu i nie każdemu przeszkadza utrata jakości przy skalowaniu zdjęć przez serwisy do hostingu zdjęć. Poszukałem na szybko internet i znalazłem kilka modyfikacji, pozwalających zintegrować okno dodawania posta z serwisem hostingowym (tinypic, postimage). Może takie rozwiązanie dałoby się zaimplementować i ludzie zamiast się tracić tu energie pisali by fajne relacje?
Ze swojej strony mogę wystawić gdzieś forum z różnymi takimi dodatkami do potestowania. Potrzebuję tylko wiedzieć, że ma to sens - czyli zgoda administracji na ewentualne wdrożenie takiego rozwiązania i zainteresowanie użytkowników.


Edyta:
Jeszcze uwaga co do aktualnej dozwolonej wielkości zdjęć. Oglądam na monitorze 23 cale, FullHD i wydaje mi się w porządku, nie są według mnie za małe.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Skippy :thumbsup:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

Skippy pisze:Zaintrygował mnie ten temat. "Niemożliwe, żeby tak źle to działało!" - pomyślałem i postanowiłem wrzucić małą fotorelację.
Przede wszystkim ukłony, że chciało Ci się aż tak zaangażować, obszerność i dokładność Twojej wypowiedzi z jednej strony pokazuje, że oczywiście można "obejść" i wrzucić zdjęcia (tego nikt nie kwestionuje, ale nikt nie powie, że to jest "proste i czytelne") z drugiej strony pozwoliłem sobie wyszczególnić zdania, które są esencją tematu:
Skippy pisze: Gdybym nie miał własnego serwera i nie używał SNS-Resizera - faktycznie, prędzej bym się pociął niż wrzucił tu fotorelację :)
Jest tu jednak za dużo klikania jak dla mnie. O ile dwa zdjęcia nie stanowią problemu, dwadzieścia już tak.
A jeśli na dwóch forach mam wrzucić różne rozmiary to już jestem całkiem zdemotywowany.

(...) ludzie zamiast tracić tu energie pisali by fajne relacje?
tomekpe - Tobie również gratuluję zapału w przekonywaniu, że wyrób czekoladopodobny smakuje (prawie) tak samo jak prawdziwa czekolada. A wiem co mówię, bo miałem okazję spożywać oba produkty. :thumbsup:

Reasumując:
Moje zdanie jest takie, że na tym forum nieprędko coś się zmieni, bo mimo kolejnych próśb (zwłaszcza zielonych) i chęci zaangażowania w pomoc ze strony (różnych) Forumowiczów, wszystko trafia w próżnię. :banghead:
Sami Forumowicze pokażą czy będzie im się chciało użerać i robić fotorelacje czy... przeniosą się gdzie indziej lub zwyczajnie wrzucą kilka zdań i... odnośnik do galerii zewnętrznej. Zresztą... to od jakiegoś czasu już się dzieje, ale jak widać zamiast wsparcia i zachęty by takie osoby, którym się chce wzbogacać forum zatrzymać, słychać... straszenie bananami. "Genialne!" Hahahaha... :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Reindeer »

falco pisze:
Skippy pisze:Zaintrygował mnie ten temat. "Niemożliwe, żeby tak źle to działało!" - pomyślałem i postanowiłem wrzucić małą fotorelację.
Przede wszystkim ukłony, że chciało Ci się aż tak zaangażować, obszerność i dokładność Twojej wypowiedzi z jednej strony pokazuje, że oczywiście można "obejść" i wrzucić zdjęcia (tego nikt nie kwestionuje, ale nikt nie powie, że to jest "proste i czytelne") z drugiej strony pozwoliłem sobie wyszczególnić zdania, które są esencją tematu:
Skippy pisze: Gdybym nie miał własnego serwera i nie używał SNS-Resizera - faktycznie, prędzej bym się pociął niż wrzucił tu fotorelację :)
Jest tu jednak za dużo klikania jak dla mnie. O ile dwa zdjęcia nie stanowią problemu, dwadzieścia już tak.
A jeśli na dwóch forach mam wrzucić różne rozmiary to już jestem całkiem zdemotywowany.

(...) ludzie zamiast tracić tu energie pisali by fajne relacje?
tomekpe - Tobie również gratuluję zapału w przekonywaniu, że wyrób czekoladopodobny smakuje (prawie) tak samo jak prawdziwa czekolada. A wiem co mówię, bo miałem okazję spożywać oba produkty. :thumbsup:

Reasumując:
Moje zdanie jest takie, że na tym forum nieprędko coś się zmieni, bo mimo kolejnych próśb (zwłaszcza zielonych) i chęci zaangażowania w pomoc ze strony (różnych) Forumowiczów, wszystko trafia w próżnię. :banghead:
Sami Forumowicze pokażą czy będzie im się chciało użerać i robić fotorelacje czy... przeniosą się gdzie indziej lub zwyczajnie wrzucą kilka zdań i... odnośnik do galerii zewnętrznej. Zresztą... to od jakiegoś czasu już się dzieje, ale jak widać zamiast wsparcia i zachęty by takie osoby, którym się chce wzbogacać forum zatrzymać, słychać... straszenie bananami. "Genialne!" Hahahaha... :haha:
Zgadzam się z falco. Już od jakiegoś czasu skupiam się głównie na tworzeniu relacji na wordpressie, bo nie mam cierpliwości do bawienia się ze zdjęciami na forum. A jeśli już na to się zdecyduję, to muszę pamiętać, by przed wrzuceniem ich tutaj zmniejszyć je do przepisowego rozmiaru, a potem jeszcze odpowiednio je podlinkować, co przy większej ilości bywa nieco upierdliwe.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Panowie, ale robiąc większą relacje, to chyba i tak nie polegalibyście na silniku i dysku forumowym? Dla mnie zewnętrzny host dla zdjęć ma sporo zalet, owszem, wymuszonych tym jak aktualnie działa forum, ale mimo wszystko to są zalety - bezpieczeństwo i ładowanie zdjęć jest niezależne od forum. Przede wszystkim zdjęć umieszczonych poza forum można użyć po umieszczeniu własnej relacji na innym serwerze lub forum, wielokrotnie.

Falco, ja piszę w odniesieniu do obecnej sytuacji, a nie w celu przekonania że jest to lepsze rozwiązanie. Dodawać bezpośrednio do posta pewnie byłoby wygodniej... ale wrzucenie zdjęcia np. na wspomniany tinypic i pobranie bez żadnych programów,gotowego linka do zdjęcia w wybranym rozmiarze to nie jest straszne wyzwanie. Naprawdę! Alternatywnie, zmiana rozmiaru zdjęcia na własnym komputerze to jest również prosta operacja.

Twierdzę, że się da, napisałem tak wiele odcinków relacji i ... żyję :) Dla osób które chcą zdjęcia dodać teraz - to jest rozwiązanie. Nie ma co demonizować!

Odnośnie posta Skippy'ego - Skippy wrzuca na swój serwer, ale inne strony same zmniejszają zdjęcia i nie wymagają własnego serwera - to naprawdę nie jest trudne!
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

Tomekpe - jak Sam wiesz, jestem na forum już kilka lat i w tym czasie (jako zielony, potem czarny) nie raz i nie dwa umieszczałem różne zdjęcia, więc doskonale wiem co i jak, ale... po niezliczonych prośbach (wielu osób - zielonych i czarnych a nie tylko "krnąbnego" falco) :tongue: ,konkretnych propozycjach, ofertach pomocy przy rozbudowie forum, itd, itp. mi też się przelało i przestałem się męczyć.
Nie w tym rzecz, żebyśmy my dwaj się przekonywali, sęk w tym, że są bez porównania doskonalsze rozwiązania na innych forach i tylko i wyłącznie o to chodzi, aby z nich korzystać.
Jak widać, wszystkie te prośby są spuszczane do kibla, z uporem maniaka słyszymy tylko "nie, bo nie (potrzeba)", skoro nie potrzeba, to nie potrzeba.

Mnie to naprawdę lata i powiewa, napisałem swoje, Ty swoje, inni swoje a każdy z osobna podejmuje własne decyzje co dalej zrobić lub nie. :cool:
P.S. W ostatnich 2 dniach pojawiło się na forum kilka "fotorelacji" z... odnośnikami do zewnętrznych galerii, praktycznie bez wrzucania zdjęć na forum, "przypadek"...? :lol:

I tym oto sposobem nadszedł z mojej strony koniec tej przydługawej fotonoweli. :dupa:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości