Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Falco, no tu masz racje. W modernizacji forum nie pomogę. Chciałem jedynie pomóc osobom którym chwilowo zależy na umieszczeniu zdjęcia.

Nie jestem w stanie przebić muru głową i pewnie sam niedługo się zniechęcę. Szkoda, szkoda że ta dyskusja prowadzi do takich przykrych wniosków. Po co modernizować skoro można się męczyć..
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Skippy »

Tak, chce mi się. Wkurza mnie otoczenie, w którym się nic nie chce, a jedynie ludzie jątrzą i marudzą. Jak się chce, można dużo zrobić.

Falco- Twoje "reasumując" mówi wszystko o Twoim merytorycznym podejściu do tematu. Nie będę się więc wdawał w dyskusje w tym stylu. Szkoda mi na to czasu. Już i tak za dużo straciłem, zamiast zabrać się do istoty rzeczy :/

Na zrozumienie problemów ludzi, którzy napotykają na trudności z umieszczaniem zdjęć chętnie poświęcę swój czas. Lubię tę społeczność. Lubię też konstruktywne działania. Proszę osoby zainteresowane umieszczaniem zdjęć o opis trudności jakie napotykają. Napewno coś zaradzimy!

Opisany przeze mnie sposób z miejscem na serwerze www jest prosty, jasny i przejrzysty. Stosowany gęsto i często. Ludzie którzy chcą mieć większą kontrolę nad tym co publikują i nad jakością tego co publikują tak właśnie działają. Ludzie mniej lub bardziej ogarnięci komputerowo doskonale sobie z tym radzą. Nie jest to jakaś proteza.

Widzę następujące trudności z publikowaniem tu zdjęć. Osoby zainteresowane proszę o skomentowanie.
1. Trudno jest przygotować odpowiednio zdjęcia.
Opisałem wcześniej jak sprawnie można przygotować zdjęcia w odpowiednim rozmiarze. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby dało się prościej. Możemy ten wątek uznać za zamknięty?

2. Punkt drugi jest ściśle powiązany z pierwszym. Limit wielkości zdjęcia na forum. Brak automatycznego skalowania zdjęć.
Czy to jest dla kogoś problem? Zdjęcia wydają mi się duże. Na znacznie większym forum, gdzie głównie ogląda się fotografie jest limit 1024x850. Nie ma ustawionego limitu przy wrzucaniu, dostaje się ostrzeżenia jak się regulaminu nie przestrzega. Nie chcę tu wchodzić w to, czy tak jest lepiej, czy gorzej. Jeśli wielkość zdjęć jest problemem, jaki limit byłby znośny?

3. Hosting zdjęć - trudno skopiować linki, brak możliwości wyboru rozdzielczości.
Tu widzę największe pole do poprawy. Mamy generalne trzy (piszcie jak czegoś zapomniałem) wyjścia wrzucenia zdjęć do internetu:
a) własny hosting (serwer www). Opisałem wcześniej. Jak trzeba mogę opisać sposób wrzucania zdjęć na przykładzie webd.pl, gdzie są trzy metody (zagnieżdżamy się dalej)
I. klient (s)ftp - najstarsza chyba metoda i najpopularniejsza, ale może wydawać się najbardziej skompikowana - wymaga użycia klienta ftp
II. można wrzucić zdjęcie przez WWW
III. web disk - wygląda jak normalny katalog na dysku, zwykłe kopiowanie plików
b) serwer do hostowania zdjęć (postimage.org, TinyPic, fotosik itp.)
Słabo jestem tu zorientowany. Na szybko rzuciłem okiem, jedynie postimage.org wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem bo można wrzucać na raz wiele zdjęć. Może inne po rejestracji też. Dostajemy od razu gotowe linki do wklejenia na forum.
c) usługi chmurowe - dropbox, onedrive, picassa (już się chyba nie da tam zapisać, zmieniło się na google +, flickr)
Tu trzeba się najwięcej naklikać, nie znam łatwego sposobu wklejenia wielu zdjęć na forum.

Chciałbym tu sprostować swoją wypowiedź o flickrze. Linki do zdjęć o określonym rozmiarze można pobrać całkiem sprawnie:
a) wchodzimy do albumu
b) otwieramy w nowych zakładkach zdjęcia, które chcemy udostępnić
c) klikamy na pierwszym ikonkę do udostępniania. Wybieramy bbcode i rozmiar zdjęcia. Dostajemy link
d) na kolejnych zakładkach ze zdjęciami, po kliknięciu ikonki udostępniania zdjęcia mamy zapamiętane ustawienia wiec dostajemy link. Dużym plusem jest, że dostajemy miniaturkę w określonym rozmiarze, a po kliknięciu przechodzimy do pełnego obrazka. Proste łatwe, choć ja nie lubię klikać.



Edit:
Z ciekawości sprawdziłem, co to za fotorelację z odnośnikami do zewnętrznych galerii.
1 - odnośnik do zewnętrznej galerii - 140 zdjęć,
2 - odnośnik do zewnętrznej galerii - 125 zdjęć
3 - bardzo dużo zdjęć wrzuconych na forum, nie liczyłem
4 - dużo fotek, opis
5 - 10 zdjęć, reszta gdzie indziej
6 - filmik, trochę zdjęć, brak odnośnika do zewnętrznej galerii
Dalej mi się nie chce.
Ostatnio zmieniony 10.08.2014, 18:27 przez Skippy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

Skippy pisze:Falco- Twoje "reasumując" mówi wszystko o Twoim merytorycznym podejściu do tematu. Nie będę się więc wdawał w dyskusje w tym stylu. Szkoda mi na to czasu.
Mylisz się i to bardzo, ale domyślam się, że opierasz się na ostatnim zdaniu a nie głębszym wejściu w temat, czyli tym, co już znacznie wcześniej mówiłem. Podpowiem Ci, że ja nie z tych, co krytykują ale nic nie proponują, więc zanim kogoś ocenisz poznaj dokładnie sprawę, to sprzyja rozwiązaniu a nie konfliktowaniu, tam gdzie tego konfliktu nie ma. :thumbsup:

Wyobraź Sobie, że już bardzo dawno podawałem konkretne rozwinięcie (nie mylić z zastąpieniem) opcji wrzucania zdjęć, choćby przez bardzo fajną funkcję "pokaz slajdów" na którą natknąłem się na jednym z for i sam z niej korzystałem.
Niestety nie znam się na tematach technicznych, zresztą wiele razy o tym mówiłem, trudno, więc oczekiwać, że napiszę coś, czego nie znam. Techniczne rozwiązania podały od innych osób (jak teraz od Ciebie), ale... wszystko kończyło się albo milczeniem, albo "nie, nie potrzebujemy takich funkcji". Mnie (i wiem, że nie tylko mnie), to zmęczyło, ale może taki miał być właśnie efekt? Przestało to być dla mnie tak ważne jak było wcześniej.

Ponieważ ja też nie mam zamiaru tracić więcej czasu na puste stukanie (choć jakaś tam iluzoryczna myśl, że w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy, by forum rozwinąć się tli...), więc zgadzam się z Tobą, że nie widzę sensu w prowadzeniu dyskusji, bez zagłębienia się w całość a nie wybiórczo.

Mam prośbę o nieprzywoływanie mnie już w tej dyskusji, podobnie jak wojtekk (przepraszam, że Cię przywołałem) chciałbym, aby z mojej strony, to było EOT. Jeśli jednak ktoś miałby jakąś sprawę do mnie, związaną z tematem, proszę o PW, naprawdę nie chce mi się już tematu wałkować. Dziękuję!

Dziękuję za PW z propozycją pomocy przy ewentualnych kłopotach z "obsługą" forum, w razie czego wiem do kogo uderzać. :ok:

P.S. Fajnie, że Ci się chciało napisać kolejną instrukcję! :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 10.08.2014, 09:44 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Kwestia w tym, że pomimo, że na innych forach czasem można łatwiej (załączanie zdjęć wprost do postu), to tu nie jest aż tak trudno!

Poza tym wpinanie zdjęcia bezpośrednio do postu to rozwiązanie, które ma kilka wad i służy głównie komputerowym laikom, którym się zupełnie nie chce rozpoznać tematu.. Propozycja zmian typu "widziałem to na innym forum" to żadna propozycja, niestety. Też widziałem dużo fajnych rzeczy w internecie.

Świetnie, gdyby to była jedna dostępnych z opcji. Ale nie jest dostępna i nie róbmy z tego tragedii, jest po prostu mniej wygodnie. Kto będzie chciał napisać relację z fotkami, napisze ją, informacji jest dosyć. Załączenie zdjęć to nie jest największy problem.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5507
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wojtekk »

Skippy. Super post!
Skippy pisze:
Widzę następujące trudności z publikowaniem tu zdjęć. Osoby zainteresowane proszę o skomentowanie.
1. Trudno jest przygotować odpowiednio zdjęcia.
Opisałem wcześniej jak sprawnie można przygotować zdjęcia w odpowiednim rozmiarze. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby dało się prościej. Możemy ten wątek uznać za zamknięty?
Tak. Można uznać. Trudno jest laikowi przygotować. Obecny system zniechęca.

Skippy pisze:

2. Punkt pierwszy jest ściśle powiązany z pierwszym. Limit wielkości zdjęcia na forum. Brak automatycznego skalowania zdjęć.
Czy to jest dla kogoś problem? Zdjęcia wydają mi się duże. Na znacznie większym forum, gdzie głównie ogląda się fotografie jest limit 1024x850. Nie ma ustawionego limitu przy wrzucaniu, dostaje się ostrzeżenia jak się regulaminu nie przestrzega. Nie chcę tu wchodzić w to, czy tak jest lepiej, czy gorzej. Jeśli wielkość zdjęć jest problemem, jaki limit byłby znośny?
Niestety nie rozumiem pytania :). Na pewno punkt pierwszy jest ścisle powiązany z pierszym :D Oczywiście żartuję.

Gdyby samo się skalowały - byłoby super. Obecnie się samo skaluje, ale jest to upierdliwa robota (opisałem wyżej jak bardzo dla mnie - laika - było to upierdliwe).

Skippy pisze:

3. Hosting zdjęć - trudno skopiować linki, brak możliwości wyboru rozdzielczości.
Tu się nie wypowiadam. Nie znam się.

Moja propozycja:

1) Piszę post
2) Klikam na spinacz - dodaj załączniki (czyli sam tworzy galerię, przycina. Da się wgrać wiele zdjęć na raz).
3) KLikam wyślij.

Czy tak by się dało?

P.S. Tomku. Nie wiem już o co Ci chodzi. Przykład:

1.
No to jak - jest dobrze, czy niedobrze?
tomekpe pisze: Dodawać bezpośrednio do posta pewnie byłoby wygodniej.
tomekpe pisze: (…) wymyśliłeś sobie jeden sposób w jaki powinno się dodawać fotki i (…) fajnie byłoby móc tak dodać zdjęcia (…). Teraz się tak niestety nie da -
tomekpe pisze:
Nie jestem w stanie przebić muru głową i pewnie sam niedługo się zniechęcę.
Czy:
tomekpe pisze:
Twierdzę, że się da, napisałem tak wiele odcinków relacji i ... żyję :) Dla osób które chcą zdjęcia dodać teraz - to jest rozwiązanie. Nie ma co demonizować!
tomekpe pisze: to tu nie jest aż tak trudno!
tomekpe pisze: Kto będzie chciał napisać relację z fotkami, napisze ją, informacji jest dosyć. Załączenie zdjęć to nie jest największy problem.
tomekpe pisze: (...) to naprawdę nie jest trudne!

2. No to jak:

tomekpe pisze: Propozycja zmian typu "widziałem to na innym forum" to żadna propozycja, niestety. Też widziałem dużo fajnych rzeczy w internecie.
Czy:
tomekpe pisze:.

Świetnie, gdyby to była jedna dostępnych z opcji.
[/quote]


Hormony? Okres? Przekwitanie? Sorry - nie mogłem się powstrzymać :D Oczywiście żartuję. Na pewno stoi za tym żelazna logika
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Skippy »

wojtekk pisze: Moja propozycja:

1) Piszę post
2) Klikam na spinacz - dodaj załączniki (czyli sam tworzy galerię, przycina. Da się wgrać wiele zdjęć na raz).
3) KLikam wyślij.

Czy tak by się dało?
Wszystko się da, ale wydaje się to zdecydowanie zbyt kosztowne do wdrożenia (choć może admini mają jakiś pomysł, chociaż na część z tych rzeczy). Mówię tu o koszcie czasu na napisanie/przetestowanie/wdrożenie i wsparcie rozwiązania. Dochodzi koszt miejsca na dysku (jakby dużo ludzi zdecydowało się tak zamieszczać zdjęcia). Dodatkowo koszt obciążenia serwera (znacznie lepiej dla niego, a więc dla ogólnego działania forum gdy obrazki wczytywane są z zewnątrz).

Na razie filmik, jak wrzucić zdjęcia za pomocą postimage.org. Zakładam, że mamy zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości (to dwa kliknięcia po wybraniu zdjęć).
http://www.youtube.com/watch?v=r3iUE_wg ... e=youtu.be

W linku bezpośrednim do zdjęcia w google plus jest zaszyty jego rozmiar. Możemy sobie to swobodnie modyfikować (podajemy maksymalne dopuszczalne wymiary, nie zmienia proporcji):
https://lh3.googleusercontent.com/-NaB- ... 3-h1873-no[/b]/DSC_6819.JPG

pogrubiony fragment możemy zmienić - np /w200/ - obrazek o maksymalnej szerokości 200 px
_https://lh3.googleusercontent.com/-NaB-gBvLIcU/U-Dr8CZ3SQI/AAAAAAAAAR4/KDUHFdMFK7w/w200-no/DSC_6819.JPG
Obrazek
_https://lh3.googleusercontent.com/-NaB-gBvLIcU/U-Dr8CZ3SQI/AAAAAAAAAR4/KDUHFdMFK7w/w300-no/DSC_6819.JPG
Obrazek
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: haku »

Skippy myślę że by się nie dało, bo forum obecnie nie ma takiej opcji. Każde forum działa inaczej i ma inne funkcje. Chyba, że wiesz jak to zrobić/doinstalować to wtedy się pojawi.

Kurcze... tak czytam i czytam i chyba musiał bym sam stworzyć jakąś fotorelację żeby zrozumieć problem z wklejaniem zdjęć.
Ile razy potrzebowałem tyle razy wklejałem, fakt że kiedyś trzeba było pilnować wymiaru i rozmiaru zdjęcia, ale od kiedy to robi się z automatu to nie rozumiem problemu. Z przyczyn wiadomych jakościowo nie będą to zdjęcia w super rozdzielczości i jednym kliknięciem przycisku, ale przecież to jest forum, a nie portal społecznościowy, tu się głównie pisze, zdjęcia są miłym dodatkiem.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: maju »

Wklejanie zdjęcia bezpośrednio do posta jako "załącznik" ma kilka wad, wiec nie wiem dlaczego niektórzy uparcie chcą tak dodawać zdjęcia.
Taki załącznik nie jest widoczny dla osób niezalogowanych a dodatkowo nie posiada on zewnętrznego adresu - foto jet więc widoczne tylko w poście.

W przypadku dodania zdjęcia do forumowej galerii lub podlinkowanie z zewnętrznej galerii sprawia, że wady powyższe znikają.
Sporo osób ma w tej chwili swoje galerie np na picassa czy google - tam mają różne albumy i w nich sporo zdjęć.
To świadczy o popularności takiego rozwiązania gdzie można wklejać sporo zdjęć posegregowanych tematycznie.

Jakiś czas temu zaczęły się testy takiej właśnie galerii ale stojącej na TCPowym serwerze.
Teoretycznie ta galeria nie jest do końca przetestowana ale i tak był propozycja przetestowania jej przez większą ilość osób niż dotychczas.
Zatem testujcie.

Pod adresem http://www.galeria.transalpclub.pl znajdziecie dodatkową galerię na zdjęcia.
Oglądać ją można bez logowania się, ale aby dodawać swoje zdjęcia trzeba już to zrobić.
Ponieważ ta galeria nie jest powiązana z forum to po zarejestrowaniu się będzie trzeba poczekać na ręczną autoryzację - ta będzie tylko dla zielonych.
Autoryzacja może trochę potrwać bo opiekun galerii musi zauważyć informacje i na nią zareagować.
Ja będę wspierał ten proces (aby było szybciej) sprawdzając co trzeba z poziomu panela admina - dlatego nawet jak nie otrzymacie maila z informacją o uruchomieniu konta to może to i tak nastąpić.
Oczywiście ta autoryzacja jest jednorazowa - tylko przy zakładaniu swojego konta.
Jeśli galeria się przyjmie i będzie używana to zapewne zostanie na stałe.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Baran »

Merytorycznie:

Ze swoim świeżo postawionym forum zintegrowałem zewnętrzny serwis hostujący, wystarczyło doinstalować jeden moduł do forum.
Dzięki temu fotki nie obciążają forum, a wrzuca się je łatwo i przyjemnie.
Wadą jest to, że jeśli serwis hostujący fotki padnie, padną wszystkie fotki wklejone w ten sposób, ale zawsze można wklejać też w tradycyjny sposób przez img.

Może nie jest to w 100% eleganckie rozwiązanie, ale robi robotę i nie trzeba się bawić ze skalowaniem, przeklejaniem linków, etc.

Na przykładzie forumowej instrukcji możecie zobaczyć, jak to działa w praktyce:
http://www.tigerforum.pl/index.php?topic=5.0
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

Baran pisze:Merytorycznie:

Ze swoim świeżo postawionym forum zintegrowałem zewnętrzny serwis hostujący, wystarczyło doinstalować jeden moduł do forum.
Baran, przecież to jest (nie)możliwe... :haha:
P.S. Powinieneś też wprowadzić wzorem naszego ADM-u... ograniczenia do korzystania z galerii dla pokolorowanych inaczej. :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: maju »

Baran pisze: Ze swoim świeżo postawionym forum zintegrowałem zewnętrzny serwis hostujący, wystarczyło doinstalować jeden moduł do forum.
Dzięki temu fotki nie obciążają forum, a wrzuca się je łatwo i przyjemnie.
Wadą jest to, że jeśli serwis hostujący fotki padnie, padną wszystkie fotki wklejone w ten sposób, ale zawsze można wklejać też w tradycyjny sposób przez img.
Jest to jakieś rozwiązanie ale jak sam wspomniałeś ma też swoje wady.
Nigdy nie da się przewidzieć kiedy padnie zewnętrzny usługodawca - na chwilę, czy po prostu zamknie interes.
A na przechowywanie zdjęć trzeba patrzeć długoterminowo, więc wybór opcji powinien to uwzględniać.
Zresztą każde rozwiązanie ma jakieś wady...

Zewnętrzna TCP Galeria która teraz ruszyła (http://www.galeria.transalpclub.pl) nie ma nic wspólnego z forum więc go nie obciąża.
Nawet w razie usterki forum, galerii, strony głównej reszta jest bezpieczna.
Kopie bezpieczeństwa wszystkiego zapewnia również hostingodawca.

TCP Galeria ma mieć takie zastosowanie jak Picassa itp. tyle że jest własna, nie jesteśmy zależnymi od zewnętrznych serwisów i ich zasad.
Na tą chwilę TCP Galeria nie ma ograniczeń wielkości zdjęć. Ograniczeniem jest tylko wielkość powierzchni dyskowej na serwerze.
Jeśli jednak taka galeria stała by się popularna i zaczęło brakować miejsca to zawsze można zakupić własny dysk sieciowy z powiedzmy dwoma HDD w raidzie1 i problem wielkości quoty odpada. Pewnie wtedy większym problemem będzie szybkość łącza... - ale każde rozwiązanie ma jakieś wady...
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Rolo »

Ja bardzo proszę o przyklejenie tego tematu, bo nigdy nie moge dziadostwa znaleźć.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Baran »

Kolejny sposób na wklejanie zdjęć
(kopiuj - wklej mojego postu z bliźniaczego wątku, ale może dzięki temu więcej osób go zobaczy):

By szybko dodać fotkę (lub fotki) do postu:

1. Otwórz sobie w drugiej zakładce przeglądarki stronkę http://www.postimage.org .

2. Następnie, na http://www.postimage.org, w oknie, które się pojawi:

Obrazek
Może się przydać: Zamiast jednego zdjęcia możesz zaznaczyć i załadować od razu kilka obrazków na raz.

3. Po załadowaniu, w linijce Miniatura dla forum (1) kliknij przycisk kopiuj do schowka.

Obrazek

Następnie wklej skopiowany kod do okna edycji postu na trampkowym forum. Obrazek będzie w miejscu, w którym wkleiłeś kod.
Nie trzeba zmieniać rozmiaru obrazka. Samo się zrobi ;)

To wszystko!

Po wklejeniu kodu obrazka do okna edycji posta, obrazek pojawi się po kliknięciu Podgląd lub Wyślij.

Przykładowy, tak wklejony obrazek:
Obrazek
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Krzych BBI »

Bardzo fajna instrukcja, przydała się :smile: Dzięki kolego Baran :thanks:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Baran »

Dzięki, cieszę się, że się przydała :thumbsup:
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Nadol »

Podłącze się pod temat.
Tym razem opis jak wstawiać zdjęcia z google drive.

Zakładam że na google drive macie już zdjęcia w odpowiedniej dla forum rozdzielczości i potraficie je udostępnić (opcja share).
Dostajecie linka podobnego do tego:
https://drive.google.com/file/d/0Bxodq9RIVIt4cjVLVG5USmgweWc/view?usp=sharing
Przykład, który nie będzie działał na forum:

Kod: Zaznacz cały

[img]https://drive.google.com/file/d/0Bxodq9RIVIt4cjVLVG5USmgweWc/view?usp=sharing[/img]
Żeby wstawić powyższy link jako zdjęcie na forum musimy go troszkę zmodyfikować:
https://drive.google.com/uc?id=0Bxodq9RIVIt4cjVLVG5USmgweWc
Przykład, który będzie działał na forum:

Kod: Zaznacz cały

[img]https://drive.google.com/uc?id=0Bxodq9RIVIt4cjVLVG5USmgweWc[/img]
Możliwe że przy pomocy wyrażeń regularnych (regex) lub też inną metodą (zwykła podmiana stringu) można to zautomatyzować i użyć jako BBCode.


Dla dociekliwych - jak otworzyć duże zdjęcie w nowym oknie przeglądarki po kliknięciu na małe, przygotowane dla forum.
Na google drive (serwer może być dowolny) musimy mieć przygotowane i udostępnione 2 pliki: jeden o rozdzielczości dla forum (mniejszy) a drugi większy(np oryginalny jak z aparatu).

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

[url=https://drive.google.com/uc?id=0Bxodq9RIVIt4cjVLVG5USmgweWc][img]https://drive.google.com/uc?id=0Bxodq9RIVIt4ajFMcWFkSGJQemc[/img][/url]
I gotowiec do kliknięcia:
Obrazek
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
michu83
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 27.01.2014, 19:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Toruń

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: michu83 »

Baran twoja instrukcja też mi się przydała. Dzięki
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Baran »

Po to jest, dzięki!
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Beny66638
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.03.2014, 00:54
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Koszalin

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Beny66638 »

Wielka szkoda.Czy można za kogoś zgodą wystawić takie ogłoszenie.Z góry dzięki za informację.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pieter
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.01.2013, 17:12
Mój motocykl: XL700V

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: pieter »

Dzięki za podpowiedzi a teraz próba

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f98 ... a571e.html
to przez url
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość