Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Wstawianie zdjęć...

Post autor: Neno »

Czasem jest też tak, że zdjęcia przycięte są dobrze a Forum i tak się wykłada.
Ja takie wiadomości dzielę na dwie, z mniejsza ilością zdjęć/linków do nich - w 100% pomaga.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Wstawianie zdjęć - MEGA PORAŻKA!!!!

Post autor: modern25 »

wilczek pisze:Widzisz MADRAFI, jesteśmy sprawni inaczej :lol: podobnie jak zimny i parę Osób jeszcze. Przecież wszystkim wszystko działa. Tylko nam coś się nie podoba, bo wywrotowe siły reprezentujemy , w zmowie działając aby przejąć władzę :haha:
hahah ja tez jestem sprawny inaczej . Tez żadnego foto nie mogę tu wkleić .
Choć ja to myślałem że dla tego, ze nie jestem już zielony . Jak byłem to nie miałem potrzeby wklejania fotek a teraz bym wkleił jedno czy dwa ale nie mogę . Ale zimny jest zielony i też nie może :omg: . może to wina przeglądarki ..? Bo przecież to oczywiste, że nie MOJA/NASZA wina ?? :haha:
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wojtekk »

Wklejanie zdjęć jest do kitu. Walczę kolejny dzień. Cztery strony wyjaśnień mnie w tym utwierdza.

Chyba mnie .. irytuje to, że szereg ludzi (Madrafi, Baran) zaproponowało zmiany w silniku (jeżeli to się tak nazywa) forum i nic. Olani.

Jestem na forum xtz. Nic się nie płaci. Przesyłanie zdjęć jest takie, że zaznaczam tyle zdjęć ode mnie z dysku ile chcę i wklejam hurtem. Samo się przycina, wkleja gdzie chcę. Bez klikania jakiś url, pic i innych pogmatwanych guziczków.

No cholera mnie strzela!!!

Wklejanie bezpośrednio na forum? Masakra jakaś. Trzeba ręcznie przewijać by zobaczyć całość. Po jednym zdjęciu. Jakoś do kitu Ręcznie wklejanie miejsca gdzie ma się wkleić. No rzesz…. kurczę pióro :)


Pojawia mi się "Nie było możliwe określenie wymiarów obrazka."
Ostatnio zmieniony 07.08.2014, 21:01 przez wojtekk, łącznie zmieniany 2 razy.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wilczek »

Wojtekk, przestrzegam- zaraz dostaniesz bana, bo zaczynasz pisaĆ jak grupa frustratów, która zmówiła się by dojechać adminom i modom. Edytuj i kasuj postulaty o postęp albo.....Spodziewaj się oficjalnego ostrzeżenia. Ja już dostałem i się wystraszyłem :mouthshut: :haha:
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: zaczekaj »

Też mnie wkurza :thumbsdown: wrzucanie zdjęć na forum. O ile kiedyś miałam czas na zabawę, to przycinałam, kombinowałam, zmniejszałam i wrzucałam.
A teraz mnie szlag trafia, że wiecznie jest coś nie tak. Marzą mi się duże, ładne zdjęcia w mojej relacji, a tak. :dupa:
Nie będę porównywać forum do innych ale jest :thumbsdown:
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wilczek »

Oświadczam , w obawie o bana, iż nie uczestniczę i nie organizuję zmowy krytyki i zmasowanego ataku na tradycje forum, głownie jego skostniałej technologii. To piszę będąc jednym z najstarszych wiekiem na forum , bez konta na fejsie. Przycinanie zdjęć, grzebanie w otchłaniach, aby wstawić fotę , to niepowtarzalny charakter forum, dowód na poszanowanie tradycji i wyraz szacunku ( przez tracony czas, stop- poświęcony czas, ktorego każdy ma zbyt dużo) dla zarządzających. Nie chce się komuś popracować nad fotami to odjazd i nie jęczeć na forum i potajemnie nie spiskować. Uj ze zdjęciami. Pisać o blotku, srubkach i zaletach TA a nie jojczyć ciagle. No . Lubu dubu , niech nam żyje prezes naszego klubu! To śpiewałem ja, wilczek, easy rider. :lol:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

wojtekk - jestem w szoku! :omg: Ty stwierdzasz, że na forum coś jest "be"?!?!?! Przecież całkiem niedawno gdy ja ośmieliłem się podnieść głos, że na forum jest coś "be" (proponując min. Uwaga!! Rozszerzenie opcji wrzucania zdjęć), jeden z kilku krzyczałeś, że "forum jest świetne". Taki żaaaart z taaaką brooodą. :haha: Zdrówko Abstynencie! Poważnie życzę Ci (jeszcze) więcej cierpliwości, mi (do wrzucania fotek) dawno się skończyła i jest mi z tym dobrze, czego i Tobie mooocnooo życzę. :ok:

wilczek - ja też oświadczam, to co wyżej oświadczyłeś, że pisząc to razem, jesteśmy całkiem osobno. :rolf: Aaa... strach ma wielkie oczy - mnie też (na)straszył, łuuuu... Tradycyjne pozdrowienie :dupa:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Neno »

zaczekaj pisze: Nie będę porównywać forum do innych ale jest :thumbsdown:
Niestety, pod tym względem jesteśmy w innej epoce ;(
Pisząc relację trzeba na Forum TCP przygotowywac oddzielne, specjalne zdjęcia (inny rozmiar) bądź karmić innych znaczkami pocztowymi.
Limit wysokości 750 dobija mnie już konkretnie do tego stopnia, że mi się po prostu przestało chcieć...
Ja postulowałem o zmianę w 2010r.
Mamy rok 2014 - postuluję o to nadal! Błagam, pragnę...

Fajnie by było kolejną relację przygotować już z obrazkami 1200x lub chociaż 1025x

Bez urazy dla Administracji ale skoro mogą inni... i to od dawna...
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Artek »



Ja to robię tak. Przepraszam za jakość. Długo się zdjęcie do galerii wrzucało bo w tym samym czasie łącze mi syn sieciówką obciążał. Nic nie muszę przycinać.
Dominator.
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: haku »

Bo od jakiegoś czasu przycinanie i zmniejszanie robi się automatycznie...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wojtekk »

haku pisze:Bo od jakiegoś czasu przycinanie i zmniejszanie robi się automatycznie...
Powtarzam. Wklejajac link do mojego zdjęcia wyskakuje mi na naszym forum ze niemożliwe było ustalenie wymiarów obrazka. Jestem pewien ze to da sie obejść. Ale jak cztery strony tekstu jest o obchodzeniu a na innym silniku forum tego nie mam- to mi przykro.

Myśle ze mam fajne zdjęcia. Ale albo wklejam jakieś marne kopie albo w ogóle. Bo jak spędzam drugie razy tyle na walkę ze zdjęciami co samo pisanie...

Dla mnie eot.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: falco »

zaczekaj pisze: Nie będę porównywać forum do innych ale jest :thumbsdown:
Neno pisze:Niestety, pod tym względem jesteśmy w innej epoce ;(
Pisząc relację trzeba na Forum TCP przygotowywac oddzielne, specjalne zdjęcia (inny rozmiar) bądź karmić innych znaczkami pocztowymi.
Limit wysokości 750 dobija mnie już konkretnie do tego stopnia, że mi się po prostu przestało chcieć...
Ja postulowałem o zmianę w 2010r.
Mamy rok 2014 - postuluję o to nadal! Błagam, pragnę...
Piszcie relacje gdzie indziej, co najwyżej podsyłajcie odnośniki, skoro ADM-owi nie zależy (co widać nie od dzisiaj - n_i_e_s_t_e_t_y, bo przez to tracą w_s_z_y_s_c_y Forumowicze, którzy nadal walczą z wiatrakami!!!!!!!!!!), aby forum się rozwijało i wzbogacało interesującymi tekstami, to przestańcie się męczyć i nie piszcie!

P.S. Neno! Ty to już przegiąłeś!! Jesteś naprawdę bezczelny, choć (tu) użyłeś wyjątkowo miękkiej formy "prośby"... ;)
Nie krępuj się - wyrzuć to z Siebie (najwyżej dostaniesz bana). :tongue: A poza tym jak możesz się przypominać (dopiero) po 4 (w sumie 5) latach? Wracaj do kąta i czekaj aż spłynie na Ciebie łaska, bądź popadniesz w niełaskę "milczenia". :haha:

P.S.S. Tytuł wątku powinien zostać zmieniony (choć, to może być ponad siły...) :lol:

"Skuteczna Instrukcja jak z_n_i_e_c_h_ę_c_i_ć do wstawiania fotorelacji".
Ostatnio zmieniony 08.08.2014, 08:58 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: zaczekaj »

haku pisze:Bo od jakiegoś czasu przycinanie i zmniejszanie robi się automatycznie...
Nie bardzo. Chyba, że tylko dla zielonych.
Mi tam albo wyskakuje, że nie było możliwe określenie rozmiarów obrazka albo, że zdjęcie jest duże i powinno mieć takie czy siakie wymiary.
Piszcie relacje gdzie indziej, co najwyżej
podsyłajcie odnośniki, skoro ADM-owi nie zależy
(co widać nie od dzisiaj - n_i_e_s_t_e_t_y, bo
przez to tracą w_s_z_y_s_c_y Forumowicze, którzy
nadal walczą z wiatrakami!!!!!!!!!!), aby forum się
rozwijało i wzbogacało interesującymi tekstami,
to przestańcie się męczyć i nie piszcie!
I tak trzeba zrobić. Chyba jedyny sposób by bez męczenia podzielić się z ludźmi relacją-wstawić link do innego forum.
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: evoluzione »

Dla mnie odkąd odkryłem "galerię" użytkownika wrzucanie fotek na forum stało się prostsze. Bo galeria sama przycina, a my w poście potem wpisujemy tylko numer obrazka. Z tym, że galeria jest chyba tylko dla "zielonych". Ten system jednak się dobrze sprawdza tylko w przypadku małych ilości fotek :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: miroslaw123 »

forumowa galeria jest dla zielonych, ale jest picassa z której nie da się przykleić zdjęć bo są zwykle za duże... co prawda ja sobie i tak zmniejszam na picassie i wtedy wchodzą ale jak chcę przekleić np. plakat z innego forum to pokazuje mi znany komunikat i pozostaje link :egh:
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: Neno »

evoluzione pisze:Dla mnie odkąd odkryłem "galerię" użytkownika wrzucanie fotek na forum stało się prostsze. Bo galeria sama przycina, a my w poście potem wpisujemy tylko numer obrazka. Z tym, że galeria jest chyba tylko dla "zielonych". Ten system jednak się dobrze sprawdza tylko w przypadku małych ilości fotek :wink:
I jest ok dla ludzi piszących relację w jednym miejscu. Zewnętrzny serwer załatwia sprawę.
Zwracam honor - 1025pix wchodzi, nie wiem od jakiego czasu bo ja od lat zmniejszałem do 900x
Fakt ten zauwazyłem kilka tygodni temu, tylko obyty z 900x już zdażyłem zapomnieć.
Dowód:
Obrazek

Nooo więc chyba napisze kolejną relację, mimo, że nie będzie w niej ani jednej Hondy, ba - nawet BMW i bielizny nie będzie ;)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

miroslaw123 pisze:forumowa galeria jest dla zielonych, ale jest picassa z której nie da się przykleić zdjęć bo są zwykle za duże... co prawda ja sobie i tak zmniejszam na picassie i wtedy wchodzą ale jak chcę przekleić np. plakat z innego forum to pokazuje mi znany komunikat i pozostaje link :egh:
W Picassie masz możliwość pobrania linka do samego obrazka, albo do przyciętej kopii (link jest zaraz obok).

Ja wybieram 800 px, a dla pionowych fotek 600 px i wszystko śmiga :thumbsup:

Dla zainteresowanych zrobiłem zrzut ekranu (Picasa w przeglądarce internetowej!):

Obrazek

Krok po kroku.

1. Robię album w Google Picasa, przesyłam fotki jakie są potrzebne. Konto jest dostępne bez zbędnych ceregieli i mam je od kilku lat bez problemów typu konieczność płatności czy sprzątania.
1a. Album powinien być ustawiony jako publiczny lub "każda osoba posiadająca link", chodzi o dostępność zdjęć bez logowania.
2. Przeglądam album w trybie jedno zdjęcie na ekranie.
3. Dla danego zdjęcia wybieram to co na zrzucie ekranu i pobieram link do pomniejszonego zdjęcia.
4. Na forum pisząc posta używam przycisku "Img" i wklejam w środek to co podała Google Picasa (bez dodatkowych zmian).
5. Ta-daam. Zdjęcie jest na forum.
Ostatnio zmieniony 08.08.2014, 19:22 przez tomekpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: ant6 »

można tak robić w picassie on line czy trzeba mieć zainstalowany program na komputerze?
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: wojtekk »

tomekpe pisze: [
Krok po kroku.

1. Robię album w Google Picasa, przesyłam fotki jakie są potrzebne. Konto jest dostępne bez zbędnych ceregieli i mam je od kilku lat bez problemów typu konieczność płatności czy sprzątania.
1a. Album powinien być ustawiony jako publiczny lub "każda osoba posiadająca link", chodzi o dostępność zdjęć bez logowania.
2. Przeglądam album w trybie jedno zdjęcie na ekranie.
3. Dla danego zdjęcia wybieram to co na zrzucie ekranu i pobieram link do pomniejszonego zdjęcia.
4. Na forum pisząc posta używam przycisku "Img" i wklejam w środek to co podała Google Picasa (bez dodatkowych zmian).
5. Ta-daam. Zdjęcie jest na forum.
Tomku. Pełna zgoda, że się pewnie da. Ja na innym forum robię tak:

1. Otwieram w poście, który piszę "dodaj załącznik" (taki jest i u nas).
2. Zaznaczam wszystkie zdjęcia z dysku jakie chcę załączyć (u nas tylko jedno).
3. Naciskam wyślij i ta-daaam. Zdjęcie jest na forum.

Czy u nas tak może być? Bo dzięki temu nie mam kroków:
1. Eksport zdjęć na picassę (podobnie jak zmuszanie ludzie by mieli FB).
2. Nic nie muszę przeglądać po jednym zdjęciu, cokolwike udostępniać.
3. Nic nie musze zmiejszać, pobierać linków
4. Nie muszę mieć zakichanego guziczka img
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Instrukcja wstawiania zdjęć- jak wrzucać zdjęcia

Post autor: tomekpe »

Pracuję wyłącznie przez przeglądarkę, bez instalacji u siebie. Nie potrzeba nic poza plikiem ze zdjęciem.

Natomiast, gdy mam dużo zdjęć, np. do relacji, to i tak wygodniej jest je u siebie na komputerze wstępnie zmniejszyć - mniej zjada to pojemność konta Picasa i szybciej trwa transfer. Oczywiście to opcjonalne i nie trzeba tego robić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość