Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: velmafia »

HerkulesWPR pisze:czy jak zdejmę zębatkę zdawczą celem kontroli wałka to muszę ja potem włożyć tak jak była? czy jest techniczna możliwość żebym źle ją potem zamontował?
Zapamiętaj którą stroną jest założona w twoją stronę a którą w stronę silnika, jedynie to można popieprzyć. reszta bez różnicy na wieloklinie/wielowypuście.
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Hawk1985 »

Dobrzy ludzie pytałem w innym temacie, ale nikt nie odpowiedział.
Dzwoni mi dbkiller widoczny na zdjęciu w Huzarze:
Obrazek
Dzwoniłem do Zbyszka zasugerował żeby dobić wydech gumowym młotkiem lub przez deskę aby wszedł ciasno na rurkę, to pomogło na chwilę bo znów dzwoni.
Zasugerował też że można podłożyć bandaż termiczny, ale boje się że to przedmucha.
Co myślicie o użyciu silikonu do pieców i kominków 1500*C ? Powinien dać rade, bo chyba już do wyższych temperatur nie ma.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: colles »

Hawk1985 pisze: Co myślicie o użyciu silikonu do pieców i kominków 1500*C ? Powinien dać rade, bo chyba już do wyższych temperatur nie ma.
Silikon na 1500*C odpuść ponieważ przy temperaturze taki silikon robi się jak kamień i pod wpływem drgań się wykruszy.
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: jajamam »

Odkręcić wszystkie obejmy, docisnąć tlumik i wszystko skręcić. U mnie raz się wysunął po jakimś glebowaniu i ta operacja załatwiła problem.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Krzych BBI »

Nie koniecznie szybko :smile: Czy ktoś z posiadaczy 650-tki z zamontowanymi gmolami Ostrego może pokazać fotkę/fotki kratki (osłony chłodnicy) i tychże gmoli ? Będę bardzo, bardzo wdzięczny :thanks:
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Hawk1985 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
O to chodzi?

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Krzych BBI »

O to chodzi, dokładnie o to :smile:
Hawk1985 dziękuję Ci bardzo :thanks:
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Ifko »

Czy żeby zdjąć tylne koło w TA 93r (mam tarczowy hamulec nie bębnowy) najpierw muszę zdjąć zacisk hamulca z tarczy? W mojej serwisówce widzę tylko opis dla wersji z bębnem. Jeśli tak to które śruby odkręcić i z jaką siła później je przykręcić:)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: ostry »

Wyciągnij oś, potem zdejmuj koło. Tarcza wysunie się z hamownika. W razie potrzeby delikatnie rozewrzyj klocki np. śrubokrętem. Choć bezpieczniej dla klocków (żeby się nie ukruszyły) jest poruszać hamownikiem na lewo/prawo. Nic więcej nie trzeba odkręcać.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Ifko »

Dzięki za szybką odpowiedź! Koło udało się zdjąć bez problemu ale ze stara opona trochę się umordowalem żeby ja zdjąć i wymienić:-) Udałodało się bez przebicia dętki wiec jak na pierwszy raz jestem zadowolony :-D
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Ifko »

Mam kolejne szybkie pytanie:) Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa przepisów ruchu drogowego odnośnie poruszania się po drogach gruntowych a zwłaszcza leśnych w Czechach? U nas w Polsce z tego co wiem nawet jeśli nie ma zakazu wjazdu do lasu na drodze gruntowej to nie wolno bo ustawa o lasach państwowych zabrania:( jak jest u naszych sąsiadów?
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: jajamam »

Szybka piłka, ile oleju trzeba dolać do trampka 600 żeby z poziomu min uzyskać max na bagnecie? (kurde zdawało mi się że już to gdiześ pisałem...)
i od razu uprzedze, nie chodzi mi o to ile mam oleju kupić, bo olej mam, tylko obliczyć ile spalił na k km.
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Insekt »

Zluzowała mi się grzanetka na rolgazie. Czym to dziadostwo podkleić? Jakiś sprawdzony klej?
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Butapren jak chcesz kiedyś zdjąć lub "superglut" na stale.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2267
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: mirkoslawski »

Insekt pisze:Zluzowała mi się grzanetka na rolgazie. Czym to dziadostwo podkleić? Jakiś sprawdzony klej?
Czerwony silikon :wink: 3ma jak należy. A jak Cię stać - są specjalne kleje do minetek :thumbsup:
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Nadol »

Superglut - łatwo, lekko i przyjemnie. Butapren - trzyma prawie "na dębowo", ciężko potem to "odkleić".
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Insekt
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 245
Rejestracja: 30.01.2014, 10:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Insekt »

Obrazek
Takie coś mi wpadło w łapy. Coś jak kropelka, tylko w formie żelu- więcej czasu na poprawki ułożenia- czas wiązania 20-80 sekund.
Dziękuję wszystkim za sugestie.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Dwa w jednym:
(1) Dlaczego motor po puszczeniu kierownicy ściąga na prawo? Aby tego uniknąć trzeba się lekko wychylić poza "oś".
(2) Przy prędkościach 40-65 km/h czuć na kierownicy tak jakby przód chciał jechać wężykiem, zwłaszcza podczas zwalniania, przy przyspieszaniu tego nie ma...
Dziękuję :)
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: mallory »

IrekLubinPL pisze:Dwa w jednym:
(1) Dlaczego motor po puszczeniu kierownicy ściąga na prawo? Aby tego uniknąć trzeba się lekko wychylić poza "oś".
(2) Przy prędkościach 40-65 km/h czuć na kierownicy tak jakby przód chciał jechać wężykiem, zwłaszcza podczas zwalniania, przy przyspieszaniu tego nie ma...
Dziękuję :)
ad. (2) Tak miałem przed wymianą łożyska główki ramy - sprawdź czy jest wyczuwalny luz - zaprzyj koło o ścianę, włóż palce pod główkę ramy i pchaj ostro przód-tył, lub postaw na centralce i sprawdź czy nie ma wyczuwalnego chociaż delikatnego przeskoku przy kręceniu kierownicą gdy koło przednie w górze... ja tak miałem. Po wymianie łożyska - jedzie prosto jak strzelił po puszczeniu kierownicy - na dowolnej większej od epsylonowej prędkości.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Mallory bardzo dziękuję :)

A teraz z innej beczki poza moto.
Rozpieprzyłem swoją Lumię 735 po pijaku w drobny mak :( Po imprezie pozbierałem zwłoki fona, poskładałem do kupy, oczywiście wyświetlacz ze szkłem nie dał się na ślinę zamontować (co dziwne bo bo język od podniebienia się nie odklejał :) ) Włączam zwłoki i zdezo, najpierw zawibrował, potem wydał dźwięk powitalny, i można nadal na niego zadzwonić. Do czego zmierzam, orientuje się ktoś czy w jakiś "magiczny" sposób mogę pobrać zawartość mojego WP na komputer? Nie chodzi mi o zawartość karty SD. Podłączając tel do kompa widzę kilka katalogów, ale ta zawartość która fabrycznie miała tam być akurat zapisywana była na SD na wypadek podobnej sytuacji. Chodzi mi o kontakty, smsy, i inne rzeczy które mogły utknąć w telefonie. Chciałbym zobaczyć co w nim jest zanim poddam go totalnej utylizacji. Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość