[K] Transalp 650 ceny

maniek75
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 15.04.2017, 20:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

[K] Transalp 650 ceny

Post autor: maniek75 »

Witam
Myśle o kupnie translpa 650 rok 2000-2005 cena do 10tys.
Od dłuższego czasu obserwuję na OLX transalpy i w tym roku ceny mnie bardzo zaskoczyły.
Może ktoś wie dlaczego transalpy są wystawiane w cenach 12-14 tyś. a w poprzednich latach były chyba trochę tańsze.
Jaki jest powód że motocykle z lat 2001-2005 tak podrożały (wg moich obserwacji wzrost cen o 2-3tys.)?
Chyba że to chwilowy wzrost cen na wiosnę. A może te roczniki już będą tylko drożały?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: [K] Transalp 650 ceny

Post autor: Artek »

Wiosna. Ten trend się nie zmienia.
600-ki trochę skoczyły. Ładne 600-ki. :wink:

Gdybym teraz miał kupować trampka 650 to wolałbym dołożyć do afryki.
Jeśli szukasz ładnej 650-ki to warto poczekać, czasem na forum też się coś trafia.
Dominator.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: [K] Transalp 650 ceny

Post autor: gerard »

Wiosna to raz. Dwa to ostatnia tendencja na rynku w wielu branżach. Wszystko drożeje i sa niezle braki na rynku. Nie ma mocy przerobowych na dalekim wschodzie. Braki nowych produktów przekładają sie na ceny używek. Nie wiem jak w moto ale trend chyba ten sam. W rynku rowerowym dramat. W nim siedzę. Rowery podrozaly i ich nie ma . To samo niektóre czesci. Popularne wolnobiegi z katalogowego 50 pln skacza ma 160 - 300 pln. Bo ich ma. Znajoma siedzi w drukarkach i niektore drukarki z 1500 skoczyly nawet do 4000. Dzis klient mi powiedziak ze styropianu nawet brakuje. Jak ktos teraz buduje to ma pecha. Mozna by wymieniac bez końca.
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 272
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: [K] Transalp 650 ceny

Post autor: PiotraS »

to i a dorzucę 5 groszy...

ciężko jest zdobyć zamki do kufrów, produkujące fabryki za granicą mają długie terminy realizacji,
cena stali poszła od góry,a to spowodowało że i dostawcy mają cenę aluminium wyższą już nawet o 60 procent,
brak jest niektórych kolorów farb proszkowych RAL na rynku,

co do rowerów... kupowałem córce 2 tygodnie temu rower 24 cale rama aluminium - to był jedyny dziewczęcy w salonie - właściciel powiedział że wygląda na to, że jak sprzeda wszystko co ma może zostać z pustym salonem, przez covida cała Europa ruszyła na rowery, ciężko jest wyrwać coś od producentów na rynek polski bo rowery wyjeżdżają na zachód za euro, a nie na polski rynek,
tydzień temu sprzedałem mały rowerek dziewczęcy z ramą aluminiową w 3 dni z olx - za 430 zł po 4 latach jego używania

rzemieślnicy, producenci, dostawcy mają wszyscy długie terminy realizacji, co chwila ceny skaczą w górę

dziwnie to wszystko porypane się robi... :omg:
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
maniek75
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 15.04.2017, 20:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: [K] Transalp 650 ceny

Post autor: maniek75 »

Ja także szukałem rowerka w grudniu. Chciałem kupić jakiegoś gravela w cenie 4-5 tys. Nie było można nic kupić bo były problemy z dostawami. Na allegro sprzedawali z terminem na luty. W końcu z rowerkiem odpuściłem ale teraz chyba nie kupię w tych pieniądzach bo chyba zdrożeją. Gość w rowerowym mówił że zamówił 100 rowerów i nic nie dostał (w grudniu co jest po sezonie).
Zobaczymy jak będzie cena motorków. Jak nie będzie importu to ceny pewnie pójdą w górę. Chociaż z importu to chyba też będą drogie bo Euro dużo kosztuje
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość