kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie

MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

Szukam moto w okolicy Krosna, Rzeszowa, Sanoka:
- Transalp,
- V Strom,
- CBF 1000,
- NTV Deauville,
- JX 900 Diversion,
- Varadero,
- inne, tym podobne...
Ostatnio zmieniony 27.09.2020, 13:28 przez MOTO-turist, łącznie zmieniany 1 raz.
rafi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 98
Rejestracja: 01.01.2016, 23:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: rafi »

Właśnie się zastanawiam czy nie sprzedać swojej PanEuropy (ST1100 z 2000roku). Przez rok czasu zrobiłem ok 8000 km i chyba będę chciał wrócić do lżejszego motocykla. Pańcia waży 320 kg i jest trochę upierdliwa na parkingu, za to w trasie jedzie się super. Często latam w Bieszczady więc w razie czego mógłbyś się przymierzyć do moto. Tylko uprzedzam, bydle jest ciężkie dopóki nie ruszy.
Junak M10 -> Kawasaki KZ400J -> ............. -> Honda XL 650V
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

kolega ma takiego i "boję się" go...nawet nie wpisałem go do listy...
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: chuck »

Viaderko też lekkie nie jest i środek ciężkości dość wysoko
Pomyśl o Suzi od ZImnego - po dobry warto podjechać
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: Pawel »

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 68&t=27341

Jest okazja (żadna cena okazji nie czyni). Nie znam osobiście właściciela, ale czytając od kilku lat Jego posty, jak postępuje ze swoimi moto (wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi :tongue: ) warto pojechać i zapewne kupić :smile: .
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: Sylwek »

Pawel pisze:(wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi :tongue: )
Panie, to jak najbardziej dobre cechy :smile: , tylko jeszcze mało takich. Czepiam się :tongue: .

Trochę duży rozrzut. Viadro ciężkie i kobylaste, chyba, że masz długie kopyta.
XJ 900 pomału schodzi z rynku. Zadbana jest w zasadzie pancerna. Długawa i ciężkawa, sporo pali.

Rozważ TDM 900. Z mniejszych CBF 600, nudna i schematyczna, jak Transalp.
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: plebi »

No ja po chyba 8..9 latach juz bym cos zmienil. Trampek 2005 - ale to inny rejon polski. V stroma chyba bym sprobowal. Ale ja zaczalem proby na 2 kolkacj po 40.... wiec pewnie inne wrazenia, napewno umiejetnosci i lata :-)
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

Sylwek pisze:
Pawel pisze:(wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi :tongue: )
Panie, to jak najbardziej dobre cechy :smile: , tylko jeszcze mało takich. Czepiam się :tongue: .

Trochę duży rozrzut. Viadro ciężkie i kobylaste, chyba, że masz długie kopyta.
XJ 900 pomału schodzi z rynku. Zadbana jest w zasadzie pancerna. Długawa i ciężkawa, sporo pali.

Rozważ TDM 900. Z mniejszych CBF 600, nudna i schematyczna, jak Transalp.
mam 185 cm i 110 kg (nogi raczej "nie chude")...tylko małe doświadczenie z moto...jakieś 10 tys. km, w tym wszystko 125 cm po bezdrożach...
p.s. wiadro "duże", ale pewnie "poręczniejsze" lżejsze od pan europy i wygodniejsza pozycja?
rafi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 98
Rejestracja: 01.01.2016, 23:16
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: rafi »

MOTO-turist pisze:
Sylwek pisze:
Pawel pisze:(wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi :tongue: )
Panie, to jak najbardziej dobre cechy :smile: , tylko jeszcze mało takich. Czepiam się :tongue: .

Trochę duży rozrzut. Viadro ciężkie i kobylaste, chyba, że masz długie kopyta.
XJ 900 pomału schodzi z rynku. Zadbana jest w zasadzie pancerna. Długawa i ciężkawa, sporo pali.

Rozważ TDM 900. Z mniejszych CBF 600, nudna i schematyczna, jak Transalp.
mam 185 cm i 110 kg (nogi raczej "nie chude")...tylko małe doświadczenie z moto...jakieś 10 tys. km, w tym wszystko 125 cm po bezdrożach...
p.s. wiadro "duże", ale pewnie "poręczniejsze" lżejsze od pan europy i wygodniejsza pozycja?
Nie pchaj się w takim razie w "ciężkie" litrowe kobyły. Szukaj coś w okolicy 600cm. Od Zimnego możesz brać w ciemno, sam bym kupił jego V-stroma jakbym sprzedał Pańcie (i sporo dołożył). Z dużych pojemności chyba tylko TDM 900 jest w miarę lekka, znajomy sporo tym jeździ i sobie chwali. Jak się oswoisz z mniejszą pojemnością (600) to za jakiś czas zawsze możesz zmienić na większą maszynę. Polatałem trampkiem 650 ze 4 lata (ok 8000 km)i przesiadłem się na Pan Europę ( tu w rok zrobiłem 8000 km). Teraz zastanawiam się nad czymś "deczko" mniejszym - TDM 900, DL 650 itp. Nie ma się co za bardzo przyzwyczajać do maszyny no chyba, że od razu trafi się w swój "ideał".
Junak M10 -> Kawasaki KZ400J -> ............. -> Honda XL 650V
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

pewnie to też po części kwestia indywidualnych predyspozycji (nie twierdze, że je mam), ale np. mój kolega mający 170-175 cm zaczął od razu od Pan Europy, w 2 sezony przejechał nim 16.000 km, przesiadł się na Gold Winga...(zaczynał jak ja w wieku ok. 14 lat od 125-150 ccm)...
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

rafi pisze:
MOTO-turist pisze:
Sylwek pisze:
Pawel pisze:(wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi :tongue: )
Panie, to jak najbardziej dobre cechy :smile: , tylko jeszcze mało takich. Czepiam się :tongue: .

Trochę duży rozrzut. Viadro ciężkie i kobylaste, chyba, że masz długie kopyta.
XJ 900 pomału schodzi z rynku. Zadbana jest w zasadzie pancerna. Długawa i ciężkawa, sporo pali.

Rozważ TDM 900. Z mniejszych CBF 600, nudna i schematyczna, jak Transalp.
mam 185 cm i 110 kg (nogi raczej "nie chude")...tylko małe doświadczenie z moto...jakieś 10 tys. km, w tym wszystko 125 cm po bezdrożach...
p.s. wiadro "duże", ale pewnie "poręczniejsze" lżejsze od pan europy i wygodniejsza pozycja?
Nie pchaj się w takim razie w "ciężkie" litrowe kobyły. Szukaj coś w okolicy 600cm. Od Zimnego możesz brać w ciemno, sam bym kupił jego V-stroma jakbym sprzedał Pańcie (i sporo dołożył). Z dużych pojemności chyba tylko TDM 900 jest w miarę lekka, znajomy sporo tym jeździ i sobie chwali. Jak się oswoisz z mniejszą pojemnością (600) to za jakiś czas zawsze możesz zmienić na większą maszynę. Polatałem trampkiem 650 ze 4 lata (ok 8000 km)i przesiadłem się na Pan Europę ( tu w rok zrobiłem 8000 km). Teraz zastanawiam się nad czymś "deczko" mniejszym - TDM 900, DL 650 itp. Nie ma się co za bardzo przyzwyczajać do maszyny no chyba, że od razu trafi się w swój "ideał".
piękny moto, ale w tej chwili muszę celować w coś tańszego 10-11 tys., cena "zimnego" to w okolicy kwietnia/maja...(sprzeda się do wtedy 100 razy)...
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: Artek »

Przy Twojej wadze duże wiadro na wtrysku sprawdzi się znakomicie.

Ps. nie znam TDM-ki 900.
Dominator.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 730
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: old1977 »

zastanów się nad TIGER-em szkoda że nie mieszkasz bliżej polatałbyś moim przy twoim wzroście i wadze moto w sam raz tylko że litr pojemności i ponad 100 kucy,CBR-ka też fajna tylko droga,na TDM nawet nie siedziałem,TRANSALP super ale nudny i z czasem zacznie brakować mocy i hamulców,ewentualnie APRILIA PEGASO bardzo fajny niedoceniany motocykl serducho ze stajni rotaxa lepiej wykonany od BMW a tańszy lub większy brat CAPONORD litrowy tylko w nim trefne są liczniki złączki paliwowe i ładowanie jak masz trochę wiedzy i umiejętności ogarniasz tematy i masz fajne moto bogato wyposażone.
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: chuck »

Masz warunki na większe moto .Jestem od Ciebie niższy i jestem bardzo zadowolony z Viaderka chociaż myślę o zmianie na coś innego ( tylko ze względu na spróbowanie czegoś innego) ale pytasz w innym temacie czy ogarniesz trampka.Trampek to taki kochany osiołek który zawiezie Cię prawie wszędzie i potrafi wybaczyć błędy.Vstrom też jest poręczny . TDM jeździ Solidworks - podejrzewam że to coś pośredniego poręcznością między trampkiem a Viadrem (może da spróbować... :cool: )
Podsumowując jak się zastanawiasz czy trampka ogarniesz to dobry znak żeby go kupić lub Vstroma a po sezonie lub dwóch pomyśleć o czymś większym
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: Sylwek »

Aby jeszcze bardziej zaciemnić obraz, dorzucę Kawasaki ER-6n/f :smile: .

Klasa do ca 500 ccm jest, moim zdaniem, optymalna dla początkującego. Ale znając już gabaryty pytającego, podnieśmy poprzeczkę o sto cm wyżej i wystarczy. TA, NTV, ER-6, CBF są przewidywalne i łatwe do ogarnięcia. Jednocylindrówki: XT, Pegaso, DR za bardzo tłuką wibracjami i to trzeba zaakceptować, oświetlenie również z poprzedniej epoki.

Skupiłbym się na poszukiwaniach popularnego pojazdu, w obrębie japońskiej czwórki, z jeszcze jednego powodu: dostępności i cen części. Obracam się w przedziale pojazdów kilkunastoletnich. Eksploatacyjne silnikowe są porównywalne w zasadzie w każdej klasie pojazdów różnych marek, ale już zewnętrzne, np. karoseryjne, nie zawsze. Kolejna sprawa, to koszty utrzymania przeciętnej 600-700, a pojazdu klasy litr i wyżej. Niby niedużo, ale opony droższe i dużo szybciej schodzą, zwłaszcza tylna. Napędy łańcuchowe też wytrzymują krócej, klocki, etc. W ciągu roku, przy większych przebiegach, widać różnice.
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj,podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

paradoksalnie Viader jest trochę ofert i nikt się tego nie czepia...tylko roczniki starsze...
sprawa nie jest prosta, nie chce mi się zmieniać za rok, dwa...znowu szukać, tracić czas, przerejestrowywać, dopieszczać...

generalnie nie mam pośpiechu, w okolicy maja/czerwca chciałbym zacząć już jeździć...może coś mi się trafi...może ktoś z forum (relatywnie blisko) do późnej wiosny jeszcze się zdecyduje...
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie - (do VI 2021)

Post autor: długi »

Żeby wiedzieć co chcesz,musisz pojezdzić co najmniej paroma motocyklami.Jak nie pojezdzisz to nie będziesz wiedział co ci pasuje.Będziesz zmieniał motocykle,uwierz mi :wink:
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie - (do VI 2021)

Post autor: MOTO-turist »

nie pojeżdżę, bo się boję...tak od razu...:)
co najwyżej mogę usiąść...:p
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie - (do VI 2021)

Post autor: długi »

Dobre i to,jak nie najważniejsze.Ja mam 176 i ok 90kg i transalp nie sprawia mi problemu tylko mocy i hamulców mało.To dobry i nie zniszczalny sprzęt,ale do fajnej szosowej turystyki się nie nadaje z wymienionych względów.80KM to minimum a jak masz zamiar jezdzić z plecakiem to 90KM.Zastanów się nad Tigerem kolegi old1977,na prawdę super sprzęt(jezdziłem nim nie raz)albo celuj na coś innego w litrze.
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
MOTO-turist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 26.09.2020, 13:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: RBR...

Re: kupię coś do turystyki - woj.podkarpackie

Post autor: MOTO-turist »

- TDM,
- Transalp,
- JX 900 Diversion,
- V Strom,
- CBF,
- może Bandit?
- może Fazer?

p.s. pewnie ma też znaczenie, że jazda z pasażerką (165 cm wzrostu)...w Bandicie i Fazerze zjeżdżą się w dół z tylnej części kanapy?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość