[k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

[k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

Jestem zainteresowany zakupem Hondy XL 650 V Transalp. Załóżmy, że przewidywany budżet to około 8-9 tyś. PLN. Trampek powinien być bezwypadkowy (rama prosta - nie spawana) w bdb stanie technicznym i wizualnym, gmole, kufer, przewody hamulcowe w stalowym oplocie i centralna stopka mile widziane. Jeśli wiecie że pije sporo oleju to z góry podziękuję.
Zapraszam na priv.
jarson
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 04.07.2009, 10:46
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Poznań

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: jarson »

W tym budżecie i z takim wyposażeniem będzie ciężko 650.
Ps. zawitaj do powitalni bo zaraz dostaniesz ochrzan :smile:
RD07
SHL M11
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: kapsun »

Myślę że musisz liczyc 11-12k pln za taki stan
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

Panowie - bez obrazy - ja rozumiem że każdy chce opchnąć motocykl jak najdrożej ale jakbym miał dać 12k za 15 letni motocykl (który nowy kosztował 20~25k) to naprawdę wolałbym dołożyć 5k i kupić Vstroma w budzie 2012 lub nawet Hondę NC750x. Do dalekich podróży używam samolotów, po europie podróżuję autem a Trampek ma służyć głównie do funu ;) - do jazdy w terenie mam xr400r w bdb stanie technicznym ale mam dosyć kopajki i bólu 4liter po dłuższej jeździe + zauwazyłem że 70% czasu i tak jeżdżę po asfalcie stąd chęć zmiany,
w powitalni zaraz zawitam :)
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: Hawk1985 »

Kolego ja nie chce co prawda sprzedać ale zgodzę się z kolegami, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym z dodatkowym wyposażeniem będzie Ci bardzo ciężko kupić w tych pieniądzach.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: Artek »

650-ka do funu?... :cool: To ładny motocykl i nic poza tym. Być może trafisz coś uczciwego w tym budżecie. Twój budżet pozwala kupić bardzo zadbaną600-kę.
Dominator.
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

być może, natomiast ani nie jestem napalony ani mi się nie spieszy (za 3 dni wylatuję do Gruzji) a być może ktoś zamiast wystawiać na serwisach aukcyjnych i czekać 2 miesiące na zasadzie sprzeda się nie sprzeda będzie wolał zejść z ceny i mieć gotówkę. Za perełkę z 2005r~2006r jestem w stanie dać trochę więcej (do 10% max).
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

Artek dla jednych fun to zapier...ać 100km po szutrach a dla drugich spokojny wypad za miasto z nastawieniem "tą drogą jeszcze nie jechałem" (i nie koniecznie chodzi mi o asfalt)
z odpowiednim kierownikiem żaden trampek nie będzie tak dzielny w terenie jak xr400r która posiadam i żaden nie objedzie na asfalcie Vstroma 650 (na który mogę przeznaczyć większy budżet ale od 2012) ale ogólna dzielność motocykla i stosunek cena/jakość są bdb dla obu modeli (XL i DL). Ja z szaleństw wyrosłem (bardzo pomógł w tym implant w barku) więc chcę czegoś do spokojnej jazdy na asfalcie jak i w lekkim/średnim terenie.
Jeżdżenie z butelką oleju mnie średnio interesuje a do zostawiania 2 śladów używam auta ;) - jeszcze nie jestem wyznawcą trampka więc realnie - subiektywnie - oceniam siły na zamiary. Zainteresowanych zapraszam, bijących pianę i nie wnoszących niczego konstruktywnego do wątku pozdrawiam.
wladekkow
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 02.10.2016, 12:05
Mój motocykl: XL600V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: wladekkow »

Tak sobie przeczytałem i uważam że wszystko się zgadza tylko temat wątku powinien brzmieć "Bardzo nie chcę kupić Transalpa 650 i chciałem wam wszystkim o tym powiedzieć" :)))
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: tomekpe »

geralt pisze:Artek dla jednych fun to zapier...ać 100km po szutrach a dla drugich spokojny wypad za miasto z nastawieniem "tą drogą jeszcze nie jechałem" (i nie koniecznie chodzi mi o asfalt)
z odpowiednim kierownikiem żaden trampek nie będzie tak dzielny w terenie jak xr400r która posiadam i żaden nie objedzie na asfalcie Vstroma 650 (na który mogę przeznaczyć większy budżet ale od 2012) ale ogólna dzielność motocykla i stosunek cena/jakość są bdb dla obu modeli (XL i DL). Ja z szaleństw wyrosłem (bardzo pomógł w tym implant w barku) więc chcę czegoś do spokojnej jazdy na asfalcie jak i w lekkim/średnim terenie.
Jeżdżenie z butelką oleju mnie średnio interesuje a do zostawiania 2 śladów używam auta ;) - jeszcze nie jestem wyznawcą trampka więc realnie - subiektywnie - oceniam siły na zamiary. Zainteresowanych zapraszam, bijących pianę i nie wnoszących niczego konstruktywnego do wątku pozdrawiam.
Geralt, piszesz rzeczowo i logicznie, ale Trampki trzymają cenę i Twoje nastawienie do zakupu nijak nie zmieni faktów. Za takie pieniążki jak podałeś Trampek będzie raczej podstawowy - bezwypadkowy, ale bez wyposażenia i od handlarza. Mówimy o różnicy rzędu 1-2 tysiące złotych, zatem być może na jesieni coś taniej upolujesz...

Piszesz, żeby się nie spinać, ale dość radykalnie podchodzisz do wyceny tego motocykla. Dobre egzemplarze po prostu kosztują i rocznik nie ma tu takiego znaczenia. A DL to bardzo dobry motocykl, ale niekoniecznie o takich samych możliwościach w lekkim terenie (fani DL-a, darujcie, nie o tym mowa). Zatem to też kwestia wyboru, czego potrzebujesz. Jak polne drogi i szutry wchodzą w grę, wolałbym TA.

A jak chcesz TA zadbanego i z wyposażeniem - musisz pogodzić się z faktami i nagiąć swoje oczekiwania :) Mam nadzieję, że coś trafisz. Aczkolwiek sam mając w miarę zadbane TA650 z wieloma dodatkami, w życiu nie puściłbym go poniżej 10k, mimo, że nie jest igiełka i ma ryski tu i ówdzie.

EDIT: w przypadku 650tki "podstawowy" jak najbardziej może oznaczać nie konsumujący oleju i z wałkiem zdawczym w dobrym stanie. Nadal to będzie dobry, bezawaryjny sprzęt.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: Reindeer »

W swoim czasie znajomy "okazyjnie" kupił trampka 650 poniżej 10 tys. W pierwszej kolejności poszły mu membrany w gaźnikach. Po zdjęciu baku pojawiły się dziwne bąble na lakierze i okazało się, że był ponownie malowany i to niekoniecznie profesjonalnie. Co więcej nieoryginalne lusterka sugerowały, że miał jakieś przygody. Jakby tego było mało łożysko główki ramy też domagało się wymiany.

Krótko mówiąc masz do wyboru:
* na siłę szukać trampka 650 w tej cenie, ale prawdopodobnie to co oszczędzisz na zakupie, pójdzie na serwis
* pogodzić się z rzeczywistością i kupić XL 600, skoro nie chcesz wydawać więcej
* dołożyć trochę więcej i kupić 650 w dobrym stanie

Oczywiście w teorii jest czwarte wyjście - kupujesz idealnego Transalpa 650 i cieszysz się nim przez lata. Aczkolwiek to trochę jak wygranie w lotka. Niby się da, niby niektórym się to udaje, ale szanse są małe. Rzeczywistość bowiem jest taka, że Trasalpy trzymają cenę i jakoś nie chcą tanieć. Bowiem w większości przypadków są to maszyny na lata, wybaczające bardzo dużo.
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: kapsun »

Ja za 2000 rok położyłem 12k pln, stan wizulany bdb, techniczne tez bdb, wiadomo nie które elementy się zużywają ale większość kasy teraz wydaje na upgrade a nie na naprawy i druciarstwo, wiec sam zdecyduj, na twoim miejscu przy tym budżecie bym celował w 600, przecież to to tez trampek,
BeX
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 13.03.2017, 08:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warka

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: BeX »

Wszystko zależy jak się trafi, ja rok temu kupiłem 650 z 02r za 7,5tyś w lutym, zrobiłem w sezonie jakoś 15tys aby oleje łańcuch i oponka przód, wizualnie też był fajny sprzęcik :smile:
Więc można trafić, ale to trzeba sobie na spokojnie czekać i się coś znajdzie, albo i nie :smile:
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

FYI:
wróciłem z Gruzji (swoją stroną transalp to tam dość popularny sprzęt i dobrze sobie radzi w terenie) gdzie dzięki uprzejmości pary Polskich motocyklistów miałem okazję przejechać się w lekkim terenie Yamaha Tenere 660 ("me like it" :) - może przesadzę mówiąc że "prawie jak rower" ale pierwsze wrażenie na pochyłej górskiej łące Kaukazu naprawdę super) i muszę sprawdzić z moim mechanikiem czy w sobotę ma czas podjechać obejrzeć 2 motocykle. Ogólnie jak na razie z forum odezwały się 2 osoby i jak na razie do obejrzenia są 2 Transalpy i 2 V-stromy, rozstrzał geograficzny spory ale 1 Trampek i Vstrom mniej więcej po drodze więc pewnie pójdą na pierwszy ogień. Jeśli dokonam zakupu na pewno o tym poinformuję a do tego czasu wciąż zapraszam na priv.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: Pawel »

Skoro podobała Ci się jazda terenowa na Tenerce, to nie widzę żadnego sensu pakować się w asfaltowego V-Stroma. Niech ludzie piszą co chcą, ale V-Strom to nie jest motocykl terenowy. Wiem, że można lepiej lub gorzej zrobić na nim "to" czy "tamto", wjechać "tutaj" lub "gdzie indziej", ale to niczego nie zmienia. Też kiedyś Fazerem jeździłem po bezdrożach, co nie uczyniło z niego motocykla enduro :wink: .
Trampek pod względem terenowym wypada całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2910
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: zimny »

Jako posiadacz drugiego już VStroma (a kiedyś w sumie 4 transalpow) podpisuje się pod tym co przedmówca napisał. DLem da się przejechać to czy tamto w miarę sprawnie ale wtedy gdy jest konieczność, potrzeba. Oczywiście twardy szuter i najbardziej dziurawy asfalt jak najbardziej ale cokolwiek więcej - nie ma z tego większej przyjemności. Natomiast na czarnym jest pełna radość z jazdy.

Trampek na tych samych szutrach daje przyjemność kosztem jazdy asfaltem. Aktualnie mi mocno brakuje tej trampkowej swobody. W zamian są jednak inne plusy.

Udanych wyborów!

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

dzięki Panowie :)
(zupełnie szczerze to mam cały czas coraz większy mętlik w głowie...
z jednej strony ten mógłbym w całości wrzucić w koszta firmy [url]https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl ... Am5NJ.html [/url]
więc realny koszt to ok 14000~15000zł (po odliczeniu podatku i połowy Vatu przy zakupie za gotówkę - ale dochodzi 24m amortyzacja) z drugiej są 2 niezgorsze trampki które do moich zastosowań będą wystarczające a do 10k mogę zamortyzować je od razu i będzie czym na Wasz zlot przyjechać :)
Każdego tyle plusów co minusów... Tenerka mi się podobała choć rzeczywiście tylko na przełaj po łące jechałem, z minusów to ciężko ją dosiąść (mam 178cm i niezły szpagat trzeba było zrobić) ale przy moich prawie 100kg dotykkałem w sportowych butach 80% stopy ziemi, w jeździe nie czuje się tej masy i singiel yamahy jest znacznie bardziej kulturalny niż w mojej xr400r , z minusów: też nieźle trzymają cenę, praktycznie ciut dokładam i jest F800GS którego polecało mi kilka osób a którym jeszcze nie jeździłem i nie mam zamiaru aby dalej nie mącić w głowie... faktem jest że lubię zadupia ale wpierw trzeba do nich dojechać asfaltem więc tu zawsze bedzie kompromis: albo wygoda na asfalcie a póżniej gorzej (vstrom z ABS) albo gorzej na asfalcie a lepiej w terenie - i tu Transalp bez ABS górą... idealnie byłoby mieć 2 kolo siebie na 10km odcinku - leśnej drodze, łące i asfalcie z winklami i 3km prostą i sprawa byłaby jasna a tak nie miałem przyjemności bezpośredniego porównania i "błądzę" bo każdy chwali swoje ;/
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: marecki999 »

Bierz od Gajosa. Zob dział sprzedam
Awatar użytkownika
geralt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 13.06.2018, 22:05
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: geralt »

Jeszcze jeden użytkownik tego forum sprzedaje sprzęt sporo młodszy i lepiej wyposazony w podobnych pieniądzach a ma ponad 600 wpisów na forum
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: [k] transalp xl650 w bdb stanie technicznym

Post autor: jacek79 »

jak chcesz na firme to sie nie pierdziel , bierz nowy w lizing. motora będziesz miał za darmo, z podatków które masz płacić
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość