weekend w Lidlu

motocyklowo
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Artek »

Rolo pisze:Ktoś mądry mi powie czy warto kupić ło ten kompresor, będzie pompował motur, piłki, rowery, może auto czasem. Z góry dzieki za porady z pisemnym uzasadnieniem :wink:
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... &id=100313
Mam to i polecam na takie sporadyczne akcje: http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i- ... or-200011/
Odrobinę głośny ale do garażowych akcji wystarcza. Trzeba tylko osprzęt ( przewód, pistolet itp.) dokupić.
Dominator.
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: weekend w Lidlu

Post autor: KJU »

Rolo pisze:Ktoś mądry mi powie czy warto kupić ło ten kompresor, będzie pompował motur, piłki, rowery, może auto czasem. Z góry dzieki za porady z pisemnym uzasadnieniem :wink:
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... &id=100313
Hej, kupiłem kompresor tej firmy, w tym sklepie, tylko że olejowy. Miała rok posłużyć jako podręczny - służy 3 rok jako główne narzędzie pracy, czasem 3 dni pracuje cyklicznie, aby utrzymać ciśnienie w zbiorniku - sam jestem zaszokowany że to tak długo chodzi, za takie psie pieniądze. Myślę, że w Twoim przypadku będzie tak samo.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Hawk1985 »

Ostatnie posty odnośnie kompresora, mój też będzie na ten temat.
Wkrótce w Lidlu będzie kompresor, link z zeszłego roku nie robi i zastanawiam się czy to o takim była mowa https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=15142

Potrzebuję kompresor aby napompować to i owo, przeczyścić coś sprężonym powietrzem, może spróbuję swoich sił w malowaniu pistoletem.
Swoją drogą lepszy olejowy czy bezolejowy?

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Dlugi1 »

To nie ma butli, daje wyższe ciśnienie, jeśli nie ma odbioru powietrza. Jeśli tylko naciśniesz spust w pistolecie to ciśnienie spada - sprężarka nie ma dużej wydajności. Reasumując - nie masz stałego ciśnienia potrzebnego do malowania. Napompować coś, przedmuchać się nada. Ale w instrukcji bodajże piszą o ok. 5-7min ciągłej pracy, później trzeba robić przerwy.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: weekend w Lidlu

Post autor: old1977 »

Tak jak Dlugi1 pisze do malowania absolutnie się nie nada ja mam sprężarkę 200l zbiornik wydajność efektywna około 300 litrów na minutę i to jest minimum dla pneumo narzędzi nie mówiąc pistolecie ,maluję DeVilbiss-em gti pro i przy dyszy 1.3 szerokości strumienia 300mm i głowicy HVLP zużycie waha się od 280l/min nawet do 450L/min wszystko zależy od ustawień szerokości strumienia itp. ,te pseudo sprężareczki to tylko mebel według mnie do niczego się nie nadają,do pompowania kół to lepiej zrób sobie ze starej lodówki agregat i też ci wystarczy
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Pawel »

Odpuść sobie ten "elektryczny przyrząd do pompowania kół". Zgadzam się z tym co pisze Dlugi1 i old1977. Do malowania (lakierowania :wink: ) potrzeba kompresora ze zbiornikiem, najlepiej przynajmniej 200l, bo inaczej silnik cały czas chodzi i nie wydala z utrzymaniem ciśnienia powietrza w zbiorniku. Do takich drobnych czynności warsztatowych jak pompowanie kół w moto, samochodzie, rowerze, przedmuchanie tego i owego, ewentualnie lakierowania drobnych elementów najlepiej kupić najmniejszy dostępny kompresor ze zbiornikiem, czyli 25l za +-400-500zł, oczywiście olejowy. Mam właśnie taki mały 25l i do w/w czynności nadaje się świetnie. Coś tam nim nawet lakierowałem, ale przy większych elementach silnik pracował non-stop aż skończyłem :grin: . Kompresor ten mam ok. 10 lat i działa prawidłowo, jest bardzo często używany. To co jest/będzie w Lidlu służy tylko do pompowania kół, doraźnie... :wink: .
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Hawk1985 »

Dziękuje panowie za opinię :thumbsup: teraz już wiem że będę szukać olejowego choćby najmniejszego 25l
Zastanawiam się czy czekać na Lidlowy olejowy, czy może wybrać ten polecany przez Artka z Juli https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... 011/#tab04
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
KubaMoto
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 427
Rejestracja: 06.11.2013, 23:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: weekend w Lidlu

Post autor: KubaMoto »

Mam od ponad 3-4 lat i ciagle dziala, nigdy nie mial awarii. Wiec Moge polecic.
Co mi sie przypomnialo to slabe plastikowe kolka,od przesuwania bokiem pekly.
--------------------------------------
Kiedys LS 250 ,BANSHEE 350 2T, YFZ 450, Suzi Gsx 600F, DR 650 SP 44B ...
Teraz Honda Transalp 600V 93r. oraz KLR650A 87r.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: weekend w Lidlu

Post autor: grad74 »

Hawk1985 pisze:Dziękuje panowie za opinię :thumbsup: teraz już wiem że będę szukać olejowego choćby najmniejszego 25l
Zastanawiam się czy czekać na Lidlowy olejowy, czy może wybrać ten polecany przez Artka z Juli https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... 011/#tab04
Hawk, 24 literki to maławo troszkę. jak już masz walic gotówkę prawie 3 stówki , to może rozważ coś takiego? http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-t ... 95303.html . z 50cioma litrami już coś poszalejesz (masz w miarę stabilnośc ciśnienia) a raty 0 % nie bolą, no ni darmowa dostawa. Nie jestem w żaden sposób związany z e sprzedajacym , ale to na prawdę lepszy wybór niż wcale nie taki tani sprzęt ze "szwedzkiego stołu" :smile: Ja mam 80 litrów i czasem brakuje mu "tchu". Wiec te 24 l to bida Panie do czego kolwiek innego niż napompowanie kół.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Kristobal »

Leffe Blond jest za 12 zł. :) Kupiłem pneumata. Były już wcześniej to może ktoś ma i oceni, bo jeszcze mogę oddać? Niepokoi mnie, że dopiero na 4ce nie mogę utrzymać obrotu ręką...
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: weekend w Lidlu

Post autor: kucyk »

Czy używa ktoś może takie sakwy na moto : https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=15049 . Przy dalszych wyjazdach myślałem o zamontowaniu ich na gmolach. Mam gmole od Ostrego, nie wiem czy będą pasowały na zaczepy. Jak ktoś posiada takowe sakwy to proszę o opinie.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: trud »

To bardzo słabe produkty, sakwy Crivita odpadły mi od roweru, na motocyklu ich sobie nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: weekend w Lidlu

Post autor: mallory »

kucyk pisze:Czy używa ktoś może takie sakwy na moto : https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=15049 . Przy dalszych wyjazdach myślałem o zamontowaniu ich na gmolach. Mam gmole od Ostrego, nie wiem czy będą pasowały na zaczepy. Jak ktoś posiada takowe sakwy to proszę o opinie.
Przejechały ze mną na gmolach na nordkapp i z powrotem... bez problemu... te zielone z PCV... czasami biorę je w teren i próbuję zniszczyć... nie dają się.... za te cenę ok
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Draco Fisher »

Pawel pisze:... Do malowania (lakierowania :wink: ) potrzeba kompresora ze zbiornikiem, najlepiej przynajmniej 200l, bo inaczej silnik cały czas chodzi i nie wydala z utrzymaniem ciśnienia powietrza w zbiorniku. ....
Do lakierowania używam "piećdziesiątki". Do tego zestaw pistoletów niskociśnieniowych. Ale lakieruję tylko elementy motocyklowe, więc powierzchnie stosunkowo niewielkie (w porównaniu z samochodami).
Przy zakupie kompresora warto spr. ilość powietrza / wydajność na wyjściu. Większość sprzedawców podaje wydajność na wejściu, która znacząco różni się od tej na wyjściu - jest dużo wyższa.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Hawk1985 »

Dziś nabyłem w Lidlu dwie rzeczy:

Stół warsztatowy zaciskowy
Obrazek
Nie zliczę razy jak potrzebowałem przytrzymać coś podczas pracy, a imadło duo tego konkretnego przypadku się nie nadawało.
Skręciłem go i sprawia wrażenie solidnego, te deklarowane 100kg powiem utrzymać.

Taśmy do mocowania
Obrazek
Dwie taśmy po 2,5m można wykorzystać do mocowania ładunku tudzież innych celów.

Oferta jest od wczoraj

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: weekend w Lidlu

Post autor: kanuj »

Zestaw do krojenia
https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=16264

Mial ktos?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: weekend w Lidlu

Post autor: krzysiek1 »

Taśmy do motóra jak najbardziej.Na przewózkę lawetową myślę , że ok
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości