WItam o pomoc proszę :)

motocyklowo
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Witam Was!

jest mi miło dołączyć do tego forum. Jestem na etapie poszukiwania pierwszego moto dla siebie. NIe ukrywam, że mam dylemat i tutaj miejsce dla Was - doświadczonych motocyklistów.
Co mam wybrać?
- używanego Transalpa
- nowego Transalpa
- Africa Twin

Wszystki mnie mocno pociągają. Motocyklem będę jeździł w Warszawie, oraz wyjeżdżał dalej w weekendy i wakacje, najchętniej z moją narzeczoną.

Co radzicie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Hubert
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Franz »

Takie pytania były już :wink:
Może poczytaj forum trochę :punk:
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Fanz,

szukam, ale pytanie są trochę inne.
Ale ok, przepraszam. Będę buszował.
Awatar użytkownika
dj.1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 27.06.2008, 08:11
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Köln / Opole
Kontakt:

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: dj.1 »

No ja bym kupil nowego transalpa trawel i masz na 10 lat spokoj. w roku 2000 kupilem nowa afryka i nie zalowalem.
VFR 1200 XD
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Franz »

Archeea pisze:Fanz,

szukam, ale pytanie są trochę inne.
Ale ok, przepraszam. Będę buszował.
Nie musisz przepraszać. Pytania się powtarzają. Zaloguj sie też na
http://africatwin.com.pl/
To takie siostrzane forum. Ci co jeździli na Trampkach to jeżdżą teraz Afrykami lub niedługo będą nimi jeździć :lol:

Wiadomo że im młodszy i bardziej zadbany motocykl - tym lepszy.
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Cześć,

jestem też na tamtym forum.
Africa jest kapitalnym motocyklem. Ale bardziej zależy mi na Waszych doświadczeniach - czy np. 6-8 letnia Afryka jest konkurencyjnym motocyklem dla nowego Transalpa.
Wiadomo, że taki motocykl ma minimum 30 kkm (chcę ew. ściągnąć z Niemiec), pali znacznie więcej, etc.
Czy lepiej wydać kilka tysięcy więcej (pewnie ok. 5) i mieć nowego Transalpa?

Co radzicie?

Dziękuję!!
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Piterek »

A jak daleko masz zamiar wypuszczać się na te dłuższe wakacyjne wypady?
Jakie masz doświadczenie w jeździe na moto?
Czym wcześniej jeździłeś?
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Piterek,

zacznę od końca:

- zero doświadczeń - jestem tuż przed egzaminem na kat. A
- wakacyjne wypady - chciałbym zwiedzić z moją narzeczoną różne zakamarki Europy

Co zatem dla mnie najlepsze?

Dodam tylko, że mam olej w głowie. Zanim nie nauczę się jeździć, nie będę nikogo woził i odkręcał będę z umiarem. Dlatego nie szukam ścigacza, czy innego wariata. Chcę relaksować się na motocyklu.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Franz »

Archeea pisze:Piterek,

zacznę od końca:

- zero doświadczeń - jestem tuż przed egzaminem na kat. A
- wakacyjne wypady - chciałbym zwiedzić z moją narzeczoną różne zakamarki Europy

Co zatem dla mnie najlepsze?

Dodam tylko, że mam olej w głowie. Zanim nie nauczę się jeździć, nie będę nikogo woził i odkręcał będę z umiarem. Dlatego nie szukam ścigacza, czy innego wariata. Chcę relaksować się na motocyklu.
Bardzo ciężko komuś radzić. Forumowy kolega który przejechał 100 tys Afryką też nie wie czego chce :omg:
Kup nowy czy kilkuletni zadbany i zrób ten pierwszy krok a drugi będziesz miał już pewniejszy
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Czyli radzisz jednak TransAlp.
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Pablo »

Archeea pisze:Africa jest kapitalnym motocyklem. Wiadomo, że taki motocykl ma minimum 30 kkm (chcę ew. ściągnąć z Niemiec), pali znacznie więcej, etc.
Czy lepiej wydać kilka tysięcy więcej (pewnie ok. 5) i mieć nowego Transalpa?
Africa nie pali nie wiadomo jakich ilości paliwa. Te max. dwa litry na 100 km to raptem 9 PLN roznicy - nie jest to majatek...

Jak Cie stac na nowy sprzet to taki bierz. Albo kup np. trzy latka i reszte kasy wydaj na wojaże (to mój typ) :smile:
Mnie np.przeraża, że wyjeżdżając z salonu nowym motocyklem/samochodem tracę od razu parę tys. PLN. Ale to kwestia, jak sądzę zasobności portfela
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Piterek »

Archeea pisze:Piterek,

zacznę od końca:

- zero doświadczeń - jestem tuż przed egzaminem na kat. A
- wakacyjne wypady - chciałbym zwiedzić z moją narzeczoną różne zakamarki Europy

Co zatem dla mnie najlepsze?

Dodam tylko, że mam olej w głowie. Zanim nie nauczę się jeździć, nie będę nikogo woził i odkręcał będę z umiarem. Dlatego nie szukam ścigacza, czy innego wariata. Chcę relaksować się na motocyklu.
Myślę że do nauki jazdy ( bez urazy, ale w zasadzie musisz nauczyc się jeździć) lepszy byłby dla Ciebie Trampek, jest lżejszy od Afri. Uważam,że Pablo dobrze Ci podpowiada, kup dwu, trzylatka w dobrym stanie, powojażuj trochę o potem sam dojdziesz do tego co Ci trzeba...
...a poza tym, ale to moje prywatne odczucie, nowy Tampek nie podoba mi się i już :banghead:
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Remi »

Sam pomysł kupienia pierwszego motocykla z salonu jest niedobry. Z motocyklem jest jak z kobietą, albo Ci przypasuje albo z nim nie wytrzymasz. Jesli kupisz nowke z salonu i to nie bedzie to... co wtedy? sprzedaz zeby stracić? Kup używane moto... moim zdaniem lepiej zacznij od trampka, jest napewno bardziej poręczny i szybciej go wyczujesz. Afra jest jednak duzo większa i aby ją w pelni opanować potrzebne jest spore doswiadczenie. Tak jak juz to ktos wczesniej pisał.. kup kilkuletni zadbany sprzęt- jeśli to nie bedzie ten to go sprzedaz, nie stracisz i poszukasz czegos innego.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Fryzjer »

Więc w sprawie rady co kupić czy TA, czy AT... :ysz: :wink:
Po pierwsze jeśli dopiero zaczynasz przygodę z motocyklami to uważam, że kilku letni trampek jest najodpowiedniejszą maszyną :ok: Nie musi być on wycacany, każdy się przewraca i każdemu się to zdarza a wychuchanego będzie strasznie żal jak się położy nawet przy glebie parkingowej :banghead:
Dodam, że sam miałem dylemat przed zakupem, kilometry miałem za sobą ale na "motocyklach innej klasy" - kupiłem TA i był to doskonały wybór. Do tego posiadając TA możesz być klubowiczem TAC:grin: w którego członkami są bardzo fajni ludzie :ok: (nie chcę nadużywać słowa super :tongue: heh)
Co do spalania między TA i AT to nie ma tak jednak podobno kolosalnej różnicy :niewiem:
Podróże we dwoje Trampi znosi dzielnie, wiele osób z forum odbyło TA bardzo inspirujące podróże, w zasadzie po naszej Części Świata :palm: więc na pewno da radę objechać spokojnie Europę i Azję :crossy: Afrykę :palm: i Bóg wie co jeszcze
:resp: :resp: dla TA :thumbsup:

Na koniec, w skrócie: kup kilkuletniego TA- pojeździsz, to zawsze możesz go sprzedać i kupić AT lb coś innego...
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: Archeea »

Wow,

moi drodzy - serdecznie Wam dziękuję.
Dzięki Waszym radom sprawy stały się prostsze :).

Zaczynam więc poszukiwanie kilkuletniego Transalpa w doskonałym stanie i rozsądnym przebiegiem.

Czy myślicie, że jest szansa na kupno takiego moto w PL, czy lepiej od razu skierować swoją uwagę na rynek niemiecki i zamówić u kogoś taki motocykl?

Pozdrawiam,
Hubert

PS. Argument o klubowiczach TAC - bezcenny :)
maciejza
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 18.06.2008, 18:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WItam o pomoc proszę :)

Post autor: maciejza »

Remi pisze:Sam pomysł kupienia pierwszego motocykla z salonu jest niedobry.
tu sie podpisze dwoma rekoma.
Z autopsji ... w czerwcu zrobilem 'A' i wchodzac w kryzys 40tki spelnilem swe szczeniackie marzenia.
Kupilem trampka 95 na pierwsze moto, na czuja, fuks ze w swietnym stanie (moze dlatego ze przebieg byl nie 30-40tys a 70 w ogloszeniu), kolega ktory robil ze mna prawko , poszedl do salonu i kupil nowy motocykl (cbf500) i od tego czasu sie zaczelo .. wystarczylo ze zrobil kilka kilometrow .. a to mu cos nie pasuje, a to bardziej wieje, a to kolanko, a to "sranko", a w trampku fajne przednie kolo, a to owiewka, a widlak ... :)

podsumowujac ..
skoro rozwazasz nowego trampka, to znaczy ze masz kilka miedziakow ...
kup trampka z lat 90tych, nawet z jedna tarcza. Takiego co nie dymi, nie cieknie.
Pojezdzij sezon .. bedziesz wiedzial czego oczekujesz i na co zwracac uwage.
Trampka starego wrzucisz do stawu i wtedy podejmiesz decyzje .. jakie moto :)

Ja wiem ze moj nowy to bedzie mala DL :)
Pozdrowienia z Warmii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości