MOTOPOZYTYWNI.PL

motocyklowo
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

przeszczep pisze:to gdzie się na to doszkalanie zgłaszać? Czy ten adres Krzychu to z myślnikiem na początku?
organizuje sale i dogrywamy te kursy instruktorskie. Troszkę czasu potrzebuje na organizacje "zaplecza". Zgłaszać się można do mnie - będę prowadził jakąś listę. Pewnie dobrze by było gdybyście mi podsyłali jakiś kontakt mailowy i/lub telefoniczny żeby łatwo było potem wszystkich zawiadomić.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojs »

krzysimirn pisze:
przeszczep pisze:to gdzie się na to doszkalanie zgłaszać? Czy ten adres Krzychu to z myślnikiem na początku?
organizuje sale i dogrywamy te kursy instruktorskie. Troszkę czasu potrzebuje na organizacje "zaplecza". Zgłaszać się można do mnie - będę prowadził jakąś listę. Pewnie dobrze by było gdybyście mi podsyłali jakiś kontakt mailowy i/lub telefoniczny żeby łatwo było potem wszystkich zawiadomić.
Krzysiek ... jak sie do Ciebie zglaszac ?
Mail/ telefon / PW ????
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

mail lub PW. Zrobię listę i dam znać co planuję i kiedy. Mogę już powoli ruszać bo przyszły już moje uprawnienia instruktorskie. Grupy będą ograniczone ilościowo bo takie na mnie nakładają wymogi uprawnienia które posiadam. Będę informował o terminach kolejnych grup aby w okresie wakacyjnym i poza ktoś zawsze dobrał coś terminowo dla siebie.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

Informacyjnie - powoli posuwamy się................................................. do przodu :grin: Jedna osoba ma już certyfikaty instruktorskie, jest całkiem realne że na przełomie roku pojawi się drugi instruktor. Podpisałem już wszystkie dokumenty uprawniające mnie do reprezentowania akcji przed innymi podmiotami. Mamy więc już tez umocowanie prawne do kontaktu z firmami itd , wykorzystywania znaku Akcji i BRD w tym zakresie. W tym tygodniu rozwiązała się sprawa pakietu szkoleniowego (fantomy i AED szkoleniowe), niezbędnego do prowadzenia zajęć. Jak tylko dojedzie do mnie ten sprzęt (czyli za jakieś 8-10 dni) możemy się przymierzyć z terminami do pierwszych zajęć.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

przyjszla ta wiekopomna chwila ...... chyba pora zaproponować terminy nowej serii kursów pierwszej pomocy. Troszkę pozmieniamy w układance tematycznej ale zakres powinie być taki sam ja te które robiliśmy w pierwszej- zmiany omówię na spotkaniach. Szkolenia medyczne zrobimy w oparciu o wytyczne szkoleniowe EFR (materiały i sposób prowadzenia zajęć). Mam pewne pomysły na recertyfikację w systemie EFR dokumentów które już Wam wygasły a które zdobyliście podczas pierwszej edycji - co prawda nie mamy na to sponsorów więc chętni będą niestety musieli pokryć część kosztów ale na pewno nie w takiej wielkości jak jest to standardowo na rynku - szczegóły także podam na kursie.

proponuje w tym cyklu szkolenia "medyczne" 6cio godzinne. Dodatkowe zajęcia (nie medyczne ale równie przydatne) dla chętnych będą organizowane w odstępstwach powiedzmy raz na 3-4 miesiące. Określicie się w których z zaproponowanych przez nas zajęć będziecie mieli ochotę wziąć udział i ile osób zgłosi chęć uczestnictwa i wtedy dopasujemy ilość zajęć. Chętni tylko na zajęcia medyczne oczywiście nie będą musieli w nich brać udziału. Szkolenia "medyczne" chciałbym w sezonie motocyklowym organizować raz na dwa miesiące, jak będą chętni to zagęścimy terminy poza sezonem tak od listopada do kwietnia.


Grupy na szkoleniach "medycznych" na początku po 12 osób. Jak będzie dużo chętnych zwiększymy w kolejnym terminie. Miejsce -jeden z biurowców w Warszawie który obiecał udostępnić bezpłatnie pomieszczenia. Godziny zajęć od 17.00 do 20.00. Jeden kursik to dwa spotkania po 3h

Pierwsze spotkanie z zakresu "medycznego" proponuję 27.07 -3h zajęć
Drugie spotkanie z zakresu "medycznego" proponuję 03.08 -3h zajęć

Proszę tylko o listę osób żebyśmy wiedzieli kiedy dobijemy do 12 osób na najbliższe szkolenie. Na maila do mnie na adres knowak@brd.org.pl wyślijcie proszę dane :

Imię Nazwisko adres mail i numer telefonu (nie wiem na ile aktualne dane mam do Was)

SZKOLENIA OCZYWIŚCIE BEZPŁATNE !!
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

Lista osób na szkolenie w terminie 27.07 i 03.08
1. Wacek
2. Kewis

Będę dopisywał kolejne osoby bo możliwe że zgłoszą się ludzie z poza tego forum. Szkolenie odbędzie się niezależnie od ilości osób ale grupa jednorazowo nie przekroczy 12 osób.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Bosman78 »

Bosman78
DL650A
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: LUK76 »

MOTOPOZYTYWNI.PL

Lista osób na szkolenie w terminie 27.07 i 03.08
1. Wacek
2. Kewis
3. Bosman78
4. LUK76 (na 99%, mam nadzieję, że praca mi "nie przeszkodzi")
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

Lista osób na szkolenie w terminie 27.07 i 03.08
1. Wacek
2. Kewis
3. Bosman78
4. LUK76 (na 99%, mam nadzieję, że praca mi "nie przeszkodzi")
5. stasiek z forum DL-i
6. Michał - inne forum
7. Kuba - inne forum
8. Paweł - z forum DL-i
9. Przemek - inne forum
10. Marcin - forum VFR
11. Graża
12. Sebastian - inne forum
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

no dobra mamy 12 osób więc pierwsza grupa zamknięta. Możliwe, że na przełomie sierpnia i września zrobimy jeszcze jedno szkolenie - chętni niech się zgłaszają. Wstępnie będzie to 31.08.2016 i 07.09.2016 - termin może przesunąć się o tydzień. na szkoleniu powiem o dodatkowych zajęciach na które będziecie mogli przyjść. Powoli rysują się perspektywy szkoleń dodatkowych, do naszego spotkania w środę powinno byc wszystko na tyle jasne, że będę mógł przekazać te informacje.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

Pierwsze koty za płoty ...jak to mówią. Po 2 latach nieprowadzenia zajęć jednak sam widzę pewne niedociągnięcia z moje strony - które postaram się poprawić.

Możemy planować drugą turę w terminie 31.08 i drugi dzień 07.09. Na 99% spotkanie będzie w tym samym miejscu co obecnie czyli biurowiec PRYZMAT przy ulicy Mińskiej 63A Start także o 17.00 ale....liczmy się z 2 spotkaniami po 4 h. niestety mimo chęci widzę, że pewnych tematów nie należy skracać i muszę o nich opowiedzieć w szerszym zakresie. Jeśli macie innych znajomych na 200 chętnych do wzięcia udziału możecie im o tych spotkaniach powiedzieć.

Od chętnych czekam na maile knowak@brd.org.pl
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: harins »

Jestem zainteresowany.E-mail poszedł.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

lista na najbliższe szkolenie zamknięta. Dwa kolejne terminy także obsadzone przez ludzi którzy robią recertyfikację EFR. W październiku robimy spotkanie z psychologiem z SWPS na Torwarze. Poruszane tematy poniżej:

Agresja na drodze - road rage.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje tłumu. Od wrogości, przez obojętność, kończąc na wykorzystywaniu psychologii tłumu.
Psychologia niesienia pomocy - reakcje psychologiczne niosącego pomoc.
Efekt etykietowania: motocyklista = dawca. Procesy dehumanizacji i ich skutki.
Wpływ ubioru na zachowanie - dezidywiduacja.
Osobowość prospołeczna - czy to w ogóle ma sens?
Efekt lepszy od przeciętnego - mnie to nie dotyczy!

Jak ustalimy szczegóły będę dawał znać bo będzie ograniczona liczba wolnych miejsc. Ale możecie zgłaszać wstępnie chęć uczestnictwa.

Wrzesień i Październik mamy już obsadzone szkoleniami, (recertyfikacja EFR, szkolenia ze strażą pożarną, zajęcia na Torwarze) a miejsca na nich już sa zajęte. Najbliższe bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy w Listopadzie. Chętni mogą pisać do mnie na knowak@brd.org.pl żeby rezerwować miejsca. Oczywiście informacje o szkoleniach może być przekazywana do Waszych znajomych lub na inne fora- niekoniecznie motocyklowe.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

2386
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Ku przestrodze. O tym, że warto czasem "wolniej"

https://www.youtube.com/watch?v=hoMykHi ... e=youtu.be
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

Witajcie.
Trzymaliśmy to w tajemnicy i nie ogłaszaliśmy wcześniej bo nie mieliśmy pewności, że ta impreza wypali. Mamy już taką pewność więc przesyłam w pierwszej kolejności informację do Was. Dziś jeszcze wrzucę to na różne fora więc zapoznajcie się proszę z załącznikiem i zapisujcie się zgodnie z wytycznymi które tam są.
Najogólniej mówiąc organizujemy na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury kongres poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów na drogach - CZYLI NAS WSZYSTKICH!! Jest to pierwsza tego typu impreza- miejmy nadzieję, że będzie cykliczna. Odbędzie się 22 września na terenie Automobilklubu Warszawskiego na Bemowie przy Powstańców Śląskich 127.

Będą dwie części zewnętrzna ogólnodostępna i kongresowa (ta ma trwać około 3 h) na która możemy z uwagi na wielkość sali zaprosić max 100 osób. Część przypadnie specjalistom więc dla nas motocyklistów którzy chcą przysłuchiwać się tym debatom będzie też sporo miejsc (myślę ze 60-80). Żeby dostać się na tą część trzeba jak pisałem wyżej zapisać się zgodnie z wytycznymi z dokumentu. - tu link do dokumentu https://photos.app.goo.gl/Q5iVSiRV1BrikiDj9

Na części kongresowej będą poruszane rożne tematy BARDZO WAZNE DLA NAS MOTOCYKLISTÓW– moto bariery, agresja na drodze, współistnienie na drogach „rożnych pojazów” itd- więcej znajdziecie w scenariuszu który także dołączam – pod tym samym linkiem https://photos.app.goo.gl/Q5iVSiRV1BrikiDj9 . W każdym panelu poza przedstawicielami administracji rządowej będzie także jeden lub kilku przedstawicieli środowiska motocyklowego.

Pamiętajcie ze to pierwsza tego typu inicjatywa. Uważam jednak ze skoro osoby decyzyjne w kraju chcą z nami rozmawiać o naszym bezpieczeństwie powinniśmy tam być jak najliczniej żeby zobaczyli ile osób jest tym zainteresowanych.

Jak będziecie mieli więcej pytań walcie z nimi do mnie śmiało. Poniżej macie do mnie maila (knowak@brd.org.pl lub transalp@onet.pl)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości