Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

motocyklowo
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

No oki, odgrzewam kotleta.Ja już mam wózek - Velorexa i chcę go jakoś "przyszyć" do mojego TA. Z kolegą Gajowym jestem już "po słowie" wprawdzie pisanym ale zawsze coś :) Szukam informacji i metod, jestem w tej kwestii zielony a nie chcę popełnić jakiegoś bęłdu, coby w rowie nie wylądować. Wszelkie Know How, zdjęcia itp... , mile widziane. Jak ktoś ma jakieś informacje na temat to bardzo poproszę. Dzięki z góry :)
A już w ogóle to marzeniem do jazdy po błotku było by takie cuś : Jest MOC!!!
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Odp: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: zaczekaj »

Grad, chwal się poczynaniami :-)
Nigdy w wózku nie jeździłam, z wózkiem tym bardziej ale zawsze ciekawa tego byłam :-D

Wyklikano z Tapatalk
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: mirekm71 »

Grad po prostu bedziesz jezdzil. Na poczatku bardzo powoli. Najwazniejsze to nie dac sie poniesc fantazji. Velorex jest bardzo lekki wiec trzeba by go troszke odstawic na ramie posredniej albo obciazyc... albo jedno i drugie. Oryginalnie wozek lata z motocyklem lzejszym i z nizszym srodkiem ciezkosci o osiagach nie wspomne. Fajny tekst Kristosa polecam ;-)

http://www.breinride.home.pl/moto/index ... iew&id=166
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

Tak Mirek, dzięki , wiem że trzeba zaczynać powoli i bez "ułańskiej fantazji" , z resztą mi takowa już rzadko uderza do głowy. Wiem że Velorex jest lekki i właśnie dlatego go wybrałem, bo nie chcę zbytnio nadwyrężać ramy motocykla. Za jego cenę moglem kupić dwa wózki od jakiegoś "ruska". Ale na początek szukam informacji jak zamontować wózek do moto. Miejsca i sposoby mocowań. Pomysły na założenie punktów kotwiczenia do ramy, zasad ustawienia zbieżności. To ma być taki wózek, który mogę w pół godziny odpiąć od moto i polatać Solo i odwrotnie. Chcę zrobić taki z hamowanym kołem. Mam do niego koło od jakiegoś Suzuki i szukam tarczy hamulcowej na 6 śrub od bodajże Marudera lub LN 125. może być zjechana bo to tylko jako "wspomaganie " hamowania ma być. Ale nie będę się z tematem spieszył. Nawet się nie nastawiam na przyszły sezon.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: wilq.bb »

Na ITT w tym roku była zdaje się Belgijka na TA600 i tak się przez przypadek złożyło, że m.in ją oprowadzałem po Krk, wieczorem poszukam do niej namiarów (chyba na advrider.com kiedyś do mnie pisała) to postaram się jakieś info o tym zaprzęgu dostarczyć:
Obrazek
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

Wilq.bb , byłbym Ci bardzo "dźwięczny" . A ty pono kiedyś też coś myślałeś o wózku, i co, przejszło Ci? A ten zestaw na zdjęciu to widzę lepszy , bo chyba "wahliwy" z możliwością pochylania moto w zakrętach ? :) Taki bym wolał zmotać niż sztywny.
zaczekaj pisze:Grad, chwal się poczynaniami :-)
Nigdy w wózku nie jeździłam, z wózkiem tym bardziej ale zawsze ciekawa tego byłam :-D
Zaczekaj, obiecuję , że jeśli coś z tego wyjdzie , to zaproszę Cię na przejażdżkę i na przewózkę , pasi? :grin:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: Adampio »

czy boczny wozek sie jakos rejestruje lub dopisuje sie do DR?
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: marecki999 »

Giżycko :wink: http://1.bp.blogspot.com/-emfhj4bIZxI/U ... C09577.JPG
łady zaprzęg :thumbsup: Miałem go na oku :egh:
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: mirekm71 »

Velorex700 cena u Jurka 10k + pchany wahacz to juz profeska ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

mirekm71 pisze:Velorex700 cena u Jurka 10k + pchany wahacz to juz profeska ;-)
...Eeeee... Ke? :omg:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 811
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: mirekm71 »

Wozek nowy na PL mozna kupic u Jerzego Ruszczyka Jawaczesci.pl. Na zdjeciu jest model Velorex700 i kosztuje 10tys zl. Przod motocykla jest przerobiony i jest to wahacz pchany. Jest to pierwsza przerobka motocykla jezeli chcesz jezdzic z wozem. Da sie na zwyklym zawieszeniu ale na tym prowadzi sie lepiej. Sa duzo lepsze i bardziej skomplikowane zawieszenia jak chcesz popatrzec to kiedys bylem na wycieczce

http://www.jawacz.pl/turystyka-spotkani ... ffen-2012/
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: wilq.bb »

Gradziu owszem myślałem, ale mi przeszło, poza tym ja już nie mam trampka :grin: i dobrze mi z tym.....
A poważnie, to kiedyś kupie sobie zaprzęg, żeby na Elefantentrefen pojechać....

Zweryfikowałem - moto jest Holandii, namiary się szukają.....mam tylko imię :tongue:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

No ba, bajka. właśnie o coś takiego mi chodzi :ok: Ale niektóre maszyny to kosmos, zwłaszcza ta przeróbka GS1100 :omg:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: Adampio »

Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: grad74 »

Uóuuu, dawno tu nikt nie zaglądał :smile: . To odgrzeję kotleciorka. Ma ktoś z Was może pojęcie czy , a jeśli tak to jaka jest możliwość zrobienia (poza Ruskami) napędu na boczne koło wózka. Samo podłączenie wału pędnego i takich tam bzdetów to nie problem. Ale chodzi mi o sam mechanizm różnicowy. Czy wie ktoś jaki typ dyfra można tam założyć? Dodaję że w grę wchodzi dyfer dwuosiowy a nie trzy jak w autach, bo w grę wchodzi przeniesienie napędu z tylnego koła moto na wóz. Czy jakiś Torsen czy coś innego :niewiem: ? Ktoś coś? ???
Edyta: znalazłem cuś takiego: https://goo.gl/images/VzPkrK, ale za grzyba nie kminię jak to działa. Pewnie w środku jest zespół łańcuchów albo pasków klinowych , ale jak rozwiązać problem rożnicowania obrotu kół w zakrętach? :niewiem:
Znalazłem takie rozwiązanie , ale wątpię by toto zostało połączone na sztywno. https://dl.dropboxusercontent.com/sh/52 ... 1401802631
No chyba że w tym GS-ie zastosowano takie rozwiązanie z prostym sprzęgłem kłowym włączanym w razie "W" : http://www.wdnorton.nl/Big4_old/rear%20view.jpg
http://static.advrider.com/data/attachm ... f8168e.jpg :niewiem: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy ktoś posiada wózek boczny do trampka

Post autor: mapol »

Szukaj "duo-drive system" to zobaczysz co i jak. :ok:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości