Znudził Ci się kolor Trampka?

motocyklowo
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: tomas3h »

Oto łatwy sposób w jaki można "przemalować" swoją maszynę za pomocą "samoprzylepnej folii wylewanej":
http://www.zmianakoloruauta.pl/zmiana-k ... ferta.html

Plus tego jest taki że folia chroni oryginalny lakier,właściwości mechaniczne ma identyczne jak dobrej klasy powłoka lakiernicza,a "malowanie trampka" może przeprowadzić każdy we własnym zakresie,wystarczy nożyk i opalarka.

Film pokazujący jak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=jf95jUEm ... ature=fvwp

EDIT:
Nie bardzo rozumiem czemu mod przeniósł ten temat z działu zrób to sam?
XL600V
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: ostry »

Od dawna mi to po głowie chodzie , bo lubię zmiany a szkoda mi ciapać oryginalny lakier . Fajna sprawa, znudzi się - zdejmujesz :grin: . No ochrona lakieru swoją drogą.
Pewnie są tu magicy od takich czarów , to może coś zasugerują :grin: .
Gerard siedział w tej branży ale mało go na forum ostatnio :swieczki: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
rafałustka
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 02.12.2009, 11:23
Lokalizacja: ustka

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: rafałustka »

Ciekawe czy można okleic plastik ?
Od dawna chodzi mi po głowie pomysł zmiany koloru handbarów :wink: ( mam czarne ) np. na złoty :cool: pod kolor felg :grin:
A może lepiej pomalowac ???
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: ArturS »

Plastik teoretycznie oklejać można. Na szkoleniach mnie uczyli żeby zrobić prosty test wody, ale nie pamiętam na czym dokładnie polegał :blush: Tak czy siak oklejanie poobijanego lakieru nie wychodzi najładniej - wychodzą wszelkie buble typu odprysk, smoła itd.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: robii23 »

Zainteresował mnie kiedyś ten sposób "obejścia" lakierowania.
Wtedy wyceniali to, z tego co pamiętam, na około 500zł ale za m2. Więc w przypadku aut nie jest to tania sprawa.
Myślę że porównywalna z lakierowaniem. Oczywiście ma też zabezpieczać no i jest opcja usunięcia za grosze. No i zawsze masz drugą warstwę.
W przypadku moto ze 2 m2 będą potrzebne.
Myślę że jest to wciąż nowy temat na rynku i jego cena będzie stale maleć szczególnie jak chiczycy załapią temat produkcji, a my garażowy sposób montażu :impreza:
Dla lubiących ciekawostki i tanie sposoby malowania coś takiego polecam:
http://www.rickwrench.com/index79master ... paint.html
Gość 4 lata temu pomalował bryczkę za 50$ (coś ala hameraite) i sukcesywnie dodaje zdjęcia. Ja jestem pod wrażeniem.
Oczywiście nie tyczy się to plastików, a szkoda :swieczki: Ale pomysł jest :ok:
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: tomas3h »

XL600V
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Wolo »

tomas3h pisze:tutaj biorą 100zł za m2:
http://drux1.nazwa.pl/hurtownia/index.p ... &Itemid=10
Trzeba by się chyba zbiorcze zamówienie zrobić, bo robią za min 400 zł.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Unzagi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 23.08.2010, 11:36
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Unzagi »

rafałustka pisze:Ciekawe czy można okleic plastik ?
Od dawna chodzi mi po głowie pomysł zmiany koloru handbarów :wink: ( mam czarne ) np. na złoty :cool: pod kolor felg :grin:
A może lepiej pomalowac ???
Można obklejać plastki, a przynajmniej mojemu koledze udało się bez większych problemów obkleić plastiki w Suzuki DR350 folią tego typu i powiem że wyszło nawet nieźle :smile: Nawet do baku się przymierzaliśmy i gdyby nie bardzo niska temperatura w garażu gdzie to czyniliśmy (chyba z -15 :grin: ) to pewnie i bak udałoby się nam obkleić. A tak to mimo korzystania z szuszarki :haha: folia za szybko... sztywniała :grin: W każdym razie po efekcie jaki zobaczyłem właśnie po kolegi motocyklu, przeszło mi przez myśl aby np niektóre fragmenty baku obkleić czy cuś w ten deseń :grin: A przyznam że Twój pomysł z handbarami bardzo mi sie spodobał :smile:
Jeżeli wydaje Ci się, że co drugi Twój pomysł jest genialny - dopij wódkę i idź spać...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: falco »

Siema,

mój T.Apacz będzie właśnie (cały) oklejany specjalną folią, czekam tylko, aż kumpel w agencji reklamowej będzie miał wolne moce przerobowe. Tak, więc na nowy sezon jeśli (odpukać - tfu!) nic się nie wydarzy T.Apacz wyjedzie w nowych barwach... :ok:

Praktyczną ocenę będę mógł przekazać zapewne najwcześniej na wiosnę, ale już się nie mogę doczekać, bo planuję, to od bardzo dawna, ale zawsze coś wyskakiwało i nie było kiedy zabrać się za demontaż elementów...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: falco »

Odświeżam temat, bo długo wertowałem sprawę rozmawiając z różnymi osobami, które zajmują się wyklejaniem (samochodów, autobusów, itp.).
Ponieważ sam chciałem oklejać całego T.Apacza, to jednak zrezygnowałem z tej opcji, bo choć niektórzy "zachęcali", to jednak najczęściej słyszałem, że folia drukowana (kolorowa) pomimo pokrycia specjalnym lakierem UV będzie blaknąć a od dużej temperatury (np. okolice silnika, wydechu) potrafi mięknąć i staje się bardzo podatna na uszkodzenia/zadrapania, itp.

Co prawda motocykl nie będzie tak długo narażony na czynniki atmosferyczne jak samochody (cały rok), ale ponoć taka folia potrafi wyblaknąć nawet po roku, więc choć z bólem, bo miałem fajną koncepcję na zmianę "barw", to jednak odpuściłem temat oklejania w całości... :(
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
exuser

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: exuser »

falco pisze:Odświeżam temat, bo długo wertowałem sprawę rozmawiając z różnymi osobami, które zajmują się wyklejaniem (samochodów, autobusów, itp.).
Ponieważ sam chciałem oklejać całego T.Apacza, to jednak zrezygnowałem z tej opcji, bo choć niektórzy "zachęcali", to jednak najczęściej słyszałem, że folia drukowana (kolorowa) pomimo pokrycia specjalnym lakierem UV będzie blaknąć a od dużej temperatury (np. okolice silnika, wydechu) potrafi mięknąć i staje się bardzo podatna na uszkodzenia/zadrapania, itp.

Co prawda motocykl nie będzie tak długo narażony na czynniki atmosferyczne jak samochody (cały rok), ale ponoć taka folia potrafi wyblaknąć nawet po roku, więc choć z bólem, bo miałem fajną koncepcję na zmianę "barw", to jednak odpuściłem temat oklejania w całości... :(
Gerard wypowiadał się w podobny sposób. Ja też odpuściłem.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: falco »

WOLF pisze: Gerard wypowiadał się w podobny sposób. Ja też odpuściłem.
Ale, to chyba nie w tym wątku, bo nie zauważyłem? Swoją drogą miło by było dowiedzieć się opinii od kogoś kto ma cały oklejony motocykl/samochód i jeździ, ale minimum rok. Myślę, że praktyczne wskazówki bardzo by się przydały na przyszłość.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1620
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: przeszczep »

Ja mam oklejony samochód służbowy od ponad 2 lat i nic mi nie wyblakło, mimo że folia z tych gorszej jakości była. Auto stoi cały czas pod chmurką - żadne garaże itp, więc nie wiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: piotreklodz »

Auta okleja się na szybko folią za coś około 12-14zl/ m2 i wszystko się trzyma i nic nie blaknie - cena śmieszna niska w porównaniu z tym co piszecie a daje rade (fakt że auta rajdowe stoją z reguły w garażach). Niedługo będę tak oklejał swoje więc mogę zdać relację popartą własnymi doświadczeniami.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
exuser

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: exuser »

falco pisze:
WOLF pisze: Gerard wypowiadał się w podobny sposób. Ja też odpuściłem.
Ale, to chyba nie w tym wątku, bo nie zauważyłem? Swoją drogą miło by było dowiedzieć się opinii od kogoś kto ma cały oklejony motocykl/samochód i jeździ, ale minimum rok. Myślę, że praktyczne wskazówki bardzo by się przydały na przyszłość.
Z Gerardem rozmawiałem o oklejeniu mojego moto.Tak w zeszłym sezonie. W\g Niego, np bak wyjdzie kulawo. Ja się nie znam.On to robił zawodowo. Powierzchnie i kształty aut są inne niż w moto.szczególnie przetłoczenia na małej przestrzeni przechodzące w obłości lub wklęsłości jak bak w 650 np. Dlatego w sumie odradzał.
Ja zmieniłem moto :haha:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: falco »

przeszczep - mam już totalny mętlik we łbie, bo każdy mówi co innego i bądź tu mądry... ;)

piotreklodz - dzięki za info, zwłaszcza o cenie, którą podałeś, bo ja nawet szukając "po znajomości" nie znalazłem tak niskich stawek (oczywiście nie mówię o Warszawie).

Wolf - ja na zmianę moto się nie nastawiam, bo Trampek sprawdził się w boju, dlatego w niego inwestuję i tak jak Garbuska chcę zrobić "indywidualną wersję". ;)

Ponieważ wiosna za pasem, pewnie w tym roku już nic się nie zmieni, ale będę drążył temat a najchętniej, obejrzał bym czyjeś moto jak wyszło "w praniu", bo jednak powierzchnie na autach są zdecydowanie łatwiejsze do ogarnięcia.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: piotreklodz »

Falco, oczywiście nie twierdzę że ta tania folia ma takie samo właściwości co ta droga o której piszecie, na aucie się sprawdza, ale motocykl nie jest taki "gładki" i na pewno łatwiej okleić maskę czy drzwi niż bak motocykla, trzeba kupić i zobaczyć co z tego wyjdzie. O folie pytaj tak gdzie maja różne płyty z tworzyw i rożne bajery do produkcji banerów reklamowych.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: ostry »

Próbowałem okleić czarnym matem , okleina pewnie zwykła , nie pamiętam (kupiłem ją w 2008 na allegro). W tamtym roku w końcu się zmobilizowałem i zacząłem od zbiornika właśnie. Suszarka do włosów i ognia .
Efekt... jak widać dalej jeżdżę w oryginalnym malowaniu :haha: .
Masakra , nie da się tego wykonać . Co prawda nie miałem żadnego kompletnie doświadczenia w tym oprócz tego ,że kiedyś leżąc z połamanym kulasem z nudów okleiłem sobie kule . Może gdyby to robiły ze 4 ręce + piąta trzymająca suszarkę było by łatwiej. Nie mniej jednak widziałem kiedyś na zlocie GejeSa oryginalnie żółtego ale właśnie w czarnym macie. Zbiornik był potraktowany prawdopodobnie zwykłą okleiną ale ciętą na kawałki mniej więcej pasujące do danego fragmentu zbiornika . W sumie widać było ,że te fragmenty zachodzą na siebie ale tylko przy bardzo dokładnym przyjrzeniu .
Obiecałem sobie ,że jeszcze kiedyś spróbuję :grin: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Chmielo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 04.01.2010, 11:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Chmielo »

Ale muszę powiedzieć Ostry że z oklejeniem dużego fiata okleiną meblową ładnie Ci wyszło, więc nie bądź taki skromny z tym brakiem doświadczenia :lol: Ja też mam własny pomysł na barwy w moim moto. Szacowaliśmy że ok 150 zł całość by wyniosła. Jednak po pospawaniu plastików , zakupieniu odpowiedniej szpachli i umówieniu się z fachowcem malarzem po przeliczeniu zostaje mi 10 zł w portfelu (3 piwa) :wink:
dawniej Lewar.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: falco »

Niestety ja się nie nadaję do prac "zegarmistrzowskich", dlatego chciałem, aby sprawą zajął się ktoś kto wie co i jak a nie tylko coś tam słyszał.
Jarzyna podpowiada, że do wylewania folii niezbędne są min 2-3 osoby, właśnie po to, aby niwelować załamania i dobrze naciągnąć na całą (zwłaszcza nierówną) powierzchnię.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości