Znudził Ci się kolor Trampka?

motocyklowo
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: wilq.bb »

Ty wiesz, że drugi mundurek to jest bardzo nie głupi pomysł :ok: Kolorek co prawda troszkę innym bym walnął - ale sam pomysł godny - tylko dopaść tanio komplet do 600ty.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Adampio »

Ja tak będę przemalowywał Trampka. Mam już drugi komplet owiewiek, ktore sobie w spokoju przemaluje, a na wiosnę podmienię :grin:
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Artur »

Ja własnie zakupiłem jeden sprey - czarny mat. Sprawdzę, jak to wygląda w praktyce na trampku.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: modern25 »

ja już moge powiedzeć że pomalowałem trampka kilka razy . wszystkie nieudane . Farby dobrej marki i klasy kupione w lakierni i dupa. :)
Teraz kupiłem w castoramie sprej i wyszło elegancko . :) tylko kolor zjebany RUDY :) ale faktura farby jest git .
ps szlifowałem ostatnim papierem 1200 ... to zamało . min. 1500 czy nawet 2000 . wtedy jest gładko .
A i lepiej nie malować na czarno jak się nie ma idealnie wyszlifowanego podłoża i oczywiscie równego .
Wcześniej malowałem na błyszczącą czarną perełkę ..... kolor ładny ale na mercedesa a nie na trampka . do tramka pasują farby jakie były w latach 80. a nie super nano mega nowoczesne .
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
inzynier
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 19.12.2011, 14:22
Mój motocykl: XL650V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: inzynier »

Artur pisze:Ja własnie zakupiłem jeden sprey - czarny mat. Sprawdzę, jak to wygląda w praktyce na trampku.
koniecznie daj znać i wrzuć foty :)
Wczesniej XL600 na 50 lecie Hondy
Obecnie XL650 w oryginalnym malowaniu :)
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: poss'ter »

Też mam plan na zimową nudę. Planuję okleić 700tkę folią - czarnym matem i/lub carbonem. Jak wyjdzie fajnie to podzielę się fotkami.
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
inzynier
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 19.12.2011, 14:22
Mój motocykl: XL650V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: inzynier »

poss pisze:Też mam plan na zimową nudę. Planuję okleić 700tkę folią - czarnym matem i/lub carbonem. Jak wyjdzie fajnie to podzielę się fotkami.

jak nie to tez daj i podziel sie swoimi spostrzeżeniami :grin:
Wczesniej XL600 na 50 lecie Hondy
Obecnie XL650 w oryginalnym malowaniu :)
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Artur »

Pierwsze próby za płotem. Niestety, mat jest bezlitosny. Na próbę poszedł, poszorowany przedni błotnik. zmatowiłem go na wodnym 240. Okazało się że za mało :D

gdybym miał zalecać: najpierw podkład na gładziutko w lakierni, a dopiero potem kładziemy mat :D

Zaleta Gumy: kładzie się bardzo ładnie, bez zacieków, cieniutką warstwą. Bardzo szybko schnie. Po 10 minutach można już kłaść kolejną warstwę.

Zrobiony z grubsza z łuszczącego się taniego lakieru:

Obrazek

Te rysy z nie doszlifowania będą widoczne. Obawiałem się że mocniej, ale nie ma tragedii:

Obrazek

. Jest dobrze, ale nie tak by nie mogło być lepiej jak na pierwszy raz w życiu z malowaniem.
modern25
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 942
Rejestracja: 07.12.2011, 17:03
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: modern25 »

heheh przerabiam to tez własnei w tej chwili i powiem tobie że p 1200 zdaje sie być mało :) ale drobniejszym już mi się nie chciało . Powiem , że rysy jak hu* bedą widac a im ciemniejszy kolor tym wiecej błędów sie pokarze. hehehe
( nie chciałem teraz malować ale miałem zbliżenie z rozciągniętym miedzy słupami łańcuchem i porwał mni dosłownie wszystkie plastiki cześć pokleiłem a cześc kupiłem do po klejenia :) )
Więc ja maluje na biało i na wierzch lakier b/b .
Jak by nie liczyć testów ( w celu nabrania praktyki ) w ilości 4ch to tez maluje pierwszy raz w życiu.
Konto dezaktywowane na prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
inzynier
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 19.12.2011, 14:22
Mój motocykl: XL650V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: inzynier »

Artur pisze:Pierwsze próby za płotem. Niestety, mat jest bezlitosny. Na próbę poszedł, poszorowany przedni błotnik. zmatowiłem go na wodnym 240. Okazało się że za mało :D

gdybym miał zalecać: najpierw podkład na gładziutko w lakierni, a dopiero potem kładziemy mat :D

Zaleta Gumy: kładzie się bardzo ładnie, bez zacieków, cieniutką warstwą. Bardzo szybko schnie. Po 10 minutach można już kłaść kolejną warstwę.

Zrobiony z grubsza z łuszczącego się taniego lakieru:

Obrazek

Te rysy z nie doszlifowania będą widoczne. Obawiałem się że mocniej, ale nie ma tragedii:

Obrazek

. Jest dobrze, ale nie tak by nie mogło być lepiej jak na pierwszy raz w życiu z malowaniem.

Artur a ile warstw nalozyles?

jak rozumiem użyłeś PLASTI LAK ?
Wczesniej XL600 na 50 lecie Hondy
Obecnie XL650 w oryginalnym malowaniu :)
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: mishieck »

Cały urok plastilak/plastidip polega na tym, że kładzie się go na stary lakier - po to żeby go zdjąć gdy się znudzi. Nie rozumiem po co matowałeś tak ten błotnik... Pod takie przygotowanie to taniej wyszłaby normalna farba.

Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Artur »

pisałem wcześniej, z powodu łuszczącego się lakieru. Nie chciałbym mieć efektu odpadającej gumy....
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 825
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: Hawk1985 »

Zrobię wykopalisko :pob:

Planuje okleić motocykl samemu podpowie ktoś jakiej folii szukać? Nie chce badziewia chciałbym aby wytrzymała trochę.
Folia w kolorze szarym/srebrnym, nadal szukać produktów 3M
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: toper »

Masz wieluu producentów folii: 3M, Arlon, Oracal, Avery, Mactac i inne, właściwie jakiejkolwiek nie użyjesz będzie dobrze... o ile spełnisz kilka istotnych warunków przy aplikacji tego typu folii :smile:
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: gracek »

Oklejałem sam małe boczki folią 3M carbon na pewno 2 jak nie 3 lata temu trzyma się pięknie ,nic nie odłazi ale ślady czasu są widoczne, ryski otarcia choćby od spodni czy butów, także folia 3M wydaje się ok . Nie wiem jak bardziej skomplikowane elementy bo sam o tym myślałem ale zbiornik i duże owiewki to praktyka i pomoc drugiej osoby wskazana jeśli ma dobrze wyglądać.
TT 900 RP.
dzielus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 10.10.2016, 21:27
Mój motocykl: XL600V

Re: Znudził Ci się kolor Trampka?

Post autor: dzielus »

Hawk1985 pisze:Zrobię wykopalisko :pob:

Planuje okleić motocykl samemu podpowie ktoś jakiej folii szukać? Nie chce badziewia chciałbym aby wytrzymała trochę.
Folia w kolorze szarym/srebrnym, nadal szukać produktów 3M
Najważniejsze, aby folia była folią wylewaną.

Pozdrawiam
Deflektory.com
Profesjonalne deflektory motocyklowe. Dwa rodzaje mocowań, pięć kształtów, łącznie 15 rozmiarów!
Rabaty dla użytkowników Forum!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości