Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

motocyklowo
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: magneto »

greentop pisze:Zmieniłem przednią oponę z Anakee2 na Sirac - do tego zmieniłem dętkę - a właściwie to dwie bo pierwszą przedziurawiłem jak zakładałem nową oponę :(
Zakładanie opony to jakaś makabra - nie wiem czy podejdę do zmiany tylnej opony- z doświadczenia waszego, będzie łatwiej czy trudniej z tyłem?
Ja w DR 350 kiedyś przód dwa razy (za jednym razem :sad: ) uszkodziłem, ale tyłu nigdy. Tam jest więcej miejsca, tylko łyżki trzeba mieć "stępione" - bez ostrych krawędzi. W Trampku, po tamtych doświadczeniach - dwa koła bez strat. Z tyłem powinno być o wiele łatwiej.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: grad74 »

magneto pisze:
greentop pisze:Zmieniłem przednią oponę z Anakee2 na Sirac - do tego zmieniłem dętkę - a właściwie to dwie bo pierwszą przedziurawiłem jak zakładałem nową oponę :(
Zakładanie opony to jakaś makabra - nie wiem czy podejdę do zmiany tylnej opony- z doświadczenia waszego, będzie łatwiej czy trudniej z tyłem?
Ja w DR 350 kiedyś przód dwa razy (za jednym razem :sad: ) uszkodziłem, ale tyłu nigdy. Tam jest więcej miejsca, tylko łyżki trzeba mieć "stępione" - bez ostrych krawędzi. W Trampku, po tamtych doświadczeniach - dwa koła bez strat. Z tyłem powinno być o wiele łatwiej.
Ja od jakiegoś czasu robe tak, że po włożeniu dętki do opony najpierw lekko dętkę pompuję . Wtedy dętka wstępnie układa sie w oponie i nie podwija się pod łyżkę kiedy zapiera się ją o rant felgi i jest duużo mniejsza szansa na przyszczypanie. Ale Greentop , nie przejmuj się pierwszymi niepowodzeniami. Chyba każdy kto zakładał samodzielnie na początku kilka razy "szczypnął" dętkę. Ja też jak Magneto kiedyś jedną dwa razy pod rząd podczas zakładania przyszczypałem. Ale klej, łata i do dzisiaj lata :grin: . Ponadto o wiele łatwiej zakłada się cieńsze dętki. No i to co Magneto napisał o łyżkach to też racja. Fabryczne praie zawsze są ostre i dobrze jest je lekko "stępić" znaczy "wyoblić" Także Panie nie dramatuj, tylko ćwicz, bo będzie dramacik jak złapiesz kapcia a dookoła dzicz :lol: ( ale mi sie "rymło") :haha:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: andy237 »

Po hamulcach przyszła kolej na wymianę oleju i uszczelniaczy w lagach. Ogólnie z rozebraniem nie było problemów, ze złożeniem również, ale co się namordowałem żeby wyjąć stare uszczelniacze po wbiciu nimi nowych :swieczki: . Chyba lepiej przed wbijaniem ściąć nieco gumy na nich, będzie niewielki luz i łatwiej później podważać.
Ale operacja się udała, pacjent przeżył :ok: Teraz przód jest prawie tak sztywny jak w Beemce 1200 GS :grin:
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: zaczekaj »

zaczekaj pisze:Znacie olej Sikolene? Macie jakieś zdanie o tym oleju. Mam tym obecnie zalaną crf i zastanawiam się czy lać dalej to samo
Kurka, przepraszam. Post miał być w szybkich pytaniach. Nie wiem jak to się stało, dopiero zauważyłam :-D
prochu pisze:Larsson wycofał się z handlu tymi olejami :niewiem: .
Dzięki za info :-)
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: pete17 »

Dziś zmieniłem samodzielnie tylną oponkę z Metzeler na H.Scout K60...nawet stroi z tym kapetkiem :smile:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Marcinnn6 »

pete17 - znaczy zmieniłeś ją sam łyżkami ? Ja wstyd się przyznać ale nigdy tego nie robiłem. Zaopatrzyłem się właśnie w łyżki, łatki i będę ćwiczył. Jeszcze takie osłony plastikowe na felgi musze zakupić, bo jak się przymierzałem ostatnio do ściągania opony to kurde niszczy się felgę, a mam takie śliczne złote :lol:

jeszcze musisz zainwestować w przód, bo ta twoja to już też taka trochę padaka
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Adam_M »

Najlepszym patentem jest wyciecie kawalkow plastiku z butelek 5l po destylacie albo plynie do spryskiwaczy. Rzy sciaganiu psiknac na felge tez jakims plynem, ja uzywalem odtluszczacza do hamulcow, wazne zeby poslizg byl. Przy zakladaniu ludwik:) i tak jak Grad wspominał, podpompowac troche detke po wsadzeniu jej w kolo, wtedy sie ulozy, bedziesz widzial czy nie jest skrecona i nie uszczypniesz jej bo będzie stawiala opor:)

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Marcinnn6 »

dzięki za podpowiedzi, będę próbował
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: pete17 »

Marcinnn6 pisze:pete17 - znaczy zmieniłeś ją sam łyżkami ? Ja wstyd się przyznać ale nigdy tego nie robiłem. Zaopatrzyłem się właśnie w łyżki, łatki i będę ćwiczył. Jeszcze takie osłony plastikowe na felgi musze zakupić, bo jak się przymierzałem ostatnio do ściągania opony to kurde niszczy się felgę, a mam takie śliczne złote :lol:

jeszcze musisz zainwestować w przód, bo ta twoja to już też taka trochę padaka
Masz słuszną słuszność...Na Lipę będzie nówka..mam nadzieję.Ale,ale,Marcin,gdzie kupujesz te plasticzki na felę coby jej nie poniszczyć?Bo przyznam że rysnąłem trochę :sad:
Lubię motory...wszystkie.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: pete17 »

Tak właśnie zrobiłem jak AdamM pisze.Tylko to z butelek poprzecinało. :sad: W Ya...TT600 miałem felgę z gołego alu,i do tego po przejściach tak że mi nie zależało...a teraz mam ładne czarne" alaminiowe" to chciałbym je przyoszczędzić...
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
Marcinnn6
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 549
Rejestracja: 18.06.2016, 13:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Zgierz

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Marcinnn6 »

znalazłem na alle takie coś:

http://allegro.pl/ochraniacze-felgi-nak ... 99624.html

I skoro piszesz, że te osłony z butelek poprzecinało to chyba zainwestuje te 30 zeta...
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: JL79 »

To wystarczy kawałek węża ogrodowego rozciąć i będzie to samo (chyba) co to z alle ;-)
Awatar użytkownika
greentop
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 134
Rejestracja: 06.02.2012, 09:23
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: FSW

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: greentop »

grad74 pisze:...Ale Greentop , nie przejmuj się pierwszymi niepowodzeniami. Chyba każdy kto zakładał samodzielnie na początku kilka razy "szczypnął" dętkę. Ja też jak Magneto kiedyś jedną dwa razy pod rząd podczas zakładania przyszczypałem.
To się nie przejąłem.
Ale jak dałem do wyważenia koło to się dowiedziałem, że opona jest "przeciągnięta" - czyli nie równo założona i musiała i tak zostać ściągnięta i założona raz jeszcze.
Ale "na dzicz" da radę :grin:
Zmieniony również tył - z szerokiej Anakee2 130/80 na seryjny węższy rozmiar Sirac 120/90.
Oprócz tego gumy na lagach (bo stare to popekane sito było), oleum, filter i 4 świece.
Przebieg 54750 MIL
No i albo w wyniku tych zmian Trampek dostał drugiej młodości, albo dawno na motocyklu nie pomykałem. Albo jedno i drugie. Bo jeździ żwawiej. Może nie jak V-Strom, ale żwawiej. A na szutrach nie pływa tak, jak na poprzednim kapciu - nie wiem czy to zasługa szerokości opony czy innego bieżnika.

Aha - 2 zerwane śruby:
- jedna do mocowania przewodu hamulcowego na widelcu - rozwierciłem i zamocowałem ponownie i jest OK
- druga to urwana jedna z czterech śrub mocujących oś na prawej goleni - jak to naprawić?
Pomożecie? Jakieś sugestie?

I jeszcze pytanie - przednie zawieszenie jest bardzo miękkie, ostro hamując na asfalcie tył szybko traci przyczepność - wyjętą goleń mogę ścisnąć o jakieś 7cm - czy to znaczy że mało w niej oleju czy taki po prostu urok Trampka?
Daelim VT125 (3kkm) -> DL650AK8 (12kkm) -> TA650 (7kkm+2kkm+1kkm+2kkm+5kkm+(3kkm)=20kkm) -> 790ADV (7kkm)
Niech pan powie co ma pan zamiar powiedzieć bo chciałbym powiedzieć odwrotnie.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Adam_M »

szpilka wystaje z goleni czy nie? jak wystaje to w miare łatwo sie ją wyciągnie, i wkręcić na miejsce nową szpilkę, do kupienia u Artura z RiderParts.
co to zawieszenia, to sprawdź czy nie masz wyklepanych sprężyn, jeżeli tak to kup progresy. Możesz dolać też trochę więcej oleju do lag niż mówi serwisówka, max 1cm lustra. Na forum wrzucałem serwisówke w ładnym kolorowym pdfie
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
grohot
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 12.06.2015, 09:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Iłowa

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: grohot »

Zamontowałem nowe gmole:D


Takie były:
Obrazek


A tak wyglądają nowe:
Obrazek
Africa Twin, w języku czarnych stóp "Ta, na której nie posiedzisz"
"Widziałem wczoraj motor i miał dwie rury, to pewnie dwusuw"
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: gracek »

Dzisiaj reanimowałem moją zmęczoną szybę
Była takaObrazek

a wyszło takObrazek
TT 900 RP.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: trud »

gracek pisze:Dzisiaj reanimowałem moją zmęczoną szybę
Ale jak?
whiter
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 28.01.2017, 19:17
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: whiter »

pasta polerska?
Awatar użytkownika
Wojtec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 231
Rejestracja: 13.08.2012, 09:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: Wojtec »

Pokaż tego trampka w całej okazałości , to jakaś biel popolicyjna ?
Awatar użytkownika
grohot
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 12.06.2015, 09:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Iłowa

Re: Co dziś zrobiłem w swoim TRANSALPIE

Post autor: grohot »

Ja w trampku najpierw całą szybę zmatowałem papierami 800, 1500, 2000, 2500 a następnie polerowałem miękką gąbką i pastą 3M zieloną, wszystko robione bez wody.
Wyglądała jak świeżo wyciągnięta z folii. A Ex trampkiem jeździ forumowy ksander:)
Africa Twin, w języku czarnych stóp "Ta, na której nie posiedzisz"
"Widziałem wczoraj motor i miał dwie rury, to pewnie dwusuw"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości