Co byście zrobili na moim miejscu?

motocyklowo
Awatar użytkownika
Paweł S.
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.07.2008, 15:05

Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Paweł S. »

:sad:

Jeszcze przed wczoraj chwaliłem się w innym temacie zakupem wymarzonego trampka w Niemczech. Rocznik 2006, 8tyś km przebiegu, kufry, gmole, tłumik leo vince, stan mega idealny, zero ryski, taki jak mi się wymarzył...Dziś postawiłem go sobie na trawce, otworzyłem browarka i zacząłem pucować moją lalunie. Gdy skończyłem, przyjechał mój kumpel i zaczął podziwiać maszynkę, usiadł, przymierzył się po czym zaczął prosić, żebym dał mu się przejechać. Nie chciałem się zgodzić,ale zmiękłem, a on miał zrobić małe kułeczko na moim podwórku. No i zrobił kółeczko, a gdy dojeżdżał do miejsca postoju nie wiem jakim cudem zamiast stanąć, momentalnie przygazował, motocykl zerwał , wypierdzielił w drewniany płot, który cały mi połamał i położył trampka na boku w tej kupie drewnianych połamanych sztachetek. Owiewka cała się przesunęła w jedną stronę, prawy migacz wyrwany i uchrupnięty, cały przód jakoś przestawiony w bok, błotnik i prawy główny plastik porysowany, kiera dostała jakiś luz przód-tył, chłopaki uwierzcie mi że jak to zobaczyłem to łzy mi w oczach stanęły. Tak szukałem tego sprzęta, tak za nim czekałem, od przedwczoraj banan nie schodził mi z pyska, wszystkim pokazywałem i się chwaliłem.
A teraz co ? Mam jebniętego trampka w garażu. Doradźcie co mam zrobić ? Koleś powiedział, że go ode mnie odkupi, naprawi i sprzeda a ja mam sobie poszukać innego. Jego też mi mega żal, choć ma dużo kasy i dla niego pod względem finansowym to żadne obciążenie. Powiedzcie, co byście zrobili na moim miejscu?
Załamany Paweł
Awatar użytkownika
Pokemon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 19.06.2008, 19:06
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Pokemon »

Ja bym wziął kasę i szukał nowego.
Szybciej kupisz nowego niż pozbierasz części i złożysz do kupy.

A co zrobisz to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

:niewiem:
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Dlugi »

bierz kasę i dalej na poszukiwania.

współczuję :banghead:
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Buffalo »

Kurde wspolczuje mega niefajnie. Tez miałem taki przypadek mialem kolege dałem mu sie przejechac - i juz potem nie miałem kolegi - u mnie typek powiedzial "przepraszam" i tyle . A w tym momencie Tobie nie pozostaje chyba nic innego jak tylko zgarnąc hajs i szukac innego moto - wiem ze to tylko tak latwo sie mówi , moze jakąs dobra cene wyrwij od znajomego !!! Pozdrawiami i życze jeszcze lepszego motocykla.
FLHRC 2005
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3087
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: henry »

Koszmarna sytuacja :banghead: Współczuję Tobie i kumplowi. Również wziąłbym kasę i szukał innego. Hej
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
maciejw
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 452
Rejestracja: 13.06.2008, 09:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dzierżoniów (♥ Poznań)

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: maciejw »

szczęście w nieszczęśćiu - okazuje się masz wporzo kolegę : narozrabiał ale poczuwa sie do winy ...
bierz kasę i szukaj nowego trampka :crossy:
XL600V '98 był
jest:
Komar II 2330 '72
BMW K100RT '85
BMW F800GS '13
MaRP
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 13.06.2008, 11:56
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: MaRP »

Kasa i szukaj innego. Doświadczenie już masz.
Navigare necesse est vivere non est necesse.
RD07a
DW/83
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: forhend »

biezr kase a wrak oddaj jemu,trafisz na równie dobrego :smile:
Awatar użytkownika
RaF
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 13.06.2008, 09:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żary

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: RaF »

Głupia sprawa :ysz: ... ja bym, jak radzą przedmówcy wziął kaskę :smoke:
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: luke_01 »

Kasa.
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
Paweł S.
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.07.2008, 15:05

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Paweł S. »

Dziś byłem w MOTO REX w Poznaniu przedstawić jak się moja sprawa ma. Dzis na spokojnie w garażu stwierdziłem, że praktycznie jest ryśnięty na prawym dużym przednim boku i ma uchrupnięty prawy migacz, rysy na błotniku od drewnianego płota zeszły po pastą TEMPO i praktycznie ich nie widać. Ale najgorzej wygląda to, ze cały przód, wszystkie plastiki się zwajchowały, spasowania zero, wygląda jak bokser po nokaucie.
W serwisie mi powiedzieli, że trzeba wszystko porozbierać, stelaże naprostować jeśli nie są jakieś połamane, co trzeba kupić nowe to kupić - gwarantują idealny odcień koloru i złożyć cały przód od nowa i maszynka będzie jak nowa. Stwierdzili że to dla nich kosmetyka, że rama i inne sprawy związane z bezpieczeństwem przy takiej wywrotce powiny być nienaruszone i że nie takie strzały składali. W międzyczasie koleś dzwonił do Budzyńskiego i tam powiedzieli mu praktycznie to samo. Umowa jest taka, że jeśli po naprawie moto będzie idealne tak jak przed kraksą, zostaje u mnie, jeśli coś mi nie będzie grało - koleś go zabiera.
Żal mi i moto i kumpla. Cieszy mnie tłumik LEO VINCA, orginalny dostałem praktycznie nowy w kartonie, cieszy mnie lampa led z tyłu, mam komplet idealnych kufrów Hondy, górny był założony na moto u Niemca ze dwa razy a boczne dał mi w fabrycznych workach, nowe nie śmigane. Nie wiem czy szybko uda mi się znaleźć taki sam egzemplarz...
Na koniec mam pytanko, który poznański serwis bardziej polecacie ? Budzyńskiego czy Moto-rex ??? Jaką macie wiedzę na temat tych serwisów?
Awatar użytkownika
OLO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 17.06.2008, 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: OLO »

Na koniec mam pytanko, który poznański serwis bardziej polecacie ? Budzyńskiego czy Moto-rex ??? Jaką macie wiedzę na temat tych serwisów?
Na forum motocyklistow swego czasu wiele napisano o serwisie Budzyńskiego, raczej nic dobrego, poczytaj i wyciągnij wnioski sam :niewiem:
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: torak »

Weź też pod uwagę że dziś kolo jeszcze jest OK ale nie wiadomo co będzie jutro, za tydzień czy po naprawie. Wg. niego będzie OK a tobie nie będzie leżał i co w tedy? Może oddaj mu go bez dodatków za odpowiednio pomniejszoną kasę? Skoro ma go gonić to jemu bez różnicy.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Paweł S.
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.07.2008, 15:05

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Paweł S. »

Lalka już w serwisie. Wstępne oględziny wykazały, że tak naprawdę plastiki powyskakiwały z zaczepów i lekko przegiął się stelaż podtrzymującu je oraz zegary.Kolo z serwisu stwierdził, ze to pestka i maszyna będzie jak nowa. Każdy plastik, który był porysowany został zamówiony nowy-oryginalny, srebrny. Ceny przeraziły mnie, a jeszcze bardziej sponsora tej zabawy, czyli mojego kumpla. Żal mi jego i jego portfela, ale na żadne malowanie się nie zgodziłem.

Błotnik przedni - 450 zł
Boczek - owiewka duża przednia prawa - 540 zł
Kierunkowskaz przedni prawy - 170 zł
Lampa przednia ( porysowany klosz, nie do spolerowania niestety) - najbardziej nas rozłożyła na łopatki. Cena..... 1700 zł :ohmy: :banghead:
Czyli na razie mamy na liczniku około 2800 zł za same klamoty, Jeśli nie naprostują stelaża - kolejne 800 zł, do tego dojdzie jeszcze robocizna.
Oj droga była ta przejażdżka dla mojego koleżki, oj droga :omg:
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Buffalo »

Już chyba nie dasz sie nikomu przejechać na swoim motocyklu, a Twój znajomy nie wsiądzie na pożyczone moto
FLHRC 2005
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: sewer »

Paweł S. pisze:Lalka już w serwisie. Wstępne oględziny wykazały, że tak naprawdę plastiki powyskakiwały z zaczepów i lekko przegiął się stelaż podtrzymującu je oraz zegary.Kolo z serwisu stwierdził, ze to pestka i maszyna będzie jak nowa. Każdy plastik, który był porysowany został zamówiony nowy-oryginalny, srebrny. Ceny przeraziły mnie, a jeszcze bardziej sponsora tej zabawy, czyli mojego kumpla. Żal mi jego i jego portfela, ale na żadne malowanie się nie zgodziłem.

Błotnik przedni - 450 zł
Boczek - owiewka duża przednia prawa - 540 zł
Kierunkowskaz przedni prawy - 170 zł
Lampa przednia ( porysowany klosz, nie do spolerowania niestety) - najbardziej nas rozłożyła na łopatki. Cena..... 1700 zł :ohmy: :banghead:
Czyli na razie mamy na liczniku około 2800 zł za same klamoty, Jeśli nie naprostują stelaża - kolejne 800 zł, do tego dojdzie jeszcze robocizna.
Oj droga była ta przejażdżka dla mojego koleżki, oj droga :omg:
całe szczescie ze moze graty sprzedac
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Scyzoryk »

niby tak ale na allegro za używane i jakoś lekko zarysowane graty dostanie jakieś marne grosze w porownaniu z tym co sobie Honda liczy. Cena lampy zabija :mouthshut:

Na allegro widziałem taka za 200zł :/

Trudno. Szkoda go ale sam sobie winien. Ważne że nie kombinuje tylko płaci.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Marek »

Mnie i koledze nasz współtowarzysz tegorocznej eskapady trochę sponiewierał motocykle podczas podróży. Na pytanie a co teraz? - odpowiedział: wrócicie do domu i jakoś to naprawicie, przecież dla was to "no problem". Pocieszył nas po mistrzowsku i na tym się skończyło.
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: MISIEK »

a tak z innej beczki: CO ZROBIŁÓEŚ KUMPLOWI? :whip: :boks: :lanie:
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Co byście zrobili na moim miejscu?

Post autor: Marek »

MISIEK pisze:a tak z innej beczki: CO ZROBIŁÓEŚ KUMPLOWI? :whip: :boks: :lanie:
Jakiemu kumplowi, Bajrasz kazał go brać i tyle! Nic nie zrobiłem bo to było daleko od domu. Reszta na PRIV
edyt1: podróże kształcą
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 3 gości