Mam pytanko

motocyklowo
maryś
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 446
Rejestracja: 15.06.2008, 18:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brodźce

Mam pytanko

Post autor: maryś »

Czy ktoś był w krajach Pri Balticy lub Via Balticy(różne nazwy spotkałem)
Proszę o ewentualne wskazówki co warto zobaczyć, gdzie warto przenocować i gdzie są jakieś fajne szutry. Na starym forum nic nie znalazłem. a w necie też jest nie zawiele.

z góry dzięki :smile:

no chyba że nikt nie był :sad:
Jadę jadę na motorze, wiater mi owiewa twarz...

TA 600 '96 / 990 ADV 2010
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3091
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Mam pytanko

Post autor: henry »

No widzisz. I tu są potrzebne rzetelne relacje. No chyba, że nikt nie był :(
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Mam pytanko

Post autor: Marek »

maryś pisze:Czy ktoś był w krajach Pri Balticy lub Via Balticy(różne nazwy spotkałem)
Proszę o ewentualne wskazówki co warto zobaczyć, gdzie warto przenocować i gdzie są jakieś fajne szutry. Na starym forum nic nie znalazłem. a w necie też jest nie zawiele.
z góry dzięki :smile:
no chyba że nikt nie był :sad:
Najpierw uściślijmy nazwy: Kraje Przybałtyckie to Litwa, Łotwa i Estonia. Via Baltica to droga z Warszawy do Tallina biegnąca przez: Augustów (PL), Kowno (LT), Rygę (LV). Co warto zobaczyć to temat rzeka ale napewno Kowno. Karty bankowe funkcjonują normalnie. Paliwo jest trochę tańsze niż u nas. Przy drodze są nowe zajazdy po ok 12 euro za łóżko. 10 km za Panevezys na lotnisku sportowym po lewej stronie jest pole kampingowe, średnio tanie ale piwo w barze mają dobre i schłodzone 1,5 euro kufel. Najtańszy nocleg za 2 piwa można obstalować na parkingu strzeżonym przed granicą z Łotwą po lewej stronie. Policja jest bezlitosna i często czai się w krzakach tak jak u nas. Niekiedy kierowcy ostrzegają światłami o radarowcach. Na Łotwie jest mniej policji ale sposób poruszania się samochodów jest podobny do tego na Ukrainie. Ryga sama w sobie jest ciekawa, miasto hanzeatyckie. W Estonii kampingów jest więcej, po 5 euro za łba a domki są po 12 euro za łóżko. Wyposażenie kampingów europejskie, tzn są kuchenki, garnki, talerze i sztućce. Boczne drogi są z ubitegu szutru. Na stacjach paliw małych firm nasze karty nie chcą działać i trzeba mieć gotówkę. 4o km przed Tallinem po prawej stronie jest kamping prowadzony przez spadkobierców Wielkiego Brata i tam są zwyczaje jak za dawnych lat, płatność z góry a o resztę trzeba się martwić samemu. Gorzała jest dostępna tylko do godziny 8 wieczorem. Przed Tallinem jest miasto Parnu, bardzo ładne, o Tallinie nie wspomnę. Policja jest skuteczna i bezlitosna. Mandat za przekroczenie prędości to równowartość ok 100 euro. Plaże nad Bałtykiem są prawie puste. Resztę pewnie znajdziesz w wyszukiwarce.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Mam pytanko

Post autor: Franz »

Szutry to na wyspie http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarema. Będziesz miał ich dość.
Warto również obejrzeć http://www.panoramio.com/photo/289330

Poczytaj wikipedię . Jest również przewodnik Litwa, Łotwa i Estonia dostępny zapewne w bezdrożach.
Sarema jest ok choć jak dla mnie za spokojnie tam było.
Awatar użytkownika
wojtalski
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 100
Rejestracja: 22.06.2008, 23:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam pytanko

Post autor: wojtalski »

Masz tu kilka fotek z wyjazdu. Jakby Ci coś wpadło w oko to pytaj.
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam pytanko

Post autor: Mroq »

Maryś, jak masz nie za dużo czasu to skoncentruj się na litwie, piękny kraj, boczne drogi to szutry, z noclegami nie ma problemów, są agroturystyki o nizłym standarcie, ceny jak u nas, lepiej posmakować i poznać lepiej jeden kraj niż nawijać bez sensu kilometry, nie mogę ci teraz więcej pomóc, bo jutro wieczorem wyjeżdzam na urlop a dziś i jurtro jeszcze pracuję i nie mam czasu pogrzebać w notatkach
proponowałbym jechać na druskienniki, potem wilno i wzdłuż granicy z białorusią na wschód od utene, piękne lasy, jeziora i szutry potem zawinąć nad morze.poza wilnem olać większe miasta
AT RD 07a
maryś
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 446
Rejestracja: 15.06.2008, 18:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brodźce

Re: Mam pytanko

Post autor: maryś »

DZIĘKI WIELKIE za wszytskie podpowiedzi
zaraz biore się do ustalania trasy przejazdu.

Dzięki Marek za wyjasnienie pojęcia via baltica :impreza:


i właśnie dlatego tak lubie to forum i ludzi na nim będących, jak masz problem to zaraz ci go pomoga rozwiązać.
JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI

Wszystkim mi pomocnym :drinking:
Jadę jadę na motorze, wiater mi owiewa twarz...

TA 600 '96 / 990 ADV 2010
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mam pytanko

Post autor: sober »

Cześć.
Ja z kumplem byliśmy na Litwie, Łotwie, Estonii. Ale to była wariacka trasa weekendowa.
Ciekawsze miejsca są podpisane:
http://picasaweb.google.com/daniel.osin ... twaEstonia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości