Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

motocyklowo
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: marecki999 »

Hey.
Może Ktoś miał do czynienia z ww skuterkiem... lub z podobnym tematem - Mianowicie.
W AN400 K1 lewa klamka odpowiada za pracę zarowno przedniego (1tloczek) jak i tylnego zacisku.
Problem jaki się pojawią to, po przejechaniu kilkunastu km z hamowaniem właśnie lewą stroną, zaciska tylny zacisk na ,amen, przy tym klamka robi się twarda niemal BZ możliwości jej wciśnięcia.
Po poluzowaniu odpowietrzenia płyn ham ubywa pod ostrym ciśnieniem i zacisk ,puszczą, zaczyna działać by po kilkunastu ruchach klamką znów się zacisnąć.
Do tej pory zrobione- lecz bez większej poprawy-
Rozebranie ,poczyszczenie zaciskow tłoczków z wymiana gumek itp.,rozebrabie umycie pompki hamulca z zast zestawem naprawczym, oczywiście płyn nowy z odpowietrzeniem...klocki nowe.
Czy problemem może być sam przewód hamulcowy?
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: Sylwek »

Czym/jak odpowietrzałeś układ?
Wygląda na bąbel powietrza, zaciśnięty/zagięty przewód, za szybko biorącą pompę.
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: marecki999 »

jak odpowietrzane... hmmm może można inaczej - ja robię tak jak zwykle czyli -
Na odpowietrzenie przewód gumowy podpięty szczelnie do butelki co jest ściśnietą by robić trochę ,,ssania,,
W zbiorniczku płyn. pompuje klamką- przytrzymuje ją wciśnietą, odkręcam odpowietrzenie ,zakręcam odpowietrzenie puszczam klamkę, dolewam płyn... czynność powtarzam aż nie będzie bombelków powietrza i klamka zrobi się ,,dozowalna,,dość twarda. W burgmanie zaczynam od tylnego zacisku.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: bartekk »

Sprawdź czy masz drożne przewody. Być może jakiś syf, albo rozwarstwiony wewnątrz przewód hamulcowy działa jak zawór zwrotny. Pompujesz hamulcem, a płyn nie ma jak wrócić...
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 833
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: magneto »

bartekk pisze: 27.03.2023, 14:00 Sprawdź czy masz drożne przewody. Być może jakiś syf, albo rozwarstwiony wewnątrz przewód hamulcowy działa jak zawór zwrotny. Pompujesz hamulcem, a płyn nie ma jak wrócić...
Oooo - to może być to (w puszcze kiedyś miałem, dłuuga walka i koszta nie małe).
A może spróbuj z tej butelki od odpowietrznika trochę płynu "wcisnąć" w odkręcony odpowietrznik, jak w zbiorniczku wzrośnie poziom, to raczej OK i szukamy dalej (wiem, pomogłem :smile: )
Powodzenia !
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 547
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Burgman AN400 K1 problemy hamulcowe

Post autor: marecki999 »

Dzięki wszystkim za wskazówki. :thumbsup:
zakupiłem używane przewody i używana pompę od modelu k2.
Wymieniłem narazie pompę bez jej rozbierania - tylko pomylem ,przedmuchałem:)
Pierwszy wyjazd ok 80km w trybie mieszanym trasa/miasto... narazie działa:) Wychodzi na to ,ze jednak problem był w pompie ,która rozbierałem myłem dmuchałem zmieniałem zestawy naprawcze ze 3 razy...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości