Yamaha TW 125

motocyklowo
Awatar użytkownika
serwer5
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 219
Rejestracja: 24.09.2014, 18:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko/Łódź
Kontakt:

Yamaha TW 125

Post autor: serwer5 »

Hej,

chciałbym zapytać o opinię w użytkowaniu motocykla Yamaha TW 125. Może ktoś jeździł więcej lub miał w swoim posiadaniu. Ja na tym motocyklu zdawałem prawo jazdy i raczej mam dobre wspomnienia z nim związane. Nie wyrywny, pomału się rozpędzał. Skręcał, hamował i tyle mogę o nim powiedzieć. Jestem ciekaw jak to z nim jest na dłuższą metę.

Docelowo chcę kupić taki motocykl dla swojej dziewczyny, żeby zaczęła (spróbowała) jeździć sama. Przeznaczenie jego to będzie właśnie jakieś jeżdżenie w koło komina i stawianie pierwszych kroków na asfalcie oraz ubitym szutrze. Bez szaleństw.

Wygląd został zaakceptowany i z tego co pamiętam jest całkiem niski.

Budżet, który będziemy chcieli przeznaczyć to tak do 7000zł.

Jeśli ktoś ma coś innego godnego polecenia dla osoby o 164cm wzrostu i 0 doświadczeniu w jeździe na motocyklu to również można podsuwać propozycję. :smile:

Pozdrawiam!

Obrazek
Romet Ogar 200 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> Honda Transalp XL600V -->Honda Transalp XL600V

www.starytramp.pl
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Yamaha TW 125

Post autor: grad74 »

Hej, no moja córa ma też około 164 cm i świetnie jej się jeżdzi na "małym Transalpie" czyli Honda NX 125 albo jak kto woli Transcity. Wygląda toto jak mały transalp, ma takie same koła i opony (możliwość wożenia wspólnego zapasu na wspólnym wyjeździe) . fajny dynamiczny silnik, 6 biegów, dobre zawieszenie, lagi 34mm a nie jak większość 125tek 31 mm. https://photos.app.goo.gl/ns1Ntrzd7481L91z9 Generalnie bardzo fane moto (no ostatecznie to Hąda) i bardzo polecam. Masz tu przykład na ten przykład : https://www.olx.pl/d/oferta/honda-nx-12 ... SfdrB.html
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Yamaha TW 125

Post autor: wilq.bb »

Tw125 - kiedyś moje marzenie.... Podobno ze względu szerokość opony dość mocno pływa na koleinach (ale to tylko zasłyszane). Bliźniak to Suzuki vanvan.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Yamaha TW 125

Post autor: Artek »

Skoro tylko asfalt i szuter dla kobitki to i nawet skuter zrobi robotę.
Polecę sh125 i na tarczy z tyłu.

Jak musi być typowy kształt motocykla to cb125 f, też dobry dla kobitki.
Do propozycji Grada dołożylbym na dużych kołach konstrukcję opartą o podobny silnik, czyli xls125 z lat 80-90 lub wszelkiej maści hondy xlr 125.
Jeszcze jest suzuki dr 125 ( Tadzika pytać, bo ma ).

Najważniejsze na początek, aby to było ultra lekkie, żeby się kobita nie zraziła, jak trzeba będzie się podeprzeć czy manewrować na parkingu.
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Yamaha TW 125

Post autor: Sylwek »

serwer5 pisze: 11.12.2022, 09:54 chciałbym zapytać o opinię w użytkowaniu motocykla Yamaha TW 125. Może ktoś jeździł więcej lub miał w swoim posiadaniu. Ja na tym motocyklu zdawałem prawo jazdy i raczej mam dobre wspomnienia z nim związane. Nie wyrywny, pomału się rozpędzał. Skręcał, hamował i tyle mogę o nim powiedzieć.
Bo i do kulania się po twardym ta maszyna służy. Miasto, jego nierówności, torowiska, etc., także bliskie okolice, to jego żywioł.
W miękkim gruncie, kopnym piachu, opony stawiają spory opór i sprzęgło dostaje w kość.
W zakrętach trzeba trochę przyłożyć się do skrętu. Taka NX 125 lub XT 125, łatwiej je pokonują.
Tylne amory, pod większym obciążeniem, szybko wyczerpują skok.
Silnik typowy, przy umiejętnym użytkowaniu, dojeżdża do 50-60 tys. km do dużego przeglądu/naprawy, ale będzie już podbierał olej.
grad74 pisze: 11.12.2022, 15:10 Hej, no moja córa ma też około 164 cm i świetnie jej się jeżdzi na "małym Transalpie" czyli Honda NX 125 albo jak kto woli Transcity. Wygląda toto jak mały transalp, ma takie same koła i opony (możliwość wożenia wspólnego zapasu na wspólnym wyjeździe) . fajny dynamiczny silnik, 6 biegów, dobre zawieszenie, lagi 34mm a nie jak większość 125tek 31 mm.
Specjalna wiadomość dla Grada: Yamaha XT 125X ma golenie o średnicy 36 mm. Licytujemy się :grin: ?
Awatar użytkownika
serwer5
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 219
Rejestracja: 24.09.2014, 18:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko/Łódź
Kontakt:

Re: Yamaha TW 125

Post autor: serwer5 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zaskoczyła mnie ta Honda Transcity. Nie wiedziałem o jej istnieniu, a na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda jak Trampek. :ok:

Będziemy śledzić rynek :smile:

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam. :wink:
Romet Ogar 200 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> Honda Transalp XL600V -->Honda Transalp XL600V

www.starytramp.pl
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 844
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Yamaha TW 125

Post autor: Marcin-BB »

Transcity czyli NX 125 może być za wysokie dla panny 164 cm, przynajmniej na fabrycznym ustawieniu zawieszenia. A to nie pomaga przy pierwszych krokach. Jeśli wygląd tw 125 nie odstrasza to brać i kupować. Yamaha ma tylko jeden słaby punkt- są nim opony, a raczej ich nietypowy wymiar. Komplet gum ponad tysiąc złotych, bo najtaniej wychodzi w serwisie Yamahy kupić fabryczne Bridgestone. :thumbsup:
Przerobiłem kilkukrotnie temat 125-ki dla niskiej osoby. Ojciec jeździ SR125 a koleżanka z pracy cb125f. Obie kupowałem ja, bo prosili o pomoc. Kilku niższym znajomym też asystowałem przy zakupie małego motorka i nigdy to nie było enduro tylko zawsze jakieś szosowe sprzęty. Prawda taka, że jak to nie ma być upalane w terenie tylko jeżdżone typowo turystycznie, to nie ma się co silić na enduro. Każde enduro będzie wysokie, tzn, wyższe niż moto szosowe, a to nie jest komfortowe dla kogoś kto zaczyna jeździć. Do takiej cb125f, która ma koła 18" można założyć opony dualowe lub nawet jakieś kostki. Wtedy jazda na ryby czy grzyby nie jest problemem a komfort niskiego siedzenia jest ogromny.
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Yamaha TW 125

Post autor: prochu »

Cześć :smile: .
Bedę sprzedawał Suzuki RV 125 van van r. 2004 po mojej żonce. Moto w bdb stanie.

Pozdrufki za Kaszub :ok:
Nie łam się
- Wajdek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości