Pare pytań przed zakupem 650.

motocyklowo
BoNaParter
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 29.05.2020, 21:31
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Pare pytań przed zakupem 650.

Post autor: BoNaParter »

Cześć wszystkim, z racji że kilka dni temu udało mi się zdać prawko to zacząłem się zastanawiać nad kupnem transalpa 650. No i mam kilka pytań związanych z tym motocyklem.

1.Wie ktoś może czy jeśli zablokuje motocykl na prawo jazdy kategorii A2 to czy motocykl nie będzie przez to zbyt przymulony ? Jak właściwie trampek się odpycha ? da się startując spod świateł zostawić auta za sobą lub przy 70km/h spokojnie coś wyprzedzić ?
2. Zwracać na coś szczególnie uwagę przy zakupie ?
3. Da się obniżyć/podwyższyć kanapę ?
4.Jak wygląda jego spalanie ? wiem że pytanie trochę tumowate ale w internetach spotkałem się z różnymi opiniami, jedni mówią że pali 6l inni że 4l.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Pare pytań przed zakupem 650.

Post autor: Artek »

Witaj.
Trampek to taki osiołek. Jakoś tam jedzie, na pewno nie jest to ścigacz ani szlifierka.
Załadowany w dwie osoby już nie jest taki skóry do dynamicznej jazdy. To tylko 50 parę koni przy wadze ponad 200 kilo. Nie spodziewaj się cudów.
2. Bardzo rozległy temat. Jeśli chcesz kupić 650-kę poproś.jakiegoś użytkownika lub byłego użytkownika tego modelu o wspólne oględziny. Łatwo kupić trupa i potem się męczyć na nim.
3. Tylko poprzez przeróbkę kanapy u tapicera. Jeśli chodzi o obniżenie motocykla to możesz wpuścić przednie lagi o centymetr lub dwa w półki. To obniży nieznacznie motocykl. Trampek jest skrojony pod osobę od ok. 170-185 cm. Można wyjść poza te wymiary ale coś za coś...
3. Przy spokojnej turystycznej jeździe można zejść bez problemu poniżej 5 l. Przy dynamicznej jeździe bez problemu zeżre 6 l.
Dominator.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pare pytań przed zakupem 650.

Post autor: nostrik »

Cześć, Napoleonie Internetu. Odpowiedzią na Twoje wszystkie pytania jest ta, której sam sobie udzieliłeś w pyt.4, mianowicie "są różne opinie".
Alleee :omg: dobrze trafiłeś, to forum Transalpa, kopalnia wiedzy, wystarczy poczytać. Reszta to praktyka, bo tylko Ty znasz odpowiedzi na swoje pytania.

Ad.1. Nie, wyprzedzają go nawet chińskie 125.
Ad.2. Na kolor.
Ad.3. To uparty osioł i nie da się osiodłać.
Ad.4. Dużo zależy od kierownika, ale generalnie spali tyle, ile mu wlejesz.
:cool:
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pare pytań przed zakupem 650.

Post autor: tadzik »

Nostrik, aleś pomuk...!

Generalnie to wałek zdawczy prawdę Ci powie. Jak bedzie zdrowy, ogólnie motur bedzie się kupy trzymał to znaczy, że nie był użytkowany przez technicznego ignoranta. Powodzenia.
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości