Zrzutka na rehabilitację Steva

motocyklowo
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 832
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Zrzutka na rehabilitację Steva

Post autor: magneto »

Cześć, na FAT Sambor65 wrzucił taką informację:

"Zbieram kasę na rehabilitację Steva. To Australijczyk, najlepszy motocyklista i w ogóle najlepszy facet jakiego znam. Gość od którego nauczyłem się wiele w podrózowaniu na lekko i w życiu adventure. Facet, który pomagał zawsze, każdemu i wszędzie. No i jemu coś takiego się przydarzyło...
Jechał z grupą przez Pamir i jakis obcy Niemiec nie ogarniał swojego GSA i pachniało tragedią, Niemiec wskoczył za kółko toyoty, kierowca toyoty na 690 Steva, a Steve na kloca 1200. Dojechali do asfaltu, pozamieniali się sprzetami i po 200 metrach Steve wypakował w skały. Twierdzi, że gdy wyprzedzał samochód podbiło mu moto na jakiejś hopce i ABS zablokował mu wtedy tylne koło i silnik przerwał. Tarcza faktycznie fioletowa była. Jest teoria, że w czasie gdy jechał beemką gość jechał na wciśnietym hamulcu i zagotował mu płyn. Tak czy owak poleciał w kamienie na poboczu drogi.
Dalej było pod górkę. Złamana miednica (ale tak grubo), transport 500 km przez góry do Duszanbe, pierwsza operacja tam. Samolot do Polski (60 tys. USD!), zakażenie i 3 tygodnie czekania. Operacja i rehabilitacja.
Dupa poskladana, ale kolano się nie zgina. Potrzebna kolejna operacja. Gość był ubezpieczony tylko na czas podrózy. Wszystkie wydatki w szpitalach na miejscu oraz transport do Polski został pokryty przez ubezpieczalnie. No ale zaczynają się schody przy rehabilitacji w Polsce.
Fajny gość, bywał na naszych zlotach. Pomózcie jak możecie.(...)"


Jak ktoś uważa, że może, chce, czy powinien, to link do wrzutki/zrzutki:

https://zrzutka.pl/29y5g7
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Zrzutka na rehabilitację Steva

Post autor: marcopolo »

Wpłaciłem ale mam wrażenie, że 15% które zrzutka.pl pobiera na pokrycie kosztów transakcji to lekka przesada.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Zrzutka na rehabilitację Steva

Post autor: emek »

Zrzutka nic nie pobiera. To chyba taki haczyk żeby wydrapać jakąś kase od wpłacających. Wystarczy zaznaczyć, że nie chcesz pokrywać tej kwoty i całość wpłaty wchodzi na konto.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Zrzutka na rehabilitację Steva

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3396
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Zrzutka na rehabilitację Steva

Post autor: Qter »

Przeklejam info od Sambora:

https://zrzutka.pl/hvpgr9

"Rok temu, w tydzień, dzięki zbiórce na tym serwisie udało się zgromadzić ponad 70 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Stevena, Australijczyka który po motocyklowym wypadku w Tadżykistanie dochodzi do zdrowia w Polsce (więcej: https://zrzutka.pl/29y5g7).

Rok 2020, dla wszystkich nas trudny, dla niektórych był trudniejszy. Dla Stevena oznaczał kilka kolejnych operacji, długotrwałą rehabilitację i dodatkowo zmagania z językiem polskim. To był rok wielu sprzecznych diagnoz, bólu, rozczarowań, ale też i nowych nadziei. Nadziei na to, że to ostatnie miesiące spędzone w łóżku. Na to, że wiosna będzie „nasza” z chodzeniem, z rowerem, z samodzielnością i normalnością. Że lato będzie z wędką, z motocyklem i pomaganiem innym swą wiedzą i umiejętnościami. Nadzieją na normalność.
Od naszej zbiórki minął rok i nie musimy już stawiać Stevena na nogi. On już stoi, a nawet chodzi - choć nie tak jak by chciał: biodro ledwie się zgina, a kolano właściwie wcale. Wszystko boli po kilku krokach, a po kilkudziesięciometrowym spacerze trzeba długo odpoczywać w łóżku. Ale niech boli, byle działało – dziś jesteśmy już o dwie operacje od celu: ta pierwsza ma się zdarzyć już 10 grudnia – to założenie endoprotezy stawu biodrowego - koszt 30 tys. zł. Operacji podjął się szpital NovuMed w Jabłonnie, bo na NFZ niestety nie możemy w tej sprawie co liczyć.

Steven mieszka pod Warszawą i trochę się już spolszczył. Ma za sobą kilka naszych Wigilii, nie myli mu się już łyżeczka z łechtaczką i potrafi nawet zrobić bigos. I choć nadal potrafi zjeść kiełbasę z dżemem, to po roku starań dostał wreszcie kartę stałego pobytu, nadano mu PESEL, a od tygodnia ma nawet konto w polskim banku. I to on będzie bezpośrednim beneficjentem tej zbiórki. Ja tym razem tylko służę tylko wsparciem językowym.

Wszyscy jesteśmy optymistami i wierzymy, że w maju zaprosimy Was na motocyklowy spacer i wspólne ognisko gdzieś na Mazowszu, a później kto wie, może i do Australii? Nie proszę o to byście pomogli, bo wiem, że pomożecie. Pokazaliśmy to już przed rokiem. Kwota nie jest najważniejsza, ważniejsze jest byśmy pokazali, że jest nas wielu."



ZDROWIA!


Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości