Porady Prawne !!!

motocyklowo
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: ostry »

Sklep Moto-akcesoria nie wywiązał się z zamówienia i orżnął mnie na kasę. Szczegóły tutaj: viewtopic.php?f=17&t=24422

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: pete17 »

Może" rzecznik praw konsumenta" czy jakoś tak coś poradzi... :egh:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: colles »

ostry pisze:Sklep Moto-akcesoria nie wywiązał się z zamówienia i orżnął mnie na kasę. Szczegóły tutaj: viewtopic.php?f=17&t=24422

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Ostry nie pozostaje Ci nie innego jak droga sądowa , chociaż znając życie to łatwo nie będzie.
Jeśli wiszą tobie kasę to pewnie innym też .
Wcześniej napisz do Konsumenckiego Centrum E-porad. Opisz swoją sprawę i wyślij e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.
Nic Cię to nie kosztuje a może coś doradzą.

Powodzenia
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: HarryLey4x4 »

colles pisze:
ostry pisze:Sklep Moto-akcesoria nie wywiązał się z zamówienia i orżnął mnie na kasę. Szczegóły tutaj: viewtopic.php?f=17&t=24422

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Ostry nie pozostaje Ci nie innego jak droga sądowa , chociaż znając życie to łatwo nie będzie.
Jeśli wiszą tobie kasę to pewnie innym też .
Wcześniej napisz do Konsumenckiego Centrum E-porad. Opisz swoją sprawę i wyślij e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.
Nic Cię to nie kosztuje a może coś doradzą.

Powodzenia
Ile bylo tej kasy? 300 zyla? Jak cos kolo tego to myslenie o prawniku, to idiotyzm.
Poki co pociagnij sprawe sam. Jak pisza, ze maja 14 dni to moze akurat Ci zwroca i moec ich w p..dzie. Jak nie to sam ocen czy za te kase warto sie szarpac.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: ostry »

O 365 pln raczej kopii w sądzie kruszył nie będę ale ... do .uja! Ktoś tę kasę pewnie nie tylko mi zajumał w biały dzień... więc ile by jej nie było to wolałbym ją przeznaczyć choćby na leczenie jakiegoś chorego dzieciaka... Odczekałem ponad 14 dni...
Napiszę zapytanie tak jak radzicie.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: makumba »

A ja bym spróbował skierować do nich pismo pt. "przedsądowe wezwanie do zapłaty" - wiadomo z pieczątką prawniczą/kancelaryjną będzie efektywniejsze ale i samodzielnie też można. Bez względu na to czy myślisz o sprawie sądowej czy nie takie pismo "profilaktycznie" można wysłać a nóż postraszy i zadziała :grin:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: ostry »

Dokładnie coś w tym stylu chciałbym napisać, tylko muszę się jakimś paragrafem podeprzeć.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: makumba »

Poszukaj w necie są gotowe wzory :wink:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: colles »

HarryLey4x4 pisze: Ile bylo tej kasy? 300 zyla? Jak cos kolo tego to myslenie o prawniku, to idiotyzm.
Poki co pociagnij sprawe sam. Jak pisza, ze maja 14 dni to moze akurat Ci zwroca i moec ich w p..dzie. Jak nie to sam ocen czy za te kase warto sie szarpac.
A kto powiedział , że od razu trzeba lecieć do prawnika. Trzeba wysłać przedsądowe wezwanie do zaplaty za potwierdzeniem odbioru. Jeśli nie zapłacą wniosek do sądu można również napisać samemu i nie ma tam wielkiej filozofii. Poszedł bym również na policję zgłaszając zwykłą kradzież. Kwota nie ma znaczenia bo jest to zwykłe oszustwo. Przy jednej osobie kwota może i nie wielka ale jeśli zebrało się 100 takich osób to robi się ładna kwota.
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: HarryLey4x4 »

Ok. przy 3 stówach, lepiej to przemyśleć.
Napisanie wniosku do sądu oczywiście jak najbardziej. Jeżeli jest potwierdzenie zapłaty, jest zożone zamówienie , a brak dostawy , to jest podstawa do tego by to zrobić.
Pytanie czy kolega wszystko ogarnie sam. Oczywiście zawsze lepiej jest zapytać prawnika. Warto popatrzeć, , czy nie ma się czasem jakiegoś ubezpieczenia np. domu, czy firmowego OC, gdzie są porady prawne w cenie ubezpieczenia.
Ma się wówczas szansę na darmową poradę .
Jak Ostry pójdzie do prawnika i poprosi o paragrafy i pieczątkę na piśmie , zapłaci np. 100- 200 , albo i więcej, bo papuga darmo za wiele nie zrobi, to się otrzeźwi.
Koszty rosną, a jak firma między czasie zgłosi upadłość, to czekanie ,że coś komornik wykrzesze jest raczej gruszką na wierzbie.
Po prostu radzę, by sprawdzać firmy przed zakupem. Osobiście mam takich wtop , głównie przez allegro na ok. 2,5 tysiaka. Czasem moja głupota, czasem wyrafinowany oszust , czasem firma nierzetelna. Samo wysyłanie pism, to już są koszty, bo przesyłki zwrotne moga też parenaście zeta kosztować.
Najlpeiej być bogatym i do sprawy za 350 PLN wynająć prawnika za 2 tysiaki, może mu się uda, ale zazwyczaj to jest upierdliwe i zżera nerwy. Dlatego radzę wykorzystać tylko podstawowe możłiwości. Nikt nikomu nie broni walczyć o swoje, ale lepiej na przyszłość sprawdzać firmy.
Ja obecnie zamawiam tylko za pobraniem, drożej, ale przy kurierze otwieram paczkę i jak coś nie teges to nie płacę. Nie warto czasem się łasić na kilka zeta, bo potem są bąki.

P.S. co z tego ,że będzie stu poszkodowanych. Zbierzesz ich wszystkich do kupy i napiszecie pozew zbiorowy ? Jakby mieszkali w jednej kamienicy to ok, ale tak to życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: colles »

HarryLey4x4 pisze:
P.S. co z tego ,że będzie stu poszkodowanych. Zbierzesz ich wszystkich do kupy i napiszecie pozew zbiorowy ? Jakby mieszkali w jednej kamienicy to ok, ale tak to życzę powodzenia.
Nikt nie mówi o pozwie zbiorowym a jedynie , że w skali globalnej robi się już duża kwota. I jeśli każdy idąc twoim twoim myślenia ( bo nie warto) odpuści to takiemu złodziejowi się raz , że upiecze to dwa uzbiera spora sumka. Są firmy windykacyjne które pobierają ok 15% od wartości ŚCIĄGNIĘTYCH należności. Ja osobiście bym nie odpuścił bo 300 piechotą nie chodzi.
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: makumba »

HarryLey4x4 pisze: ...co z tego ,że będzie stu poszkodowanych. Zbierzesz ich wszystkich do kupy i napiszecie pozew zbiorowy ? Jakby mieszkali w jednej kamienicy to ok, ale tak to życzę powodzenia.
Samo zebranie do kupy to chyba nie wszystko, z tego co się orientuje wszyscy zebrani muszą być "oszukani na jedną kwotę" aby złożyć pozew zbiorowy.
HarryLey4x4 pisze: Ja obecnie zamawiam tylko za pobraniem, drożej, ale przy kurierze otwieram paczkę i jak coś nie teges to nie płacę. Nie warto czasem się łasić na kilka zeta, bo potem są bąki.
Czy sama przesyłka pobraniowa umożliwia sprawdzenie zawartości?
xl650v, drz 400
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: Pawel »

Właśnie, jak to jest z tym sprawdzaniem zawartości przy kurierze? Często na aukcjach jest napisane, aby najpierw sprawdzić zawartość w obecności kuriera. Gdy coś jest nie tak (np. uszkodzenie) to spisać protokół i nie odbierać przesyłki. Czy to jest obowiązek kuriera (niezależnie od firmy) stać przy nas i czekać na sprawdzenie zawartości, czy tylko tak sobie to sprzedający piszą, aby być bardziej wiarygodnym i mieć więcej kupujących?
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: makumba »

Mi właśnie odmówiono kiedyś sprawdzenia zawartości gdyż nie została wykupiona taka opcja przy nadaniu a przesyłka z zewnątrz nie była naruszona. Przykładowo poczta polska ma możliwość wykupienia "usługi" sprawdzenia zawartości ale wiadomo, że to dodatkowo kosztuje.
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: HarryLey4x4 »

nawet jeśli wymaga wykupienia, to chyba warto jeśli kupujemy coś z nieznanego , albo niesprawdzalnie wiarygodnego żródła?

Colles, nie mówię ,żeby odpuścić całkiem, tylko mówię,że zabawa w prawnika, droczenie się itp. czasem kosztuje wiele niepotrzebnych nerwów.

Zdarzyło mi się już latać po policjach, składać w sądzie wnioski o zapłatę itp. Jednak nie zawsze jest z czego ściągać komornikowi, a chłop nalata się naużera i tyle. Pytał człowiek o radę to napisałem. Czy ktoś Ci każe słuchać każdej rady? Każdy ma swoje doświadczenia. Inni mogą z nich skorzystać albo i nie.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3960
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: ostry »

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi :thumbsup: . Przyznam że ostatecznie nie wchodziłem na te portale i nie pytałem o porady prawników. Napisałem najpierw maila z prośbą o przesłanie potwierdzenia dokonania zwrotu i znów zostałem zlany bzdurnym tekstem, cyt. "tę informację również przekazuje osobom odpowiedzialnym za zwrot." Wtedy napisałem jak się okazało przekonywującego maila, bo kasę mam już z powrotem.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1378
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Porady Prawne !!!

Post autor: colles »

ostry pisze:Wtedy napisałem jak się okazało przekonywującego maila, bo kasę mam już z powrotem.
No i super :)
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości